[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 037
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 107
88 152
113
"... mégis mi baja Gyurcsánnyal?

– Főként az, hogy nem tartotta be, amit annak a beszédnek a végén mondott. Hogy ugyanis ha nem sikerül, amit akar, akkor lelép és ír majd „kibaszott jó könyveket a modern magyar baloldalról”. Írhatott volna persze rosszakat is. Megírtam volna róluk, hogy rosszak, de nem lettem volna rá dühös. Így viszont az lettem. Le kellett volna lépnie, miután megbukott. Hogy ezt képtelen volt belátni, nem bírta visszafogni magát, az számomra alkalmatlanná teszi a vezető szerepére.

Pedig nem lehetetlen, hogy az ember megtartsa, amit ígért. Vona Gábor például képes volt betartani az ígéretét, hogy ha nem nyer, lemond."

Egyébként, ha nem olvasom el, ki is az aki kérdezi, azonnal vágom ezután a kérdés után:

Azt kérdezi a kretén Stumpf:
"
Az ország javainak alapítványi- és magánzsebekbe tömését, Mészáros Lőrincet se emlegesse inkább az ellenzék?

– Az más. Az elvi kérdés. A közvagyonból gazdagszik úgy, hogy egyetlen valóságos üzleti sikere nincs mondjuk külföldön. Az eszéki focicsapatot talán hagyjuk… Ha nem is stróman, ha nem is Orbán pénzes zsákja, ez akkor is tény.

Hogy Orbán pénzes zsákja, az talán nem tény?"

Hát nem az ...


Mészáros Lőrinc érdekeltségeinek éves bevételeinek alakulása 2010 előtt,

Mészáros és Mészáros Kft.
2009 – 995,7 millió
Aranykorona Zrt.
2009 – 1,187 milliárd
R-kord Kft.
2009 – 3,260 milliárd
GeoEco Hungary Kft.
2009 – 25,5 millió

Éves bevétel a felsorolt cégekben csak 2009-ben: 5,4 milliárd!


Hol volt 2009-ben Orbán kormányon? Vagy 1997ben? Idióta Stumpf.

Ezek a cégek a kilencvenes évek óta jelen vannak Magyarországon!

Ez meg akkora baromság:
"Pedig a kockának elképesztő ismertsége van világszerte, csak éppen senki nem tudja, hogy magyar találmány." Nem, senki nem vágja, ja ...

Ez viszont:
"– Karácsony új mozgalmában hogyhogy nincs a 99 alapító között?

– Nem kerestek. De ha kerestek volna, sem tudom, hogy igent mondtam volna-e. Miről is szól ez a mozgalom?

Állítólag a 99 százalék összefogásáról az 1 százalék kiváltságossal szemben.

– Ugyan már!" :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 107
88 152
113
Egyébként, ha nem olvasom el, ki is az aki kérdezi, azonnal vágom ezután a kérdés után:

Azt kérdezi a kretén Stumpf:
"
Az ország javainak alapítványi- és magánzsebekbe tömését, Mészáros Lőrincet se emlegesse inkább az ellenzék?

– Az más. Az elvi kérdés. A közvagyonból gazdagszik úgy, hogy egyetlen valóságos üzleti sikere nincs mondjuk külföldön. Az eszéki focicsapatot talán hagyjuk… Ha nem is stróman, ha nem is Orbán pénzes zsákja, ez akkor is tény.

Hogy Orbán pénzes zsákja, az talán nem tény?"

Hát nem az ...


Mészáros Lőrinc érdekeltségeinek éves bevételeinek alakulása 2010 előtt,

Mészáros és Mészáros Kft.
2009 – 995,7 millió
Aranykorona Zrt.
2009 – 1,187 milliárd
R-kord Kft.
2009 – 3,260 milliárd
GeoEco Hungary Kft.
2009 – 25,5 millió

Éves bevétel a felsorolt cégekben csak 2009-ben: 5,4 milliárd!


Hol volt 2009-ben Orbán kormányon? Vagy 1997ben? Idióta Stumpf.

Ezek a cégek a kilencvenes évek óta jelen vannak Magyarországon!

Ez meg akkora baromság:
"Pedig a kockának elképesztő ismertsége van világszerte, csak éppen senki nem tudja, hogy magyar találmány." Nem, senki nem vágja, ja ...

Ez viszont:
"– Karácsony új mozgalmában hogyhogy nincs a 99 alapító között?

– Nem kerestek. De ha kerestek volna, sem tudom, hogy igent mondtam volna-e. Miről is szól ez a mozgalom?

Állítólag a 99 százalék összefogásáról az 1 százalék kiváltságossal szemben.

– Ugyan már!" :D
Két komment a mandi cikk alatt erről az írásról:
" Amikor az a szöveg, hogy "Orbánnak mázlija volt", amellé oda kell tenni azt, hogy "a szerencse oda megy, ahol felkészülten várják".

Emlékezetem szerint a 2008-as válság idejére már le volt rohasztva az ország. Ehhez képest Orbán a 2010-es években kapott vörösiszap-katasztrófát, árvizeket és menekültválságot, most pedig, bő egy év covid után tömegeknek az a legnagyobb problémája, hogy csak vakcinaigazolvánnyal lehet étterembe menni."

(...)

"
"Merthogy a 2010-zel kezdődő évtized kegyelmi időszak volt az ország számára: folyamatos konjunktúra, az EU-tól jött a pénz"

1. Előtte is jött volna csak elfelejtette a szakértői kormány lekérni

2. 2010 után rendre jobb növekedési adatokat produkáltunk mint a többi keleteurópai ország pedig ugyanazt a pénzt kapták amit mi

Elég volt már ebből a Fletó alatt válság volt bezzeg Orbánnak csak a pénzeső szövegből.

A szocik szarul nyomták, eladták a közvagyont: reptér, MÁV Cargo, MAHART, MOL, Vízmű, Gáztározók, szedték a 36% jövedelemadót 27% TB-t mégis kongott a kassza.

Vityáék visszavették az elkótyavetyélt cuccokat tonnaszám vették az aranyat az államkincstárba, jövedelemadó 15% TB 15.5% (az áfa nőtt 2%-ot nagy durranás), mellette van CSOK, agyatlan pénzszórás helyett adókedvezmény.

Ezeket nem lehet elvitatni és kész." :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 137
3 025
113
"... mégis mi baja Gyurcsánnyal?

– Főként az, hogy nem tartotta be, amit annak a beszédnek a végén mondott. Hogy ugyanis ha nem sikerül, amit akar, akkor lelép és ír majd „kibaszott jó könyveket a modern magyar baloldalról”. Írhatott volna persze rosszakat is. Megírtam volna róluk, hogy rosszak, de nem lettem volna rá dühös. Így viszont az lettem. Le kellett volna lépnie, miután megbukott. Hogy ezt képtelen volt belátni, nem bírta visszafogni magát, az számomra alkalmatlanná teszi a vezető szerepére.

Pedig nem lehetetlen, hogy az ember megtartsa, amit ígért. Vona Gábor például képes volt betartani az ígéretét, hogy ha nem nyer, lemond."



És egy hozzászólás a mandiról:
Az elmúlt 11 évben a Fletó egy kényelmes mumus volt.

Schiffer kérdése teljesen jogos: bolond lett volna a FIDESZ felelősségre vonni, amikor lehetett vele a választókat ijesztgetni, tábort összetartani.

Csak a mumusok néha kijönnek az ágy alól.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 037
113

És egy hozzászólás a mandiról:
Az elmúlt 11 évben a Fletó egy kényelmes mumus volt.

Schiffer kérdése teljesen jogos: bolond lett volna a FIDESZ felelősségre vonni, amikor lehetett vele a választókat ijesztgetni, tábort összetartani.

Csak a mumusok néha kijönnek az ágy alól.
Mindig előjön ez a sztori. A felvetés igaz, jó a Fidesznek Gyurcsánnyal riogatni. Van is ok az aggodalomra az országnak, ismerve a múltat.

De a további feltételezés egy hazugság! A fidesz direkt nem számoltatta el. Ez vagy szándékos hazugság, vagy rossz emlékezet. Budai Gyula több dokumentált feljelentést tett a Gyurcsány kormányok, Gyurcsány ügyében. Ezek többnyire a bíróságon elhaltak. Tehát nem a Fidesz, hanem a bíróság állította le ezeket az ügyeket.

Volt is kísérlet a bíróságok átszervezésére a 70 fölötti bírók nyugdíjazására, de az EU letiltotta az átszervezést. Egyébként még anno, Budai tevékenységet az USA is élesen kritizálta, folyamatos raportokra hívták és a nagykövetségük az ügyek eltusolása érdekében folyamatos nyomást gyakorolt. Ezt a bíróságok meg is tették, nem a kormány!!! .

Tehát ez a számonkérés Schiffertől övön aluli, hisz az igazságot ő jobban ismeri.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 137
3 025
113
Mindig előjön ez a sztori. A felvetés igaz, jó a Fidesznek Gyurcsánnyal riogatni. Van is ok az aggodalomra az országnak, ismerve a múltat.

De a további feltételezés egy hazugság! A fidesz direkt nem számoltatta el. Ez vagy szándékos hazugság, vagy rossz emlékezet. Budai Gyula több dokumentált feljelentést tett a Gyurcsány kormányok, Gyurcsány ügyében. Ezek többnyire a bíróságon elhaltak. Tehát nem a Fidesz, hanem a bíróság állította le ezeket az ügyeket.

Volt is kísérlet a bíróságok átszervezésére a 70 fölötti bírók nyugdíjazására, de az EU letiltotta az átszervezést. Egyébként még anno, Budai tevékenységet az USA is élesen kritizálta, folyamatos raportokra hívták és a nagykövetségük az ügyek eltusolása érdekében folyamatos nyomást gyakorolt. Ezt a bíróságok meg is tették, nem a kormány!!! .

Tehát ez a számonkérés Schiffertől övön aluli, hisz az igazságot ő jobban ismeri.

Itt nem egészen ezt mondja:

"
2014-ben egy washingtoni választott bíróság a magyar államnak adott igazat a Sukoró-ügyben, elutasítva a Lauder-csoport kártérítési követelését is. Ugyanakkor Gyurcsány Ferenc ellen 2012 júliusában megszüntették a nyomozást, mégpedig nem más, mint Polt Péter vezette ügyészség. Ez egy rég lezárt ügy.

– Így van. De a mai napig tévesen sokan azt hiszik, hogy én indítottam a büntetőeljárást, miközben Schiffer András, aki az LMP elnöke volt, a telekcsere és a kaszinóberuházás miatt kifejezetten Gyurcsány Ferenc ellen tett feljelentést, mert ő hozta tető alá az egész Sukoró-beruházást, nála volt a befektető az Országházban és ott teljes megállapodás történt. Schiffer András feljelentése, meg az... "
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az erre szolgálló közszolgálati média meg önti az ordinálé agitpropot.Valahogy egyensúlyozni kell,nincs nagyon vállasztásuk.
Oké. Tegyük fel, hogy igazad van, na de ha nincs píííz, és üres a kassza, akkor ha kell, ha sem, akkor mibű'? Érted? Vagy üres, vagy nem üres. Ez kb. ennyire fekte-fehér dolog.

Ordenáré agitprop persze... Azért ebben az állítólagos ellenszélben és agitpropban, a diktatúra legvérzivatarosabb időszakában épp tk. a Fővárost (meg HMVH-t és Szegedet, meg Gyöngyöst, meg több várost és kerületet) tudtak behúzni. Persze, az áldozati szerepet hirdetni kell, nincs ezzel gond, teljesen érthető felállás, csak akkor mondják ki, hogy nem üres a kassza, de nekünk más a prioritási sorrend.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Itt nem egészen ezt mondja:

"
2014-ben egy washingtoni választott bíróság a magyar államnak adott igazat a Sukoró-ügyben, elutasítva a Lauder-csoport kártérítési követelését is. Ugyanakkor Gyurcsány Ferenc ellen 2012 júliusában megszüntették a nyomozást, mégpedig nem más, mint Polt Péter vezette ügyészség. Ez egy rég lezárt ügy.

– Így van. De a mai napig tévesen sokan azt hiszik, hogy én indítottam a büntetőeljárást, miközben Schiffer András, aki az LMP elnöke volt, a telekcsere és a kaszinóberuházás miatt kifejezetten Gyurcsány Ferenc ellen tett feljelentést, mert ő hozta tető alá az egész Sukoró-beruházást, nála volt a befektető az Országházban és ott teljes megállapodás történt. Schiffer András feljelentése, meg az... "
Megismétlem,ezek egy rendszert alkotnak.Hatalmon egyik se vonja felelőségre a másikat,mert holló a hollónak nem vájja ki a szemét.
És megismétlem,ahoz,hogy ezen az abszurdisztáni állapotokon túllépjünk,az államszervezetet kell leváltani.Szét kell vállasztani rendesen a hatalmi ágakat.Egy nem a politikai kormányzattol függő rendes igazságszolgáltatás esetén Fletó és OVika már rég együtt vizuálnák a műanyag lakatot-szomszédos cellában meg Polt és Pintér ülne.

Más.Az agitprop feladata,hogy ellehetetlenitse az értelmes párbeszédet.Sajnos van mindenütt (hasznos idióta önkéntes,vagy ide-oda akreditált fizetett?) akik mindenhova behurcolják és odazúditják ezt a cunamit,hogy mindenhol megakadályozzák az értelmes eszmecserét......
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Oké. Tegyük fel, hogy igazad van, na de ha nincs píííz, és üres a kassza, akkor ha kell, ha sem, akkor mibű'? Érted? Vagy üres, vagy nem üres. Ez kb. ennyire fekte-fehér dolog.

Ordenáré agitprop persze... Azért ebben az állítólagos ellenszélben és agitpropban, a diktatúra legvérzivatarosabb időszakában épp tk. a Fővárost (meg HMVH-t és Szegedet, meg Gyöngyöst, meg több várost és kerületet) tudtak behúzni. Persze, az áldozati szerepet hirdetni kell, nincs ezzel gond, teljesen érthető felállás, csak akkor mondják ki, hogy nem üres a kassza, de nekünk más a prioritási sorrend.
Az adófizetők pénzén fentartott közmédiáknak kellene egy minimális normalitáson működniük.
Egy ilyen plakátkampány különben saját felületen nem drága.És én még mindig elitélem a másik oldal agitpropját is.
Az egész ország hitelböl él.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 037
113
Itt nem egészen ezt mondja:

"
2014-ben egy washingtoni választott bíróság a magyar államnak adott igazat a Sukoró-ügyben, elutasítva a Lauder-csoport kártérítési követelését is. Ugyanakkor Gyurcsány Ferenc ellen 2012 júliusában megszüntették a nyomozást, mégpedig nem más, mint Polt Péter vezette ügyészség. Ez egy rég lezárt ügy.

– Így van. De a mai napig tévesen sokan azt hiszik, hogy én indítottam a büntetőeljárást, miközben Schiffer András, aki az LMP elnöke volt, a telekcsere és a kaszinóberuházás miatt kifejezetten Gyurcsány Ferenc ellen tett feljelentést, mert ő hozta tető alá az egész Sukoró-beruházást, nála volt a befektető az Országházban és ott teljes megállapodás történt. Schiffer András feljelentése, meg az... "
Nézzük a teljes interjút.

Azért, mert olyan még nem fordult elő, hogy egy Magyarországra akkreditált nagykövet – és itt most kifejezetten az akkori amerikai nagykövetről, Tsakopoulosról beszélünk –, politikai nyomást gyakoroljon egy kormánytagra, személyesen rám, aki akkor korrupciós és elszámoltatási kormánybiztos voltam. Ráadásul kifejezetten egy konkrét ügy vonatkozásában volt ez a nyomásgyakorlás. Az elhíresült sukorói King City kaszinóberuházás nem valósult meg hál’ istennek, de abban a volt miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc és a miniszterei, Veres János és Bajnai Gordon is nagyon jelentős szerepet játszottak.

Schiffer András feljelentése, meg az énáltalam lefolytatott vizsgálat alapján Gyurcsány Ferencet gyanúsítottként hallgatta ki a Központi Nyomozó Főügyészség, majd valóban úgy döntött, nem bizonyítható az, hogy Gyurcsány Ferenc aktívan vagy cselekvően részt vett a dologban. De a nemzeti vagyonkezelő vezetői, Tátrai Miklós és Császy Zsolt ellen vádat emeltek és az esetükben nagyon komoly börtönbüntetés kiszabására került sor...

Tehát nem eltusolva lett, amit te és a kérdés sugall, hanem tartották a hátukat a főnökük helyett és leülték. Így nem lehetett bizonyítani.

Továbbá ehhez a nyílt USA beavatkozáshoz mit szólsz??


Pontosan azért tartom aktuálisnak ezt a közel nyolc évvel ezelőtt történt eseményt feleleveníteni, mert akkor kifejezetten politikai nyomást próbált rám helyezni ebben a kérdésben Tsakopoulos nagykövet asszony, hogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök ellen nem lehet eljárást folytatni. Egy jogállamban, egy demokráciában az előző kormány tagjait nem lehet felelősségre vonni, őket békén kell hagyni - ezt mind a nagykövet asszony mondta akkor. Burkoltam kaptam egy fenyegetést, hogy amennyiben ezeknek az eljárásoknak, ami a Gyurcsány-kormány volt tagja ellen folyik vagy folynak, nem lesznek leállítva, akkor annak következményei lesznek.
....
Szerintem a politikai nyomás folyamatosan érződött utána is a demokrata adminisztráció részéről Magyarországon. Ne felejtsük el, hogy amikor Szijjártó Péter 2014 szeptemberében külügyminiszter lett, milyen sokáig nem fogadták Amerikában. És amikor fogadták, Victoria Nuland - én is ott voltam -, milyen stílusban beszélt vele! Ő helyettes államtitkár volt és folyamatosan a jogállamiságot, a demokráciát, a sajtószabadságot kérte számon Szijjártó Péteren, miközben a volt demokrata nagykövet egy magyar kormánytagra politikai nyomást gyakorolt egy büntetőeljárás tekintetében.

Tehát a szándék az elszámoltatásra megvolt, de az USA képmutató, arrogáns beavatkozása megakadályozta. És ez egy ügy, mennyi hasonló volt. Ezt Schiffer is jól tudja, ezért képmutató!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 037
113
Megismétlem,ezek egy rendszert alkotnak.Hatalmon egyik se vonja felelőségre a másikat,mert holló a hollónak nem vájja ki a szemét.
És megismétlem,ahoz,hogy ezen az abszurdisztáni állapotokon túllépjünk,az államszervezetet kell leváltani.Szét kell vállasztani rendesen a hatalmi ágakat.Egy nem a politikai kormányzattol függő rendes igazságszolgáltatás esetén Fletó és OVika már rég együtt vizuálnák a műanyag lakatot-szomszédos cellában meg Polt és Pintér ülne.

Más.Az agitprop feladata,hogy ellehetetlenitse az értelmes párbeszédet.Sajnos van mindenütt (hasznos idióta önkéntes,vagy ide-oda akreditált fizetett?) akik mindenhova behurcolják és odazúditják ezt a cunamit,hogy mindenhol megakadályozzák az értelmes eszmecserét......
Olvasd már el a cikket és értelmezd!! Az USA és Soros kutyái Nuland stb., fenyegetőztek Fleto érdekében, milyen egy brancs???
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Olvasd már el a cikket és értelmezd!! Az USA és Soros kutyái Nuland stb., fenyegetőztek Fleto érdekében, milyen egy brancs???
Ócska duma.Azért nem csináltak semmit,mert nem akartak.Putyint fogadtuk 2014ben,szembe menve az USAval,és akkor egy törvényes eljárásban nem lehet felelőségre vonni egy tolvajt mert.......Lófaszt.Nem akarták,a többi csak duma.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 597
94 037
113
Ócska duma.Azért nem csináltak semmit,mert nem akartak.Putyint fogadtuk 2014ben,szembe menve az USAval,és akkor egy törvényes eljárásban nem lehet felelőségre vonni egy tolvajt mert.......Lófaszt.Nem akarták,a többi csak duma.
Lecsukták Gyurcsány embereit Tátrait és Császyt, akik gondolom pénzért, Gyurcsány helyett leülték. Rengeteg eljárást indítottak.
Hogy az USA egy törvényes eljárást miért kér számon, azt kerdezd tőlük. Én megmondom, mert az USA rettentően képmutató, az ügynökeiért a végsőkig harcol, a szabadság, törvény, függetlenség meg agitprop, hogy téged idézzelek. De veled nem szeretek vitatkozni, mert nincs értelme, mindig ugyanazokat a frázisokat puffogtatod. Nem jutunk egy centit sem előre...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Lecsukták Gyurcsány embereit Tátrait és Császyt, akik gondolom pénzért, Gyurcsány helyett leülték. Rengeteg eljárást indítottak.
Hogy az USA egy törvényes eljárást miért kér számon, azt kerdezd tőlük. Én megmondom, mert az USA rettentően képmutató, az ügynökeiért a végsőkig harcol, a szabadság, törvény, függetlenség meg agitprop, hogy téged idézzelek. De veled nem szeretek vitatkozni, mert nincs értelme, mindig ugyanazokat a frázisokat puffogtatod. Nem jutunk egy centit sem előre...
Nem,mert csak az egyik felét nézed az érmének.Szocik loptak,mint állat.Pont.Fikusz az országot lopta el.Pont.Mindkettőtől meg kell szabadulni,hogy továbbléphessünk-de ehez ki kell nézni a szekértáboron kivülre.Ott a tábor sáncán túl van Magyarország.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az adófizetők pénzén fentartott közmédiáknak kellene egy minimális normalitáson működniük.
Egy ilyen plakátkampány különben saját felületen nem drága.És én még mindig elitélem a másik oldal agitpropját is.
Az egész ország hitelböl él.
Egy-egy kerületi lap végülis nem közmédia? Mégis ugyan úgy építik az ellenzéki személyi kultuszt, vagy épp amit kell. Majd létszives abba az irányba is toljad az agitprop rossz eszmefuttatást. Ami teljesen jogos, főleg olyan esetben, mikor full kretén szinten tolják.

Nem érted, ha azt mondod, hogy "nem drága", és futja is rá, akkor azt is elismered, hogy van miből költeni rá, azaz, nem üres a kassza. :D :p :D Amúgy meg, meg lehet nézni, hogy milyen árban mozognak a hirdetések különféle felületeken. Hány fát lehetne belőle ültetni? Hány hektár méhlegelőre futná? :D

Az, hogy az egész ország hitelből él, meg honnan van? Meg mi az, hogy "élni"? Kenyérre veszik fel a hitelt, vagy évente cserélni az okosmobilt; autót cserélgetni, meg ilyenekre?
Meg ha abból él, hogy? Nekem még abba a rohadt adósságspirálba se sikerült bekerülnöm. :) Pont két napja néztem, kb. 2 millióhoz is olyanokat adott ki, hogy 300-400 ezres nettó fizetés szükséges; de a listából a minimális is 150 nettó volt. Akkor ha most vesz fel valaki személyi hitelt, akkor nagy eséllyel van rendes fizetése. Az na tapasztalatom, hogy manapság nem olyan könnyű hitelhez jutni, mint anno az "átkosban".
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Egy-egy kerületi lap végülis nem közmédia? Mégis ugyan úgy építik az ellenzéki személyi kultuszt, vagy épp amit kell. Majd létszives abba az irányba is toljad az agitprop rossz eszmefuttatást. Ami teljesen jogos, főleg olyan esetben, mikor full kretén szinten tolják.

Nem érted, ha azt mondod, hogy "nem drága", és futja is rá, akkor azt is elismered, hogy van miből költeni rá, azaz, nem üres a kassza. :D :p :D Amúgy meg, meg lehet nézni, hogy milyen árban mozognak a hirdetések különféle felületeken. Hány fát lehetne belőle ültetni? Hány hektár méhlegelőre futná? :D

Az, hogy az egész ország hitelből él, meg honnan van? Meg mi az, hogy "élni"? Kenyérre veszik fel a hitelt, vagy évente cserélni az okosmobilt; autót cserélgetni, meg ilyenekre?
Meg ha abból él, hogy? Nekem még abba a rohadt adósságspirálba se sikerült bekerülnöm. :) Pont két napja néztem, kb. 2 millióhoz is olyanokat adott ki, hogy 300-400 ezres nettó fizetés szükséges; de a listából a minimális is 150 nettó volt. Akkor ha most vesz fel valaki személyi hitelt, akkor nagy eséllyel van rendes fizetése.
Elitélem még mindig a másik oldalt is-sőt,igazábol nem is tekintem másik oldalnak.Ugyanannak a maffiának egy másik érdekcsoportjának tekintem őket.
Az állam veszi fel a hiteleket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 107
88 152
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Az adófizetők pénzén fentartott közmédiáknak kellene egy minimális normalitáson működniük.
Egy ilyen plakátkampány különben saját felületen nem drága.És én még mindig elitélem a másik oldal agitpropját is.
Az egész ország hitelböl él.

A 2010 utáni Magyarországnak volt olyan éve, hogy a novemberi költségvetési hiány a GDP 1% alatt volt!
Közben: A pénzügyi tartalék a --deviza-hitel miatti-- banki bosszú, IMF-üzleti körök, külföldi érdekcsoportok miatt a kis-antant országokhoz képest népesség/GDP arányosan 1,5-2(+) szeres szorzónyi --milliárd $/€-- mennyiség volt! Most is 40 milliárd körül van!
Mi is történt ekkor: Ez: hogy a forint árfolyam alacsony maradjon --mert akkor jönnek a multi-gyárak, tovább csökken a munkanélküliség--, visszavásároltak korábban elkótya-vetyélt pénz-szivattyúkat, arany tojást tojó tyúkokat!!!
Valóban meglett decemberre 3% körüli GDP arányos hiány, nem szállt az egekbe a forint, olcsó maradt a magyar munkaerő, nem Kínába ment a gyártás!
...vettek fel hitelt, töredék kamatért, mint az előző évtizedekben!
...közben lecserélték a korábbi sokszoros árú(kamat) hiteleket, állam-adósságot!

Volt/Van másik út: Görögország!


Nem,mert csak az egyik felét nézed az érmének.Szocik loptak,mint állat.Pont.Fikusz az országot lopta el.Pont.Mindkettőtől meg kell szabadulni,hogy továbbléphessünk-de ehez ki kell nézni a szekértáboron kivülre.Ott a tábor sáncán túl van Magyarország.

Ha élsz és élni akarsz, játszanod kell a Politika/Külpolitika feliratú póker-asztalnál, ahol mindenki csal.
Ahol mindenki "festi"/álcázza/... magát aminek a költségeit az adott ország M. Lölői segítenek finanszírozni, a sokszoros nemzeti/társadalmi előnyökért, vagy a brutális veszteségek elkerülése érdekében!

Hozzájuk képest a "Mi Lölö"-nk és a töbi hasonló "feladatú" csapat-játékos szűz, tini, és apáca-jelölt egyben!
Enélkül a segítség nélkül kb. havonta lenne szivárványos felvonulás gyerekekkel, és kb. 5-6 Reptér-eladás kategóriájú üzlet megkötetett volna.
Negyedévente lenne egy Forint-rángatás Wall Strett/City-ből, mert valamiből meg kellene jutalmazni az NGO-k napszámosait és vezetőit, kell az új Bentley/Rolls, új barátnője/felesége van valamelyik Brókernek! Kb ezek miatt voltak események a forint körül 20-30 éve!!!
Lehet tiltakozni, közben rá kell pillantani a Budapest nevű jelenlegi "folyamatra" és előtted az általad kívánt jövő!

Légy bátor és nyisd ki a szemed!
...ha pszichológus lennék, azt mondanám az eddigi tünetek alapján, hogy nem mered megtenni, mert "csukott szemmel" könnyebb ("boldogan" és naivan élni)...
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 920
113
Nem,mert csak az egyik felét nézed az érmének.Szocik loptak,mint állat.Pont.Fikusz az országot lopta el.Pont.Mindkettőtől meg kell szabadulni,hogy továbbléphessünk-de ehez ki kell nézni a szekértáboron kivülre.Ott a tábor sáncán túl van Magyarország.
"Ott a tábor sáncán túl van Magyarország."

El kell keserítselek. Ott a tábor sáncán túl is csak olyanokat fogsz találni akik semmiben sem különböznek a többitől. Őket is anya szülte így vannak szüleik, jártak iskolába, vannak barátaik, biztos voltak már velük buliban, segítettek a barátaiknak költözni, vigasztalták ha szakítottak velük, a családjukkal karácsonyoztak, anyák napján virágot vittek az édesanyjuknak.
No csak azért ezek a sorok, mert mindenki jön valahonnan, ezer és ezer hatás éri, ezer és ezer interakción átmegy és van benne egy kialakult világkép.
Egy olyan kialakult világkép amibe a politika és a politikához való viszonyulás is beletartozik.
Viszont köztük olyan hozzád hasonlót nagyon keveset fogsz találni, akik lebegnek az űrben, az igazságérzetük határozza meg a viszonyulásuk, ráadásul origónak, egyedül igaznak és tévedhetetlennek képzelik magukat, és maximálisan hiányzik belőlük a kompromisszumkészség, és azt hiszik, lehet más a politika.
Pedig nem lehet.
Hiszen ahogy az első sorokban írtam, ott a tábor sáncán túl is csak olyanokat fogsz találni akik semmiben sem különböznek a többitől. Vannak köztük opportunisták, kapzsik vagy épp kevesebbel is beérők, dolgosabbak, szorgalmasabbak, intelligensebbek, butábbak és ezek bármilyen keveréke, plusz még ezer és egy féle.
Szóval nincs olyan réteg akivel te, amit és ahogy szeretnél meg tudnád valósítani.

Még Leonidász király is aranyat vitt a papoknak, az ephoroszoknak.

A politika nem lehet más.
Törekedni lehet és kell is, hogy átláthatóbb és leszámoltathatóbb is legyen, de mivel emberek csinálják, emberek, akik gyarlók, így amit te szeretnél az utópia.
Nem találsz magadfajtát egy tucatot sem. Vagy ha igen annak a fele csak hazudja.

Naiv, erőszakos, utópia amit és ahogy te óhajtasz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 375
68 814
113
Agitprop, mi? :)

gyurcsany-mti.jpg
Erre emlekszem, nyomaszto volt eloben...