[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 374
68 803
113
Karácsony Gergely polgármester úrral illetve jövendőbeli miniszterelnök úrral az a baj hogy már amikor összeeresztették Tarlóssal akkor Orbán ellőtte az összes töltényét amit találtak róla a szorgos talpnyalók.
Meglepően semmitmondó egyszerűen cáfolható 24 óra alatt elülő botrányocskák amik maradtak ellene. Kemény dió lesz kikezdeni.
Még homokosozni meg migránspártizni vagy sorosozni se lehet mert az csak megerősítés lenne a szavazóbázisa körében.
8 altalanossal miniszterelnok? Mert ha jol ertettem az erettsegije se nagyon van meg...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 522
33 997
113
Karácsony Gergely polgármester úrral illetve jövendőbeli miniszterelnök úrral az a baj hogy már amikor összeeresztették Tarlóssal akkor Orbán ellőtte az összes töltényét amit találtak róla a szorgos talpnyalók.
Meglepően semmitmondó egyszerűen cáfolható 24 óra alatt elülő botrányocskák amik maradtak ellene. Kemény dió lesz kikezdeni.
Még homokosozni meg migránspártizni vagy sorosozni se lehet mert az csak megerősítés lenne a szavazóbázisa körében.

Karácsony Gergelyről nekem Károlyi Mihály ugrik be leginkább, mint történelmi "párhuzamos személyiség" (aztán meghallottam, hogy Bayer is felhozta ezt a párhuzamot, esküszöm magamtól jutott eszembe már korábban), sajnos valószínűleg hasonlóan rövid és "eredményes" országlás után ugyanúgy belülről puccsolják majd a keményvonalasabb progresszívek ezt a tesze-tosza csávót (a helyére ki lesz az új Garbai vajon, vagy ilyenre nem lesz szükség, Ferkó ágaskodó ambíciója a neje képében vagy önnön valójában ül majd oda?)
Persze ez most a 21. század, de a történelemben ismétlődnek bizonyos dolgok (csak, ahogy Marx mondotta, előbb tragédia, másodszorra komédia formájában), valószínű rövid, de "véres" országlás, "vörösterror" után egy új Horthy-korszak követi majd őket (nyugi, nem Orbán lesz az, ő Tisza Istvánként végzi majd valószínűleg, de ha emigrációból próbálna visszatérni, valószínűleg neki sem jönne össze, meghaladja addigra a történelem, fiatalabb sem lesz), de az általuk okozott kárt már nem lehet majd helyrehozni. Persze, ahogy annak idején a dualista elit, a Fidesz is bőven felelős lesz a saját bukásáért.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 522
33 997
113
Kedves fórumtárs,

Olyan gyászhangulat lesz itt rendszerváltáskor, a sok fideszes azt fogja hinni itt a világvége. A fórumon gyásznap lesz hirdetve.
Ajvé

Én számítok rá, nem fogok a Dunának menni, anyagilag csak annyiban vagyok érdekelt a NER-ben, hogy engem is sújt majd az a masszív adóemelés és a gazdasági elkúrás, ami a "rendszerváltóid" (igazából a 2010 előtti korszak restaurációjáról beszélhetünk majd, nem "új rendszerről", szóval max. rendszervisszaváltók) elkövetnek majd. A többiről nem is beszélve persze. Jó esetben pár év alatt megbuktok, és akkor pár napra tényleg le kell majd vetni a civilizált ruhát, egy kis fehérterror, orgovány után jöhet a konszolidáció.
Azért a honvédelmi fejlesztések teljes beszántása pl. szomorú lesz majd Vadai HM vezetése alatt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Karácsony Gergelyről nekem Károlyi Mihály ugrik be leginkább, mint történelmi "párhuzamos személyiség" (aztán meghallottam, hogy Bayer is felhozta ezt a párhuzamot, esküszöm magamtól jutott eszembe már korábban), sajnos valószínűleg hasonlóan rövid és "eredményes" országlás után ugyanúgy belülről puccsolják majd a keményvonalasabb progresszívek ezt a tesze-tosza csávót (a helyére ki lesz az új Garbai vajon, vagy ilyenre nem lesz szükség, Ferkó ágaskodó ambíciója a neje képében vagy önnön valójában ül majd oda?)
Persze ez most a 21. század, de a történelemben ismétlődnek bizonyos dolgok (csak, ahogy Marx mondotta, előbb tragédia, másodszorra komédia formájában), valószínű rövid, de "véres" országlás, "vörösterror" után egy új Horthy-korszak követi majd őket (nyugi, nem Orbán lesz az, ő Tisza Istvánként végzi majd valószínűleg, de ha emigrációból próbálna visszatérni, valószínűleg neki sem jönne össze, meghaladja addigra a történelem, fiatalabb sem lesz), de az általuk okozott kárt már nem lehet majd helyrehozni. Persze, ahogy annak idején a dualista elit, a Fidesz is bőven felelős lesz a saját bukásáért.
Sajnos igazad van.Az utóbbi 30 év,miből több mint 15 év Orbán alatti vajdaság,olyan károkat okozott,hogy nagyon sok idő kell a helyrehozatalához-de még az is lehet,hogy ez már soha nem lesz helyrehozva.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 917
113
8 altalanossal miniszterelnok? Mert ha jol ertettem az erettsegije se nagyon van meg...
Én többek között azért is vagyok egy merő csodálkozás, mert Fletót sem tartom egy zseninek, de a többiek még annyira sem azok.
Sehol nincs közöttük egy igazán tehetséges, okos és frappáns, jól beszélő, megnyerő, talpraesett, rafinált és ami a legfőbb, karizmatikus férfi vagy nő.
Egy árva szál sem.
Pont ezért kell a megpróbálniuk szarból várat építeni.:oops::rolleyes:
Mert akárhonnan nézem, pl bármelyik balos vagy libernyák újság, portál, tévé vezető újságírójába több tehetség szorult. Az elemzőikbe több tehetség szorult. A háttérembereikbe több tehetség szorult.
Ott van pl Rónai Egon. Melyikből nem csinálna pillanatok alatt bóhócot?
Na ugye!
De ezek Karácsonyért remegnek?? :D
Hiszen semmilye sincs szerencsétlennek.
Vagy Jakabért??:D
Annak még annyia se.
Dobrev??:D
Ugyan már kérem.

És a sok szemellenzős (sorolhatnám a jelzőket a specializált kémiai hírvivő molekulák, a neurotranszmitterek hiányárol az ellenzék drukkereinek soraiban) egy ilyen outsider hülyegyereket megszavana az ország miniszterelnökének, csak hogy ne az Orbán.:confused:
Kell hozzá egy szellemi leépülés.
De azért védik a védhetetlent.

Ebben a témában nincs miről beszélni, beszélgetni, nincs olyan kapcsolódási pont ami mentén valami közös nevezőre lehetne jutni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 374
68 803
113
Karácsony Gergelyről nekem Károlyi Mihály ugrik be leginkább, mint történelmi "párhuzamos személyiség" (aztán meghallottam, hogy Bayer is felhozta ezt a párhuzamot, esküszöm magamtól jutott eszembe már korábban), sajnos valószínűleg hasonlóan rövid és "eredményes" országlás után ugyanúgy belülről puccsolják majd a keményvonalasabb progresszívek ezt a tesze-tosza csávót (a helyére ki lesz az új Garbai vajon, vagy ilyenre nem lesz szükség, Ferkó ágaskodó ambíciója a neje képében vagy önnön valójában ül majd oda?)
Persze ez most a 21. század, de a történelemben ismétlődnek bizonyos dolgok (csak, ahogy Marx mondotta, előbb tragédia, másodszorra komédia formájában), valószínű rövid, de "véres" országlás, "vörösterror" után egy új Horthy-korszak követi majd őket (nyugi, nem Orbán lesz az, ő Tisza Istvánként végzi majd valószínűleg, de ha emigrációból próbálna visszatérni, valószínűleg neki sem jönne össze, meghaladja addigra a történelem, fiatalabb sem lesz), de az általuk okozott kárt már nem lehet majd helyrehozni. Persze, ahogy annak idején a dualista elit, a Fidesz is bőven felelős lesz a saját bukásáért.
Nekem a nyomi sogorom, detto, ahanyszor csak meglatom.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 374
68 803
113
Ugyan már, ha Karácsony tudását kikezditek, hirtelen kiderülne se oxfordi diploma se az érettségi másolata nem lenne meg Orbánnak. Ha Oxford azt mondja nincs nem is lesz.
Ahha, szoval ott tartasz ha Karigerinek nincs papirja akkor masnak se lehet.
A gyerekek ezt a korszakot 5-6 eves koruk utan kinovik.
Ha Karacsonynak lenne tudasa akkor az latszana a vezetese alatt levo varoson. Viszont ahogy hirlik pont az ellenkezoje latszik, de aztan nekem mindegy mit csinalnak vagy nem csinalnak ott.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Én számítok rá, nem fogok a Dunának menni, anyagilag csak annyiban vagyok érdekelt a NER-ben, hogy engem is sújt majd az a masszív adóemelés és a gazdasági elkúrás, ami a "rendszerváltóid" (igazából a 2010 előtti korszak restaurációjáról beszélhetünk majd, nem "új rendszerről", szóval max. rendszervisszaváltók) elkövetnek majd. A többiről nem is beszélve persze. Jó esetben pár év alatt megbuktok, és akkor pár napra tényleg le kell majd vetni a civilizált ruhát, egy kis fehérterror, orgovány után jöhet a konszolidáció.
Azért a honvédelmi fejlesztések teljes beszántása pl. szomorú lesz majd Vadai HM vezetése alatt.
Különben igazad van,sajnos hiába veszt a választáson Orbán,a rendszer marad.Pedig a rendszert kéne leváltani.Nem csak lazitani,hanem leváltani,megszüntetni,megdönteni,visszavonhatatlanul.És a rendszernek részese a "másik oldal"-vagy inkább ugyanannak az oldalnak másik érdekcsoportja (a célabriai maffia is csak maffia,akár a sziciliai).
És azt sem tartom kizártnak,hogy Orbán szándékosan el akarja vesziteni a választásoket.Kiépitette a deep state-jét,az állami bevételek jelentős részét átirányitotta annak elemeibe.Rekord szinten eladósitotta az országot,a felvett pénzt szintén az érdekeltségeibe irányitotta..22 után otthagyja a kiüresitett államot,ami úszik az adóságban.Kormányváltás után az idióta szociknak semmi mozgásterük nem lesz.
Mondom,rendkivűl ügyes politikus a vajda-és egy ország és nemzetgyilkos gazember.Telhetetlen hatalomvágya nem ismer sem istent,sem hazát,bármit elpusztit a önző hatalma érdekében.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 917
113
Ugyan már, ha Karácsony tudását kikezditek, hirtelen kiderülne se oxfordi diploma se az érettségi másolata nem lenne meg Orbánnak. Ha Oxford azt mondja nincs nem is lesz.
Na ez egy jó ötlet! Nosza, tessék ennek utánna járni!
Nem ám csak csicseregni róla, meg mutogatni, hogy akkor azövéishollehet, meg mismásolni, meg tagadni, meg mellébeszélni, tessék szépen utánna járni!
Aztán amit találva van, azt megmutatni!
Nem nagy truváj!
Hiszen pl Angliába csak hithű libernyákok mentek ki dolgozni, (mert az olyan dolgos fajta) lehet az egyik épp ráér kutakodni egy kicsit.

De nem ám csak a szájtépés a fórumon!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 099
88 145
113
Lehet ütni Karigerit, csak sajna neki jól áll az áldozatszerep, még meg is sajnálják.
Közben Fercsi és Jákób időnként kocsmai stílusú beszólásokkal hergeli a közönségét, Klára asszony meg a DK-s harcinyuggereket, Geri meg közben eljátszhatja hős herripottert, aki szembeszáll Voldemorttal és a "szarviharral".
Azért tettem be a PHobbistát. :)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: enzo and OhioNurse

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 917
113
Mindegy kinek az osztondijan es ki fizette. Osztondijjal es kesz. Tobb tizezren tanultak mar az evek alatt osztondijjal valahol.
Neki van, Karinak nincs.
Mert te nem tudod, hogy OV volt az első és ezidáig egyetlen aki nem úgy táncolt ahogy a megrendelő fütyült.
Mert olyan még sosem volt világtörténelemben, hogy pl egy fiú nem azt az utat járta amit a papa kijelőlt, sőt ki is fizetett.
Itt mindenki, kivéve természetesen OV-t, centire pont olyan mint a faterja.
Már ha a fater adott valaha is egy kis dellát, zsebbpénzt, netalántán még az albit is fizette egy darabig, vagy vett egy suzukit.
Nincs kecmec, nincs mese, mellébeszélés, OV-nak Soros fizetett, ezért aztán az egész életével és munkásságával felel neki.
Vagy nem?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Tudom.Soros ösztöndiján volt ott,mert az fizette....
Igaz!

Mindegy kinek az osztondijan es ki fizette. Osztondijjal es kesz. Tobb tizezren tanultak mar az evek alatt osztondijjal valahol.
Neki van, Karinak nincs.
Igaz!
.

"Nem-Párhuzamos" hazafinkról rövid/velős összefoglalás:
Egy globalizált világ, zsidó-mentalitássú USA irányítással vezetett létrehozásához szervezi a hűséges gyarmati helytartók toborzását és kiképzését. Nagy-vonalakban, a lényeg!

Orbán Viktor egy tévedése!

Örülök neki!


.