[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 815
65 330
113
Attól tartok konfrontatív forgatókönyve van rá... bizony a klasszikus eset ilyenkor, hogy a fegyveres testületek hová állnak. A rendőrség a TEK-et kivéve biztos nem mögé, igen utálják a rendőri állományban ma is tudtommal. A hadsereg? Az esetleg igen, tudják, hogy a ballib leépítéseket hozhat csak a honvédség számára. Persze ez önmagában még nem elég motiváció, ha nem látnak esélyt arra, hogy ha mondjuk a hatályos alkotmány védelme érdekében fellépve nem börtön vár rájuk a végén.
Persze lehet, hogy az dönt, ki tud több embert az utcára vinni (Bp-en elvileg az ellenzék, 1918 óta bármikor)
Az ellenzék vezetői egymásra licitálva most gyakorlatilag nem mutatkozhatnak puhánynak, még Karácsony volt az, aki némi józanságot is tanúsított ebben a témában. Bár '18-ban ő is kinyilatkozta, hogy az alaptörvény semmisnek számít, ha nyernek stb.
A fő problémája nyilván a bebetonozott emberek lennének az ellenzéknek, de hogy erre ne lenne más megoldás, mint a kvázi puccs? Szerintem elég hamar le lehet mondatni a kulcsembereket, ha nem áll mögöttük már egy kormánytöbbség. Ehhez nem kell alkotmányozni, de a kemény mag már 2011-ben beeállt abba, hogy az Alaptörvény nem legitim (pedig hát ez csak jogon kívüli érvekkel támasztható alá, mint hogy nem volt konszenzussal elfogadva), és ezek - mint Magyar Gyuri börtönkárpótlásokon meggazdagodott zugügyvéd - bár semmilyen társadalmi támogatottságuk nincs a belpesti értelmiségen kívül - az állandó nyüzsgésükkel elérték, hogy ez legyen a fő programpont.
De ki kit visz ki Pesten pl? Fidesz a foci ultrakat, ellenzek a gyikvallu szivarvanyosakat? A rendorok nem szamitanak, 2006-ota tudjuk hova tartoznak, ezert lett a TEK.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 815
65 330
113
"Szánalmas kis lény az ember,önnön sorsán túl nem lát.Nagyon könnyen megtéveszti néhány jol irányzott hazugság"
2011től lehet szabadon munkát vállalni nyugaton-ez kb 700ezer munkavállalót vont ki a hazai munkerőpiacrol.A 2010es évek egy konjunktúrális időszak volt a világban,ráadásúl viszonylag alacsony energiaárakkal ("rezsicsökkentett" befagyasztott árak valójában 6-7 éven át magasabbak voltak,mint a piaci árak lettek volna).Mindenki gyarapodott,KKE látványosan feljött-mi éppenséggel a kevesebbet gyarapodók között voltunk,a többiek elhúztak mellettünk.A nem agitprop terhelte statisztikák mind szépen mutatják is,hogy a buleszekkel párban mi vagyunk már az EU szegényháza.
Szóval volt gyarapodás,de azt nem a kormányzat miatt,hanem a világ/EU gazdaság miatt volt.Arrol viszont már tehet a kormányzat,hogy a magyar nép ezalatt a konjunktúra alatt nem gyarapodott ugy,mint a környező országok népei az EUban.
Ilyen szegenyek legyunk a kovetkezo 100 evben azt kivanom.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113
Ilyen szegenyek legyunk a kovetkezo 100 evben azt kivanom.
Ami azt illeti,a NER a szándékosan alacsonnyan tartott melós fizetésekkel operál-viszont ez egy viszonylagos dolog.Mint minden.
Hosszú távon azonban ez az időszak elszalasztott (ellopott) lehetőségei bizony szegénységet fog okozni.Az oktatás,az egészségügy,az államszervezeti rendszer modernizációjának elmaradása versenyhátrányt fog okozni-marad az occsó melóssal való operálás,a térségbeli viszonylagos elszegényedés,ennek minden következményével.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
Francba. Megint csalatkoztam. Cseppet többet vártam tőled, mert pár posztodból azt a -téves- következtetést vontam le, h szereted a hazád, meg kreatívabb sértést vágsz a fejemhez.
Dobok azért egy linket
ShotType1_540x540.jpg

Tehát miben lesz jobb neked? Vagy már erre sem megy a válasz? :)

A hazáját talán szereti. Mármint az egyiket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 815
65 330
113
nem fagyunk meg, csak nem eszünk...

nem építkezünk,
Hulyeseg. Ma voltam Aldiban es Pennyben, nagyon komoly sorok voltak, parkolok tele autoval. 900 ft a Metroban a lapocka, szoval ha nincs penz kenyerre kalacs helyett jo a porkolt is. Pick szalami ara 1 eve kb ugyanaz. Amugy meg allitolag mi vagyunk legjobban elhizva Europaban, szoval van tartalek nah.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
Ami azt illeti,a NER a szándékosan alacsonnyan tartott melós fizetésekkel operál-viszont ez egy viszonylagos dolog.Mint minden.
Hosszú távon azonban ez az időszak elszalasztott (ellopott) lehetőségei bizony szegénységet fog okozni.Az oktatás,az egészségügy,az államszervezeti rendszer modernizációjának elmaradása versenyhátrányt fog okozni-marad az occsó melóssal való operálás,a térségbeli viszonylagos elszegényedés,ennek minden következményével.

Jó tudom, 12 év alatt minden cigánysorról tömegesen jöttek volna az informatikusok, akik sikeres startupjaikkal felvirágoztatják a nemzetet, a rabszolgatartó multis gyárakat meg így simán ki lehetne rugdosni az országból, úgyis rontják a co2 mérlegünket. Csak a gonoszorbán megakadályozta az oktatásegészségügyi csodát. (Hiszen csak ráolvasással Finnországot lehetne varázsolni hazánkból, csak a kapzsi puhos mindenáron jobbágyokat akar csak stb.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113
Jó tudom, 12 év alatt minden cigánysorról tömegesen jöttek volna az informatikusok, akik sikeres startupjaikkal felvirágoztatják a nemzetet, a rabszolgatartó multis gyárakat meg így simán ki lehetne rugdosni az országból, úgyis rontják a co2 mérlegünket. Csak a gonoszorbán megakadályozta az oktatásegészségügyi csodát. (Hiszen csak ráolvasással Finnországot lehetne varázsolni hazánkból, csak a kapzsi puhos mindenáron jobbágyokat akar csak stb.)
????????Ez a hüleséget azért tőled nem vártam volna.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
Hulyeseg. Ma voltam Aldiban es Pennyben, nagyon komoly sorok voltak, parkolok tele autoval. 900 ft a Metroban a lapocka, szoval ha nincs penz kenyerre kalacs helyett jo a porkolt is. Pick szalami ara 1 eve kb ugyanaz. Amugy meg allitolag mi vagyunk legjobban elhizva Europaban, szoval van tartalek nah.

Metroban vásárol még valaki? Még mindig kártya kell, mert papíron nagyker?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 815
65 330
113
Ami azt illeti,a NER a szándékosan alacsonnyan tartott melós fizetésekkel operál-viszont ez egy viszonylagos dolog.Mint minden.
Hosszú távon azonban ez az időszak elszalasztott (ellopott) lehetőségei bizony szegénységet fog okozni.Az oktatás,az egészségügy,az államszervezeti rendszer modernizációjának elmaradása versenyhátrányt fog okozni-marad az occsó melóssal való operálás,a térségbeli viszonylagos elszegényedés,ennek minden következményével.
Az ocsem 8 euro/oraert nem talalt egy hetig embert erdore munkast kivinni. Az kb 3000 ft/ora. Na ekkora a szegenyseg.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
????????Ez a hüleséget azért tőled nem vártam volna.

Csak ironizáltam. Arra utaltam, hogy a vágy egy dolog, a realitások meg azok, hogy az egész térségünk összeszereldékből és szolgáltatóközpontokból áll gazdaságilag, a munkabérekben tudunk csak alákínálni másoknak, amíg lehet. Meg persze a "munkahelyteremtési támogatásban".
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 576
16 170
113
Ami azt illeti,a NER a szándékosan alacsonnyan tartott melós fizetésekkel operál-viszont ez egy viszonylagos dolog.Mint minden.
Hosszú távon azonban ez az időszak elszalasztott (ellopott) lehetőségei bizony szegénységet fog okozni.Az oktatás,az egészségügy,az államszervezeti rendszer modernizációjának elmaradása versenyhátrányt fog okozni-marad az occsó melóssal való operálás,a térségbeli viszonylagos elszegényedés,ennek minden következményével.
Alacsony melós fizetés??? Aham...lassan 2000 nettó alatt nem jön munkára. 1200-n meg sem mozdul betanítottra senki. Hogy tartaná alacsonyan az állam, amikor növeli a bérigényt (pl. minimálbér, családi ak, stb), mert a gyermektelen is olyan bért kér, mint a jogosult?
Oktatásba elképesztő pénzborítás folyik; gondolom vizsgaközpontok teljes modernizációjáról nem hallottál (majdnem biankó csekk szinten vásárolhatnak mindent, ami kell). Eü-t ne is ragozzuk, dettó.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 001
30 905
113
Csak ironizáltam. Arra utaltam, hogy a vágy egy dolog, a realitások meg azok, hogy az egész térségünk összeszereldékből és szolgáltatóközpontokból áll gazdaságilag, a munkabérekben tudunk csak alákínálni másoknak, amíg lehet. Meg persze a "munkahelyteremtési támogatásban".
Ez úgy igaz,hogy nem igaz.Egyrészt mert azért máshol jobban megmaradt a saját ipar és fejlesztés,és javitottak a hosszú távú lehetőségeket növelő alaprendszereken.És mégiscsak a magyar nép részesedett legkevésbé a konjunktúraidőszak növekedéséből.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 922
82 634
113
Jászberény

 
T

Törölt tag 4082

Guest
Alacsony melós fizetés??? Aham...lassan 2000 nettó alatt nem jön munkára. 1200-n meg sem mozdul betanítottra senki. Hogy tartaná alacsonyan az állam, amikor növeli a bérigényt (pl. minimálbér, családi ak, stb), mert a gyermektelen is olyan bért kér, mint a jogosult?
Oktatásba elképesztő pénzborítás folyik; gondolom vizsgaközpontok teljes modernizációjáról nem hallottál (majdnem biankó csekk szinten vásárolhatnak mindent, ami kell). Eü-t ne is ragozzuk, dettó.
Érdekes, hozzánk nettó 1200 ért is tömegek jelentkeztek. De ez csak a XII kerület, nem valami fejlett BAZ megye...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Sokan lemaradtak róla. Utolsó pillanatban sikerült mentenem.
Újságírók ellen igen, de a maffia és a kémek ellen nem jó a Pegasus? – interjú Laborc Sándor volt NBH-főnökkel
DEZSŐ ANDRÁS
Jogszerűen vagy jogszerűtlenül, de az elmúlt tizenegy évben folyamatosan ellenőrizték, az élete nyitott könyv, ezért mulatságosnak tartja, hogy a Pegasust is bevetették ellene – mondta a hvg360-nak adott interjúban Laborc Sándor egykori hírszerző és kémelhárító, aki 2007 és 2009 között az Alkotmányvédelmi Hivatal jogelődjét, a Nemzetbiztonsági Hivatalt vezette. Laborc szerint csak azért, mert egy miniszter engedélyez egy titkos megfigyelést, az még nem lesz feltétlen jogszerű, a szolgálatoknál pedig akad olyan „kiskapu”, amit ki lehet használni, hogy akár az engedélyezőt is megtévesszék. De nem csak a Pegasusról kérdeztük az egykori titkosszolgát, aki az „Ovi-Bajusz” dossziéról, valamint az alvilág és a rendőrségi vezetők közötti hídemberek létezéséről is beszélt.
hvg360: Mi volt az első gondolata, amikor megtudta, hogy a Pegasus kémszoftverrel megfigyelhették?
Laborc Sándor: Az első gondolatom az volt, hogy teljesen felesleges pótcselekvés lenne engem megfigyelni. Az elmúlt tizenegy évben, főleg annak első felében – jogszerűen vagy jogszerűtlenül – folyamatosan ellenőriztek. Ebből fakadóan az életem, a kapcsolatrendszerem nyitott könyv. Az meg, hogy a volt kollégámmal együtt alkalmazták a Pegasust, végletesen mulatságos.
hvg360: Az elmúlt tizenegy év első felében több büntetőeljárás zajlott ön ellen, ezek az eljárások pedig összefüggésben voltak azzal, hogy korábban az Alkotmányvédelmi Hivatal jogelődjének, a Nemzetbiztonsági Hivatalnak állt az élén. Lehetséges, hogy ezen eljárások miatt került célkeresztbe?
L. S.: Annak idején több mint egy tucat ügyet koholtak ellenem! Tíz esetben meggyanúsítottak, ebből kilencben meg is vádoltak. De ezek a szerintem koncepciós perek körülbelül 2019-ig lefutottak, és egyetlen ügy kivételével jogerősen felmentettek a vádak alól. A nyomozati szakaszban megfigyeltek, de tudomásom van arról is, hogy akkor is megfigyeltek, amikor már bírói szakban voltak ezek az ügyek.
hvg360: A büntetőeljárásokra még visszatérünk, de előtte tisztázzuk: hogyan szerzett tudomást arról, hogy azokban az időkben megfigyelték?
L. S.: Szakmabeli vagyok, a több évtizedes pályafutásom alatt hírszerzőként és kémelhárítóként is dolgoztam. Ki tudom szúrni, ha megfigyelnek.
hvg360: Azt értem, hogy egy szakmabeli észreveszi, ha figyelik. De azt hogyan szúrja ki, ha a telefonját lehallgatják?
L. S.: Ha olyan hibákat vétenek, amik hibás beállításokból erednek, akkor ki lehet szúrni azt is. Például a vonal megszakad és aztán visszajátssza az előző beszélgetést, vagy a másik fél hallja az előző beszélgetést. Ez mind arról szól, hogy eléggé slendriánul dolgoztak a kollégák, így ez a laikusnak is feltűnik. De ennél sokkal egyszerűbb dolgok is vannak.
hvg360: Mondana erre egy példát?