[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 522
113
Nem tudom miért kéne számítania bármilyen "nyugati" definíciónak amikor korrupcióról beszélünk. Nem igazán érdekel hogy a belgák az amcsik a ruszkik vagy a kínaiak mennyit szopnak azért mert korruptak. Az érdekel hogy minket hogy szopatnak a sajátjaink.
Ezért is kérdeztem hogy milyen korrupció ellenes szerveink és intézkedéseink vannak. Van e valami ami ellenőrzi a pályázatok pénzeinek a költését?
Miért vannak olyan törvényeink amik néhány évvel büntetnek olyan elkövetőket akik tetemes összegeket sikkasztanak el közpénzekből? Nyilvánvaló hogy a kockázat nincs egyensúlyban a nyereséggel.
Ha nekem lenne bármi beleszólásom a dologba a károkozás mértékétől függően növelném a büntetést a csillagos egekig, amit csak akkor lehetne csökkenteni ha az illető megtéríti a pénzt vagy segít más ügyek felgöngyölítésében amiből pénz jönne vissza.
Van egy olyan sejtésem hogy miután leesik nekik hogy egy szar magyar börtönben kell leélni az életük hátralévő részét beköpnék még azt is aki nem követett el semmit. Onnan meg már megint lenne néhány bűnös akikre van terhelő bizonyíték és megint csak beköpnek másokat. Szerintem néhány év alatt jelentősen csökkenne a korrupció.




Persze, a bankárok bekopik egymást, az orvosok is, a bírók, ugyvédek is, a politikusok, s csatolt részeik meg föleg....
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 169
113
A német feketegazdaság mértéke az ország GDP 10,4%-ra tehető, ha jól számolom ez több mint kétszerese a magyar GDP-nek. (Persze lehet, hogy nem jól számoltam.)
Miért nem mindjárt egész Európa feketegazdaságához viszonyítjuk a magyart, illetve az ottani korrupcióhoz az itthonit? Persze ne arányaiban, hanem egy az egyben!
Akkor még jobban el lehetne bagatellizálni!
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Kim Philby and omae

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Miért nem mindjárt egész Európa feketegazdaságához viszonyítjuk a magyart, illetve az ottani korrupcióhoz az itthonit? Persze ne arányaiban, hanem egy az egyben!
Akkor még jobban el lehetne bagatellizálni!
Nem értem miért vesz fel itt néhány ember ilyen védekező magatartást amikor a hazai korrupcióról van szó. Egyből próbálják relativizálni, hogy de bezzeg ehhez az országhoz képest mennyivel jobb, meg úgyse lehet vele mit csinálni, meg biztos a nyugat bérenc kutyája vagy ha változást akarsz.
Miért? Pénz jön be nekik valami korrupt forrásból? Vagy ez valami torz stockholm szindróma? Lehet hogy a mi korrupciónk kicsit sárgább meg kicsit savanyúbb de azért a miénk?
Én elhiszem hogy a dolog nem kő egyszerű és egy összetett megoldást igényel de fogadjuk már el hogy kurvára nem normális mentegetni a korrupciót.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 534
32 003
113
Nem értem miért vesz fel itt néhány ember ilyen védekező magatartást amikor a hazai korrupcióról van szó. Egyből próbálják relativizálni, hogy de bezzeg ehhez az országhoz képest mennyivel jobb, meg úgyse lehet vele mit csinálni, meg biztos a nyugat bérenc kutyája vagy ha változást akarsz.
Miért? Pénz jön be nekik valami korrupt forrásból? Vagy ez valami torz stockholm szindróma? Lehet hogy a mi korrupciónk kicsit sárgább meg kicsit savanyúbb de azért a miénk?
Én elhiszem hogy a dolog nem kő egyszerű és egy összetett megoldást igényel de fogadjuk már el hogy kurvára nem normális mentegetni a korrupciót.
Értem....írtam is, kezdjük Demszkyvel! Az OLAF jelentés fentebb. Ki legyen még? Mondjuk Bajnai Gordon-Hajdú-Bét? Vagy Botka? Vagy ki még? Senki nem mentegeti. Engem nem szokás korrumpálni. :(
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nézd, szerintem nem kell különösebb társadalom ismeret, de talán még jelentősebb külföldi tartozkodás se ahhoz, hogy lássuk, a népek, régiók közti kulturális különbségeket. Ezek oka a földrajzi elhelyezkedés, klíma, a különböző történelmi fejlődés, stb. Ezek hatásai nyomán szocializálódik egy népcsoport, alakul ki egy nemzet viselkedési mintáit, legyen szó munkamorálról, vezetési kultúráról, temperamentumról, stb. Már csak ennek okán se látom, miért lenne ez alól kivétel a korrupció, és miért állítod, hogy márpedig mindenhol ilyen mértékű mint nálunk.
Egyes nálunk szerencsésebb történelmi fejlődésen végigment országok ugyan annyira lennének korruptak, mint a volt Szovjet befojás alatt lévők, ahol generációk nőttek fel gyakorlatilag a 'mutyira' a 'megoldjuk okosba' mentalitásra nevelve? Aligha.

Korrupció mindenhol elfőfordulhat, de a mértéke, gyakorisága, különösen az egyén szintjén jelentős különbségeket mutat tőlünk keletre, és nyugatra.
Direkt nem cibáltam ide a megannyi erre vonatkozó statisztikai adatot, mert ezt megérteni, szükség sincs rá.

Az, hogy te külföldön is gyakran tapasztaltál korrupciót, és ebből azt a következtetést vonod le, hogy lám ugyanaz mint Magyarországon, kb annyira valid, mintha én meg azzal érvelnék, hogy 'én meg alig tapasztaltam, ergo külföldön nem is ismerik.
Azért kezdjük ott , hogy nyugaton főleg az nagy USA-ban a korrupció törvényesítve van lobby néven ! Nem kellenek a nagy szavak ! Pont a dicső nyugat kényszerített bele és nyitotta ki a szemünket amikor ránk kényszerítette 30 éve azt privatizációnak álcázva ! A megannyi hadiipari és infrastrukturális üzletekről nem is beszélve . De említhetném az országok belügyeibe beavatkozó külföldről pénzelt NGO-kat !
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 534
32 003
113
Vagy vehetjük a Ceglédi ügyet is, az PPP autópálya építéseket, az Alstom metrókocsikat, vagy a hogyan került Simon Gáborhoz a pénz és kié?
Lackner videó, és az örök kedvenc:
Csakhogy ne csak belföldi szereplőket soroljak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miért nem mindjárt egész Európa feketegazdaságához viszonyítjuk a magyart, illetve az ottani korrupcióhoz az itthonit? Persze ne arányaiban, hanem egy az egyben!
Akkor még jobban el lehetne bagatellizálni!
Az a gond, hogy egy alap emberi mentalitást, amely a világon mindenhol jelen van, próbálnak számon kérni egyesek, hogy Magyarországon miért van. Azért a némethez, mert a németek amolyan bezzeg ország, legalábbis nagyon szeretik magukat annak beállítani, amit láthatóan néhányan még mindig benyalnak. Persze még van pár ilyen bezzeg... Meg persze ezzel a magyar gazdaság mértékét, és a német feketegazdaság (nem korrupció!) mértékét is jól lehet szemléltetni.
Szerintem semmi bagatelizálás nincs benne, puszta adatok. A nagyságrendekről volt szó. Sőt nem is magyar adatok. Az, hogy nem illik a világképedbe, azért meg had ne én kérjek bocsánatot.
Nem értem miért vesz fel itt néhány ember ilyen védekező magatartást amikor a hazai korrupcióról van szó. Egyből próbálják relativizálni, hogy de bezzeg ehhez az országhoz képest mennyivel jobb, meg úgyse lehet vele mit csinálni, meg biztos a nyugat bérenc kutyája vagy ha változást akarsz.
Miért? Pénz jön be nekik valami korrupt forrásból? Vagy ez valami torz stockholm szindróma? Lehet hogy a mi korrupciónk kicsit sárgább meg kicsit savanyúbb de azért a miénk?
Én elhiszem hogy a dolog nem kő egyszerű és egy összetett megoldást igényel de fogadjuk már el hogy kurvára nem normális mentegetni a korrupciót.
Azt nem veszitek észre, hogy Nektek a magyar korrupció fáj. Csak a magyar korrupció fáj. A nyugati, akár a bezzeg német meg ignorban van? Struccpolitika? A korrupció nem jó, nem helyes, de a kettős mérce meg az álszentség talán még inkább gyomorforgatóbb.
Valahogy nem zavaró, hogy aki nem ért Veled egyet nem kezdi el írogatni, hogy na mennyi csipogott a számlán Merkel Omától? Ez nem vita stílus és nem beszélgetési stílus.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Az a gond, hogy egy alap emberi mentalitást, amely a világon mindenhol jelen van, próbálnak számon kérni egyesek, hogy Magyarországon miért van. Azért a némethez, mert a németek amolyan bezzeg ország, legalábbis nagyon szeretik magukat annak beállítani, amit láthatóan néhányan még mindig benyalnak. Persze még van pár ilyen bezzeg... Meg persze ezzel a magyar gazdaság mértékét, és a német feketegazdaság (nem korrupció!) mértékét is jól lehet szemléltetni.
Szerintem semmi bagatelizálás nincs benne, puszta adatok. A nagyságrendekről volt szó. Sőt nem is magyar adatok. Az, hogy nem illik a világképedbe, azért meg had ne én kérjek bocsánatot.

Azt nem veszitek észre, hogy Nektek a magyar korrupció fáj. Csak a magyar korrupció fáj. A nyugati, akár a bezzeg német meg ignorban van? Struccpolitika? A korrupció nem jó, nem helyes, de a kettős mérce meg az álszentség talán még inkább gyomorforgatóbb.
Valahogy nem zavaró, hogy aki nem ért Veled egyet nem kezdi el írogatni, hogy na mennyi csipogott a számlán Merkel Omától? Ez nem vita stílus és nem beszélgetési stílus.
Hallod hagyjatok már békén ezzel el kibaszott Nektekkel meg hasonlókkal nem vagyok egy rohadt ballib hányszor kell hogy leírjam.
És ja jobban érdekel az ami az én életemet befolyásolja mint ami nem, de most őszintén ha minden nyugati állam patyolat tiszta lenne mit változtatna a helyzetünkön? Miért kell mindig ezekkel a hasonlítgatásokkal jönni? Magyarországról beszélünk a Magyarország topikban.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hallod hagyjatok már békén ezzel el kibaszott Nektekkel meg hasonlókkal nem vagyok egy rohadt ballib hányszor kell hogy leírjam.
És ja jobban érdekel az ami az én életemet befolyásolja mint ami nem, de most őszintén ha minden nyugati állam patyolat tiszta lenne mit változtatna a helyzetünkön? Miért kell mindig ezekkel a hasonlítgatásokkal jönni? Magyarországról beszélünk a Magyarország topikban.
Ne haragudj, nem volt szándékom megsérteni, azért írtam többes számban, mert egy hozzászólásban két embert idéztem és a két hozzászólás és válasz erősen összefüggöt, ennek szólt a "nektek".
Ez így van, hogy sok mindenen kellene változtatni, sok minden nem jó, ilyen például a korrupció, vagy a hálapénz is. Szándéknak meg kell lenni, amit úgy érzek, hogy a legtöbb területen jobban megvan, mint korábban bármikor, másrészt pedig naivság úgy kezelni, hogy kihagyjuk az egyenletből a többi országot és azt mondjuk, hogy úgy állunk hozzá, mint ha vakumban élnénk, mert valamilyen formában úgy is érintkeznünk kellene a korrupcióval. A probléma megoldásában az is segít, ha elfogadjuk és helyén kezeljük, hogy más országban, más népeknél is van, megismerjük más-más kultúrák korrupciós mechanizmusát, nem pedig úgy, hogy homokba dugjuk a fejünket. Ez nem relativizálás, nem bagatelizálás, nem megfizetett ügynökmunka. Sőt, a korrupció elleni fellépést gátolja, hogy aki beszélne róla, az mindenfajta dehonesztáló megjegyzést kap.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Nem értem miért vesz fel itt néhány ember ilyen védekező magatartást amikor a hazai korrupcióról van szó. Egyből próbálják relativizálni, hogy de bezzeg ehhez az országhoz képest mennyivel jobb, meg úgyse lehet vele mit csinálni, meg biztos a nyugat bérenc kutyája vagy ha változást akarsz.
Miért? Pénz jön be nekik valami korrupt forrásból? Vagy ez valami torz stockholm szindróma? Lehet hogy a mi korrupciónk kicsit sárgább meg kicsit savanyúbb de azért a miénk?
Én elhiszem hogy a dolog nem kő egyszerű és egy összetett megoldást igényel de fogadjuk már el hogy kurvára nem normális mentegetni a korrupciót.
Rugózól, rugóztok, ismételgetitek, újra és újra ezt a korrupciót.
Hmm... Ezek szerint pénzért pult alól van banán. Színes tévét csak csúszópénért tudsz venni. A gyerekedet csak a hízott libák miatt veszik fel egyetemre.
Mit ne mondjak, Mercedest nem is tudsz venni, csak Skodát. Az orvosnak pénzt kell adnod. Sokat. A boltokban max Lánchíd Brandy van.
És sorolhatnám.
Jaa, hogy te nem erre gondolsz hanem „Lölőre”.
Aham.
Éretem.
Azt áruld már el, hány magyar cég képes hídat építeni a dunán?
Háromnál nem több.
De lehet, hogy csak kettő.
Mennyi képes vasút vonalat vagy magas épületet? Mennyi? És mennyi tudott a módszerváltás után? Mennyi?
Akkor kellett volna visítani amikor a Strabag meg a többi kihordta innen VAGONSZÁM a lóvét.
Korrupció?
Miről beszélsz, beszéltek?
A második világháború után mindenki a romokból indult. Csak épp a nyugaton nem volt ez a mocsadék kommunizmus. És ez azt jelenti, hogy a Nyugat cégei kibaszottul megerősödtek. Szerinted egy Német cég sem nyert meg anno olyan tendert ami lehet túl volt árazva? Szerinted a Németek nem tolták a pénzt egyik cégüknek sem, ott átlátszó selyempapírba csomagolták sőt arra írták a szerződéseket? A Siemens‎, Heckler & Koch, Bosch csoport, Lufthansa Systems, Zott, Dr Oetker, Rheinmetall stb soha semelyik politikusnak nem vett a qrva Kojak nyalókát sem? Mind-mind patyolat? He? Szerinted hogy kellene nagy magyar céget csinálni? A piac törvényei szerint? Teljes deregularizáció? He? Hogyan?
Mert ezekre a kérdésekre is keressetek már és adjatok értelmes választ!
Addig meg ne toljátok ezt a korrupció dumát, mert többek között ehhez sem értetek.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
A baloldal megszállott magyargyűlölete tükröződik a "Lőrincezésben".
Soha semmi bajuk nem volt a külföldiek tulajdonszerzésével, a PPP csúcsra járatott törvényes lopásával, csak a magyar vállalkozókat kriminalizálják. Ha az összes balfék szavazó rájönne hogy az ő padlására is sor kerül, ha a padlássöprő brigád lehetőséget kap, az jó lenne.
Tételmondat számomra, hogy minden normális országban van nemzeti burzsoázia.
Lehet demagóg baromságokat köpködni, csak akkor nincs versenyben a magyar ember a saját hazájában. A nagyvállalkozók léte a szuverenitás egyik alapja.
Kulturális, média, oktatás ügyekben is az újmarxista elmebajtól inkább szabadulni kell, mert lám a nagy amerikát is lenyomta az életellenes baloldali világnézet.
Bidé egy banánköztársaság elnöke. Arra pont jó! Semmi másra.
Itthon is ezt akarják az ügynökpártok. A mondanivalójuk, a céljaik vállalhatatlanok, ezért beszélnek minden másról.

Épp ezért a mindannyiunk számára biztoságpilitikai kérdés is.
Már annak aki itt érzi magát otthon.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 169
113
Az a gond, hogy egy alap emberi mentalitást, amely a világon mindenhol jelen van, próbálnak számon kérni egyesek, hogy Magyarországon miért van. Azért a némethez, mert a németek amolyan bezzeg ország, legalábbis nagyon szeretik magukat annak beállítani, amit láthatóan néhányan még mindig benyalnak. Persze még van pár ilyen bezzeg... Meg persze ezzel a magyar gazdaság mértékét, és a német feketegazdaság (nem korrupció!) mértékét is jól lehet szemléltetni.
Szerintem semmi bagatelizálás nincs benne, puszta adatok. A nagyságrendekről volt szó. Sőt nem is magyar adatok. Az, hogy nem illik a világképedbe, azért meg had ne én kérjek bocsánatot.

Azt nem veszitek észre, hogy Nektek a magyar korrupció fáj. Csak a magyar korrupció fáj. A nyugati, akár a bezzeg német meg ignorban van? Struccpolitika? A korrupció nem jó, nem helyes, de a kettős mérce meg az álszentség talán még inkább gyomorforgatóbb.
Valahogy nem zavaró, hogy aki nem ért Veled egyet nem kezdi el írogatni, hogy na mennyi csipogott a számlán Merkel Omától? Ez nem vita stílus és nem beszélgetési stílus.
Akkor nem értetted a problémám lényegét! A német feketegazdaság GDP-hez mért arányát állítod szembe a magyar GDP-vel, és nem az itteni feketegazdaság százalékos arányával!
Kb. mintha egy űrrepülőgép fogyasztását hasonlítanád össze egy Suzikiéval, mondván hogy utóbbi fejlettebb, mert kevesebbet fogyaszt!
Egyébként a magasabb GDP, fejlettebb gazdaság sem perdöntő abban a tekintetben, hogy kinek fáj jobban a korrupció! A lényeg a fenntartható, stabil gazdaság, a jólét! Lehet egy gigavállalat is egy pénznyelő, és egy kiscég is aranybánya! Ha nem azt nyomná folyamatosan a közmédia, hogy "Magyarország jobban teljesít", és közben nem ennek ellenkezőjét érezné a többség a bőrén, akkor nem fájna ennyire a korrupció!
Csak érthetően azt nem szereti az ember, ha folyamatosan meg akarják vezetni!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Akkor nem értetted a problémám lényegét! A német feketegazdaság GDP-hez mért arányát állítod szembe a magyar GDP-vel, és nem az itteni feketegazdaság százalékos arányával!
Kb. mintha egy űrrepülőgép fogyasztását hasonlítanád össze egy Suzikiéval, mondván hogy utóbbi fejlettebb, mert kevesebbet fogyaszt!
Egyébként a magasabb GDP, fejlettebb gazdaság sem perdöntő abban a tekintetben, hogy kinek fáj jobban a korrupció! A lényeg a fenntartható, stabil gazdaság, a jólét! Lehet egy gigavállalat is egy pénznyelő, és egy kiscég is aranybánya! Ha nem azt nyomná folyamatosan a közmédia, hogy "Magyarország jobban teljesít", és közben nem ennek ellenkezőjét érezné a többség a bőrén, akkor nem fájna ennyire a korrupció!
Csak érthetően azt nem szereti az ember, ha folyamatosan meg akarják vezetni!

Komolyan. Nem lehet megérteni, hogy miről van szó, honnan ágazott ki a beszélgetés eme fonala?
Nem. A magyar gazdaság mérete kb. egyenlő azzal, amit nyugaton korrupciónak hívnak.
Innen. Onnan, hogy a magyar GDP milyen arányban vannak a német GDP mértékével, sőt azon belül pusztán a fekete gazdaság mértéke mellett is mondhatni eltörpül (ami nem egyenlő a korrupcióval). Így semmi oka nincs, hogy a magyar feketegazdaságot állítsam szembe a német feketegazdasággal. Mert nem erről volt szó.

Most ezen felül, hogy ki mit vizionál bele az már az esti mese kategória és nem lehet vele mit kezdeni, mert a racionális, számokon alapuló adatok helyett csak emocionális vágyvezérelt kommentek születtek, ráadásul teljesen más témában és más "minőségben".
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 929
87 251
113
Nem. A magyar gazdaság mérete kb. egyenlő azzal, amit nyugaton korrupciónak hívnak. Ami e fölött van összegben, az a "lobbi" és legális. Ami alatta az a "lóf@sz" de azért lecsuknak! :cool:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 753
113
Akárhogyis a korrupció minden kultúrában többé/kevésbé jelen van. Pont a mienken számon kérni a jelenlétét...A "hálapénz" korrupció? Az ajándék is? Hol a határ? :eek:Ott válik el élesen, ha te nem részesülsz belőle? :D
Ezek értelmes kérdések, ami menténk érdemes lenne vitatkozni is. Egyébként nem annyira számonkérés volt, hanem annak mértékéről indult a vita, ami szerint van aki azt állítja, hogy ugyanannyira korrupt a Magyar társadalom, mint a többi külföldi. Én ezzel nem értek egyet, és szerintem érdemes a korrupciót legalább két részre elkülöníteni, az egyén szintjén jelentkezőt, ilyen az elvárt hálapénz is, valamint külön kezelni a nagy cégek, állami pályázatok, kifizetések körében jelen lévő korrupciót. Az itt elfolyt pénzeket persze nem lehet egy az egyben összemérni egy nálunknál sokkal nagyobb, vagy kisebb gazdaságéval, mert lehet jól mutat, de torz képet ad.
Egy nagy torta egy szelete lehet nagyobb mint egy kis torta három szelete.. A végeredmény mégis az, hogy az egyiknek csak egy tizede hiányzik, a másiknak meg három.

Pl, melyik 10milliós országban nagyobb a korrupció? , ott ahol mondjuk 10 nagy cég felel 10millió$ saját zsebre játszására, vagy ahol ekkora összeget 10000 ügylet tesz ki 1000 résztvevővel?
 
Status
Not open for further replies.