[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 524
113
Szóval van mozgástere a Fidesznek, mégis a kisvállalkozóknak kell félni a vagyonelkobzástól. Ha tisztában vagy vele, miért kell itt a kerülgetése a tényeknek?
A Fidesz döntött a kommunista megoldás mellett.
Persze hogy van mozgástere. Ez ideológiai kérdés. Te ha jól értem levinnéd az áfát 5%-ra. Ők maximálták az árat és lenyeletik a veszteséget a kút tulajdonosokkal. Szerintem mind a két megoldás egy baromság. Egy 100%-ban import termék árát szabályozni elvetemült ötlet. Az áfa csökkentés nem feltétlen a rászoruló réteget érintené, hisz vanna helyek ahol autó sincs, vagy ha van is akkor 1. Viszont az áfa csökkentést ugyan ugyan úgy megkapja az is akinek 3 merga áll otthon. Szerintem ezen réteg további fogyasztásának támogatása az erőforrások elpazarlása. Fura hogy ezt neked kell magyaráznom aki itt nemrég rajongva éltette a zöldeket… Ha az inflációtól félnek célzottan a fuvarozókat kéne támogatni, bizonyos árszint felett leírhatnák az üzemanyag költségeket pl. Az a baj most sem az intelligens megoldások keresése a cél hanem a sárdobálás…
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 941
113
Persze hogy van mozgástere. Ez ideológiai kérdés. Te ha jól értem levinnéd az áfát 5%-ra. Ők maximálták az árat és lenyeletik a veszteséget a kút tulajdonosokkal. Szerintem mind a két megoldás egy baromság. Egy 100%-ban import termék árát szabályozni elvetemült ötlet. Az áfa csökkentés nem feltétlen a rászoruló réteget érintené, hisz vanna helyek ahol autó sincs, vagy ha van is akkor 1. Viszont az áfa csökkentést ugyan ugyan úgy megkapja az is akinek 3 merga áll otthon. Szerintem ezen réteg további fogyasztásának támogatása az erőforrások elpazarlása. Fura hogy ezt neked kell magyaráznom aki itt nemrég rajongva éltette a zöldeket… Ha az inflációtól félnek célzottan a fuvarozókat kéne támogatni, bizonyos árszint felett leírhatnák az üzemanyag költségeket pl. Az a baj most sem az intelligens megoldások keresése a cél hanem a sárdobálás…
Ez választási döntés volt. Kihúztak egy ellenzéki kampánytémát. Ahogy most néhány ellenzéki oldal tamadja a befagyasztást, az kontraproduktív.
Az már extra, hogy lesz egy kellemes inflációt lassító hatása is.

Ráadásul jó kontraszt lesz a nyugati elittel szemben a magyar döntés. Ha ne adj Isten vki kopizza, az csak extra.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Túl vagyunk rajta? Szerintem még most jön a java, a nem realizált jövedelem adóztatása! :(
Ha úgy vesszük most is van nem realizált jövedelem adóztatás a kettős könyvvitelt vezető cégeknél. Hiszen a forgatási célú és a hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok, deviza pozíciók, derivatív ügyletek árfolyamnyeresége benne van a pénzügyi műveletek eredményében és ezáltal az adóalapban. Csak a tárgyi eszközök, immateriális javak azok, amelyeket az értékelési tartalékkal szemben lehet felértékelni és nem eredményt növelő módon.

A lakosság pénzügyi befektetéseinek nem realizált hozama ugyan nem adóköteles, de nem realizált hozamból a boltban sem fog senki vásárolni. Ha meg realizálja, akkor adóköteles.

Vagy mire gondolsz? Ingatlan értéknövekedésre? Azt a ballib oldal inkább vagyonadóval szereti megfogni. Legalábbis korábban ezzel próbálkoztak. Sok országban van ilyen adó. Helyi adóként lényegében nálunk is, csak az nem érték alapú, hanem m2 alapú.
 
  • Tetszik
Reactions: Flexus

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Akkor most magyarázd meg, hogy az ezernyi tényező közül miért pont az Áfa csökkentés miatt csökkent az ára, és miért nem akkor csökkent.
Meg magyarázd meg azt is, hogy a disznóhúson kívül akkor a többi Áfa csökkentést "elszenvedett" élelmiszer miért drágult... száz szónak is egy a vége, az Áfa csökkentés nem eredményez enyhülést az árakban.
Meg zárszóként még elmondanám, hogy abban sem vagyok biztos, hogy tényleg csökkent-e a disznóhús ára...
Akkor gyorsan nyisd meg a portfóliót , ami nem kormánypárti ugyi, és olvasd el a cikket rögtön felülről a negyedik. Pont az inflációt taglalja. Van infláció, de pont a malachús ára csökkent!
 
  • Tetszik
Reactions: vata and LMzek 2.0

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Meg kéne, de ki váltsa?

A moslék 5 perc alatt eladni miket Brüsszelnek (Euro, ügyészség, kvóta, stb).
A moslék polgárháborút csinál amit csak elveszteni tud a nagykörúton belüli harcosokkal és utána évtizedekig nem lesz liberalizmus felénk. Néha jobb a rosszra fogadni! Van egy értelmetlen konfliktus hazánkban, amit így lehetne a leggyorsabban és hosszú távra lezárni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 243
15 959
113
A moslék polgárháborút csinál amit csak elveszteni tud a nagykörúton belüli harcosokkal és utána évtizedekig nem lesz liberalizmus felénk. Néha jobb a rosszra fogadni! Van egy értelmetlen konfliktus hazánkban, amit így lehetne a leggyorsabban és hosszú távra lezárni.

Ne legyél abban olyan biztos, a külföld is beszállna.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 524
113
Ez választási döntés volt. Kihúztak egy ellenzéki kampánytémát. Ahogy most néhány ellenzéki oldal tamadja a befagyasztást, az kontraproduktív.
Az már extra, hogy lesz egy kellemes inflációt lassító hatása is.

Ráadásul jó kontraszt lesz a nyugati elittel szemben a magyar döntés. Ha ne adj Isten vki kopizza, az csak extra.
Én értem, hogy ezek választási döntések de nekem ez már kezd sok lenni. Ha végig gondolod milyen mértékű osztogatás indult be most, szerintem Matolcsynak igaza volt abban, hogy ez már túlzás. Ez már gyakorlatilag helikopter pénz szerű osztogatás, ami nem biztos, hogy hozni fogja a győzelmet ellenben iszonyat inflációt generál egy olyan időszakban amikor amúgy is magas a globális inflációs nyomás. Szerintem itt most hibáznak… ezt máshogy kéne elkölteni, jóval célzottabban és okosabban.. megjegyzem ez a mértékű osztogatás Trump-nak sem jött be. Ha jól emlékszem valami 2000 dollárt osztottak háztartásonként mint covid pénzt? Ezt @kamm biztos jobban tudja. Aztán mégis bukta a választást…
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Szankciók meg egyebek.
Majd mi is. A ROBUGR országok rajtunk keresztül kapcsolódnak az EU-hoz, a NATO szempontjából pedig katasztrofális a pozíciónk, mert a kellős közepén vagyunk. Aztán itt vannak a migránsok is, amikor Belarusz ezt tudja művelni pár száz agysebésszel, akkor nekünk milyen lehetőségeink vannak a balkáni útvonalon elérhető sok tízezerrel!

Túl jó lapjaink vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and LMzek 2.0

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Én értem, hogy ezek választási döntések de nekem ez már kezd sok lenni. Ha végig gondolod milyen mértékű osztogatás indult be most, szerintem Matolcsynak igaza volt abban, hogy ez már túlzás. Ez már gyakorlatilag helikopter pénz szerű osztogatás, ami nem biztos, hogy hozni fogja a győzelmet ellenben iszonyat inflációt generál egy olyan időszakban amikor amúgy is magas a globális inflációs nyomás. Szerintem itt most hibáznak… ezt máshogy kéne elkölteni, jóval célzottabban és okosabban.. megjegyzem ez a mértékű osztogatás Trump-nak sem jött be. Ha jól emlékszem valami 2000 dollárt osztottak háztartásonként mint covid pénzt? Ezt @kamm biztos jobban tudja. Aztán mégis bukta a választást…
Kinek a kezében is van az amerikai média nagyrészt?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 346
55 865
113
Én értem, hogy ezek választási döntések de nekem ez már kezd sok lenni. Ha végig gondolod milyen mértékű osztogatás indult be most, szerintem Matolcsynak igaza volt abban, hogy ez már túlzás. Ez már gyakorlatilag helikopter pénz szerű osztogatás, ami nem biztos, hogy hozni fogja a győzelmet ellenben iszonyat inflációt generál egy olyan időszakban amikor amúgy is magas a globális inflációs nyomás. Szerintem itt most hibáznak… ezt máshogy kéne elkölteni, jóval célzottabban és okosabban.. megjegyzem ez a mértékű osztogatás Trump-nak sem jött be. Ha jól emlékszem valami 2000 dollárt osztottak háztartásonként mint covid pénzt? Ezt @kamm biztos jobban tudja. Aztán mégis bukta a választást…



Nem a szavazatokat száma miatt bukta...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 073
88 036
113
Persze hogy van mozgástere. Ez ideológiai kérdés. Te ha jól értem levinnéd az áfát 5%-ra. Ők maximálták az árat és lenyeletik a veszteséget a kút tulajdonosokkal. Szerintem mind a két megoldás egy baromság. Egy 100%-ban import termék árát szabályozni elvetemült ötlet. Az áfa csökkentés nem feltétlen a rászoruló réteget érintené, hisz vanna helyek ahol autó sincs, vagy ha van is akkor 1. Viszont az áfa csökkentést ugyan ugyan úgy megkapja az is akinek 3 merga áll otthon. Szerintem ezen réteg további fogyasztásának támogatása az erőforrások elpazarlása. Fura hogy ezt neked kell magyaráznom aki itt nemrég rajongva éltette a zöldeket… Ha az inflációtól félnek célzottan a fuvarozókat kéne támogatni, bizonyos árszint felett leírhatnák az üzemanyag költségeket pl. Az a baj most sem az intelligens megoldások keresése a cél hanem a sárdobálás…
Nem fognak éhen halni a kúttulajdonosok, max. az autópályák mellett fognak nagyobbakat szívni, de nem nagyon szeretném sajnálni őket, elképesztő manikat kerestek holmi sima kutakkal szemben. Kihalásos alapon ment ott a kútkezelői poszt, tehát most három hónapig ők is stresszelhetnek, hogy ha elmennének is szabira, most az nem a világűr lesz, hanem csak holmi Thaiföld vagy valami hasonló.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 949
7 724
113
A rendezvényen elmondott beszédében Orbán Viktor miniszterelnök többször is szólt a Magyar Honvédségről és a katonákról, a hadiipar fejlesztéséről.
"nem csak lőfegyvereket , de hamarosan csúcstechnológiáju harcjárműveket is gyártunk"

ez a mondtad azért elégijesztő, most 200km-es körzetben minden DKs néni be reteszelte az ajtaját
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem fognak éhen halni a kúttulajdonosok, max. az autópályák mellett fognak nagyobbakat szívni, de nem nagyon szeretném sajnálni őket, elképesztő manikat kerestek holmi sima kutakkal szemben. Kihalásos alapon ment ott a kútkezelői poszt, tehát most három hónapig ők is stresszelhetnek, hogy ha elmennének is szabira, most az nem a világűr lesz, hanem csak holmi Thaiföld vagy valami hasonló.
Mikor mentek kulákverésre?
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 073
88 036
113
"nem csak lőfegyvereket , de hamarosan csúcstechnológiáju harcjárműveket is gyártunk"

ez a mondtad azért elégijesztő, most 200km-es körzetben minden DKs néni be reteszelte az ajtaját
Reteszelje is!

Bár inkább emiatt kellene a dékás néniknek beszarni! :D

Márki-Zay Péter: A rezsicsökkentés fenntarthatatlan​


Benzinár:
"a rezsicsökkentéshez hasonlóan, ebben az esetben sem a kormány viseli az áldozatokat, hanem más, piaci szereplőkre tolja azt, amely hosszú távon fenntarthatatlan. Szerinte a jövőben megkerülhetetlen lesz majd az adóemelés, ugyanis a világpiaci árakat szerinte nem lehet megállítani a határon"

Aha, szaúdiak, korábban Líbia, egykoron USA, stb? :D
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 410
8 712
113
"nem csak lőfegyvereket , de hamarosan csúcstechnológiáju harcjárműveket is gyártunk"

ez a mondtad azért elégijesztő, most 200km-es körzetben minden DKs néni be reteszelte az ajtaját
Egy dolgot mindenképp megállapíthatunk, eddig nem volt fontos a hadsereg a kormánynak. Ez megváltozott. (pont - ahogy szokták itt nyomatékosítani a kijelentéseket :D)
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
USA:

unadjusted-monthly-inflation-rate-in-the-us.jpg


Biztos ez is a kurvazorbán vót.
Az egész világon elszabadult. Ennyi. Még örülhetünk, hogy nálunk csak ennyire a baloldali "szakértők" alatt háromszor ennyi lett volna, mert a profit érinthetetlen az energia drágulást meg adóstól rányomták volna a lakosságra.
Ez a FED az ECB elmúlt 10 év monetáris politikájának ( negatív reál kamat, ingyen pénz)következménye. Az MNB is felszállt erre a vonatra(mint mindenki).
Idén Matolcsy két tanulmányában is foglalkozott ezzel a kérdéssel szvsz helyesen prognosztizálta a várható hatásokat, ergo mikor es hogyan kell(ene) leszállni erről a vonatról.
Sajnos a nyári kamatemelést leszámítva az MNB aktív megközelítése nem nagyon tükrözte amit mondott. Piac ennek megfelelően reagált. Csehek( csak választások után), lengyelek később léptek de látványosabban, piac jól fogadta.
Ehhez jön még, az MNB által képviselni szándékozott monetáris politika jelenleg ellentétes a kormányzati fiskális politikával(GDP hajszolása,választási osztogatás). Nagy Márton ide vágó írása jó képet ad.
Ez az ellentmondást majd illene feloldani(gondolom választások után meg lesz) a kérdés csupán az ennek milyen költségei lesznek, jelenleg az inflációban beépül és negatívan hat az árfolyamra is, tehát beépül, beárazták, ha úgy tetszik.(MÁP+ kötvények hozama olvad mint a fagyi, ugye ebbe tettek a magyarok a megtakarításaik egy részét - már akinek volt-ez csak példa)
Lehet, h ez Neked politikai meggyőződéses miatt nem tetszik(szíved joga) csak az inflációt nem érdekli.
Kormány és MNB is időhúzásra játszik a választásokig
Bízzunk benne, h a nemzetközi környezet ehhez partner lesz.(Fed mondjuk szarakodik, taper decemberben elindulhat, piac ezt árazza most, kamatemelés talán 22q3?)
Egyéb következményeket hagyjuk akkora.
Hatósági ár kérdése.
Az elmúlt 10 évben évekig volt olyan időszak mikor a hatósági ár magasabb volt mint ami a piaci energiahordozó árakból következett volna.értsd piaci alapon lehetett volna még olcsóbb.
Most jelen nemzetközi helyzetben fogyasztói szempontból jól jön ki, védi a fogyasztót(a lakosságit), bár vannak szolgáltató cégek a piacon akik bedobtak a héten a türcsit idehaza.
Ide tartozó és vitatott kérdés a rendszerköltség kérdése. Azt is megfizetjük majd csak nem a számlán.
Baloldal említését nem értem. Nincs baloldal kishazánkban.
Egy igazi baloldali párt nem lenne neoliberális ilyen kérdésekben.
Egyebkent bárki is nyeri választásokat( nem hiszek az “ellenzék” nyerési esélyeiben), ezzel majd foglalkoznia kell.
Ha ez az infláció átmeneti az a jobbik eset. Ha nem….ott több forgatókönyv lehetséges a main stream ellemzők szerint. Ebből a legrosszabb(?)a stagfláció lehetősége(világjelenség lenne).
Bárhogyan is lesz az biztosnak látszik a következő 10 év nehezebb politikai-gazdasági környezetet eredményez mint amit magunk mögött hagyunk. S az is biztos az eddig mutatott kormányzati teljesítmény kevés lesz(kevesebb harc, több rafko jobb lenne).A hatalmon maradáshoz persze elég lehet. Egy pártnak.
Szóval bárki, bárkiért, bármiért lelkesedik itten ugyanazt fogja kapni. Vagy jutalomnak vagy büntetésnek fogjak hívni.