[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Igaz!


Igaz!
.

"Nem-Párhuzamos" hazafinkról rövid/velős összefoglalás:
Egy globalizált világ, zsidó-mentalitássú USA irányítással vezetett létrehozásához szervezi a hűséges gyarmati helytartók toborzását és kiképzését. Nagy-vonalakban, a lényeg!

Orbán Viktor egy tévedése!

Örülök neki!


.
Tévedése,csak nem abbol a szempontbol,amiből gondolod.Orbán valójában minden agitprop duma ellenére kiszolgálja a nyugati,főleg a német háttérhatalom érdekeit.Sőt,igazábol fényesre nyalja a seggüket.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 099
88 145
113
Ez egy szélhámos. :eek:
Csak egyet kérdezek: Most akkor, ha nincs meg az érettségi, van-e neki? Nincs meg a szakdoli, van-e neki? Ha nincs meg a nyelvvizsga, van-e neki erről bármi papírja leadva? Csak mert akkor kb. 15+ éve kicsit több pénzt kap, mint a végzettsége alapján járna neki, nem? Ha még nyelvvizsgája sincs, de mondjuk felvesz érte pénzt, akkor ez most hogyan is van?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 249
113
...hiába veszt a választáson Orbán,a rendszer marad.Pedig a rendszert kéne leváltani.Nem csak lazitani,hanem leváltani,megszüntetni,megdönteni,visszavonhatatlanul.És a rendszernek részese a "másik oldal"-vagy inkább ugyanannak az oldalnak másik érdekcsoportja...
Látod, ezzel még sokan közülünk egyet tudna érteni Veled, én is,...hiszen ha szivünkre tesszük a kezünket élvén bárhol is európában, érezzük, hogy ez az egész qrvára elcsúszott valahol.
Viszont idealista módón álmodozni a tökélyről csak is kizárólag az Orbán iránti gyűlöletedből merített energiával ...na ez az, ami megkérdőjelezi józanságod és nevetségessé teszi a mondandódat, mert rá kell csak nézni a másik oldalra...a pokol maga.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Látod, ezzel még sokan közülünk egyet tudna érteni Veled, én is,...hiszen ha szivünkre tesszük a kezünket élvén bárhol is európában, érezzük, hogy ez az egész qrvára elcsúszott valahol.
Viszont idealista módón álmodozni a tökélyről csak is kizárólag az Orbán iránti gyűlöletedből merített energiával ...na ez az, ami megkérdőjelezi józanságod és nevetségessé teszi a mondandódat, mert rá kell csak nézni a másik oldalra...a pokol maga.
Pedi én elég egyértelműen leirom,hogy rendszerváltást tartok szükségesnek.Rendszerváltást,és nem gengszterváltást.Vagyis egyáltalán nem a másik oldalt kivánom újra hatalomba látni.Szerintem a két oldal ugyanannak az éremnek a másik oldala.
-de az érem ugyanaz.
Többször is leirtam,hogy Orbán egy igen tehetséges politikus-de ebben a rendszerben pont ettől veszélyesebb.Más rendszerben,egy valódi polgári rendszerben a szabályozók kordában tartották volna a mérhetetlen hatalomvágyát.Mert mint korábban irtam,a becsület legfőbb öre a büntetéstől való félelem.(vagy ahogy egy másik talmi bölcsesség mondja,a hatalom korruptá tesz,a korlátlan hatalom korlátlanul korruptá.).Ebben a bolsevik tipusú államszervezeti rendben meg nincs igazi korlátja a hatalomnak.(van külső,de azt Orbán egyenlőre ügyesen,vagy éppen hazaáruló módon kikerülte)
És korántsem vagyok olyan idealista.Egyszerűen evolucionalista szemléletem van,az oedig rendszerben gondolkodást jelent.A természetben semmi nincs magában,minden egy rendszer,életközösség része.Ok nélkül nincs változás.Ok és okozat mindig ősszefügg.És szerintem a mi mai abszurdisztáni helyzetünk oka a 90ben elkövetett hiba,okozata pedig a mai,végletekig megosztott és hideg polgárháborúban permanensen beleragadt Mo.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 179
113
Pedi én elég egyértelműen leirom,hogy rendszerváltást tartok szükségesnek.Rendszerváltást,és nem gengszterváltást.Vagyis egyáltalán nem a másik oldalt kivánom újra hatalomba látni.Szerintem a két oldal ugyanannak az éremnek a másik oldala.

Nem akarok bele folyni a politizálásba, mert szerintem ez nem tartozik a HTKA tematikájába.
De annyit megjegyeznék, tényleg jó szándékkal, hogy olvas el pár politika tudományi szakkönyvet.
De akár valami könnyedebbet is, például:
1239169_5.jpg


Ezekből ki fog derülni a számodra az a tény, hogy a politika az bizony olyan amilyennek tapasztalod. És az amit szeretnél az nem létezik és nem létezhet.
Főleg nem nálunk, egy perifériás Keleteurópai országban. Ez van sajna :(
A Viktórióért emberileg meg én sem vagyok oda, de szakmailag azt teszi amit kell. Mégpedig jól. És ez utóbbi a legfontosabb!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Pedi én elég egyértelműen leirom,hogy rendszerváltást tartok szükségesnek.Rendszerváltást,és nem gengszterváltást.Vagyis egyáltalán nem a másik oldalt kivánom újra hatalomba látni.Szerintem a két oldal ugyanannak az éremnek a másik oldala.
-de az érem ugyanaz.
Többször is leirtam,hogy Orbán egy igen tehetséges politikus-de ebben a rendszerben pont ettől veszélyesebb.Más rendszerben,egy valódi polgári rendszerben a szabályozók kordában tartották volna a mérhetetlen hatalomvágyát.Mert mint korábban irtam,a becsület legfőbb öre a büntetéstől való félelem.(vagy ahogy egy másik talmi bölcsesség mondja,a hatalom korruptá tesz,a korlátlan hatalom korlátlanul korruptá.).Ebben a bolsevik tipusú államszervezeti rendben meg nincs igazi korlátja a hatalomnak.(van külső,de azt Orbán egyenlőre ügyesen,vagy éppen hazaáruló módon kikerülte)
És korántsem vagyok olyan idealista.Egyszerűen evolucionalista szemléletem van,az oedig rendszerben gondolkodást jelent.A természetben semmi nincs magában,minden egy rendszer,életközösség része.Ok nélkül nincs változás.Ok és okozat mindig ősszefügg.És szerintem a mi mai abszurdisztáni helyzetünk oka a 90ben elkövetett hiba,okozata pedig a mai,végletekig megosztott és hideg polgárháborúban permanensen beleragadt Mo.


..."...liberális-konzervatív...", "...polgári...", "...evolucionalista..." összeraktam, osztottam-szoroztam, minden variációban döntően ez a jellemző jön ki: utópisztikus!


.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
..."...liberális-konzervatív...", "...polgári...", "...evolucionalista..." öszeraktam, minden variációban döntően ez a jellemző jön ki: utópisztikus!
?????....És mi az utópia benne?Talán az,hogy Mo is lehet egy normális,önmagával megbékélt ország?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 249
113
Pedi én elég egyértelműen leirom,hogy rendszerváltást tartok szükségesnek.Rendszerváltást,és nem gengszterváltást.Vagyis egyáltalán nem a másik oldalt kivánom újra hatalomba látni.Szerintem a két oldal ugyanannak az éremnek a másik oldala.
-de az érem ugyanaz.
Többször is leirtam,hogy Orbán egy igen tehetséges politikus-de ebben a rendszerben pont ettől veszélyesebb.Más rendszerben,egy valódi polgári rendszerben a szabályozók kordában tartották volna a mérhetetlen hatalomvágyát.Mert mint korábban irtam,a becsület legfőbb öre a büntetéstől való félelem.(vagy ahogy egy másik talmi bölcsesség mondja,a hatalom korruptá tesz,a korlátlan hatalom korlátlanul korruptá.).Ebben a bolsevik tipusú államszervezeti rendben meg nincs igazi korlátja a hatalomnak.(van külső,de azt Orbán egyenlőre ügyesen,vagy éppen hazaáruló módon kikerülte)
És korántsem vagyok olyan idealista.Egyszerűen evolucionalista szemléletem van,az oedig rendszerben gondolkodást jelent.A természetben semmi nincs magában,minden egy rendszer,életközösség része.Ok nélkül nincs változás.Ok és okozat mindig ősszefügg.És szerintem a mi mai abszurdisztáni helyzetünk oka a 90ben elkövetett hiba,okozata pedig a mai,végletekig megosztott és hideg polgárháborúban permanensen beleragadt Mo.
Akkor bennem valószínűleg az a hiba, hogy nem akarom eléggé (minden áron) ezt a változást, mert még elfogadom a kisebbik rossz elvét...
És az amit szeretnél az nem létezik és nem létezhet.
Főleg nem nálunk, egy perifériás Keleteurópai országban. Ez van sajna :(
Én ezt úgy fogalmaztam meg korábban, hogy amíg kívülről kiabáltam nem láttam a "rendszer" igazi arcát, most hogy "benne" vagyok látom hogy hogyan működik (szarul), de ha el akarok érni valamit akkor meg kell tanulnom a (szar) játékszabályok szerint játszani,...és már része is vagyok a "rendszernek", amit egyébként mi mind váltani szeretnénk...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Nem akarok bele folyni a politizálásba, mert szerintem ez nem tartozik a HTKA tematikájába.
De annyit megjegyeznék, tényleg jó szándékkal, hogy olvas el pár politika tudományi szakkönyvet.
De akár valami könnyedebbet is, például:
1239169_5.jpg


Ezekből ki fog derülni a számodra az a tény, hogy a politika az bizony olyan amilyennek tapasztalod. És az amit szeretnél az nem létezik és nem létezhet.
Főleg nem nálunk, egy perifériás Keleteurópai országban. Ez van sajna :(
A Viktórióért emberileg meg én sem vagyok oda, de szakmailag azt teszi amit kell. Mégpedig jól. És ez utóbbi a legfontosabb!
Megvan.Sőt,a folytatása is,a Miért buknak el nemzetek?.Pontosan ugyan azt irják,amit mondok-mert ezekből a könyvekből plagizálok,többek között.
Ezek a könyvek pontosan arrol irnak,hogy az állami intézményrendszer érdekeltségi viszonyai perdöntőek az adott ország gazdasági-politikai viszonyainak alakulásában.
És én mit irok?Hogy az államszervezet monolit bolsevik szervezetrendszerét tartom az alapproblémának.
( @ozymandias különben a vállasztások idején sokszor szó szerint idézett belőle ebből a konyvből)
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 214
5 186
113
Sajnos igazad van.Az utóbbi 30 év,miből több mint 15 év Orbán alatti vajdaság,olyan károkat okozott,hogy nagyon sok idő kell a helyrehozatalához-de még az is lehet,hogy ez már soha nem lesz helyrehozva.
Valóban. Katasztrófàlis a helyzet.
Pont ezt érzékelem a fizetesemen, a környéken épült az elmúlt 5 évben új , óvóda, bölcsöde iskola ahovà jarni fognak a gyerekek. Én meg eltekerek az új bicikliúton a csillivillire felújított vasútállomásra, ahol felszàllok a vadiúj emletes Kiss vonatra.

Pont azt érzem hogy mennyire szar minden. Igazi katasztrófa
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Akkor bennem valószínűleg az a hiba, hogy nem akarom eléggé (minden áron) ezt a változást, mert még elfogadom a kisebbik rossz elvét...
Pedig pont azért kéne mielőbb leváltani,hogy ne robbanjon be a hideg polgárháború valódi véres harcá.A másik probléma a hosszútávú hatások.Evolució története megmutatta,hogy az a faj,melyik nem fejlődik együtt a környezettel amiben él,az kipusztul.A történelemé meg az,hogy az ország,melyik ugyanigy tesz,az összeomlik.
Ismétlem magam.Vagy váltunk egy fejlődőképesebb rendszerbe,vagy a jelen kisebbik rossza menthetetlenűl lemaradásra kárhoztat minket.
Mindenki a káosztol fél.Pedig egyáltalán nem szükségszerű,hogy egy államszervezeti váltás káosszal járjon.Viszont az összeomlás,ami felé minket a váltás elmaradása sodor,az biztosan nagy káosszal fog járni.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Pedig pont azért kéne mielőbb leváltani,hogy ne robbanjon be a hideg polgárháború valódi véres harcá.A másik probléma a hosszútávú hatások.Evolució története megmutatta,hogy az a faj,melyik nem fejlődik együtt a környezettel amiben él,az kipusztul.A történelemé meg az,hogy az ország,melyik ugyanigy tesz,az összeomlik.
Ismétlem magam.Vagy váltunk egy fejlődőképesebb rendszerbe,vagy a jelen kisebbik rossza menthetetlenűl lemaradásra kárhoztat minket.
Mindenki a káosztol fél.Pedig egyáltalán nem szükségszerű,hogy egy államszervezeti váltás káosszal járjon.Viszont az összeomlás,ami felé minket a váltás elmaradása sodor,az biztosan nagy káosszal fog járni.
Nem lesz harc, kivéve ha a kommancsok behívnak idegen csapatokat, ahogy szokták.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 372
14 189
113
Pedig pont azért kéne mielőbb leváltani,hogy ne robbanjon be a hideg polgárháború valódi véres harcá.
Ez a vonat elment 2018-ban. Képzeld el 2006-ot rendfentartó erok nélkul. Mert most ugyebár lehetoség adódott a FIDESZnek personálisan paralizált rendorséggel átadni az országot es így kovetkezo Országgyúlés a FIDESZ altal ellenorzot vár és utca kozé lesz szorítva. Mire nyilván a mai ellenzég hívei is kivonulnak az utcára ...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Nem lesz harc, kivéve ha a kommancsok behívnak idegen csapatokat, ahogy szokták.
Szakadj már ki a szekértábor szemléletből.Kifejezetten jobboldali,polgári gondolkodású emberek is már károsnak tartják.Volt fideszes miniszterek már kifejezték nemtetszésüket az ellen,mi van-mert károsnak és veszedelmesnek tartják a Hazára.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Ez a vonat elment 2018-ban. Képzeld el 2006-ot rendfentartó erok nélkul. Mert most ugyebár lehetoség adódott a FIDESZnek personálisan paralizált rendorséggel átadni az országot es így kovetkezo Országgyúlés a FIDESZ altal ellenorzot vár és utca kozé lesz szorítva. Mire nyilván a mai ellenzég hívei is kivonulnak az utcára ...
Ettől félek én is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 179
113
Megvan.Sőt,a folytatása is,a Miért buknak el nemzetek?.Pontosan ugyan azt irják,amit mondok-mert ezekből a könyvekből plagizálok,többek között.
Ezek a könyvek pontosan arrol irnak,hogy az állami intézményrendszer érdekeltségi viszonyai perdöntőek az adott ország gazdasági-politikai viszonyainak alakulásában.
És én mit irok?Hogy az államszervezet monolit bolsevik szervezetrendszerét tartom az alapproblémának.
( @ozymandias különben a vállasztások idején sokszor szó szerint idézett belőle ebből a konyvből)

Hát ha meg van akkor örülök (nekem is meg van, érdekes könyv).
Viszont az is lejöhet belőle, hogy a társadalmak mindenhol ugyan olyanok. Egy ország vagy egy cég, egy demokrácia vagy egy autokrácia alapvetően ugyan úgy működik. Addig vagy hatalmon amíg érdekelté tudod tenni az alattad lévőket ebben.
És minél szűkebb rétegre támaszkodva tudsz hatalmon maradni, annál stabilabb a rendszer.

OV rendszere attól stabil, hogy ezeket a módszereket a gyakorlatban is tudja alkalmazni.
Érdekelté tudja tenni az embereket a hatalmon maradásában.
Minél szegényebb egy ország, annál kisebb anyagi lehetőséged van a széles rétegek érdekeltté tételében.
Ez azt jelenti, hogy hatékonyabb nagy pénzt pumpálni befolyásos keveseknek, mint a pénzt szétosztogatni cél nélkül. (alapjövedelem khhhm...)
A jól célzot anyagi/erőforrás juttatások, kulcsszereplőknek a stabil hatalmonmaradás zálogai. (Oligarhák, média munkások, hadsereg...)
Így hoz létre "nemzeti" nagytőkéseket. Így jutalmazza anyagilag a közvetlen alatta szolgálókat. Így azok nem árulják el, érdekeltek a hatalmában.
És így teremt pl. CSOK-al egy stabil bázist magának.
A parlament létszámának szűkítése is az erőforrás optimalizációról szólt.
A CSOK esetén egy egyszeri juttatással legalább 2 embert veszel meg támogatónak, hosszú távra.
Erről szól az is, hogy nem kell kaszinóba online pénztárgép :)
És ezt nagyon jól csinálja!

Te hiszel a polgári társadalomban, ami tök szép idea, csak ezt nyugaton is izomból építik le. Nem véletlenül.
Akit anyagilag nem tud a hatalom érdekelté tenni, az lényegében ellenség. Hiszen bizonytalansági tényező, amely a dolgok rosszra fordulása esetén (pl. válság, pandémia) komoly kockázatott rejt magában. Pl. fellázad.
Ez meg ugye kikezdi a hatalom stabilitását. Ami amúgy senkinek sem az érdeke.
A hatalom érdekérvényesítési képességet jelent. Ha ez nincs meg, akkor mehetsz kekszet kapálni....
Ugyanis azonnal kikapnak a pozíciódból. És majd lesz helyetted olyan, aki érti majd a hatalom természetét, a működését.

És ezekből nagyon gyorsan ki lehet találni, miért kormányzóképes OV. és miért nem az az ellenzék.... Kifogásgenerátorral még senki nem maradt hatalmon.

Az a szerinted "bolsevik államszervezet" amit le akarsz váltani az minden országban létezik, például ott van az USA mélyállam.
A német nagytőke polipszerű rendszere a germánoknál vagy az orosz mély maffiaállam.
Ez mindenhol van a világon, mert a világon az emberek természete adott. A társadalmi és evolúciós játékszabályok adottak.
A többi csak fantazmagória....
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 917
113
...mai abszurdisztáni helyzetünk oka a 90ben elkövetett hiba,okozata pedig a mai,végletekig megosztott és hideg polgárháborúban permanensen beleragadt Mo...
Neked fogalmad nincs ki, kivel és miért és hogyan kezdte el a MÓDSZERVÁLTÁST szervezni már a 70-es években.
Aztán ugyanezek, amikor a világban zajló folyamatok kedveztek is neki, rögtön le is vezényelték azt.
Olyan sikeresen, hogy egy máig élő polip és mint ahogy a mostani helyzet mutatja egy HYDRA is, aminek a levágott feje helyettkettő másikat növeszt.
Aztán aki ezt nem látja, nem érti, nem rakta még össze, nem fogta fel, az le van maradva, és csak a pillanatot esetleg a közelmúltat látja.
Csakhogy az kevés.
...
A jogállamiságot és embereket fizikailag is felfüggeszteni akaró komenistáknak, libernyákoknak és izgága szélsőbalos lyobikosoknak azért pár dolgot nem kellene elfelejteni. Egy, hogy sose voltak többségben, kettő, hogy mindig csak ténylegesen, fizikailag is jelen lévő külső segítséggel tudták érvényesíteni a kissebbségi akaratukat és terorizálni a magyarokat. Szóval én sokkal de sokkal szerényebb lennék ezekkel a nagy-nagy fenyegetésekkel, meg ígérgetésekkel, mert ha megfordul a kutyában a szél akkor hiába ugrabugrál a tizenhuszonéves "antifa" meg a kőrúton belüli és egyéb fotelhuszár, mert akkor nekik már régen rossz. De azzal is tisztában vagyok vagyunk, hogy ezt ők is tudják, ezért is óhajtják, kívánják, akarják, legfőképpen pedig provokálják az ember fiát, hogy aztán visítva tudjanak segítségért kiáltani.
Mint ahogy azt sem kell elfelejteni, hogy az országot építő, szépítő, gyarapító, gazdagító balos vezetést még nem hordott hátán a föld se itt, se sehol a világban.

Azt pedig csak halkan jegyezném meg, hogy szívesen beleolvasnék egy olyan fórumba ahol ha kivettük a tartalomból a Fideszt, miről is tudnának értekezni, miről folyna a diskurzus, miben is értenének egyet.
Szinte biztos, hogy semmiben.
Sőt biztos.