[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
G

Galthran

Guest
marci tumblr blogján írta ezt a bejegyzést amit aztán törölt. úgy érzem rázogatja a pofonfát, múltkor a schiffert hívta meg a műsorába(aki értelmes ember, tehát nemkívánatos :D) most meg ez... lehet hogy nem is oylan sok idő múlva kegyvesztett lesz a baloldalon? o_O

3fa22b9cd39b29c47d6963e6c585f4c6.png
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 325
20 748
113
A Idea Intézet egy "csata előtti tájkép" jeligére közli, hogy Dobrev Klára a legnépszerűbb miniszterelnök jelölt jelölt.

A hvg-től nemrég távozott Hont András pedig az FB-n közli hogy sikerült ezt kihozni.

Költői kérdések a DK és a közvélemény-kutató kapcsolatáról.
„Mit kéne tudni erről a kutatásról? Például azt, hogy a felmérést végző intézet kutatási igazgatója melyik főpolgármester-helyettes munkatársa. Továbbá azt, hogy ennek a kutatási igazgatónak érdekeltségével melyik párt mind a négy EP-képviselőjének van szerződése. Meg azt is, hogy melyik párt szóvivője érkezett ettől az intézettől. Illetve még azt, hogy ez az intézet mely párt részére tévedett kimutathatóan tendenciózusan az előző választások alkalmával. Mást nem is.”
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nem. A magyar gazdaság mérete kb. egyenlő azzal, amit nyugaton korrupciónak hívnak. Ami e fölött van összegben, az a "lobbi" és legális. Ami alatta az a "lóf@sz" de azért lecsuknak! :cool:
Nem tudom miért kéne számítania bármilyen "nyugati" definíciónak amikor korrupcióról beszélünk. Nem igazán érdekel hogy a belgák az amcsik a ruszkik vagy a kínaiak mennyit szopnak azért mert korruptak. Az érdekel hogy minket hogy szopatnak a sajátjaink.
Ezért is kérdeztem hogy milyen korrupció ellenes szerveink és intézkedéseink vannak. Van e valami ami ellenőrzi a pályázatok pénzeinek a költését?
Miért vannak olyan törvényeink amik néhány évvel büntetnek olyan elkövetőket akik tetemes összegeket sikkasztanak el közpénzekből? Nyilvánvaló hogy a kockázat nincs egyensúlyban a nyereséggel.
Ha nekem lenne bármi beleszólásom a dologba a károkozás mértékétől függően növelném a büntetést a csillagos egekig, amit csak akkor lehetne csökkenteni ha az illető megtéríti a pénzt vagy segít más ügyek felgöngyölítésében amiből pénz jönne vissza.
Van egy olyan sejtésem hogy miután leesik nekik hogy egy szar magyar börtönben kell leélni az életük hátralévő részét beköpnék még azt is aki nem követett el semmit. Onnan meg már megint lenne néhány bűnös akikre van terhelő bizonyíték és megint csak beköpnek másokat. Szerintem néhány év alatt jelentősen csökkenne a korrupció.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 005
113
Nem tudom miért kéne számítania bármilyen "nyugati" definíciónak amikor korrupcióról beszélünk. Nem igazán érdekel hogy a belgák az amcsik a ruszkik vagy a kínaiak mennyit szopnak azért mert korruptak. Az érdekel hogy minket hogy szopatnak a sajátjaink.
Ezért is kérdeztem hogy milyen korrupció ellenes szerveink és intézkedéseink vannak. Van e valami ami ellenőrzi a pályázatok pénzeinek a költését?
Miért vannak olyan törvényeink amik néhány évvel büntetnek olyan elkövetőket akik tetemes összegeket sikkasztanak el közpénzekből? Nyilvánvaló hogy a kockázat nincs egyensúlyban a nyereséggel.
Ha nekem lenne bármi beleszólásom a dologba a károkozás mértékétől függően növelném a büntetést a csillagos egekig, amit csak akkor lehetne csökkenteni ha az illető megtéríti a pénzt vagy segít más ügyek felgöngyölítésében amiből pénz jönne vissza.
Van egy olyan sejtésem hogy miután leesik nekik hogy egy szar magyar börtönben kell leélni az életük hátralévő részét beköpnék még azt is aki nem követett el semmit. Onnan meg már megint lenne néhány bűnös akikre van terhelő bizonyíték és megint csak beköpnek másokat. Szerintem néhány év alatt jelentősen csökkenne a korrupció.
Majd felfogadnak egy menő ügyvédet a szar körülmények miatt és kártérítést követelnek/kapnak. Ügyes...
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem. A magyar gazdaság mérete kb. egyenlő azzal, amit nyugaton korrupciónak hívnak. Ami e fölött van összegben, az a "lobbi" és legális. Ami alatta az a "lóf@sz" de azért lecsuknak! :cool:
A német feketegazdaság mértéke az ország GDP 10,4%-ra tehető, ha jól számolom ez több mint kétszerese a magyar GDP-nek. (Persze lehet, hogy nem jól számoltam.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Van e valami ami ellenőrzi a pályázatok pénzeinek a költését?
Hát, ha a megvalósításkori ellenőrzésre gondolsz, akkor az azt kiíró szerv(ezet) ellenőrzi. Általában elég alaposan és nem csak papíralapon, hanem tényleges kiszállással. Legalábbis én ezt tapasztalom. Általában meg kell indokolni, hogy ha van eltérés a beadott pályázathoz, tervekhez képest, ami előfordulhat, mert mindig lehet nem tervezett dolog. Például az egyik utóbbinál is visszatartották a kifizetendő összeg X százalékát.
De persze lehet, hogy máshol, másnál máskép van.
A probléma általában azokból adódóan van, legalábbis én abban látom, hogy vannak, akik a pályázati pénzektől megrészegülnek és mindenképpen pályáznak, még ha annak értelme nincs is, és a fenntartása pénzbe kerül. De lássuk be, melyik városvezető nem csapna le egy jó kis látványos beruházásra? Az emberek ezt értékelik, mert egy jól felépített és eredményes intézményi működés sokkal nehezebb és kevésbé látványos, pláne több cikkluson keresztüli dolog. Arra kevesebb a pályázat, többe kerül a fenntartás.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 005
113
Hát, ha a megvalósításkori ellenőrzésre gondolsz, akkor az azt kiíró szerv(ezet) ellenőrzi. Általában elég alaposan és nem csak papíralapon, hanem tényleges kiszállással. Legalábbis én ezt tapasztalom. Általában meg kell indokolni, hogy ha van eltérés a beadott pályázathoz, tervekhez képest, ami előfordulhat, mert mindig lehet nem tervezett dolog. Például az egyik utóbbinál is visszatartották a kifizetendő összeg X százalékát.
De persze lehet, hogy máshol, másnál máskép van.
A probléma általában azokból adódóan van, legalábbis én abban látom, hogy vannak, akik a pályázati pénzektől megrészegülnek és mindenképpen pályáznak, még ha annak értelme nincs is, és a fenntartása pénzbe kerül. De lássuk be, melyik városvezető nem csapna le egy jó kis látványos beruházásra? Az emberek ezt értékelik, mert egy jól felépített és eredményes intézményi működés sokkal nehezebb és kevésbé látványos, pláne több cikkluson keresztüli dolog. Arra kevesebb a pályázat, többe kerül a fenntartás.
Itt van a jó öreg OLAF.


Kezdjük Dem :oops: szkájékkal?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Nem tudom miért kéne számítania bármilyen "nyugati" definíciónak amikor korrupcióról beszélünk. Nem igazán érdekel hogy a belgák az amcsik a ruszkik vagy a kínaiak mennyit szopnak azért mert korruptak. Az érdekel hogy minket hogy szopatnak a sajátjaink.
Ezért is kérdeztem hogy milyen korrupció ellenes szerveink és intézkedéseink vannak. Van e valami ami ellenőrzi a pályázatok pénzeinek a költését?
Miért vannak olyan törvényeink amik néhány évvel büntetnek olyan elkövetőket akik tetemes összegeket sikkasztanak el közpénzekből? Nyilvánvaló hogy a kockázat nincs egyensúlyban a nyereséggel.
Ha nekem lenne bármi beleszólásom a dologba a károkozás mértékétől függően növelném a büntetést a csillagos egekig, amit csak akkor lehetne csökkenteni ha az illető megtéríti a pénzt vagy segít más ügyek felgöngyölítésében amiből pénz jönne vissza.
Van egy olyan sejtésem hogy miután leesik nekik hogy egy szar magyar börtönben kell leélni az életük hátralévő részét beköpnék még azt is aki nem követett el semmit. Onnan meg már megint lenne néhány bűnös akikre van terhelő bizonyíték és megint csak beköpnek másokat. Szerintem néhány év alatt jelentősen csökkenne a korrupció.
Btk. 396. §
..
Általában a pályázat kiírója ellenőriz, ellenőriztet. EU felé is kell, ha ők adják a pénzt elszámolni, de a KEHI (ha még van) az is folyamatosan vizsgálja az államgépezetet.
 
Status
Not open for further replies.