[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Emel írta: "ha HK nyer egy versenyt, akkor az ő nyakába lógatják az érmet, az ő vitrinjét fogja díszíteni, ennek nyomán vele fognak a cégek jó pénzért reklámszerződést kötni"
Igaz, de az egész világ /még Tuvalu/ médiái is azt fogják harsogni, hogy: "Hosszú Katinka, Magyarország"

Mert indulhatna USA színekben is - ott biztos több a támogatás és a reklámlehetőség is. De ki tudja miért, Katinka megmaradt magyarnak.
Talán csak azért, mert a dobogó tetején állva jobban tetszik neki a magyar, mint a jenki nóta...
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 189
10 713
113
Azért, hogy Te/Mi azt érezzük, amit amikor H.K. és mások felállnak a dobogó tetejére érzünk, Ő/ŐK nagyonnagyon sokat dolgoztak és áldoztak fel. Azért az érzésért.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem is politikai-sportpolitikai dolog áll az ügy mögött. Meg az amerikai férj.
Az amerikai "értékrendet" pedig ismerjük, nem kell ecsetelni.
Azt gondolom nem fog lelépni, mivel már Rióban - idő hiányában - nem veheti fel a jenki sityakot.
Emellett az USA-ban nem kicsi a konkurrencia, akik dollármilliomosok bukszájából készülhettek (szuperorvosok, laborok, készítmények, edzők) sokkal többet és tovább bírták, hozzátéve, ha ott nem nyújtod a maximumot - mivel ezzel lehet a legnagyobb üzleteket hozni a szponzoroknak - azonnal ejtenek, teljesen lényegtelen, hogy lesérültél vagy kiöregedtél.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...És hadd kérdezzem már meg, miért nem kapnak támogatást pl. azok, akik saját zsebre bérelik a tornatermet ha focizni vagy röplabdázni akarnak, a horgászok, a modellezők, vagy lehetne még sokáig sorolni azokat, akik saját maguk fizetik a hobbijukat?!
Ok is maguknak fizetik a valasztott hobbijukat - ha nem tudnak eredmenyeket felmutatni. A tamogatas az olimpiai illetve meginkabb a kiemelt sportagakra vonatkozik az allam reszerol es <b>mindenki</b> megkapja aki korabban sajat penzen mar bizonyitott. A tamogatas penz es szakmai segitseg formajaban letezik es ertelemszeruen minimum felprofi szintre emeli a versenyzoket. Magasabb anyagi tamogatast csak az olimpiai elso 1-3 helyezet kap, de az mar inkabb alom kategoria. Igaz, valamivel gyakrabban jutnak ilyen magassagokba a sportolok mint ahogy elviszik a lotto otost de nem is fizet annyit. A baj akkor van amikor a tamogatott sportolok kozott kiemelkedik valakinek a tehetsege mert a rendszer arra nincs felkeszulve. Az allam ugyanolyan felprofi korulmenyeket tud neki felkinalni mint az osszes tobbi sportolonak, de ez sajnos nem eleg. Profi szakmai hatter is kell, nem csak a megemelt penzjutalom. Ha a TF nem csak a neveben lenne egyetem akkor ez nem jelentene problemat. :/
A nem allami tamogatashoz pedig senkinek semmi koze - amig becsuletesen adozik utana. Amennyit Katinka befizet... hat, megkockaztatom, hogy az allami anyagi tamogatas neki nagysagrendileg inkabb olyan mintha csak adokedvezmenyt kapna. Ez azert elgondolkodtato, nem? Igy mar erheto miert olyan kenyes a szerepleseire es miert lenne szuksege profi szakmai tamogatasra.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">...És hadd kérdezzem már meg, miért nem kapnak támogatást pl. azok, akik saját zsebre bérelik a tornatermet ha focizni vagy röplabdázni akarnak, a horgászok, a modellezők, vagy lehetne még sokáig sorolni azokat, akik saját maguk fizetik a hobbijukat?!
Ok is maguknak fizetik a valasztott hobbijukat - ha nem tudnak eredmenyeket felmutatni. A tamogatas az olimpiai illetve meginkabb a kiemelt sportagakra vonatkozik az allam reszerol es <b>mindenki</b> megkapja aki korabban sajat penzen mar bizonyitott.
</blockquote>
Ha ez mindenkire egyformán vonatkozna, akkor nálunk nem építenék a stadionokat, hanem rombolnák. Csakhogy nem egyformán használják a mércét, én pedig erősen elvárnám ezt, ha már az én pénzem is benne van a kalapban.......
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Rióban nem veheti fel a jenki sityakot.
Szerintem 1 amerikai férjjel megtehetné. De nem akarja!

Pedig az USA-ban a "sérülésig vagy a kiöregedésig" annyit kereshetne, hogy az több nyugodt életre elég lenne. Bár hála a pénzdíjas versenyeknek, ma sem kell aggódnia.

Lehet hogy csak 1 rosszul működő MUSZ miatt aggódik...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Rióban nem veheti fel a jenki sityakot.
Szerintem 1 amerikai férjjel megtehetné. De nem akarja!

Pedig az USA-ban a "sérülésig vagy a kiöregedésig" annyit kereshetne, hogy az több nyugodt életre elég lenne. Bár hála a pénzdíjas versenyeknek, ma sem kell aggódnia.

Lehet hogy csak 1 rosszul működő MUSZ miatt aggódik...</blockquote>

Nem lehetséges, a férj ténye édeskevés, ezt már hamarabb el kellett volna indítania.

Senki sem tiltja meg senkinek, hogy máshol keressen pénzt, ha úgy gondolja, ez itt neki kevés.
Nagyon szerencsétlen ez a profitorientált k*******ttul elamerikanizálódott sportvilág, mert teljesen elveszi az emberek eszét.
Én kifejezetten rühellem azt a mentalitást amikor valaki bármely országban és sportágban a a saját címeres (tehát a válogatott) mezére fúj. Mert az már nem a pénzről szól.
Le lehet tenni és mehet mindenki a legjobban fizető országba és kész, ha ez a szempont. Csak akkor maradjon akkor is ott, majd ha már nem lesz a kegyeltjük.

MUSZ rosszul működik ? Lehet.
Érdekes a FIFA-ért senki nem aggódik, pedig ott dollármilliók mentek a zsebekbe ..
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="emel">...És hadd kérdezzem már meg, miért nem kapnak támogatást pl. azok, akik saját zsebre bérelik a tornatermet ha focizni vagy röplabdázni akarnak, a horgászok, a modellezők, vagy lehetne még sokáig sorolni azokat, akik saját maguk fizetik a hobbijukat?!
Ok is maguknak fizetik a valasztott hobbijukat - ha nem tudnak eredmenyeket felmutatni. A tamogatas az olimpiai illetve meginkabb a kiemelt sportagakra vonatkozik az allam reszerol es <b>mindenki</b> megkapja aki korabban sajat penzen mar bizonyitott. A tamogatas penz es szakmai segitseg formajaban letezik es ertelemszeruen minimum felprofi szintre emeli a versenyzoket. Magasabb anyagi tamogatast csak az olimpiai elso 1-3 helyezet kap, de az mar inkabb alom kategoria. Igaz, valamivel gyakrabban jutnak ilyen magassagokba a sportolok mint ahogy elviszik a lotto otost de nem is fizet annyit. A baj akkor van amikor a tamogatott sportolok kozott kiemelkedik valakinek a tehetsege mert a rendszer arra nincs felkeszulve. Az allam ugyanolyan felprofi korulmenyeket tud neki felkinalni mint az osszes tobbi sportolonak, de ez sajnos nem eleg. Profi szakmai hatter is kell, nem csak a megemelt penzjutalom. Ha a TF nem csak a neveben lenne egyetem akkor ez nem jelentene problemat. :/
A nem allami tamogatashoz pedig senkinek semmi koze - amig becsuletesen adozik utana. Amennyit Katinka befizet... hat, megkockaztatom, hogy az allami anyagi tamogatas neki nagysagrendileg inkabb olyan mintha csak adokedvezmenyt kapna. Ez azert elgondolkodtato, nem? Igy mar erheto miert olyan kenyes a szerepleseire es miert lenne szuksege profi szakmai tamogatasra.
</blockquote>
Alapvetően igazat adok neked. De!
Gyárfás még életében semtett le valamit az asztalra HK-val szemben. HK-nak viszont nagy lett a szája a biztos háttér tudatában (nem irigylem a teljesítményét!). Most, nem keresem vissza, aki azt írta, hogy a mi adóforintjaikon hozta ezt a fejlődést. és ez igaz!
Gyárfást elküldeném tíz évre egy "mezei" ólombányába, HK-t, meg ugyan annyi időre a Klarissza nővérekhez alázatot és hazaszeretetet tanulni.
Részemről ezt a vitát lezártnak tekintem!
Ja! Még valami!
A sport és a színészet miért egyetem a műszakihoz és a bölcsészethez képest? Mert mind a kettőt az ingyenélők vezetik! De, hát ezt mindenki tudja!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Ha ez mindenkire egyformán vonatkozna, akkor nálunk nem építenék a stadionokat, hanem rombolnák. Csakhogy nem egyformán használják a mércét, én pedig erősen elvárnám ezt, ha már az én pénzem is benne van a kalapban.......
O, ne mar! Te is egybol a stadionokkal jossz. Ez nem volt szep. Kabe olyan mint politikai vitaban lenacizni a masikat.
Ha picit jobban tudnal labdat pattogtatni akkor most a HTKA forumozoi AN-26-os kulonjarattal, Gripen kiserettel repulhetnenek szurkolni Rioba. (GrGly nem velunk jonne, hanem ut kozben fentrol szorna a villamokat, meg o egyebkent is mindenhol ott van. :) Tudod te milyen barnara sult feneku lanyok vannak ott? Tudod mennyi penzt kereshetnel? HTKA limited edition polok, kalasnyikovok meg F-35-ok lehetnenek. Mar vannak torzsszorkoloid pedig meg el sem indultal egy versenyen sem. Es ne kifogasokat keress, mert a HTKA forumozoi ki akarnak jutni Rioba. Mmm... Nincs is semmi nyomas rajtad. :D
(Bocsi, lehet kicsit tultoltam. Az F-35-tel, ugye? :) Iden mar nem olvasok tobb fantasy-t igerem.)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="emel">...
Ha ez mindenkire egyformán vonatkozna, akkor nálunk nem építenék a stadionokat, hanem rombolnák. Csakhogy nem egyformán használják a mércét, én pedig erősen elvárnám ezt, ha már az én pénzem is benne van a kalapban.......
O, ne mar! Te is egybol a stadionokkal jossz. Ez nem volt szep. Kabe olyan mint politikai vitaban lenacizni a masikat.
Ha picit jobban tudnal labdat pattogtatni akkor most a HTKA forumozoi AN-26-os kulonjarattal, Gripen kiserettel repulhetnenek szurkolni Rioba. (GrGly nem velunk jonne, hanem ut kozben fentrol szorna a villamokat, meg o egyebkent is mindenhol ott van. :) Tudod te milyen barnara sult feneku lanyok vannak ott? Tudod mennyi penzt kereshetnel? HTKA limited edition polok, kalasnyikovok meg F-35-ok lehetnenek. Mar vannak torzsszorkoloid pedig meg el sem indultal egy versenyen sem. Es ne kifogasokat keress, mert a HTKA forumozoi ki akarnak jutni Rioba. Mmm... Nincs is semmi nyomas rajtad. :D
(Bocsi, lehet kicsit tultoltam. Az F-35-tel, ugye? :) Iden mar nem olvasok tobb fantasy-t igerem.)
</blockquote>
Éhes disznó makkal álmodik!
Azért ezt a náci példát ne terjezd, mert így ebben a formában nem igaz!
Bocsika!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
A tobbi úszóval mi van? Cseh Lacitól nem hallani, hogy elégedetlen lenne. Minden sportszovetség csak a lehetoségeihez mérten tud támogatást biztosítani...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A tobbi úszóval mi van? Cseh Lacitól nem hallani, hogy elégedetlen lenne. Minden sportszovetség csak a lehetoségeihez mérten tud támogatást biztosítani...

Cseh Laci mögött nincs egy "igényes" amerikai edző-feleség. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Milyen értelmes dolgot lehetne csinálni a stadionokkal?
Belőlük vagy velük.

Remek Fema gyűjtőtábor lehet majd belőlük :) </blockquote>

Akkor már amfiteátrum :)
Hogy állandó teltházat tudnék összehozni az tuti :D
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="silurusglanis">Milyen értelmes dolgot lehetne csinálni a stadionokkal?
Belőlük vagy velük.

Remek Fema gyűjtőtábor lehet majd belőlük :) </blockquote>

Akkor már amfiteátrum :)
Hogy állandó teltházat tudnék összehozni az tuti :D</blockquote>

Mi az akadálya, hajrá! Ha jó lesz a műsor, én is veszek jegyet! :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="silurusglanis">Milyen értelmes dolgot lehetne csinálni a stadionokkal?
Belőlük vagy velük.

Remek Fema gyűjtőtábor lehet majd belőlük :) </blockquote>

Akkor már amfiteátrum :)
Hogy állandó teltházat tudnék összehozni az tuti :D</blockquote>

Mi az akadálya, hajrá! Ha jó lesz a műsor, én is veszek jegyet! :)</blockquote>

Kezdjünk egy Szekeres-Hende menettel :D
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Panzerfaust írta: "Én kifejezetten rühellem azt a mentalitást amikor valaki bármely országban és sportágban a a saját címeres (tehát a válogatott) mezére fúj."
Ugye MUSZ-t akartál írni. Persze nekik korlátozottak a lehetőségeik, mert az idióta hatalom miatt 1 másik sportágat KELL támogatni!

Akagi írta: A sport és a színészet miért egyetem a műszakihoz és a bölcsészethez képest?
Kár, hogy nem tudlak visszazavarni a gyermekkorodba. Neked csak a suli volt a kötelezettség. Katinka hajnalban és suli után is edzésre járt. Ennyit a gyermekkoráról.
Színészet? - Állj ki 1 kamera elé vagy 1 színpadra! Majd megtudod! :DDD
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 189
10 713
113
<blockquote rel="boki">A tobbi úszóval mi van? Cseh Lacitól nem hallani, hogy elégedetlen lenne. Minden sportszovetség csak a lehetoségeihez mérten tud támogatást biztosítani...

Cseh Laci mögött nincs egy "igényes" amerikai edző-feleség. :)</blockquote>

Pontosan! :)
 
Status
Not open for further replies.