[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
"Mindennek a célja az volt, hogy az akkori uniós költségvetési tárgyaláson nyomást gyakoroljanak a magyar kormányra. Mint ismert, akkor a 2021-27-es uniós költségvetésről és a 750 milliárd eurós újraindítási hitelről zajlottak a tárgyalások, és Magyarország korábban jelezte, hogy vétózni fog."
És milyen furcsa, hogy csak a tanú mondja el, hogy lemászott az ereszcsatornán! De majd meglátjuk a végleges tudósítást! Hátha ott lesz ahogy mászik. Beleakad a szakálla, és mászik, mászik, mászik ...
Nyilvánvaló. És mégis... nem kellett volna a Fidesz számára nyilvánvalónak lennie, hogy vadászni fognak rájuk, miután közellenséget próbálnak faragni az EU-ból? A közvéleményt, ami döntően EU párti, verítékes munkával az EU ellen hangolják már évek óta, nem túl finom módszerekkel. Miért kellene a Fidesz külföldi ellenfeleinek mint valami partra vetett halnak vergődnie erre válaszként? Számítani kellett volna arra, hogy visszaszúrnak ahol csak lehet. Én azon csodálkozom, hogy csak most kezdődött el. Szerintem a Néppártos kilépés volt a startpisztoly a kilövésre, nekem úgy tűnik erre vártak. De most tényleg, miután évek óta kötekedünk valakivel, nem kellett volna felkészülni ezekre a helyzetekre és durván átvilágítani mindenkit, hogy ne legyenek ilyenek? Nyilván az EU centrumában dolgozók a legkönnyebben elérhetőek az ellenfélnek, erre gondolni kellett volna... a védőjáték nagyon gyenge volt, mert ilyesmi megtörténhetett.... még jó, hogy Kaleta nem Brüsszelbe került, mert akkor még zaftosabb lehetne az ügy, bár ki tudja mit ásnak még elő... kétlem, hogy ez lesz az utolsó hasonló ügy...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Kurz egy gci. Ugyanaz, mint a zöldek, liberálisok, szocik. Ez van.

Más.

"Sokáig nem értettem, miért szajkózza mindenütt Csernai Mihály (volt HÖK elnök), hogy nem tudja, kitől fog diplomát kapni. Nem az SZFE-től? Lehet, hogy az SZFE nem tud diplomát adni?

Mit akar ezzel mondani?

Elkezdtem felkutatni, hogyan is áll az egyetem akkreditációs folyamata. Novemberben a hallgatók és az oktatók által fenntartott blokád feloldása után a kezembe került egy dokumentum, amely arról szólt, hogy a MAB (Magyar Akkreditációs Bizottság) 2020. december 31-ig az egyetem korábbi vezetőinek kérésére ismét meghosszabbította a beadási határidőt. Amikor elolvastam, majdnem infarktust kaptam.

Van másfél hónapunk arra, hogy akkreditáltathassunk egy egyetemet? Az teljességgel kivitelezhetetlen.
Egy ilyen folyamat – normális működés mellett is – minimum egy évig tart. Erről miért nem tájékoztattak? Mit jelent, hogy ismét? Ezek szerint ezt egyszer már kérvényezték és engedélyezték? Utánanéztem a hivatalos levelezésnek a rektori titkárságon, és kiderült, hogy igen, nem is egyszer kaptak már hosszabbítást. Kiderült, hogy az akkreditációs folyamat megkezdését még Upor László kezdeményezte a MAB-nál 2019. november 20-án.
Tudni kell, hogy akkreditáció szenátusi működés és határozat nélkül nem lehetséges. Tehát a szenátus – amelynek a HÖK elnöke is tagja – már 2019-ben tudott az ez irányú kezdeményezésről és kötelezettségéről. Nyilván a HÖK vezetés annak rendje és módja szerint – autonóm és transzparens működést feltételezve – erről teljeskörűen tájékoztatta a hallgatókat is. Feltételezem, ez a tájékoztatás is jól dokumentált, bár még nem találkoztam vele. Tehát Csernai tudta, hogy a többszöri módosítási kérelem után

2020 szeptember végéig kellett volna az egyetem önértékelését és az akkreditációhoz szükséges dokumentumokat elkészíteni.
Sajnos ennek a kötelezettségnek az egyetem korábbi vezetése nem tett eleget, és erről sem az új kuratóriumot, sem az általa fenntartónak vélt minisztériumot nem tájékoztatta. Az előbbi még csak magyarázható lenne, hiszen a régiek az új kuratóriumot illegitimnek tartják, de vajon a minisztériumot, akivel más ügyekben kommunikálni szándékoztak, sem ismerik el? Tételezzük fel, hogy a hallgatók követelése, a blokád, a sztrájk célt ér, és visszaáll minden az eredeti állapotba, akkor is le kellett volna folytatni ezt a folyamatot. Vajon miért nem tették? Szeretnék erre a kérdésre választ kapni.

Vagyis azt állítja, hogy az előző vezetés nem bánt felelősen a rá bízott intézménnyel.

Én csak kérdéseket teszek fel, a válaszokat a tények ismeretében mindenkinek magának kell megtalálnia. Más. Minden felsőoktatási intézménynek úgynevezett Intézmény Fejlesztési Tervet (IFT) kell készíteni. Ez egy hivatalos szakmai anyag, 3 vagy 5 éves terv. Az előző 2020-ig szólt, a 2020-tól 2023-ig szóló anyag viszont nem létezik. Pedig a múlt év végéig be kellett volna nyújtani az akkori fenntartónak. Miért nincs ilyen anyag? Ha lenne, akkor nyoma lenne az egyetemi iktatóban és a minisztériumban is, de nincs. Ez nem ideológiai kérdés, hanem szakmai. Ez a példa is jól mutatja, hogy számos olyan szakmai kérdés adódna, amiről lehetne és kellene is vitatkoznunk, hogy a hallgatók a legjobbat kapják minden területen.

Csak a düh általánosít olyan egyszerűen, hogy ők értettek hozzá, mi meg nem,
mert vagy így van, vagy nem. Mindig is voltak az egyetemen jó tanárok, akiktől sokat lehetett tanulni, és olyanok, akiktől alig. Most is bizonyára lesz ilyen is, olyan is. A cél az, hogy az idő múlásával egyre több jó legyen. Egyre több fiatalt kellene helyzetbe hoznunk, hiszen ők a jövő művészei, ők fogják meghatározni a kultúrát."




Na ezért nem megyek én egyetemre, hiába végzem el, nincs diploma, Hát élet az ilyen? :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 863
113
"Egy tévéstáb pont ott volt, amikor Szájer Józsefet elkapták a rendőrök, most kiadták a videókat.
Igen. Ez teljesen életszerű.
Különösen Belgiumban, ahol egy terroristagyanús személy miatt SEM ment be éjjel a rendőrség egy magánlakásba, mert az „túlzottan nagy zaklatás lenne”. "

:D

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 863
113
"Egy tévéstáb pont ott volt, amikor Szájer Józsefet elkapták a rendőrök, most kiadták a videókat.
Igen. Ez teljesen életszerű.
Különösen Belgiumban, ahol egy terroristagyanús személy miatt SEM ment be éjjel a rendőrség egy magánlakásba, mert az „túlzottan nagy zaklatás lenne”. "

:D

Még egy kérdés! A másik 24 aki ott volt (köztük lett, litván, portugál, német és osztrák buzik), az ő nevük miért nem került elő? Diplomaták és celebek is voltak öztük.

Virág elvtársék ereszcsatornás remekműve (pont ott igazoltatták, és elő is került egy faszi, aki hirtelen elmondta amit el kell) pedig hogyhogy nem ért meg egy szar felbontású mobilvideót sem? Csak a próza, ami alapján látjuk ahogy Szájer mászik. Túl lett tolva. Ahogy olvastam az ereszcsatornát, elképzeltem Szájert ahogy mászik, nos, nem életszerű.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 863
113
Hű, nem akartam hangulatot kelteni, sőt: a két oldal ellenségeskedéséről beszélek, nem (csak) a fidesz ellen. Amit a sajtóban és a közbeszédben művelnek egymással az "oldalak", az minősíthetetlen. (Persze szuper a csok, én is örülök a családoknak, ez nem is kérdés.)

De sztem biztpol kockázat a totális politikai háború. Fegyőr ideiglenesen felfüggesztené a jogrendet (???), hogy lehessen elszámoltatás, mert akkora diktatúra van. A "nemzeti" oldal karaktergyilkossági képességeiben megelőzte szoci mestereit.

"Aki nincs velünk, az ellenünk van." Ezt az elvet kifogásolom.
151998218_254138932938462_9053793497655966587_n.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Jakab Péter egy bohóc. Az is bohóc aki ezt nem látja.
Egy karizma nélküli hangos és okoskodó biboldó bohóc.
Mert minden hagoskodásával és performanszával együtt mit tett hozzá a párthoz?
A Jobbik talán huszon-harminc-negyven százalékon áll?
??
Nem.
Csak egy 10 százalékos kis párt elnöke. Ennyi, mindig mindennel elégedetlent mindig lehet találni.

Szóval ez a hangos bohóc csak egy olyan kis párt elnöke akit egy betagozódott egy internacionalista libernyák kaolícióba.

A Jobbik mára egy komolyan nem vehető szivárványos vicc párt lett.
Ahogy az összes. Az égvilágon semmi különbség közöttük.

Hozzátenni semmit nem tudnak, ötletük annyi: Ne Orbán.
Az meg milyen már!? :-D
Az is egy vicc aki ezeket magyarázza és reklámozza. ;-)
Bocs mindenkitől, de nem tudtam Volnernek ezt a beszólást kihagyni! :D
---
"A Volner Pártról Volner János elmondta, hogy ő személy szerint nem száll be az ellenzéki megmérettetésbe. Kiemelte: neki korábban több jobbikos politikus is elmondta, amikor 2018-ban feláldozta politikai karrierjét a Jobbikban, hogy véget fog érni a politikai pályafutása, ha nem áll be a baloldali kórusba. Volner elmondta: ő ezeket a kijelentéseket nem tudja bizonyítani hangfelvételekkel, az nem az ő stílusa, de mindig is a hazája érdekeit szolgálta, neki a hazája nem lehet alku tárgya. Hozzáfűzte: ha emiatt ér véget a pályafutása a Jobbikban, akkor nem bánja, újrakezdi a nulláról. Korábban már sikerült neki, most pedig szintén ezt teszi.
..
Az ellenzéki összefogásról Volner elmondta volt jobbikos vezetőként, hogy a baloldalban végbélkúpként oldódnak fel jelenleg azok a jobbikosok, akik egykor a kollégáim voltak. Szörnyű látni ezt az átalakulást és szörnyű látni azt, hogy ezek az emberek, akik egykor a nemzeti oldal képviseletét hirdették, annyira felszínesen élték azt meg, hogy most a baloldal szekerét tolják teljes erővel."
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Még egy kérdés! A másik 24 aki ott volt (köztük lett, litván, portugál, német és osztrák buzik), az ő nevük miért nem került elő? Diplomaták és celebek is voltak öztük.

Virág elvtársék ereszcsatornás remekműve (pont ott igazoltatták, és elő is került egy faszi, aki hirtelen elmondta amit el kell) pedig hogyhogy nem ért meg egy szar felbontású mobilvideót sem? Csak a próza, ami alapján látjuk ahogy Szájer mászik. Túl lett tolva. Ahogy olvastam az ereszcsatornát, elképzeltem Szájert ahogy mászik, nos, nem életszerű.
Egyszer már kamm-al beszélgettünk róla, de vesszek meg én most sem látom az ereszcsatornát ott, ahol SZJ.-t motozzák.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
Egyszer már kamm-al beszélgettünk róla, de vesszek meg én most sem látom az ereszcsatornát ott, ahol SZJ.-t motozzák.
Életszerűtlen az egész. Tipikus lejárató, karaktergyilkos cikk, eset. Mondjuk azt, hogy homár a Szájer, lehetett tudni, viszont ha a Fidesz ezt megfelelően kezeli, Szájer korábban ez nyilvánosan vállalja, nem lett volna botrány. Még előnyt is jelenthetett volna. Nálam ugyan nem...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 122
113
Életszerűtlen az egész. Tipikus lejárató, karaktergyilkos cikk, eset. Mondjuk azt, hogy homár a Szájer, lehetett tudni, viszont ha a Fidesz ezt megfelelően kezeli, Szájer korábban ez nyilvánosan vállalja, nem lett volna botrány. Még előnyt is jelenthetett volna. Nálam ugyan nem...
Szarul néz ki a homár politikus amikor éppen a melegházasságot és a gyerek örökbe fogadást ellenzik. Megzavarja a szavazókat. :D
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 107
113
Szarul néz ki a homár politikus amikor éppen a melegházasságot és a gyerek örökbe fogadást ellenzik. Megzavarja a szavazókat.
pedig profitálhattak volna belőle. Ugyanis a homoszexualitást a házassággal és gyerek örökbefogadással összekötő destruktív propaganda ellen a leghatásosabb fegyver egy normális homokos. De a fidesz tradicionálissan nem védi meg tagjait.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 122
113
pedig profitálhattak volna belőle. Ugyanis a homoszexualitást a házassággal és gyerek örökbefogadással összekötő destruktív propaganda ellen a leghatásosabb fegyver egy normális homokos. De a fidesz tradicionálissan nem védi meg tagjait.
Hát ha ezt még a 25 fős meleg orgia előtt meglépik lehetett volna rá valamit építeni, de így a "normális" homokos narratíva az repült kifelé az ablakon és lemászott az ereszen. (bocs a szar szóviccért)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 863
113
Egyszer már kamm-al beszélgettünk róla, de vesszek meg én most sem látom az ereszcsatornát ott, ahol SZJ.-t motozzák.
Van ott egy ereszcsatorna, de a buli kb. három emelettel fentebb volt, ha balról az eresztől két, ha jobbról akkor négy lakásnyira!

Elhiszem, hogy Szájer kemény legény, talán katona is volt, bár vsz nem Furkó alatt szolgált, de nem mai csávó. Vagy ha a buzulástól ennyire kemény lesz valaki, hogy ugrándozik ki az ablakon, átugrál erkélyről erkélyre, majd le az ereszcsatornán, és az még le se szakad, akkor a németek és az amerikaiak leigázzák majd a fél világot, amilyen összetételű lett mára a hadseregük ...
nevtelen-171.jpg

Ja, és naná, hogy a letolt alsógatyában teória is megbukott! Ez jugoszláv békaemberes kategória volt. Főleg azért is érzem így, hogy minek menekült volna, ha utána mentek fel a lakásba a zsaruk a tévésekkel!? :D

Kijött a buliból, ha egyáltalán ott volt, az is lehet, hogy csak randizott vkivel, vagy csak arra járt, lekapcsolták, és hogyhogynem ott volt fent a buli. Az a baj, hogy Szájer nem mesélte el senkinek nyilvánosan, úgyhogy reménykedek, hogy 1x a politikai hobbistába bekerül és elmondja az ereszes és a bulis történetet is!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
Hát ha ezt még a 25 fős meleg orgia előtt meglépik lehetett volna rá valamit építeni, de így a "normális" homokos narratíva az repült kifelé az ablakon és lemászott az ereszen. (bocs a szar szóviccért)
Ja. A normális homokos hozott volna a konyhára. Persze megléphették volna mondjuk 2018-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 863
113
Szarul néz ki a homár politikus amikor éppen a melegházasságot és a gyerek örökbe fogadást ellenzik. Megzavarja a szavazókat. :D
Jó, de akkor rakjuk ki az összes mozaikot, ha már csak a kormánypárt a nagy ellenző!

A család elavult fos fogalom, lerombolni, de azért a melegeknek meg követelik a jogot a házassághoz??? Majd meghalnak érte!
Mellé ott van az, hogy a gyerek felesleges, környezetszennyező, elavult, meg úgyis csak a gond van vele, de szintén követelik a melegek a jogot az örökbefogadáshoz, sőt, ezért is majd meghalnak???

Nincs itt némi ellentmondás, esetleg kettős mérce?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Egészen addig, amíg ezzel nem hozol zsarolható pozícióba senkit.
Ezt egyszerűen úgy kell csinálni, hogy le kell tagadni. Mint a "nagyok". Vannak olyan körök, akik valahogy sokkal egyértelműbb szituációkat és képeket nem ismernek fel. Vagy nyugodtan élnek évtizedek óta lopott villában. A feltételezett brüsszeli négyfalközt űzött homoszexualitás se sokkal kártékonyabb dolog.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 122
113
Jó, de akkor rakjuk ki az összes mozaikot, ha már csak a kormánypárt a nagy ellenző!

A család elavult fos fogalom, lerombolni, de azért a melegeknek meg követelik a jogot a házassághoz??? Majd meghalnak érte!
Mellé ott van az, hogy a gyerek felesleges, környezetszennyező, elavult, meg úgyis csak a gond van vele, de szintén követelik a melegek a jogot az örökbefogadáshoz, sőt, ezért is majd meghalnak???

Nincs itt némi ellentmondás, esetleg kettős mérce?
És ez érdekli a szavazóbázisodat, aki támogatja a családbarát retorikádat? Itt a cél az volt, hogy szar helyzetbe hozza Fideszt a saját szavazóbázisa előtt mint képmutatót ezzel az esetleges bizonytalanokat valamelyik irányban elmozdítani a kormány mellől. A Borkai ügy ugyan ez pepitában. A szavahihetőség totális rombolása. Mondjuk nem nehezítik meg az ellenfeleik dolgát ezen a téren...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 089
26 675
113
És ez érdekli a szavazóbázisodat, aki támogatja a családbarát retorikádat? Itt a cél az volt, hogy szar helyzetbe hozza Fideszt a saját szavazóbázisa előtt mint képmutatót ezzel az esetleges bizonytalanokat valamelyik irányban elmozdítani a kormány mellől. A Borkai ügy ugyan ez pepitában. A szavahihetőség totális rombolása. Mondjuk nem nehezítik meg az ellenfeleik dolgát ezen a téren...
Hát pedig lassan változtatniuk kell, mert a homoszexuálisok úgy jártak a baloldallal, mint a fehér munkásosztály, úgyhogy tömegesen fognak megjelenni a jobboldali szavazók között. Lassan ki kell építenük valamilyen normális, jobboldali homoszexuális narratívát, hogy kezdeni tudjanak valamit az LMBTQ elől menekülő átlagos buzikkal. Persze Szájer ebbe se férne bele egy drogos orgiával. Mondjuk a Fidesz drogellenessége meg olyasmi, amit a fiatalok nem értenek, mert ők már egy olyan Magyarországon nőttek fel, ahol fideszes boltzár idején volt egy nap a héten, amikor drogot lazán tudtál venni, de tejet és kenyeret nem.
 
Status
Not open for further replies.