[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Szerintem ne Lengyelországból (???) akard megmondani, hogy mit és hogyan csinálunk/csináljunk a határainkon. Én sem hiszem magam kompetensnek a lengyel-fehérorsz határ kapcsán.
Jo, akkor csinaljatok ugy ahogy eddig. De ti sirtok itt, hogy drasztikus modszer kell, mert nem lesz eleg ember erre a puha modszerre. De most tenyleg, mi lehetne rosszabb, ha vegre ti is kemenyen lepnetek fel? Akikkel eddig nem vesztetek ossze (Oroszorszag, Torokorszag, Izreal,...) azokkal ezutan sem fogtok. Akik meg ellensegesek veletek (USA es szovetsegesei, Nemetorszag es szovetsegesei) azok meg ugysem fognak mar jobban utalni titeket mint eddig. Sot, ti sem kaptok mar semmi penzt sem a nemetektol (UE), szoval mit veszithettek? Azt, hogy esetleg komolyabban vesznek titeket? Vagy azt, hogy megoldjatok a problemat? Na mindegy, megint en voltam a hulye, hogy egyaltalan leirtam egy peldat, hogy egy majdnem szomszed orszag hogyan oldotta meg sikeresen a problemat par honap alatt, amivel ti evek ota vacakoltok. Tobbet nem teszem, elnezest.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 006
113
Jo, akkor csinaljatok ugy ahogy eddig. De ti sirtok itt, hogy drasztikus modszer kell, mert nem lesz eleg ember erre a puha modszerre. De most tenyleg, mi lehetne rosszabb, ha vegre ti is kemenyen lepnetek fel? Akikkel eddig nem vesztetek ossze (Oroszorszag, Torokorszag, Izreal,...) azokkal ezutan sem fogtok. Akik meg ellensegesek veletek (USA es szovetsegesei, Nemetorszag es szovetsegesei) azok meg ugysem fognak mar jobban utalni titeket mint eddig. Sot, ti sem kaptok mar semmi penzt sem a nemetektol (UE), szoval mit veszithettek? Azt, hogy esetleg komolyabban vesznek titeket? Vagy azt, hogy megoldjatok a problemat? Na mindegy, megint en voltam a hulye, hogy egyaltalan leirtam egy peldat, hogy egy majdnem szomszed orszag hogyan oldotta meg sikeresen a problemat par honap alatt, amivel ti evek ota vacakoltok. Tobbet nem teszem, elnezest.
Én nem sírok.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 974
7 055
113
Ezt nagyon rosszul gondolod! K. gyorsan elszigetelődnénk!

Amúgy meg Ukrajna jogos önvédelmét segítik ezek az országok, ami semennyire nem "egyen értékű" azzal, hogy menekülteket (nőket és gyerekeket is) lősz éles lőszerrel halálra a hátáron!
Épp az a baj hogy csak immel-ámmal segítik csak Ukrajnát: 4 HIMARS ide, 7 PZH oda - ebből tényleg csak pofára esés lesz az ukránoknak, de ne vonjuk már kétségbe, hogy joguk van az önvédelemhez! Baromi hősiesen védik az országukat a túlerővel szemben, ami mindenképp tiszteltet érdemel.
Ha ez csak arra lesz elég, hogy a Dnyepertől nyugatra marad meg Ukrajna, már az is eredemény, mert ha bedobják februárban a törülközőt ahogy sokan várták, akkor még ennyi sem lenne!
lófaszt jogos. Ukrajna provokálta ki és kezdte az orosz kisebbség választék nélküli szarrá lövésével. Oleksiy Arestovich saját szavai kamera elött hogy vagy egy évtized alatt megint orosz befolyás alá kerülnek vagy vívnak egy győztes háborút az oroszok ellen s kivívják a NÁTO tagságot. Zelensky tanácsadójának a szavai.
Ezt a háborút az Ukrán-(zsidó) vezetés tudva és akarva kezdte...

Az aki ezek után jogos önvédelemről beszél az propagandista vagy agyhalott.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 191
20 166
113
Megmondom őszintén, nem tudom miféle határőrizetről beszéltek.

Hivatalos osztrák adatok szerint tavaly több mint 42 ezer illegális határátlépőt kaptak el BURGENLANDBAN. Vagyis a magyar határ közelében.
Szerintetek ezek melyik országon át érkeztek oda?

Évi 42 ezer, havi 3500, napi 117 fő.

Szóval: hol itt a határvédelem?

A kormánymédia évek óta mondja, hogy a szerbeknél 6-8-10-15 ezer (akármennyi) migráns van és folyamatosan érkeznek.
Hánynak kéne már ott lenni, ha mindig csak érkeznének, de a sziklaszilárd magyar határon nem jutnának át?

Orrotok előtt vannak a tények. Csak értelmezni kéne.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 923
21 482
113
Mi egy tollpihe vagyunk egy tornádóban azon küzdünk megszakadva, hogy legalább "kavics" lehessünk...
Ezek az általad említett dealek elhanyagolható bizniszek az oroszoknak. Ha geopolitikai helyzet úgy hozná: pont le fogják szarni Moszkvában hogy mi lesz velünk! Ha lehetőségük nyilik átgázlni rajtunk, akkor megteszik.
Meg baszott nagy szerencse, hogy ez az USA-ra nem igaz… :rolleyes::D:D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 206
33 617
113
Megmondom őszintén, nem tudom miféle határőrizetről beszéltek.

Hivatalos osztrák adatok szerint tavaly több mint 42 ezer illegális határátlépőt kaptak el BURGENLANDBAN. Vagyis a magyar határ közelében.
Szerintetek ezek melyik országon át érkeztek oda?

Évi 42 ezer, havi 3500, napi 117 fő.

Szóval: hol itt a határvédelem?

A kormánymédia évek óta mondja, hogy a szerbeknél 6-8-10-15 ezer (akármennyi) migráns van és folyamatosan érkeznek.
Hánynak kéne már ott lenni, ha mindig csak érkeznének, de a sziklaszilárd magyar határon nem jutnának át?

Orrotok előtt vannak a tények. Csak értelmezni kéne.
nem állította senki hogy sziklaszilárd ezért is van mélységi is. jönnek románia felöl jönnek szerb határon jönnek horvátok felöl is... ha nem leennének lassítva nem 42 ezret fognának az osztárkok hanem 200 ezret a macedonoknál is van határrzár a bulgáriknál is a görögöknél is szárazföldön. nem mind1 hogy 3 nap alat jut el isztambulból mondjuk (de a töröknél is van határzár) vagy 1 -2 év alatt. a jelentkezők számát is csökkenti
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 278
14 191
113
Jo, akkor csinaljatok ugy ahogy eddig. De ti sirtok itt, hogy drasztikus modszer kell, mert nem lesz eleg ember erre a puha modszerre. De most tenyleg, mi lehetne rosszabb, ha vegre ti is kemenyen lepnetek fel? Akikkel eddig nem vesztetek ossze (Oroszorszag, Torokorszag, Izreal,...) azokkal ezutan sem fogtok. Akik meg ellensegesek veletek (USA es szovetsegesei, Nemetorszag es szovetsegesei) azok meg ugysem fognak mar jobban utalni titeket mint eddig. Sot, ti sem kaptok mar semmi penzt sem a nemetektol (UE), szoval mit veszithettek? Azt, hogy esetleg komolyabban vesznek titeket? Vagy azt, hogy megoldjatok a problemat? Na mindegy, megint en voltam a hulye, hogy egyaltalan leirtam egy peldat, hogy egy majdnem szomszed orszag hogyan oldotta meg sikeresen a problemat par honap alatt, amivel ti evek ota vacakoltok. Tobbet nem teszem, elnezest.
Azt nem èrted ez csak látszat.

Senki nem akarja megvédeni a magyar határt.
Csak ott èpült kerítés, ahol közvetlenül nem EU országból èrkeznek hozzánk a migránsok.
Így az EU-ba történt belépését mi felelünk(persze jó kérdés Görögország). Elméletben hozzánk lehetne visszatoloncolni.
Gyakorlatban bersze ilyenről nincs szó. De ezt a migránsválság kezdetén nem lehetett tudni.

Szóval az mind belpolitika(Vityesz megvédte az országot)mind külpolitika.
De nem határvédelem.

Amire kétségtelen nincs kapacitás.
 
  • Szomorú
Reactions: tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 621
14 590
113
Jo, akkor csinaljatok ugy ahogy eddig. De ti sirtok itt, hogy drasztikus modszer kell, mert nem lesz eleg ember erre a puha modszerre. De most tenyleg, mi lehetne rosszabb, ha vegre ti is kemenyen lepnetek fel? Akikkel eddig nem vesztetek ossze (Oroszorszag, Torokorszag, Izreal,...) azokkal ezutan sem fogtok. Akik meg ellensegesek veletek (USA es szovetsegesei, Nemetorszag es szovetsegesei) azok meg ugysem fognak mar jobban utalni titeket mint eddig. Sot, ti sem kaptok mar semmi penzt sem a nemetektol (UE), szoval mit veszithettek? Azt, hogy esetleg komolyabban vesznek titeket? Vagy azt, hogy megoldjatok a problemat? Na mindegy, megint en voltam a hulye, hogy egyaltalan leirtam egy peldat, hogy egy majdnem szomszed orszag hogyan oldotta meg sikeresen a problemat par honap alatt, amivel ti evek ota vacakoltok. Tobbet nem teszem, elnezest.
+1
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Azt nem èrted ez csak látszat.

Senki nem akarja megvédeni a magyar határt.
Csak ott èpült kerítés, ahol közvetlenül nem EU országból èrkeznek hozzánk a migránsok.
Így az EU-ba történt belépését mi felelünk(persze jó kérdés Görögország). Elméletben hozzánk lehetne visszatoloncolni.
Gyakorlatban bersze ilyenről nincs szó. De ezt a migránsválság kezdetén nem lehetett tudni.

Szóval az mind belpolitika(Vityesz megvédte az országot)mind külpolitika.
De nem határvédelem.

Amire kétségtelen nincs kapacitás.
Tehat azt mondod, hogy nem elsosorban megallitani akarja a magyar kormany az iszlamista invaziot, hanem inkabb "kontrolalni"? Tehat, hogy kontrolalt korulmenyek kozott jussanak Nemetorszagba, hogy az idovel iszlamista allam legyen, mert talan ugy gondoljak, hogy egy iszlamista Nemetorszag nem jo, de meg mindig jobb mint egy ateista-liberalis mostani Nemetorszag? Mondjuk ebben lehet valami. Ezert veditek puha modszerekkel a hatart, mert ez igy inkabb belso biztonsagi kerdes akkor, nem kulso. Ha a nyugat iszlamista lesz akkor biztos nem lesz BLM, LGBTQ, gender, ...
Es ezt nyilvan a nemetek is tudjak, ezert nem fizetnek nektek, mert a liberalisaik igy is megkapjak az iszlamistakat, akiket epp ok akarnak, minek fizessenek akkor, ha ingyen is megkapjak. Viszont ezen logika menten akkor fizetnenek, ha tenyleg lezarnatok (sereg) a deli hatart. Mindegy, meglatjuk mi lesz, ami biztos, hogy EU mar nem sokaig lesz.
Legalabb ebben egy oldalon vagyunk (a jelenlegi Nemetorszag ellen). De akkor meg nem ertem, hogy miert nemet fegyvereket vesztek. Vagy azt hiszitek, hogy majd minden nemet fegyvert egyedul legyartotok, mint a Lynx-et? Nem hiszem, hogy menni fog. Azt megertenem, hogy Nemetorszag ellen jatszotok, hisz nyilvan az ellenfeletek, tehat jo otlet a nemet liberalisokat segiteni abban, hogy szetverjek a jelenlegi nemet allamot. De akkor miert a nemetekkel szovetkeztek katonai teren? Szerintem nincs orszag aki meg tudna titeket erteni... ugy tunik nekem sem megy, pedig majdnem a fel eletemet Budapesten toltottem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 206
33 617
113
Tehat azt mondod, hogy nem elsosorban megallitani akarja a magyar kormany az iszlamista invaziot, hanem inkabb "kontrolalni"? Tehat, hogy kontrolalt korulmenyek kozott jussanak Nemetorszagba, hogy az idovel iszlamista allam legyen, mert talan ugy gondoljak, hogy egy iszlamista Nemetorszag nem jo, de meg mindig jobb mint egy ateista-liberalis mostani Nemetorszag? Mondjuk ebben lehet valami. Ezert veditek puha modszerekkel a hatart, mert ez igy inkabb belso biztonsagi kerdes akkor, nem kulso. Ha a nyugat iszlamista lesz akkor biztos nem lesz BLM, LGBTQ, gender, ...
Es ezt nyilvan a nemetek is tudjak, ezert nem fizetnek nektek, mert a liberalisaik igy is megkapjak az iszlamistakat, akiket epp ok akarnak, minek fizessenek akkor, ha ingyen is megkapjak. Viszont ezen logika menten akkor fizetnenek, ha tenyleg lezarnatok (sereg) a deli hatart. Mindegy, meglatjuk mi lesz, ami biztos, hogy EU mar nem sokaig lesz.
Legalabb ebben egy oldalon vagyunk (a jelenlegi Nemetorszag ellen). De akkor meg nem ertem, hogy miert nemet fegyvereket vesztek. Vagy azt hiszitek, hogy majd minden nemet fegyvert egyedul legyartotok, mint a Lynx-et? Nem hiszem, hogy menni fog. Azt megertenem, hogy Nemetorszag ellen jatszotok, hisz nyilvan az ellenfeletek, tehat jo otlet a nemet liberalisokat segiteni abban, hogy szetverjek a jelenlegi nemet allamot. De akkor miert a nemetekkel szovetkeztek katonai teren? Szerintem nincs orszag aki meg tudna titeket erteni... ugy tunik nekem sem megy, pedig majdnem a fel eletemet Budapesten toltottem.
nem határvédelembe a jelenlegi unios jogszabájok betartásával ennyi tellik.
nemtudjuk megállítani a migrációt ahogy a török sem tudja pedig ott betonfal van a görög sem tudja pedig ott lövészárok rendszer is van a bulgár sem tudja amacedon se a szerb se a horvát se a szlovén se az osztrák se mindenhol van valamilyen ellenőrzés vagy kerítés. azt tudjuk tenni hogy lasítjuk a bejutásukat. tehát nem 3 nap alatt ér berlinbe bárki papírok nélkül hanem 3 év alatt. ezzel azt tudjuk elérni hgy nem 200 milli migrálni szándékozó vág neki az útnak hanem csak 2 millió és a 2 milló köül sokan feladják. És ez nem a mi hibánk az EU jogszabájok nem engednek többet. miért nem használunk éles fegyvert? mert a fegyverhasználat Eu n bellül egyezményes rendszerbe meg van határozva. Ne csináálj úgy mintha ti lengyelek összevissza lövöldöztetek vólna. Hány löbést adtak le a lengyel határon? az meg hogy megszünt irányotokba a nyomás már bocsi de nem a ti érdemetek. hanem azért van mert sem a fehérorosznak nemérdeke se ukrajnába nem igen jutnak be hogy hozzátok menjen.

meg kell értened ez egyszer politikai nyomás eura valakik részéről (ha akarják nagyobb hullám jön egyszer hatalmas üzlet embercsempész hálozatok részéről)
 

gepard145

Member
2018. szeptember 23.
54
99
18
Tehat azt mondod, hogy nem elsosorban megallitani akarja a magyar kormany az iszlamista invaziot, hanem inkabb "kontrolalni"? Tehat, hogy kontrolalt korulmenyek kozott jussanak Nemetorszagba, hogy az idovel iszlamista allam legyen, mert talan ugy gondoljak, hogy egy iszlamista Nemetorszag nem jo, de meg mindig jobb mint egy ateista-liberalis mostani Nemetorszag? Mondjuk ebben lehet valami. Ezert veditek puha modszerekkel a hatart, mert ez igy inkabb belso biztonsagi kerdes akkor, nem kulso. Ha a nyugat iszlamista lesz akkor biztos nem lesz BLM, LGBTQ, gender, ...
Es ezt nyilvan a nemetek is tudjak, ezert nem fizetnek nektek, mert a liberalisaik igy is megkapjak az iszlamistakat, akiket epp ok akarnak, minek fizessenek akkor, ha ingyen is megkapjak. Viszont ezen logika menten akkor fizetnenek, ha tenyleg lezarnatok (sereg) a deli hatart. Mindegy, meglatjuk mi lesz, ami biztos, hogy EU mar nem sokaig lesz.
Legalabb ebben egy oldalon vagyunk (a jelenlegi Nemetorszag ellen). De akkor meg nem ertem, hogy miert nemet fegyvereket vesztek. Vagy azt hiszitek, hogy majd minden nemet fegyvert egyedul legyartotok, mint a Lynx-et? Nem hiszem, hogy menni fog. Azt megertenem, hogy Nemetorszag ellen jatszotok, hisz nyilvan az ellenfeletek, tehat jo otlet a nemet liberalisokat segiteni abban, hogy szetverjek a jelenlegi nemet allamot. De akkor miert a nemetekkel szovetkeztek katonai teren? Szerintem nincs orszag aki meg tudna titeket erteni... ugy tunik nekem sem megy, pedig majdnem a fel eletemet Budapesten toltottem.
Hmm. Mikor szabadul meg a lengyel haderő a német technikájától?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 278
14 191
113
Tehat azt mondod, hogy nem elsosorban megallitani akarja a magyar kormany az iszlamista invaziot, hanem inkabb "kontrolalni"? Tehat, hogy kontrolalt korulmenyek kozott jussanak Nemetorszagba, hogy az idovel iszlamista allam legyen, mert talan ugy gondoljak, hogy egy iszlamista Nemetorszag nem jo, de meg mindig jobb mint egy ateista-liberalis mostani Nemetorszag? Mondjuk ebben lehet valami. Ezert veditek puha modszerekkel a hatart, mert ez igy inkabb belso biztonsagi kerdes akkor, nem kulso. Ha a nyugat iszlamista lesz akkor biztos nem lesz BLM, LGBTQ, gender, ...
Es ezt nyilvan a nemetek is tudjak, ezert nem fizetnek nektek, mert a liberalisaik igy is megkapjak az iszlamistakat, akiket epp ok akarnak, minek fizessenek akkor, ha ingyen is megkapjak. Viszont ezen logika menten akkor fizetnenek, ha tenyleg lezarnatok (sereg) a deli hatart. Mindegy, meglatjuk mi lesz, ami biztos, hogy EU mar nem sokaig lesz.
Legalabb ebben egy oldalon vagyunk (a jelenlegi Nemetorszag ellen). De akkor meg nem ertem, hogy miert nemet fegyvereket vesztek. Vagy azt hiszitek, hogy majd minden nemet fegyvert egyedul legyartotok, mint a Lynx-et? Nem hiszem, hogy menni fog. Azt megertenem, hogy Nemetorszag ellen jatszotok, hisz nyilvan az ellenfeletek, tehat jo otlet a nemet liberalisokat segiteni abban, hogy szetverjek a jelenlegi nemet allamot. De akkor miert a nemetekkel szovetkeztek katonai teren? Szerintem nincs orszag aki meg tudna titeket erteni... ugy tunik nekem sem megy, pedig majdnem a fel eletemet Budapesten toltottem.
Őőő.


Nem gondolnám, hogy ellenük lennénk.
Semmilyen szinten.

Nem kontrolálunk mi semmit.

Fegyvereket nem csak tőlük veszünk.
/Nasams/cz/cg/spike/hirtenberger/török vasak.

A migránsokat ők hívták.

Vityesz meg eljátszotta a keresztes vitézt.
Ezzel nyerve választókat. 2/3

De èn nem szoktam biztpolozni.
Úgyhogy búcsúzom.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Hmm. Mikor szabadul meg a lengyel haderő a német technikájától?
Nem tudom, de latod, hogy folyamatban van. Illetve mi tudjuk karbantartani es bizonyos reszeket gyartani is egyedul. Ti viszont epp most epitetek mindent nemet alapokra, amit nem fogtok tudni egyedul fenntartani, mikozben meg ti is szembe mentek a nemetekkel. Vagy ez csak szinjatek, es valosagban a nemetekkel vagytok megint? En nem tudom, csak furcsa a helyzet.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and kriss02

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 432
16 727
113
Nem tudom, de latod, hogy folyamatban van. Illetve mi tudjuk karbantartani es bizonyos reszeket gyartani is egyedul. Ti viszont epp most epitetek mindent nemet alapokra, amit nem fogtok tudni egyedul fenntartani, mikozben meg ti is szembe mentek a nemetekkel. Vagy ez csak szinjatek, es valosagban a nemetekkel vagytok megint? En nem tudom, csak furcsa a helyzet.
A háttérben sok minden le van zsírozva. példa rá a rengeteg német multi,akik elég jól érzik magukat nálunk. A gazdasági tényezőket a politikusok vitái ilyen szinten nem tudják befolyásolni.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
Tudod egy AK lőszer 715 m/s sebességgel hagyja e la csövet és 3000 méter a maximális repülési távolsága a lövedéknek, a hátár meg nem egy nyílegyenes szakasz, még észak felé lőve is át tudsz lőni rajta. Erről a fene nagy lőjünk le mindenkit szövegről pedig csak annyit, hogy megnézném én a nagyszájúakat fegyverrel a kézben ahogy lövöldözik le a migránsokat. Mert elhiszem, hogy nagy szája van mindenkinek...
A kerítés pedig nagyjából 1 méterre van a határtól a teljes határszakaszon...
Azért nem 1 méterre. Röszke környékén, meg úgy Csongrád megyei határszakasz nagy részén a kerítés legalább 10-15 m távolságban van a határtól. Voltam eleget a határköveknél azon a szakaszon. 10-15 méter általában. Másképp nem is lehetne átmenni a kerités déli oldalára fegyveresen, pedig át kellett menni elég sokszor, igy meg magyar földön voltunk a kerítéstől délre, a határkövektől meg északra. A többi részében amit irtál persze maximálisan igazad van, rakat termőföld, meg utak vannak nem messze a határsávtól, eltalálnánk véletlen egy szerb állampolgárt, semmit nem tudnánk mondani védekezésként.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Tehat azt mondod, hogy nem elsosorban megallitani akarja a magyar kormany az iszlamista invaziot, hanem inkabb "kontrolalni"? Tehat, hogy kontrolalt korulmenyek kozott jussanak Nemetorszagba, hogy az idovel iszlamista allam legyen, mert talan ugy gondoljak, hogy egy iszlamista Nemetorszag nem jo, de meg mindig jobb mint egy ateista-liberalis mostani Nemetorszag? Mondjuk ebben lehet valami. Ezert veditek puha modszerekkel a hatart, mert ez igy inkabb belso biztonsagi kerdes akkor, nem kulso. Ha a nyugat iszlamista lesz akkor biztos nem lesz BLM, LGBTQ, gender, ...
Es ezt nyilvan a nemetek is tudjak, ezert nem fizetnek nektek, mert a liberalisaik igy is megkapjak az iszlamistakat, akiket epp ok akarnak, minek fizessenek akkor, ha ingyen is megkapjak. Viszont ezen logika menten akkor fizetnenek, ha tenyleg lezarnatok (sereg) a deli hatart. Mindegy, meglatjuk mi lesz, ami biztos, hogy EU mar nem sokaig lesz.
Legalabb ebben egy oldalon vagyunk (a jelenlegi Nemetorszag ellen). De akkor meg nem ertem, hogy miert nemet fegyvereket vesztek. Vagy azt hiszitek, hogy majd minden nemet fegyvert egyedul legyartotok, mint a Lynx-et? Nem hiszem, hogy menni fog. Azt megertenem, hogy Nemetorszag ellen jatszotok, hisz nyilvan az ellenfeletek, tehat jo otlet a nemet liberalisokat segiteni abban, hogy szetverjek a jelenlegi nemet allamot. De akkor miert a nemetekkel szovetkeztek katonai teren? Szerintem nincs orszag aki meg tudna titeket erteni... ugy tunik nekem sem megy, pedig majdnem a fel eletemet Budapesten toltottem.
Ne igyál annyit!
 
  • Tetszik
Reactions: Katica