[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="asztalos"><blockquote rel="aquarell">Tekintettel arra, hogy nem àrtana integràlni a kb 700000-es cigàny lakóssàgot szerintem egy db uj integràlni való idegen kultúràjú egyénre sincsen szükség ebben az orszàgban. És ezt ki is kellene mondani.

Kollektív bűnösség elvén tekintesz a cigányságra? Alig vannak köztük olyanok, akik beilleszkedtek volna?
Talán, nekünk nem kéne feléjük diszkriminációt kifejteni. De, ezt úgy sem fogod megérteni, mert előre ítélkezel, és így hozod meg a döntésedet róluk.

Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.
</blockquote>

A cigànyemberek integràlasa a magyar tàrsadalomba mind a cigànysàg, mint a többsegi tàrsadalom feladata szerintem. Sajnos - szerintem- ezen a tèren nagyon lassú a haladàs és ezért mindkèt fél felelős. Ezt szerettem volna mondani. És, hogy ezert en nem szivesen làtok kulturidegen külföldieket nagyobb szàmban az orszâgban.</blockquote>

Szerintem nem mindkét fél feladata. A keveseknek, a "vendégeknek" kell beilleszkedni, megeröltetni magát, bizonyítani. Erre egy jó példa, költözz be egy sváb faluba. Meglátod, mivel tudsz oda beilleszkedni. Amíg nem látják, hogy dolgos vagy, nem is foglalkoznak veled. Ha bebizonyította, dolgos vagy, már ott vagy köztük, de majd az ott született fiad lesz teljes mértékben befogadja.
A cigányok kultúrája roppant nem érdekel. Majd, ha a 80%-uk nem munkakerülő bűnöző lesz, akkor esetleg, de addig, nem vagyok hajlandó velük foglalkozni, akár egy fillért rájuk szánni. Vannak cigány ismerőseim, akik kiemelkedtek a putriból, ezért cserébe a saját fajtársaik köpnek utánnuk és tagadják ki őket. Na, akkor integrálj.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Szerintem nem mindkét fél feladata."
Maguktol nem fogjak tudni megoldani. Ennyi.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Felreertes ne essek, ezzel csak azt akarom mondani, hogy ketton all a vasar.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="karpatalja">Integrálni csak azt lehet, aki akar integrálódni!

Integralodni csak akkor lehet, ha hagynak integralodni. :)

</blockquote>

Csak azt ne mond, hogy itt nem hagyják őket integrálódni! Te hol élsz? Analfabéta a fele, és nem mennek el 4000ft-ért ganézni! Miniszteri fizetést akarnak a 6 osztályukra. Azért mennek csak be az iskolába, hogy ne ugorjon el a családi! Itt nem hagyják őket! Ember! Ugyan olyan lehetősége volt tanulni, mint nekem\neked! Bizonyos iskolákba megvolt, hány %-ot kell közülük felvenni. A faluban, ahol lakom, szeptemberben paprikaszedésre nem lehet napszámost találni napi 8 óra melóra, 5000ft, úgy, hogy reggel délben kávé, délben ebéd, és munka végén pár doboz sör. Mit adjanak már nekik? Még hogy az integrálódhat, akit hagynak. Végül is, kiköltözött a házamból, ne már putriban keljen élniük, hátha.....
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
" A cigànyemberek integràlasa a magyar tàrsadalomba mind a cigànysàg, mint a többsegi tàrsadalom feladata szerintem. Sajnos - szerintem- ezen a tèren nagyon lassú a haladàs és ezért mindkèt fél felelős"

Nem lehet őket, meg még soha sehol senkinek nem sikerült, és ezután sem fog.
A Törökszentmiklósi, erősen bepipázott, terhes rányik esetéhez, meg nem kell különösebb kommentár, a saját magzatuk élete-egészsége sem érdekli őket, akkor mi?
A történelmet vérrel írják, mint a II VH győztesei-kirobbantói is, akkor a racionalis, józan, jövőbelátó gondolkodás le lett győzve, helyette egy despota, önpúsztító, degenerált eszmék diadalmaskodtak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Az orszàg lakóssàgànak lassan 10%- àt kitevő cigànysàggal ( tendencia erősen növekvő) valami èrtelmeset kezdeni kell. Akàr tetszik, akàr nem. Itt élnek többszâz éve velünk. Ez az orszâg szàmàra életfontossàgú kèrdés, sőt egyre inkâbb az. Én sem tudom a megoldàst, de azt làtom, hogy a probléma súlyàhoz képest nem foglalkozik vele a többségi tàrsadalom megfelelően. Mi lesz itt 20 év mulva? Mi lehetne màs megoldàs? Erőszak talàn? Nem hinném. Sikerre van az orszàg itélve, mert ha nem sikerül ezt a problémàt megoldanunk, akkor vége az orszàgnak, ahogy mi azt ismerjük. Akkor beszélhetünk sikeres integràcióról majd, ha nem okoz feltünèst, ha egy vàros ( nem kell Bp legyen...) polgàrmestere cigànyember, vagy éppen a miniszterelnök ( hogy kicsit provokàljak..:)). Szidni őket nem megoldàs. Elég nagy kihivàs ez, nem kell mèg megtetőzni kulturidegenek befogadàsàval, gondolom én.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Egyetértek aquarellel, bár nem tudok olyan országról /"kivéve Csehországot"/, ahol a cigánykérdést sikerült volna megoldani...
 

asztalos

Member
2016. április 30.
30
0
6
<blockquote rel="asztalos"><blockquote rel="aquarell">Tekintettel arra, hogy nem àrtana integràlni a kb 700000-es cigàny lakóssàgot szerintem egy db uj integràlni való idegen kultúràjú egyénre sincsen szükség ebben az orszàgban. És ezt ki is kellene mondani.

Kollektív bűnösség elvén tekintesz a cigányságra? Alig vannak köztük olyanok, akik beilleszkedtek volna?
Talán, nekünk nem kéne feléjük diszkriminációt kifejteni. De, ezt úgy sem fogod megérteni, mert előre ítélkezel, és így hozod meg a döntésedet róluk.

Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.
</blockquote>

A cigànyemberek integràlasa a magyar tàrsadalomba mind a cigànysàg, mint a többsegi tàrsadalom feladata szerintem. Sajnos - szerintem- ezen a tèren nagyon lassú a haladàs és ezért mindkèt fél felelős. Ezt szerettem volna mondani. És, hogy ezert en nem szivesen làtok kulturidegen külföldieket nagyobb szàmban az orszâgban.</blockquote>
Üres frázisok pufogtatása ez is!!
Te sem tudsz valamit végigolvasni??
Megismétlem a soraimat, ami valamiért fennakadt, így válasz nélküli maradt:
"<b><i>Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.</i></b>"
Tőled is megkérdem: Tudsz javítani, vagy inkább tovább lépsz?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="2ndt">"Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva."

Nem bonyolult pedig.

Azonos ertekrend (pl. tanulas erteknek tekintese, a tobbsegi tarsadalom _ertekes_ normainak kovetese, rasszizmusrol valo leszokas es igy tovabb).
SEMMIT nem mondtál ezzel, csak <b>üres frázisokat pufogtatsz</b> vele!!
Mé' is? Mert az utolsó két mondatomat ("<b><i>Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.</i></b>.") figyelmen kívül hagytad, mert a neheze már nem ment számodra sem!! Tudsz javítani, vagy inkább tovább lépsz?

Töppszli segédanyagnak szánt:
Szocializációs környezetet <b>nem tudsz teremteni</b> ekkora létszámnak, hogy képes is legyen a többsége az évszázados kultúrájától elszakadni. Ahogy mi sem tudjuk az Ő kultúrájukat sem megérteni, sem elfogadni, így Ők sem képesek erre. Oltári különbségek vannak köztünk!! Olyan nem volt, és SOHA NEM IS LESZ, hogy mindenki egyenlő a másikkal, így mindenki képes mindenkihez alkalmazkodni, a <b>más</b>ba beilleszkedni (integrálódni!)!!

</blockquote>

Már pedig közös nevezőre kell jutni velük. Örüljünk hogy legalább ők keresztények és magyarul beszélnek.

Bocs a trianonozásért, de bezzeg 100 éve azt elvártuk volna hogy szó nélkül olvadjanak be a magyar etnikumba a majd 60%-ot kitevő kisebbségeink. Csakis azért hogy a határaink olyan szép nagyok legyenek. És még ma is sokan így gondolkodnak, míg a cigányok esetén 0 a megértésük.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Indiában 15000 Forintnak megfelelő Rialból egész szépen meg lehet élni. Én a magam részéről hajlandó volnék ezt az összeget rászánni a sajátomból, hogy 1 rozsdás ott éljen és ne itt (persze olyan megkötéssel, hogy soha többé nem jöhet vissza) :-D
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Indiában 15000 Forintnak megfelelő Rialból egész szépen meg lehet élni. Én a magam részéről hajlandó volnék ezt az összeget rászánni a sajátomból, hogy 1 rozsdás ott éljen és ne itt (persze olyan megkötéssel, hogy soha többé nem jöhet vissza) :-D

Feltételezhetem, hogy azon megsértődnél ha a budapestet felgyújtó, hordákban erőszakos és kötekedő, huliganizmust éltető szélsőjobboldali moszkva és irán imádó honfitársainkat az erőszakos kultúrájuknak otthonos környezetet teremtő oroszországba invitálnám permanens jellegű maradásra?
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Örülnek, hogy megszabadultak tőlük.
Szerintem a kasztrendszer legalján foglaltak helyet.
Valahol olvastam rég, hogy talán amikor perzsiába vetődtek, az uralkodó földet, állatot, vetőmagot adományozott nekik, tőlük nem meglepő módon, megették az állatokat-vetőmagot, a föld parlagon maradt, és a következő évben újra mentek, utoljára, mert nem hogy nem kaptak, hanem az országból is kiűzték őket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="asztalos"><blockquote rel="aquarell">Tekintettel arra, hogy nem àrtana integràlni a kb 700000-es cigàny lakóssàgot szerintem egy db uj integràlni való idegen kultúràjú egyénre sincsen szükség ebben az orszàgban. És ezt ki is kellene mondani.

Kollektív bűnösség elvén tekintesz a cigányságra? Alig vannak köztük olyanok, akik beilleszkedtek volna?
Talán, nekünk nem kéne feléjük diszkriminációt kifejteni. De, ezt úgy sem fogod megérteni, mert előre ítélkezel, és így hozod meg a döntésedet róluk.

Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.
</blockquote>

A cigànyemberek integràlasa a magyar tàrsadalomba mind a cigànysàg, mint a többsegi tàrsadalom feladata szerintem. Sajnos - szerintem- ezen a tèren nagyon lassú a haladàs és ezért mindkèt fél felelős. Ezt szerettem volna mondani. És, hogy ezert en nem szivesen làtok kulturidegen külföldieket nagyobb szàmban az orszâgban.</blockquote>
Üres frázisok pufogtatása ez is!!
Te sem tudsz valamit végigolvasni??
Megismétlem a soraimat, ami valamiért fennakadt, így válasz nélküli maradt:
"<b><i>Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.</i></b>"
Tőled is megkérdem: Tudsz javítani, vagy inkább tovább lépsz?

</blockquote>
Èn vagyok a vàlasztott döntéshozó? Nem. Ahogy irtam, nekem sincs receptem a megoldàsra. De a probléma felismerése a megoldàs része, kezdete. Persze lehet mellözni az egèszet ( még egy ideig...).
Azt ertem az integràlàsukon, ha olyan normàlis lesz a cigàny szomszéd, mintha te lennél a szomszèd, ha van cigâny rendőr, polgàrmester, orvos, tanâr, professzor stb. is kb a létszâmuknak megfelelően.
Na, megyek a telekre egy hètre. ( Szerencsére nincs ott internet :)).
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
panoz: nem...
bár csendben jegyzem meg, hogy az általad vizionált réteg sokkal lojálisabb a hazánkhoz és még ilyen állapotában is fényévekkel hasznosabb az ország számára , mint azok, akikért most foggal körömmel küzdesz :-D
 

asztalos

Member
2016. április 30.
30
0
6
Ezt komolyan is gondoltad? "Nagytőke korlátlan uralma,az egyéni szabadság megsemmisítése? Néhány felszínes szociális juttatás?" Én nem így látom. Induljunk ki az autópálya építésből, a munkahely teremtésből, a hatalmas gazdasági fellendülésből, ami álltal egy asztalos elmehetett egy földközi tengeri hajóútra! Az a baj, az ember érzékenysége túljutott egy normális mértéken. A világtörténelem tele van nácikkal! Háborús népirtásokkal, amik egyáltalán nincsenek így démonizálva. Volt holokauszt? Már ebben sem vagyok igazán biztos, (38-as népszámlálás alapján európában 13millió zsidó élt, volt a háborúban 6millió veszteség, majd 10millió fővel megalakul izrael. Nem hinném, hogy az usából hazamentek volna),de ismerjük el volt. Hány holokauszt volt a világtörténelemben? Hol van Karthágó? A zsidók is kaptak már az egyiptomiaktól, rómaiaktól. Túl van démonizálva az a korszak, a haszon miatt, a bűntudatban tartás miatt.
Igen! Olvass utána, hogy mit jelent a nácizmus. Ha megtetted, és úgy gondolod, van értelme visszatérni rá, és megosztani a nézeteinket egymással, arra nyitott vagyok.

Az ideológia (nácizmus) fontos elemei:
A szakszervezeti rendszer megújítása, a munkások védelme. De ezzel szembemegy két másik elem, mégpedig a Szociális demagógia (baloldali típusú jelszavak hangoztatása párhuzamosan a szélsőségesen jobboldali tevékenységgel.), és a A demokrácia korlátozása, ennek következményeként a nem együttműködő politikai pártok, szakszervezetek, és sajtótermékek megszüntetése.

Volt holokauszt, csak én szerintem, qrvára nem úgy, ahogy azt elénk tolják és belénk erőszakolják!
Európa az Urálig tart! Ezen vidéken élőket is beleszámolták, avagy sem? 10 millió fővel alakult volna meg Izrael 1948-ban? Erről nem olvastam. Valami adat róla? 2014-es népszámlálás szerint, 8,3 millió a lakossága. Valami nem stimmel odaát, ha azt írod, hogy 10 milla volt a megalakulásakor!
Nem voltak előtte holokausztok! Ezt a megnevezést erre az időre és erre a történésre találták ki!! Ahogy olyan sincs, hogy negatív infláció! Ha lenne értelmezhetően ilyen, akkor lenne pozitív defláció megnevezés is!!
 

asztalos

Member
2016. április 30.
30
0
6
Integrálni csak azt lehet, aki akar integrálódni!
"<b>Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.</b>"
Tőled is megkérdem: Tudsz javítani, vagy inkább tovább lépsz?
 

asztalos

Member
2016. április 30.
30
0
6
Szerintem nem mindkét fél feladata. A keveseknek, a "vendégeknek" kell beilleszkedni, megeröltetni magát, bizonyítani. Erre egy jó példa, költözz be egy sváb faluba. Meglátod, mivel tudsz oda beilleszkedni. Amíg nem látják, hogy dolgos vagy, nem is foglalkoznak veled. Ha bebizonyította, dolgos vagy, már ott vagy köztük, de majd az ott született fiad lesz teljes mértékben befogadja.
A cigányok kultúrája roppant nem érdekel. Majd, ha a 80%-uk nem munkakerülő bűnöző lesz, akkor esetleg, de addig, nem vagyok hajlandó velük foglalkozni, akár egy fillért rájuk szánni. Vannak cigány ismerőseim, akik kiemelkedtek a putriból, ezért cserébe a saját fajtársaik köpnek utánnuk és tagadják ki őket. Na, akkor integrálj.
Hogyne lenne már mindkét fél feladata, hogy sikeres is lehessen?? Ha az egyik nem akarja, nem is lesz belőle semmi!!
Eleve a <del>vendéglátónak</del>befogadónak KELL befogadónak lennie, és az általa elvártnak a körülményeit a befogadottnak megteremtenie!! Nem a befogadottnak kell kiharcolnia azt, hogy amit elvárnak tőle, azt képes is legyen teljesíteni is!
Mit csinálsz?!?! Először almát az almával, majd ugyan azt az eredményt várod el az alma vs. vadkörte esetében is?! Képtelen vagy a kultúrájukat figyelembe véve gondolkodni, és így alkotni róluk véleményt, az összeilleszthetőségükről megállapítást??
Fiatal lehetsz, és tanulatlan is, de nagyon! Nem volt gond a cigánysággal, míg volt életterük! A <b>rend</b>elkúrásnél elvették tőlük, minden átmenet biztosítása nélkül, majd az azóta eltelt idők alatt, ez lett belőle. <b>Nem Ők tehetnek róla, hanem mi!!!</b> ha meg nem érdekel a kultúrájuk, vagyis, azt sem akarod tudni, valójában kik is Ők, akkor meg miként is beszélsz róluk??? <b>Ismerd meg a másikat ahhoz, hogy tudd, mit is várhatsz el tőle!</b>

"<b>Egyébként, olyan jó lenne legalább EGYSZER arról olvasni, hogy mi a frászt is ért ilyenkor az egyén az integrálásukon. Kis felsorolásra gondoltam. Persze, mindenre magyarázatot is adva.</b>"
Akkor Tőled is megkérdem: Tudsz javítani, vagy inkább tovább lépsz?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Hát nem tudom, én azért remélek. A 36 éves utcámba lakó tesó életében először elment rendes munkahelyre dolgozni. Már 2 hete dolgozik egy gyárban. Hihetetlen változás ez számomra. Plusz 4 főt felszippantott a közmunka is napi 3-4 órára, eddig ők se voltak sehol ahol dolgozni kellett.
Igazából én csak azt nem értem miért nem mennek tömegesen nyugatra, ott több a lóvé minden téren.
 
Status
Not open for further replies.