[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 901
27 614
113
Még az is oké, hogy legyenek előre sorolva a heteró párok, de még egy meleg pár is jobb mint állami gondozásban felnőni!
Amelyik gyerek senkinek nem kell, azt miért ne nevelhetné fel egy meleg pár?
Szerintem...
Helmut Kentler is ezzel érvelt. Azért kell pedofiloknak kiutalni problémás gyerekeket, mert más úgysem tudja őket szeretni.
Nevelőszülőség? Ja, hogy az más, mint birtokolni?
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
68
446
53
Még az is oké, hogy legyenek előre sorolva a heteró párok, de még egy meleg pár is jobb mint állami gondozásban felnőni!
Amelyik gyerek senkinek nem kell, azt miért ne nevelhetné fel egy meleg pár?
Szerintem...
Rendben van akkor roma gyereket vigyék csak a melegek, nekem mindegy. Bár ott a rokonok le fogják gyalulni a környéket az is fix és azok nem félnek egy ilyen miatt a börtönbe menni. Konkrétan roma inkvizíció lépne életbe.
 

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
68
446
53
Kire kéne cserélni, Dobrevre? Az aztán tuti befutó lenne! :D
Eleve a Mandinér értekezik az ellenzékről, az már nem túl objektív...biztos Gyurcsány jelölésének örülnének a legjobban! :D
A Mandiner csak lehozta a facebook posztot, nem az ő újságírójuk fogalmazta meg.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 014
36 403
113
Helmut Kentler is ezzel érvelt. Azért kell pedofiloknak kiutalni problémás gyerekeket, mert más úgysem tudja őket szeretni.
Nevelőszülőség? Ja, hogy az más, mint birtokolni?
kiforgatod amit mondtam. Neked törvényszerű hogy minden meleg pedofil?
Konkrétan sokkal több a kislányokat hajkurászó heteró pedofil!
Pl. két nő is lehet az a pár aki örökbe fogadhat másnak nem kellő gyereket - ők is alapból alkalmatlanok volnának?

Ami nevelőszülőket illeti: sajnos nincs elég belőlük.
 

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
68
446
53
kiforgatod amit mondtam. Neked törvényszerű hogy minden meleg pedofil?
Pl. két nő is lehet az a pár aki örökbe fogadhat másnak nem kellő gyereket.

Ami nevelőszülőket illeti: sajnos nincs elég belőlük.
Pont most volt egy eset amiben 2 nő nevelt egy 16 hónapos kislányt és a másik anyja agyonverte a gyereket. A gyámhivatalnak már korábban is szólt a nagypapa, de el lett kergetve azzal, hogy tuti azért jelentette fel őket, mert csúnya homofób a bácsi.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 014
36 403
113
Pont most volt egy eset amiben 2 nő nevelt egy 16 hónapos kislányt és a másik anyja agyonverte a gyereket. A gyámhivatalnak már korábban is szólt a nagypapa, de el lett kergetve azzal, hogy tuti azért jelentette fel őket, mert csúnya homofób a bácsi.
Mert heteró párok nem vernek agyon gyereket? Gáz emberek mindenhol vannak.
Sehogy nem függ össze...
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Még az is oké, hogy legyenek előre sorolva a heteró párok, de még egy meleg pár is jobb mint állami gondozásban felnőni!
Amelyik gyerek senkinek nem kell, azt miért ne nevelhetné fel egy meleg pár?
Szerintem...
Mert kevesebb a ténylegesen örökbe fogadható gyerek, mint az örökbe fogadni szándékozó heteró pár.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 014
36 403
113
Mert kevesebb a ténylegesen örökbe fogadható gyerek, mint az örökbe fogadni szándékozó heteró pár.
Akkor miért vannak árvaházak ha ennyi az örökbefogadó?
Pont azért mert válogatnak - idősebb gyereket kevésbé szívesen fogadnak örökbe, mert szegények már "defektesek" pár éves korukra az érzelmi, szellemi elhanyagoltságtól. Állami gondozásban a kaján és fagyhalál elkerülésén kívül nem sok mindent kapnak...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Még az is oké, hogy legyenek előre sorolva a heteró párok, de még egy meleg pár is jobb mint állami gondozásban felnőni!
Amelyik gyerek senkinek nem kell, azt miért ne nevelhetné fel egy meleg pár?
Szerintem...
Na akkor még egyszer, a probléma az, hogy nincs olyan gyerek aki senkinek sem kell. Azokat már örökbe fogadták. A többi meg nem adható örökbe, mert a szülő nem mondott le róluk. Tényleg, egy képeslap/ mail/sms, és tartja a kapcsolatot. Per év. Aztán persze mikor már munkába állhat, akkor kikerül hirtelen "haza", minő csoda akkor megjelennek a szülők.
 

Botond

Well-Known Member
2021. november 28.
68
446
53
Mert heteró párok nem vernek agyon gyereket? Gáz emberek mindenhol vannak.
Sehogy nem függ össze...
De igen, mert náluk kimutathatóan nagyobb az agresszióra való hajlam. Az egymás közti verbális, fizikai és szexuális erőszak nagyobb arányú a homo és biszexuálisok körében mint a heteróknál. Drogos is nagyobb eséllyel lesz közölük valaki + az öngyilkosság esélye is nagyobb még az olyan szivárványállamokban mint Kanada vagy Kalifornia.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 014
36 403
113
De igen, mert náluk kimutathatóan nagyobb az agresszióra való hajlam. Az egymás közti verbális, fizikai és szexuális erőszak nagyobb arányú a homo és biszexuálisok körében mint a heteróknál. Drogos is nagyobb eséllyel lesz közölük valaki + az öngyilkosság esélye is nagyobb még az olyan szivárványállamokban mint Kanada vagy Kalifornia.
küldj már erről valami megalapozott statisztikát légyszi!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 901
27 614
113
kiforgatod amit mondtam. Neked törvényszerű hogy minden meleg pedofil?
Konkrétan sokkal több a kislányokat hajkurászó heteró pedofil!
Pl. két nő is lehet az a pár aki örökbe fogadhat másnak nem kellő gyereket - ők is alapból alkalmatlanok volnának?

Ami nevelőszülőket illeti: sajnos nincs elég belőlük.
A leszbik sem tudnak férfi mintát biztosítani, és igen, tudnak durván férfigyűlölők lenni, amit nem volna hasznos továbbadni. És nők is tudnak pedofilok lenni (ld még Micronné). Egyébként nem, nem törvényszerű, h pedofil is legyen, de ez az utaljuk ki őket melegeknek, mert másnak úgysem kell, hát szerencsétlen fogalmazás, mondjuk úgy.

Lehet, h a nevelőszülőséget kéne promotálni inkább?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 901
27 614
113
Pont most volt egy eset amiben 2 nő nevelt egy 16 hónapos kislányt és a másik anyja agyonverte a gyereket. A gyámhivatalnak már korábban is szólt a nagypapa, de el lett kergetve azzal, hogy tuti azért jelentette fel őket, mert csúnya homofób a bácsi.
Pár éve meleg ffiakkal is volt hasonló eset. Ott is hiába szóltak a szomszédok, meg hiába folyamodott a gyámságért a vér szerinti nagymama.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
A házasságot én támogatom - nem értem másnak miért fáj, ha azonos neműek ugyan olyan szintű jogi kapcsolatba kerülnek mint a heterók. Kevesebbet fog érni az ő házassága?!

Nem érted mert nem vagy vallásos. A válasz igen kevesebbet fog érni az ember házassága az azonos neműek házasságától. Magam sem vagyok teológus biztos van itt olyan aki jobban el tudná ezt magyarázni... Az egész igazándiból el van magyarázva a Bibliában annyit kell tenned, hogy elolvasod... borzasztóan leegyszerűsítve ugye Isten Ádámból teremtette Évát ez általában megvan, szóval az eredetei teremtményt ha úgy tetszik 2 részre szedte, vagyis a 2 rész tesz ki immár egy egészet. Jézus beszél arról, hogy mi történik a halál után a férjel és feleséggel, kb azt mondja nagyon leegyszerűsítve a lelkük egyesül, vagyis a 2 fél ismét ki fog tenni egy egészet. Nekem a feleségem nem egy másik ember akit elvettem hanem a másik felem amit "kivett" belőlem Isten, mikor meghalunk a lenkünk egyesül és örökre együtt leszünk. Innen jön a magyar szó fele-ség. Szóval ezért nem tud házasodni két férfi mert az mindig csak az a 2 fél marad ami soha nem fogja kitenni az egészet. Ennyi erővel egy lovat is elvehetnél... tudom ez egy nem vallásos embernek baromság.. de az a helyzet a házasság a vallásból jön...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Akkor miért vannak árvaházak ha ennyi az örökbefogadó?
Pont azért mert válogatnak - idősebb gyereket kevésbé szívesen fogadnak örökbe, mert szegények már "defektesek" pár éves korukra az érzelmi, szellemi elhanyagoltságtól. Állami gondozásban a kaján és fagyhalál elkerülésén kívül nem sok mindent kapnak...
Különben a klasszikus nagy árvaházak már nem nagyon vannak, igyekeztek nevelő szülökhöz a nagy részét leosztani. Igyekeznek minél kisebb "házakat" fenntartani. A régi nagy intézetek már nem nagyon vannak meg. Közvetlenül egyetem után dolgoztam egy ilyenben, hát az tényleg cudar egy hely volt. Már a tanároknak. Voltunk hárman férfiak, a többi nő, a lányoknak ha valami nem tetszett, akkor simán felnyomtak az igazgatónőnél, hogy zaklattad őket. Különben meg mondjuk ráöntötték a nevelőnő fejére a zöldborsó főzeléket ebédnél. Rengetegen voltak szökésben. Volt olyan, akinek csak a papírjai mentek évről évre elsőbe, mert nem lett meg évekig. Volt olyan aki terhesen jött vissza, 12-13 évesen. Volt akit a szülők szöktettek meg, amikor már tudott dolgozni, 14-16 évesen (igen ott). Még évekkel később is találkoztam a Rákócin (akkor még működött) olyan lánnyal aki ott volt intézetis. Nagy jó napot tanár úr-al köszönt. Az emberek meg csak néztek.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 014
36 403
113
Nem érted mert nem vagy vallásos. A válasz igen kevesebbet fog érni az ember házassága az azonos neműek házasságától. Magam sem vagyok teológus biztos van itt olyan aki jobban el tudná ezt magyarázni... Az egész igazándiból el van magyarázva a Bibliában annyit kell tenned, hogy elolvasod... borzasztóan leegyszerűsítve ugye Isten Ádámból teremtette Évát ez általában megvan, szóval az eredetei teremtményt ha úgy tetszik 2 részre szedte, vagyis a 2 rész tesz ki immár egy egészet. Jézus beszél arról, hogy mi történik a halál után a férjel és feleséggel, kb azt mondja nagyon leegyszerűsítve a lelkük egyesül, vagyis a 2 fél ismét ki fog tenni egy egészet. Nekem a feleségem nem egy másik ember akit elvettem hanem a másik felem amit kivett belőlem Isten, mikor meghalunk a lenkünk egyesük és örökre együtt leszünk. Innen jön a magyar szó fele-ség. Szóval ezért nem tud házasodni két férfi mert az mindig csak az a 2 fél marad ami soha nem fogja kitenni az egészet. Ennyi erővel egy lovat is elvehetnél... tudom ez egy nem vallásos embernek baromság.. de az a helyzet a házasság a vallásból jön...
Ismerem a Bibliát (még első áldozó is voltam), csak az a gond, hogy emberek írták és tele van ellent mondásokkal - nem érdemes rá egy az egyben hivatkozni - pláne szószerint venni. (pl. a Biblia szerint sok esetben embereket kellene megkövezni, stb.)

Jézus tanításai és morális alapvetései jók - de tudomásom szerint pl. Jézus semmit nem mondott a melegekről a Biblia szerint. A tanítása szeretetről szól - ehhez képest sok keresztény eléggé kirekesztő...

Az álkeresztény kormányunk meg a tízparancsolat nagyrészét sem képes megugrani - de mégis ők nagy keresztények! :D
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 178
5 037
113
Pedig regebben Vargara eskudtem, de kuszaszem bizonyit, naprol napra.
Mindkettő másban jó. Matolcsy nem volt jó pénzügyminiszter de kiváló jegybankelnök. Varga meg első osztályú pénzügyminiszter de valószínűleg nem lenne a legjobb jegybankelnök.
Illetve van Orbán aki rendet tud tenni kettejük között
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 348
31 575
113
Nem érted mert nem vagy vallásos. A válasz igen kevesebbet fog érni az ember házassága az azonos neműek házasságától. Magam sem vagyok teológus biztos van itt olyan aki jobban el tudná ezt magyarázni... Az egész igazándiból el van magyarázva a Bibliában annyit kell tenned, hogy elolvasod... borzasztóan leegyszerűsítve ugye Isten Ádámból teremtette Évát ez általában megvan, szóval az eredetei teremtményt ha úgy tetszik 2 részre szedte, vagyis a 2 rész tesz ki immár egy egészet. Jézus beszél arról, hogy mi történik a halál után a férjel és feleséggel, kb azt mondja nagyon leegyszerűsítve a lelkük egyesül, vagyis a 2 fél ismét ki fog tenni egy egészet. Nekem a feleségem nem egy másik ember akit elvettem hanem a másik felem amit "kivett" belőlem Isten, mikor meghalunk a lenkünk egyesül és örökre együtt leszünk. Innen jön a magyar szó fele-ség. Szóval ezért nem tud házasodni két férfi mert az mindig csak az a 2 fél marad ami soha nem fogja kitenni az egészet. Ennyi erővel egy lovat is elvehetnél... tudom ez egy nem vallásos embernek baromság.. de az a helyzet a házasság a vallásból jön...
Hát,nem egészen.A házasság/párkapcsolat a törzsfejlődésből jön.És a Biblia előirása az is,hogy a testvér vegye nőűl az elhunyt testvére asszonyát,akkor is,ha már van felesége.A Biblia a sokasodást,a népszaporodást helyezi középpontba,nem a monogám párkapcsolatot.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen