[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 776
30 546
113
Én ezt nem értem. Hogy lehet valaki diktátor, média propaganda segítségével, ha közben minden korlátozás nélkül mehet az ellenzéki oldal propagandája is??

Van igen nagy nézettségű ellenzéki TV (RTL klub), ellenzéki újságok tömege, online ellenzéki lapok (hvg, 444, stb), mindenki úgy szidja Orbánékat, ahogy csak akarja!

A google az ellenzéki forrásokat nyomja.

Külföldről az ellenzéket támogató propaganda jön majdnem kizárólagosan.

Hogy lehet így diktatúrát csinálni??

A helyzet az, hogy nem diktatúra van, hanem az ellenzék szar. Következetesen.

Kéne egy olyan ellenzék amire lehet szavazni normális megfontolások alapján.
Ügyesen.És a bolsevizmusbol nyakunkon maradt államrendszer segitségével.
Országos adó van ellenzéki?Nincs.RTL klub bulvármédia,nem ellenzéki,csak nem kormánypárti(és én nem is nézem,herótom van a bulvárszarságoktól).Ahol én lakom ott csak olyan rádiót lehet fogni,amit a fekusz ellenőriz,a lakosság fele meg azt a tv alapcsomagot nézi,amiben a kötelezően előirt fikusz média van az élen.ATV meg egy rakat szar (különben már fele részben abba is bevásárolta magát a fikusz).Internetes ellenzéki adások nagy részét meg nem halgatják tömegek-rádió és a tv viszont gyakran megy mint háttérzörejt adó valami,miközben mást csinálnak az emberek.
Szóval,korszerű gátlástalan médiamódszerekkel,szép ügyesen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Azért szerintem ez egy vágy vezérelt cikk és a szerzője előreszaladt. Tárgyaltak egymással, valamiben biztos megegyeztek, konkrétan nem tudjuk (nekem ez is kissé furcsa, hogy semmi konkrétumot nem tudunk) miben, de azt állítani, hogy Macron és Orbán egy platformra került, ezt erős túlzásnak tartom.
Ez egy német újságban megjelent német cikk. Alapvetően a kritika, figyelmeztetés az új német kormánynak szól. És ebben van igazság!!

Én már korábban is ugy lattam, hogy Macron jó szövetséges lehet az ország számára és a merkeli pihe-puha lágy xarban tapicskolás után, önálló európai geopolitikát lehet vele csinálni, háttérben hagyva az ideologiai ellentéteket. Nem kis pincsi Amerika farvizén, hanem önálló európai szereplő.

Az idrologiát meg kell hagyni európai belpol. játszótérnek, de stratégiai politikai, katonai célokban, gazdasági, pénzügyi érdekekben együtt kell működni. És nem ideológiai célokra építeni ezen strategiákat, hanem visszatérni a racionalitáshoz.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 776
30 546
113
Kínaikra gondoltam elsősorban, bár velük sincs probléma még úgy se, hogy beilleszkedni sosem fognak, tulajdonképpen csak akkor lehetnek problémásak amikor már többségbe kerülnek, de ez a veszély nem fenyeget.
Khm.Délkelet Ázsia történelmében kicsit merűlj el.....Csak az elmult 100 évben.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Alapvetően igazad van a lakosság kicserélődését illetően, ha jól tudom kb. 1,4 a termékenységi ráta Magyarországon, és ez is csak a cigányok miatt 1,4, ha kivennénk őket akkor valószínűleg még kevesebb lenne. Ebben egyetértünk.
A minap olvastam, hogy ma kábé 850 ezren vannak, és alig valamivel több mint 1 millió roma lesz 40 év múlva, mert náluk is szabadesésben van a születésszám. Ha kitart a jelenlegi politika, és az szja-ból, vagyis a munka alapján jár a gyermekek utáni kedvezmény, akkor nem lesz ezzel probléma. A vendégmunkások pedig többnyire olyan országokból jönnek, hogy nem akarják a muzulmánok számára átformálni a kontinenst.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
A minap olvastam, hogy ma kábé 850 ezren vannak, és alig valamivel több mint 1 millió roma lesz 40 év múlva, mert náluk is szabadesésben van a születésszám. Ha kitart a jelenlegi politika, és az szja-ból, vagyis a munka alapján jár a gyermekek utáni kedvezmény, akkor nem lesz ezzel probléma. A vendégmunkások pedig többnyire olyan országokból jönnek, hogy nem akarják a muzulmánok számára átformálni a kontinenst.

Ne vicceljünk már. A személyes tapasztalat tudom, hogy nem reprezentatív, de nekem van egy olyan érzésem, hogy a te közeledben nem nagyon laknak cigányok.

"náluk is szabadesésben van a születésszám."

Mihez képest. Ha 10 gyerek helyett csak 5-t szülnek, végül is azt is lehet szabadesésnek nevezni.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
297
1 810
93
Ügyesen.És a bolsevizmusbol nyakunkon maradt államrendszer segitségével.
Országos adó van ellenzéki?Nincs.RTL klub bulvármédia,nem ellenzéki,csak nem kormánypárti(és én nem is nézem,herótom van a bulvárszarságoktól).Ahol én lakom ott csak olyan rádiót lehet fogni,amit a fekusz ellenőriz,a lakosság fele meg azt a tv alapcsomagot nézi,amiben a kötelezően előirt fikusz média van az élen.ATV meg egy rakat szar (különben már fele részben abba is bevásárolta magát a fikusz).Internetes ellenzéki adások nagy részét meg nem halgatják tömegek-rádió és a tv viszont gyakran megy mint háttérzörejt adó valami,miközben mást csinálnak az emberek.
Szóval,korszerű gátlástalan médiamódszerekkel,szép ügyesen.

Nekem a saját tapasztalatom az, hogy nem szükséges semmilyen erőfeszítést tennem ahhoz, hogy ellenzéki forrásokból tudjak tájékozódni, ha akarok.
Szerintem a diktatúra az, amikor aktívan gátolják, hogy az emberhez eljusson a másik oldal üzenete. Én ezt itthon nem tapasztalom.

Szerintem a diktatúra emlegetése leginkább csak egy ürügy, egy fals magyarázat az ellenzéknek arra, hogy miért nem képes eredményeket elérni.

Sokkal kényelmesebb előadni azt, hogy diktatúra, elnyomás van, mint beismerni, hogy bizony szarul végzik a dolgukat, a lakosság jelentős része utálja őket, és nem ért egyet velük.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 776
30 546
113
Nekem a saját tapasztalatom az, hogy nem szükséges semmilyen erőfeszítést tennem ahhoz, hogy ellenzéki forrásokból tudjak tájékozódni, ha akarok.
Szerintem a diktatúra az, amikor aktívan gátolják, hogy az emberhez eljusson a másik oldal üzenete. Én ezt itthon nem tapasztalom.

Szerintem a diktatúra emlegetése leginkább csak egy ürügy, egy fals magyarázat az ellenzéknek arra, hogy miért nem képes eredményeket elérni.

Sokkal kényelmesebb előadni azt, hogy diktatúra, elnyomás van, mint beismerni, hogy bizony szarul végzik a dolgukat, a lakosság jelentős része utálja őket, és nem ért egyet velük.
Igen és nem.Mert szó szerint igazad van,de ugyanakkor mégse.Mert ez nem nyilt diktatúra,azt az EUn belül nem lehet csinálni.De egy autoriter rendszer,ami diktatórikus módon mükszik.Báránybőrbe öltöztetett farkas esete.
De ez sem példanélküli,pl Szingapur is ilyen rendszerben leledzik.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Nekem a saját tapasztalatom az, hogy nem szükséges semmilyen erőfeszítést tennem ahhoz, hogy ellenzéki forrásokból tudjak tájékozódni, ha akarok.
Szerintem a diktatúra az, amikor aktívan gátolják, hogy az emberhez eljusson a másik oldal üzenete. Én ezt itthon nem tapasztalom.

Szerintem a diktatúra emlegetése leginkább csak egy ürügy, egy fals magyarázat az ellenzéknek arra, hogy miért nem képes eredményeket elérni.

Sokkal kényelmesebb előadni azt, hogy diktatúra, elnyomás van, mint beismerni, hogy bizony szarul végzik a dolgukat, a lakosság jelentős része utálja őket, és nem ért egyet velük.
Nekem az a bajom ezzel a nincs ellenzéki média szintű okossággal, hogy ez már baloldalon is lejárt lemez. Még a LIBE delegáció is azzal zárt, hogy ok, számszerűen rendben, de az állami hirdetéseket nem kapják meg. Mondjuk az mindig is érdekelt, hogy erre vajh mit nyögnek a nagy víz túloldalán? Mert ott eléggé érdekesen néznének egy olyan kijelentésre, hogy az állam tartson el médiát. Az, hogy mindenki ott hirdet ahol akar, az azt is jelenti, hogy pl. Bige simán teletömheti hirdetésekkel a balos sajtót. Vannak még páran azon az oldalon is (Gyurcsány, pl. ) akik simán fizetni tudnának ilyenekért. Akkor pontosan mi is a probléma?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113
Igen és nem.Mert szó szerint igazad van,de ugyanakkor mégse.Mert ez nem nyilt diktatúra,azt az EUn belül nem lehet csinálni.De egy autoriter rendszer,ami diktatórikus módon mükszik.Báránybőrbe öltöztetett farkas esete.
De ez sem példanélküli,pl Szingapur is ilyen rendszerben leledzik.
Tehát ez nem egy diktatúra, csak diktatúra. OK.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 902
113

Magánoktatás lesz itt az igazi megoldás.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan akarják megoldani ezt a helyzetet? Tudom, tízmilliós fizetést mindenkinek, de most komolyan, mitől fognak a fiatalok tanári pályára menni? Máshol is hasonló gondok vannak amúgy, ez nem is csak magyar probléma. Különben igen, a fizetős oktatás is egy lehetőség, ha nem is az alap oktatásban, de a felsőben mindenképp.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A személyes tapasztalat tudom, hogy nem reprezentatív, de nekem van egy olyan érzésem, hogy a te közeledben nem nagyon laknak cigányok.
Van egy sztorim ezzel kapcsolatban.
Konkrétan a szomszéd lakásba költözött be egy cigány házaspár néhány évvel ezelőtt. Nem volt akkora dráma, de azért néha dübörgött a cigányzene és nem lehetett tőlük pihenni. Időnként jöttek rokonok, de ezek a panelek olyan kicsik, hogy azok is hamar elmaradtak. Dolgoztak mind a ketten, majd született egy gyerek, és nem több. Pár évvel később elváltak, az asszony maradt a gyerekkel. Még többet dolgozott, csendben volt, és aztán már ő panaszkodott más lakókra, hogy a zene miatt nem tud pihenni. Vicces volt. ;)
"náluk is szabadesésben van a születésszám."

Mihez képest.
Önmagukhoz képest.
Ha 10 gyerek helyett csak 5-t szülnek, végül is azt is lehet szabadesésnek nevezni.
Egyre kevesebb az ilyen szerencsétlen.
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
68
421
53
Szürke,a világ szürke-és annak van 50 árnyalata.A milyénk sötét szürke.
Ha nem akarod,nem érted meg-és a propi elérte célját.
Egyenlőre a baloldal választási programja a diktatúra: alkotmánnyal szemben 2/3 törvényeket eltörölni, vagyonelkobzás, bebörtönzés koncepciós perekkel, bírákat lecserélni, nekik nem tetsző újságírókat börtönözni, lámpavas akasztás...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan akarják megoldani ezt a helyzetet? Tudom, tízmilliós fizetést mindenkinek, de most komolyan, mitől fognak a fiatalok tanári pályára menni? Máshol is hasonló gondok vannak amúgy, ez nem is csak magyar probléma. Különben igen, a fizetős oktatás is egy lehetőség, ha nem is az alap oktatásban, de a felsőben mindenképp.

Ha egy szülő normális oktatást akar biztosítani a gyerekének, akkor az alap oktatással a legtöbb esetben nem sokra megy már most se, a jövőben pedig a jelenlegi trendek alapján elég nagy magabiztossággal lehet megállapítani, hogy a helyzet tovább fog romlani.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Van egy sztorim ezzel kapcsolatban.
Konkrétan a szomszéd lakásba költözött be egy cigány házaspár néhány évvel ezelőtt. Nem volt akkora dráma, de azért néha dübörgött a cigányzene és nem lehetett tőlük pihenni. Időnként jöttek rokonok, de ezek a panelek olyan kicsik, hogy azok is hamar elmaradtak. Dolgoztak mind a ketten, majd született egy gyerek, és nem több. Pár évvel később elváltak, az asszony maradt a gyerekkel. Még többet dolgozott, csendben volt, és aztán már ő panaszkodott más lakókra, hogy a zene miatt nem tud pihenni. Vicces volt. ;)

Önmagukhoz képest.

Egyre kevesebb az ilyen szerencsétlen.

Tudom, hogy vannak pozitív példák, de a túlzott reménykedésektől én óva intenék mindenkit. Genetikailag van egy maximum amit ki lehet hozni belőlük, annál nagyobb várakozásokat nem érdemes kelteni.
Mai hír:
https://index.hu/belfold/2021/12/16/mav-debrecen-vdszsz-bedrogozott-provokatorok-vonat-rendbontas/


Nem ellenszenvet akarok kelteni ezzel irányukba, hanem alátámasztani azt, amit írok.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113
Azért szerintem ez egy vágy vezérelt cikk és a szerzője előreszaladt. Tárgyaltak egymással, valamiben biztos megegyeztek, konkrétan nem tudjuk (nekem ez is kissé furcsa, hogy semmi konkrétumot nem tudunk) miben, de azt állítani, hogy Macron és Orbán egy platformra került, ezt erős túlzásnak tartom.
"A német médiumok azt a kérdést tették fel maguknak, hogy hogyan adatnák el a német közönségnek a tényt, hogy Marine Le Pen és Éric Zemmour után, akiket a német újságok mindenfajta erkölcstelenséggel vádoltak meg, Emmanuel Macron elnök is Budapestre utazik a patás ördöghöz. Hogyan hidalhatnánk át az egyre szélesebben tátongó szakadékot a tényleges európai fejlemények és a német vágyálmok között? Egy valamiben egyetért az EU: szeretik a német pénzt, amiből amúgy jöhetne valamivel több is – és hogy hagyják, hogy a németek elvesszenek a saját, furcsa elképzeléseik világában.

Még a németbarát magyarok is kénytelenek eltemetni abbeli reményeiket, hogy Németországban valamilyen formában diadalmaskodik majd a politikai racionalizmus. A jelzőlámpa-koalíció teherbiciklijének telizöldje van az irracionalizmus felé vezető úton. A merkeli politikának, amit a jelzőlámpa-koalíció lelkesen tovább folytat, sikerült a bűvészmutatvány: egyesítette az olyan politikai ellenfeleket, mint Orbán Viktor és Emmanuel Macron. Bravó!”

Churchill és Sztálin? II. Miklós és Lloyd George? Mátyás és Jan Jiskra? Ausztria és Poroszország és a schleswig-holsteini háború?

A politikában érdekek vannak, nem haverok. Ellenségem ellensége a barátom?

Na, ennyit a német-francia kiegyezésről! :D
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Szeretném azt is megjegyezni, hogy Orbán Viktor szaúd-arábiai kampányakciója és a különböző miniszterei egyes kiszólásai, ahol azzal kívánták a működő tőkét Magyarországra csábítani, hogy itt kellőképpen alacsonyak a bérek, illetve kellőképpen rugalmas a munka törvénykönyve, tökéletes öngólt jelentenek egy magára valamit is adó nemzetállam számára, hiszen nem az alacsony magyarországi bérszínvonallal kell csábítani ide sem tőkét, sem munkaerőt, annak ugyanis egy lakosságcsere, egy népességcsere a vége.

Az, amit tapasztalhatunk, több mint 600 ezer honfitársunk jórészt kényszerből külföldre távozott, nagyon sokan vissza sem tudnak, vagy ami még rosszabb helyzet, már nem is akarnak térni, és eközben jóval százezer fölött jár az Orbán-kormány által engedélyezett módon, legalizált módon idehívott, idehozott és később idetelepített vendégmunkások, idegen munkások, ha úgy tetszik, migráns munkások létszáma. Ez spec egy Jobbikos parlamenti felszólalása volt...
Tehát akkor az ukránokat itthon simán meg fogjuk, akkor te is ránk fogadsz az ukrán támadásnak nemde ha jól értem !
Fenét. akkor jutnának az ukránok Budapestre három nap alatt, ha harcolna a honvédség, Négy nap, ha nem,
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113
Arra céloztam, hogy ha ezek a magyarellenes népségek kerülnek kormányra és besimulnak a nyugatba (hűséges vazallusok lesznek), akkor már nem áll fenn az, hogy megleckéztetésünk végett akár ránk is uszítják az ukrikat, vagy hogy NATO konform legyen a románokat (lásd: Görög-Török csetepatét).
Tudom azt is, hogy ennek nagy árra lenne. Többek közt a migráns elosztó és lerakat lenne Magyarország, ahogy ezt már vagy 17 éve halottam (meg is mosolyogtam rendesen - kár volt). Ezenkívül mindent eladnának amit a FIDESZ visszavásárolt, a hadsereg pedig menne a levesbe. Max. a víztisztító és pontonhíd telepítési képesség maradna meg. Szóval tisztában vagyok, hogy ezek mire lennének képesek.
De ettől függetlenül, a jelen vezetés katonapolitikai balfaszkodásával szemben is megfogalmazom az építő kritikám. MERT, ilyen katonapolitikai környezetben, minimum 3 század Gripennek kellene lennie AWACS képességgel, támadó és felderítő drónból vagy 3 század, rövid, közepes és nagy hatótávú légvédelem, szárazföldön legalább 100 db. PzH 2000, 150 db. Leo, 200 Hiúz és a többi. Ha ezek mind meglennének, nem ugribugriznának az ukrik, hogy egy nap alatt lenyomnak. Sőt a románok is kényelmetlenül éreznék magukat ;) .
De mi van meg jelenleg ebből a haditechnikából? Annyi, amennyi nyomokban kimutatható.
Nulla -7ről indultunk, 16887 milliárd huf belső hiánnyal plusz rakat IMF hitel, világháborús jóvátétel, meg az apró. Hol is tartunk most? 100k a közmunkások, 200k a minimálbér! 11 éve? :)

Volt itt szovjetek, Surányi, MSZP Lopik Demokraták koala, Simor, Gyurcsány, Bajnai. Csoda, hogy létezik a honvédség a Vadaik és egyéb alkoholisták után!

Emberek, oda jutottunk, hogy Kunhalmi a legokosabb ellenzéki, bakker!

A Kunhalmi!!! Tudjátok, a Kunhalmi! :D