[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
És mégis hol látod hogy mi hibáztunk? Mit kellet volna tenni ?
Mint a végeredmény mutatja, lehet nem ezt.
Értem én, hogy neked az ukránok győzelme közelebb lenne a világképedhez de ez egy másik kérdés. Még így se vertük elég hangosan az asztalt...
Nem teljesen világos számomra, hogy az oroszok esetleges győzelme miben segítene a dolgon.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 845
113
Érdekes, hogy a háborúval kapcsolatban mindig jöttök azzal, hogy hát az nem is most kezdődött, hanem... blabla.
Hát ez sem most kezdődött, hanem a kormány sok éves, rendszeres, a térségben is az asztalra sz@runk vergődésével.
Az meg valóban sajnálatos, hogy ennek levét nem csak a K.aljai, hanem a többi országban is élő magyar kisebbség issza meg.
Mióta "asztalra szarás" az, amikor az anyaország kiáll a külhoni kisebbség védelmében? Az lenne az "asztalra szarás" , ha a "jól bevállt" balliberális, merjünk kicsik lenni, alias baszunk rátok politikát folytatná,ahol a magyarokat általában lábtörlőnek használta minden szomszéd ország..

biztos nem jutott el hozzád a kormány jelenlegi ukrofil intézkedéseinek sora, javaslom, hogy keresgélj egy kicsit a neten ezzel kapcsolatban, hogy a fegyvereken kívül, mivel, és hogyan támogatja az "asztalra szaró" kormány az ukránokat!

a szerbiai magyarok megítélése is javult valamelyest, a felvidékieké is, románoknál nem jártam mostanság de sztem ott is,ennyit az "asztalra szarásól".
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 845
113
Érdekes, hogy a háborúval kapcsolatban mindig jöttök azzal, hogy hát az nem is most kezdődött, hanem... blabla.
Hát ez sem most kezdődött, hanem a kormány sok éves, rendszeres, a térségben is az asztalra sz@runk vergődésével.
Az meg valóban sajnálatos, hogy ennek levét nem csak a K.aljai, hanem a többi országban is élő magyar kisebbség issza meg.
Mióta "asztalra szarás" az, amikor az anyaország kiáll a külhoni kisebbség védelmében? Az lenne az "asztalra szarás" , ha a "jól bevállt" balliberális, merjünk kicsik lenni, alias baszunk rátok politikát folytatná,ahol a magyarokat általában lábtörlőnek használta minden szomszéd ország..

biztos nem jutott el hozzád a kormány jelenlegi ukrofil intézkedéseinek sora, javaslom, hogy keresgélj egy kicsit a neten ezzel kapcsolatban, hogy a fegyvereken kívül, mivel, és hogyan támogatja az "asztalra szaró" kormány az ukránokat!

a szerbiai magyarok megítélése is javult valamelyest, a felvidékieké is, románoknál nem jártam mostanság de sztem ott is,ennyit az "asztalra szarásól"
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 845
113
Mióta "asztalra szarás" az, amikor az anyaország kiáll a külhoni kisebbség védelmében? Az lenne az "asztalra szarás" , ha a "jól bevállt" balliberális, merjünk kicsik lenni, alias baszunk rátok politikát folytatná,ahol a magyarokat általában lábtörlőnek használta minden szomszéd ország..

biztos nem jutott el hozzád a kormány jelenlegi ukrofil intézkedéseinek sora, javaslom, hogy keresgélj egy kicsit a neten ezzel kapcsolatban, hogy a fegyvereken kívül, mivel, és hogyan támogatja az "asztalra szaró" kormány az ukránokat!

a szerbiai magyarok megítélése is javult valamelyest, a felvidékieké is, románoknál nem jártam mostanság de sztem ott is,ennyit az "asztalra szarásól"
Elnézést ezt lehagytam, azt nem tudjuk, hogy miben segítené egy orosz győzelem a Kárpátaljai magyarságot, de azt igen, hogy semmilyen őket érintő hátrányos törvényt, vagy nyilatkozatot nem hoztak/tettek eddig, ellenben az ukránokkal...


Szóval ami nem rossz, az jó, remélem érted
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Elnézést ezt lehagytam, azt nem tudjuk, hogy miben segítené egy orosz győzelem a Kárpátaljai magyarságot, de azt igen, hogy semmilyen őket érintő hátrányos törvényt, vagy nyilatkozatot nem hoztak/tettek eddig, ellenben az ukránokkal...


Szóval ami nem rossz, az jó, remélem érted
Legyen.
Bár az is elég hátrányosan érinti őket, hogy indítottak ellenük -is- egy háborút, amiben harcolniuk kell.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Hát ez sem most kezdődött, hanem a kormány sok éves, rendszeres, a térségben is az asztalra sz@runk vergődésével.
Ezt fejtsd már ki légyszíves!
Dátumokkal, konkrét esetekkel. Hol is szartunk mi, kinek is az asztalára?
Érdekes, hogy a háborúval kapcsolatban mindig jöttök azzal, hogy hát az nem is most kezdődött, hanem... blabla.
Nem is most kezdődött, hanem 2015-ben amikor az ukránok elkezdték keményen szivatni a magyar kisebbséget!
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 137
30 767
113

"Naponta hall „történeteket arra, hogy bizonyos emberek a klánból rámutatnak egy szép családi házra, rámutatnak egy panzióra, rámutatnak egy cégre, kacsintanak, és a tulajdonos fülébe súgják, hogy »barátom, nem ártana néked egy tulajdonostárs, hogy továbbra is jól menjenek a dolgaid«. És az áldozat megijed, pár fillérért beengedi cégébe a klántagot, aztán mire felnéz, kívül kerül a saját szorgalmából, tehetségéből felépített vállalkozásán, családi házán, panzióján, egyebén."

Ez utóbbira egy példát is felhoz, szerinte Mák István mélyépítési vállalkozó nemrég a piaci érték töredékén adta el cégét gyanús körülmények között. A 24.hu megkereste Mák Istvánt, aki szerint zsarolás hatására egy oligarcha strómanjának kellett eladnia a vállalkozást. Amikor rákérdeztek, mennyi ilyen története van, Pesty azt mondta: „Nem lenne elegáns azt mondanom, hogy egész bőröndnyi.”"
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 883
113

"Naponta hall „történeteket arra, hogy bizonyos emberek a klánból rámutatnak egy szép családi házra, rámutatnak egy panzióra, rámutatnak egy cégre, kacsintanak, és a tulajdonos fülébe súgják, hogy »barátom, nem ártana néked egy tulajdonostárs, hogy továbbra is jól menjenek a dolgaid«. És az áldozat megijed, pár fillérért beengedi cégébe a klántagot, aztán mire felnéz, kívül kerül a saját szorgalmából, tehetségéből felépített vállalkozásán, családi házán, panzióján, egyebén."

Ez utóbbira egy példát is felhoz, szerinte Mák István mélyépítési vállalkozó nemrég a piaci érték töredékén adta el cégét gyanús körülmények között. A 24.hu megkereste Mák Istvánt, aki szerint zsarolás hatására egy oligarcha strómanjának kellett eladnia a vállalkozást. Amikor rákérdeztek, mennyi ilyen története van, Pesty azt mondta: „Nem lenne elegáns azt mondanom, hogy egész bőröndnyi.”"
Nehézsúlyú interjú volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113

"Naponta hall „történeteket arra, hogy bizonyos emberek a klánból rámutatnak egy szép családi házra, rámutatnak egy panzióra, rámutatnak egy cégre, kacsintanak, és a tulajdonos fülébe súgják, hogy »barátom, nem ártana néked egy tulajdonostárs, hogy továbbra is jól menjenek a dolgaid«. És az áldozat megijed, pár fillérért beengedi cégébe a klántagot, aztán mire felnéz, kívül kerül a saját szorgalmából, tehetségéből felépített vállalkozásán, családi házán, panzióján, egyebén."

Ez utóbbira egy példát is felhoz, szerinte Mák István mélyépítési vállalkozó nemrég a piaci érték töredékén adta el cégét gyanús körülmények között. A 24.hu megkereste Mák Istvánt, aki szerint zsarolás hatására egy oligarcha strómanjának kellett eladnia a vállalkozást. Amikor rákérdeztek, mennyi ilyen története van, Pesty azt mondta: „Nem lenne elegáns azt mondanom, hogy egész bőröndnyi.”"
Több ilyen sztoriról hallottam ismeretségi körből (de senki se a sajátját mesélte!).
Minden további nélkül el tudom hinni, hogy vannak ilyen esetek, úgy is mondhatjuk "nagy energiák" mozognak most a rendszerben (=számos lojális ember jutott nagyobb tőkéhez).
Ugyanakkor azt is érdemes szem előtt tartani, hogy:
  • ilyen bejutós sztorik a NER nélkül is voltak már
  • a pénznek nincs pártszimpátiája
  • akiket megzsarolnak, azokat jó eséllyel van mivel (és itt most szigorúan az adott céggel kapcsolatos visszás ügyekre gondolok, pár fiktív számlázás, ez-az, amivel lehet zsarolni)
  • valamiért mégis vannak zsírosan profitábilis cégek a NERen kívül
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 137
30 767
113
akiket megzsarolnak, azokat jó eséllyel van mivel (és itt most szigorúan az adott céggel kapcsolatos visszás ügyekre gondolok, pár fiktív számlázás, ez-az, amivel lehet zsarolni)
Azzal is simán meg lehet zsarolni, hogy ha nem adja el a céget soha nem fog nyerni állami pályázaton nem kell ahhoz a cégnek visszás ügy
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
Azzal is simán meg lehet zsarolni, hogy ha nem adja el a céget soha nem fog nyerni állami pályázaton nem kell ahhoz a cégnek visszás ügy
Még fegyvergyárként is létezik egy magán piac, ami a termékeidet fel tudja venni ha van rájuk igény. Persze fasza megnyerni egy nagy állami megrendelést, főleg ha árban jó és ki is fizetnek a munka végeztével, de aki ettől nem tud akármilyen iparágban dolgozni, annak a cége életképtelen.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 137
30 767
113
Még fegyvergyárként is létezik egy magán piac, ami a termékeidet fel tudja venni ha van rájuk igény. Persze fasza megnyerni egy nagy állami megrendelést, főleg ha árban jó és ki is fizetnek a munka végeztével, de aki ettől nem tud akármilyen iparágban dolgozni, annak a cége életképtelen.
Hát mivel mélyépítéssel foglalkozik a cég annak nem tudom, hogy mekkora piaca van az állami tendereken kívül.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
Hát mivel mélyépítéssel foglalkozik a cég annak nem tudom, hogy mekkora piaca van az állami tendereken kívül.
Az ilyen cégek általában nagyok, vagyis nem korlátozódnak az ország határain belűlre, és az EU-n belűl szabad piac van vagy mi. Ha meg csak úgy képes munkát találni, hogy beenged ilyen embereket, akkor vessen magára, hogy nem hozza azt a minőséget / hatékonyságot amivel a picon versenyképes lesz és pl az osztrákoknál építhet gödröt. Ha meg versenyképes de mégsem rúg külföldön labdába, akkor mégsem olyan szabad az a piac.
Ettől függetlenűl lehetnek nagyon speciális iparágak, ahol szinte csak az állam lesz megrendelő, de akkor nem tolongnak az ilyen cégek és ha szükség van rájuk, akkor úgyis abból az egyből kell választania az államnak, ami van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 761
8 587
113
Nehézsúlyú interjú volt.
"Négy csoportra osztották őket: vannak a fanatikus jobbosok, a fanatikus balosok, a gondolkodó jobbosok és a gondolkodó balosok. A fanatikusok azt írták, hogy részeg voltam, kábítószer hatása alatt álltam, netán megbolondultam."

Na de ne csak a fanatikus kommentelőkről emlékezzünk meg, hanem a két sokkal nagyobb halmazról, a balos gondolkodókról és a jobbos gondolkodókról is. Ők bizony egyetértenek velem. A balos gondolkodók régóta kimondják, amire most felhívtam a figyelmet, és a jobbos gondolkodókban is motoszkálnak ilyes gondolatok, de a lojalitásuk miatt egyelőre hallgatnak, kivárnak, reménykednek, de alapvetően üdvözlik a tusványosi megállapításomat. És nekem ez a két halmaz a fontos: a gondolkodók."

Valahogy igy van ez itt is, vannak a gondolkodok, meg a veresszajuak, mindket oldalon. :)
Jol csinalja Pesty is, mert az utobbiakat egyszeruen ignoralni kell, vagy szorakoztatasnak felfogni; a gondolkodok azok, akikre erdemes energiat pazarolni is akar (meg ha eppen erdektelenseget is irnak vissza.)
A legszorakoztatobb, amikor a veresszaju magat gondolkodonak tartja, es merfoldes orbakolasokkal szorja tele a szerencsetlen temat. :D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 488
113
"Hangulat keltő cikk."

Lehet, de azélt nem bánnám, ha a benne felvetett ploblémákat az illetékesek kollektül megválaszolnák.
...és még további kéldések is felmelülnek bennem.
Pl. hogy hiszik azt, hogy a titkosítással még az infolmációkból is kihagyott embelek majd lelkesen viszik majd vásálla a bőlüket konfliktus esetén.
Meg kellene élteni, hogy a honvédelem egy nagy közös ügy!
Az a bajom a beírásaiddal, hogy amikor olvasom őket önkéntelenül is Poncius Pilátus hangján szólalnak meg a szavak a fejemben :D :D
 
Status
Not open for further replies.