[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
904
4 562
93
Én azon gondolkodtam el, hogy nálunk FIZIKAILAG lehetetlen Majdant csinálni. Ha az ellenzék és bőkezű stricijei nekiállnának, kéne hozzá:
1. sok férfi
2. sok nő
3. sok elégedetlen férfi és nő
4. valaki, aki belelő a tömegbe
Ebből CSAK négy dolog hiányzik:
a férfi,
a nő,
a sok elégedetlen,
meg aki belelő a tömegbe.

Ezek a dolgok 2006-ban megvoltak... Meg is lett az eredménye!
Van éppen elég elégedetlen. Abban a pillanatban hogy összeáll egy normális, komolyan vehető ellenzéki párt, borul a Fidesz a picsába. A "valaki" aki belelő a tömegbe is megvan, ha akarat van rá. Csak éppen a magyar társadalom nagy része jelenleg elfogadja és tűri a fidesz által képviselt kisebb rosszat.

Tolerálható alternativa kellene, hogy pofán lehessen baszni végre a Fideszt. Na az nincs sajnos.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 690
15 225
113
Orbán melyik lépését tartod xarnak az orosz-ukránban?
Az ide oda tolizast.
Egyszer bèkepártiak vagyunk.
Máskor katonákat kèpzünk.
Aztán köztársasági elnök elmegy Ukrajnába.
Megszavazzuk a szankciókat,de brüsszel az igazi hibás mindenben. :D
De fegyvert nem szállítunk,de rajtunk átvihetik.:rolleyes:
Eközben ezt az únió úgy jutalmazza, hogy nem kapjuk meg a pènzeket.

Basszus Filemon Mihály így hogy kapja meg a 60 millát.;)

A te logikad szerint, egy országnak sincs véleménye semmiről, mert természetesen minden kormány csak az emberek vagy őket támogató érdekkörök csak 1 részének véleményét képviseli.
Igen?
Mi a kèrdès?:D

Ez így van. Ez a demokrácia velejárója.
4 èvente valamelyik èrdekkör nyer.
Az ő gondolataik vannak támogatva.

Èrted te.

Sztem megdögleni Donbaszért a legrosszabb opció.
??
Megdögleni bárhol az szar dolog.o_O

Úgy èlni ahogy már most látják, hogy fognak az egy másik.

Ezt Vityesz az ott èlő magyarság vèdelmèben tett intèzkedèseivel, kinyilatkozásaival èrte el.

Ha majd végetér a háború, kiderül kimarad Ukrajnában kormányon, akkor eldől lehet-e velük szót érteni.
Ez így van.
Szerinted lehet majd?o_O

Èn nem úgy látom, hogy olyan fajták lennènek.


Tény, Európa rekorder a magyar infla, főleg az élelmiszer.
Viszont a magyar fizetésből a háború előtt jobban kijöttél itthon, mint Szlovákiában a szlovakból.
Én nem követem a szlovák árakat, de azt tudom, hogy rengeteg szlovák jár át magyar plázákba vásárolni.
Èn csak az èlelmiszer, mindennapi szüksègleteket nèztem(sör:D)

Ott vagy ugyanazok az árak, vagy olcsóbb.

Mi 33000Ft-èrt 1.5 kosarat raktunk teli.

Szlovákok gondolom amikor gyenge a forint, az euróval átjönni vásárolni gondolom nem rossz.

Bár nem vajat ami ott majd a fele mint itthon.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 818
24 179
113
Elnézést kérek, tök hülye megvezetett, propagandavezérelt ember vagyok. Veled is belementem a vitába, mikor nem tudod és akarod megérteni amit mondani akarok. Igazad van, éljen Feri, Klári, meg az ifjak. Éld át, éld meg, és ne menekülj kulimunkára nyugatra.
Látlelet...
Figyelj, az, hogy az ég kék, a fű zöld nem pártpolitikai kérdés. Nekem ettől kezdve oly mindegy, hogy fletó, orbán, vagy a patás ördög mondja. A propitévén persze büszkén rendezték a szakdolgozók bérét, csak nem történt ilyen. Ahogy a tanári béremelések is majd akkor ha megjön a szoctám öhm az eus pénzek.
Viszont ez a gond jelenleg a körmünkre égett, a rendszer csak azért döcög még, mert van egy köteg elhivatott bolond, aki kűködteti. Én nagyon becsülöm őket, de már nem lenne lelki erőm havi 280ért 12 órázni, meg hétvégézni.
, te letudtad írni normálisan, hogy mi a probléma
Bárkinek, akiről feltételezem, hogy vitaképes. Hunter a nekem adott válaszából kiírta magát ebben a témában az adott körből. @alali77 meg bár nagyon sok mindenben nem értek vele egyet, érthető reakciót adott.
Agrár ország vagyunk
Sajnos nagyon nem. Van nem egy mezőgazdász ismerősöm. Amikor arról megy a sírás, hogy a magyar krumplit a gonosz nyugat takarmányburgonyaként veszi meg, akkor szokták mondani, hogy a nyugati felvásárló amúgy fizet mint a katonatiszt. Mert amúgy így is olcsó az ország a munkabérek miatt. De minőséget fizet. Ha ő a krumplit takarmány krumpliként veszi át, az az.
De tetszettünk volna nem elbasarintani 90ben a mezőgazdasági kutatóintézezetet, és a tsz rendszert. Akkot feltehetőleg nem szemetet termelnénk drágán.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 458
3 806
113
Bár nem vajat ami ott majd a fele mint itthon.
Fele?
A vaj most itthon sem olyan vész, az Auchanban 3750-től van/kg.
Ha ennek feléért mutatsz bármelyik szlovák üzletben, akkor lemegyek hídba!
(Tény, hogy volt vagy fél év itthon, mikor 5-6ezer alatt nem nagyon volt vaj. Valakik biztos szarrá gazdagodtak rajta...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 322
4 796
113
Gondolom ugyanígy köpködted a kormányt és intézkedéseit, amikor az euro 400 fölött volt, teli torokból üvöltve, hogy az ők hibájuk és jajdemilyenszar miattuk. Most meg az a bajod, hogy az euro 400 alatt van. Mehetnél ellenzéki politikusnak, azok sem jók semmire, de tudnak nyilatkozni, hogy a kormány szerintük épp mit baszott el és mindenről és annak ellenkezőjéről is el tudják mondani, hogy rossz, ha az érdekük vagy gazdájuk épp úgy kívánja.
És azt nem értem, hogy hogy van az, hogy a határ mellett mindenki a másikhoz jár át vásárolni. Valami kuponok vannak külföldieknek, hogy mindenkinek a határ túloldalán az olcsóbb?
Mondjuk azért jár át a magyar, mert a 27%-os áfát, a Nép Egészségügyi Termék Adót, és a többi hókuszpókuszt is csak itthon kell kifizetni a birka magyarnak!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 982
56 418
113
Van éppen elég elégedetlen. Abban a pillanatban hogy összeáll egy normális, komolyan vehető ellenzéki párt, borul a Fidesz a picsába. A "valaki" aki belelő a tömegbe is megvan, ha akarat van rá. Csak éppen a magyar társadalom nagy része jelenleg elfogadja és tűri a fidesz által képviselt kisebb rosszat.

Tolerálható alternativa kellene, hogy pofán lehessen baszni végre a Fideszt. Na az nincs sajnos.



Mert nem szavaztok rám.:rolleyes:
Pedig megmondtam,hogy lesz ingyen sör,és kurvák.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 112
11 270
113
Van éppen elég elégedetlen. Abban a pillanatban hogy összeáll egy normális, komolyan vehető ellenzéki párt, borul a Fidesz a picsába. A "valaki" aki belelő a tömegbe is megvan, ha akarat van rá. Csak éppen a magyar társadalom nagy része jelenleg elfogadja és tűri a fidesz által képviselt kisebb rosszat.

Tolerálható alternativa kellene, hogy pofán lehessen baszni végre a Fideszt. Na az nincs sajnos.
Ígyvan...a Fidesz a kisebbik rossz jelenleg és úgytűnik még jó ideig az is marad, mert a többi instant nemzethalál a Mi hazánkat leszámítva.

Kritizálni meg fikázódni csak úgy van igazán értelme,ha tudok alternatívát mutatni...igen ez ilyen, de akkor szavazz ide és akkor jobb lesz. Nincs ilyen,csak sokkal rosszabb választás van jelenleg a Fidesznél. MH még nem kormányzóképes párt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 052
95 682
113
Maradjunk annyiban hogy itt keleten a Recorder inflációs ráta miatt az emberek egyre nagyobb mértékben kint csináljak meg Romániaba a nagy bevásárlast.
Másodszor a szlovákok már nem nagyon járnak át vásárolni mint régebben mert 400+feletti árfolyamnál a hülyének is megérte átjönni.
400+ euró pár hónapig volt, a szlovákok 10 éve járnak át vásárolni Magyarországra, 330-nál, 350-nél és most is.
Nekem nincs személyes ismerősöm,aki rendszeresen járna át Szlovákiába vásárolni, pedig nem messze lakók a határtól. Olyat ismerek, aki hétvégén Fehervárról elutazott és nagybevásárolt. Természetesen neki megérte, hisz 3 órát utazott oda-vissza. :D

Egyébként ez a külföldön minden olcsóbb, tipikus, a szomszéd fűje mindig zöldebb mentalitás. Ilyen hazai élelmiszerinflációnálmpesrze lehet alapja, de én 10 éve is ezt hallgatom.
Mivel személyesen nem ismerem a kinti árakat csak szlovák rendszámú autóktól nem tudok a plázáknál parkolni tapasztalatom van, ezért rágugliztam.

Telex
1c222606e04592d89c52cb54f2ebbee8.jpg

eb4a42fb2c65166b7b5d6f55e73e680d.jpg

Tehát vmi olcsóbb vmi drágább. Még az is kérdés, hogy párkányi Lidl árakat az esztergomi vagy a pesti Lidl áraihoz hasonlította össze.



De mivel ez novemberi, nézzünk idén márciusit a kövi hsz-ban.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 052
95 682
113
400+ euró pár hónapig volt, a szlovákok 10 éve járnak át vásárolni Magyarországra, 330-nál, 350-nél és most is.
Nekem nincs személyes ismerősöm,aki rendszeresen járna át Szlovákiába vásárolni, pedig nem messze lakók a határtól. Olyat ismerek, aki hétvégén Fehervárról elutazott és nagybevásárolt. Természetesen neki megérte, hisz 3 órát utazott oda-vissza. :D

Egyébként ez a külföldön minden olcsóbb, tipikus, a szomszéd fűje mindig zöldebb mentalitás. Ilyen hazai élelmiszerinflációnálmpesrze lehet alapja, de én 10 éve is ezt hallgatom.
Mivel személyesen nem ismerem a kinti árakat csak szlovák rendszámú autóktól nem tudok a plázáknál parkolni tapasztalatom van, ezért rágugliztam.

Telex
1c222606e04592d89c52cb54f2ebbee8.jpg

eb4a42fb2c65166b7b5d6f55e73e680d.jpg

Tehát vmi olcsóbb vmi drágább. Még az is kérdés, hogy párkányi Lidl árakat az esztergomi vagy a pesti Lidl áraihoz hasonlította össze.



De mivel ez novemberi, nézzünk idén márciusit a kövi hsz-ban.
Szal árak Szlovákia VS. Magyarország
Most március 378-as euróval.
Mandiner


61dc21d6471e0204126045c29e7b2810.jpg

88ddb7547a827cf37c7f68881d1fde90.jpg

4d8c6db254907180d54f5795a3b8ee3b.jpg


Összegezve tehát jelenleg nincs komoly árkülönbség a két ország árszínvonala között, és a jelenleg erős forint ellenére is némi enyhe árelőny mutatkozik a magyarországi boltokban.
Vélhetően a pár hete megerősödött forint még nem mutatkozott meg a magyarországi árakban.

Egy másik furcsaságot is érdemes megemlíteni, hogy

az enyhe árelőny annak ellenére áll fenn, hogy Szlovákiában az általános ÁFA-kulcs 20 százalék, míg Magyarországon 27 százalék.
Úgy tűnik ez is igazolja: az ÁFA-csökkentés közel sem biztos, hogy jó fegyver lett volna az infláció elleni harcban.

Harmadrészt érdemes megemlíteni, hogy a komáromi üzletek esetében a magyarországi üzletek – sok terméknél tapasztalható – enyhe árelőnyét még az is erősíti, hogy sokan a Duna északi oldaláról ingáznak, és forintban kapják a fizetésüket. Emellé természetesen különböző, csak magyar oldalon elkölthető cafetéria-juttatásokat is, ami egyenesen bevezeti őket a magyar boltokba, a szlovákiai (többnyire magyar) boltosok nagy bánatára.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 984
35 337
113

Honnan tudtam volna, hogy egész Európában Trianon előtt egy tervszerű propaganda-hadjárat keretében a legképtelenebb őrültségek épültek be a magyarokról a nyugati ember fejébe is, ezek pedig száz százalékban megegyeztek azzal, amit ott nekünk a román tanárnő elmondott. Trianon döntő részben pont azért következett be, mert a ránk mért csapást „igazságszolgáltatásként” fogta fel a nyugati politikai elit és közvélemény. Ők ugyanis azt tudták rólunk, hogy primitív és barbár hordák vagyunk, valamint véres elnyomói országunk kisebbségeinek.

Sajnos a történelem ismétlődni látszik...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 112
11 270
113



Sajnos a történelem ismétlődni látszik...
Azért ez a nyugatot inkább minősíti, hogy annyira ostobák, hogy bekajálnak egy egyszerű lejárató propit.

Most ugyanezt játsszák el az oroszokkal amúgy.

Egészen aberrált, undorító buzihiszti ami a nyugati világban megy az oroszok ellen.

" Tícccsák ki őket!"
"Tíccsák be őket!"
" Ne indulhassanak az olimpián!"
"Ne indulhassanak nemzetközi sportversenyen!"


Így sivalkodnak a gyenge hópihék...a korcsok.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
2 081
6 510
113