[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Ha a közhangulat alapján akarnak nyitni és ezt még a járványhelyzet nem teszi lehetővé az újjabb súlyos kérdéseket vett fel a kormány kompetenciájával kapcsolatban.Számos országban volt már arra példa,hogy korán nyitottak és újra súlyos lett a járványhelyzet.
A járványhelyzet aszerint súlyos vagy nem súlyos, hogy Neked, mint pógárnak milyen számokat mutatnak be!
(Egyesült Államok a példája!)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Ha a közhangulat alapján akarnak nyitni és ezt még a járványhelyzet nem teszi lehetővé az újjabb súlyos kérdéseket vett fel a kormány kompetenciájával kapcsolatban.Számos országban volt már arra példa,hogy korán nyitottak és újra súlyos lett a járványhelyzet.
Persze, meg kell találni a megfelelő időpontot, figyelembe véve a közhangulatot, illetve a gazdaság helyzetét. De ha a vendéglátás megdöglik az pár százezer szavazat minusz, illetve súlyos százalékok adóbevételekből és fogyasztásból a GDP-ben. Szóval nem sokáig lehet már tologatni a dolgot.
 
  • Tetszik
Reactions: éber and Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Nézd lehet ezt a dolgot narancsszínű szemuvegen nézni de ennek a konzultációnak amúgy sincs értelme ennek a nyitásról szólónak még annyi sincs szerinted mi lehet a válasz arra,hogy nyissunk vagy nem? Igen b...... meg nyissuk mert mindenkinek tele van a töke a helyzettel emelett még a gazdaság is döglődik ha ennek megállapítására ennek a kormánynak rogánostul konzultációra van szüksége vagy nem mernek döntést hozzni hogy nyissanak vagy nem akkor az ország érdekében adják le a szerelést.
Semmilyen szemüveget nem viselek!
Látásom nappal mint sasé, éjjel mint a bagolyé!
S olykor még a 3. szemem is nyíladozik...
:D
(Te viszont továbbra sem tudsz leakadni a lényegtelen kérdésekről...) :)
OFF
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113
Csak úgy itt hagyom:
Mellesleg dolgoztam vendéglátásban, olyan helyen ahol nyári szezon van és slussz-passz, többi hónapban éppenhogy télen volt valami alapjárat a termálvíz miatti ritkás belső turista miatt. Hihetetlen, hogy a tulajok a csúcshavi (2 fő hónap, július, augusztus) 20-30misis majd a kezdő és záró hónapok (június, szeptember) +10misis profitja nem képesek félretenni, igen két kézzel basszák a pénzt mindenre. Tudom mit beszélek mert jópár alakalommal söröztem együtt a tulajjal... (tiszta profit, alapanyag, fizetések meg ilyen apróságok nincsenek benne)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
Csak úgy itt hagyom:
Mellesleg dolgoztam vendéglátásban, olyan helyen ahol nyári szezon van és slussz-passz, többi hónapban éppenhogy télen volt valami alapjárat a termálvíz miatti ritkás belső turista miatt. Hihetetlen, hogy a tulajok a csúcshavi (2 fő hónap, július, augusztus) 20-30misis majd a kezdő és záró hónapok (június, szeptember) +10misis profitja nem képesek félretenni, igen két kézzel basszák a pénzt mindenre. Tudom mit beszélek mert jópár alakalommal söröztem együtt a tulajjal... (tiszta profit, alapanyag, fizetések meg ilyen apróságok nincsenek benne)
Hát a magyar vállalkozó ritka különös fajta az biztos...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez a három kategória!
Aki nem illegálisan jön, hanem papírokkal, az a nemzetközi jogi egyezmények és feltételek alapján eddig is jöhetett!
Ezzel érveltünk, amikor volt a nagy vita 2015 őszén. Ez azóta is folyamatosan működik. Mivel kevesen kopogtatnak törvényesen,
így kevesen kapnak bebocsátást.
Jogilag 0 kaphatna!
Magyarországot csak biztonságos 3. országon keresztül lehet megközelíteni!
Szóval a 3000 az extrém sok!!! Ezt mi mind tartjuk el, meg a rokonaikat is amikor családegyesítenek!
 
W

Wilson

Guest
Semmilyen szemüveget nem viselek!
Látásom nappal mint sasé, éjjel mint a bagolyé!
S olykor még a 3. szemem is nyíladozik...
:D
(Te viszont továbbra sem tudsz leakadni a lényegtelen kérdésekről...) :)
OFF
A látásod élességének őszintén örülök:) az meg,hogy kinek milyen kérdések az lényegesek v lényegtelenek egyéni nézőpont kérdése amiről akár az ízlésről felesleges vitatkozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Jogilag 0 kaphatna!
Magyarországot csak biztonságos 3. országon keresztül lehet megközelíteni!
Szóval a 3000 az extrém sok!!! Ezt mi mind tartjuk el, meg a rokonaikat is amikor családegyesítenek!
Ha lesz időm, majd végigböngészem a jogszabályokat. A két legfontosabb törvény:
---
2007. évi II. törvény a harmadik országbeli állampolgárok beutazásáról és tartózkodásáról
..
2007. évi LXXX. törvény a menedékjogról
..
Azért azt sem lehet mondani, hogy túl engedékenyek lennénk. A 2014-2016-os "rohamból" (~250.000 beadvány),
csak a töredéke részesült ilyen-olyan pozitív elbírálásban.
..
Majd utánanézek, hogyan megy ez. Mert kizárt, hogy aztán ezeket az embereket mi etetjük-itatjuk élethosszig. Szerintem vannak határidők, kötelezettségek, hogy munkát keressen stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
konkrét forrást pls, thx, hadd lássam azt is.
Mit? Szazhuszonhatmillio helyen, musorban, konyvben, sőt, tankonyvben leirtak a sztorit.
Leragott csont volt mar 10-20 eve is az IMF belepes sztorija, ha jol remlik, pont Megyo miatt, aki ugye allitolag akkortajt "haritotta a szovjeteket" az IMF elokeszuletekrol, a BM III/II. (=kemelharitas) Csfonokseg kötelékében mint D-209, ahogy igen szórakoztatóan probalta megmagyarazni hivatásos ügynöki múltját.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 929
87 257
113
Nem tudom volt-e már ...

"Említette, hogy munkaerőhiány van. Ön foglalkoztatna bevándorlókat?

Először is, a hetedik kerületben nőttem fel, ami régen Magyarországon a világháborús időben a zsidó gettó volt. A legtöbb vásárlónk zsidó volt, mi ebben nőttünk fel. Mindig mondták ránk, hogy az arab család.

Dolgoztattam én már mindenkit, csak legyen olyan ember, aki tisztességesen akar dolgozni. Csakhogy nehéz volt ilyen embert találni az elmúlt évek bevándorlói között.
Most is dolgoztatunk bevándorlókkal, akik letelepedtek itt. Van köztük olyan, aki tud dolgozni, mások nem.

Mi a különbség? Aki az elmúlt években jött a tömeges migrációs hullámban, azok kevésbé alkalmasak a munkapiacon?

Pont itt volt a különbség. Akik az elmúlt években jöttek – az katasztrófa.

Kritikán aluli minőségű emberek jöttek be az országba, akikkel nem lehet semmit kezdeni.
Egy fejfájás, egy igazi probléma ez munkáltatóként. Idejön, elkezd dolgozni, de egy hét múlva már ő akar a cégtulajdonos lenni. Különben be sem jön többet dolgozni. Vagy kábítószerezni kezd, bűnözésbe, erőszakbűncselekményekbe keveredik. Számos kényes helyzetünk volt. Jött olyan ember a céghez, akit ajánlottak nekünk, mondták, hogy itt él Magyarországon, rendes ember, segítsünk neki munkával, mert hiszen én is külföldi, arab származású magyar cégtulajdonos vagyok. Voltak sokszor ilyen alapítványok is, akik ezt szorgalmazták, adtunk is lehetőségeket. A tapasztalatunk azonban kritikán aluli.

Kiderült, hogy bűnözők is munkát kaptak?

Nem csak bűnözők, hanem problémás mentalitású emberek.

Nem jártak be munkába, egyesek drogoztak.
Volt olyan, hogy erőszakos nemi bűncselekményt követett el egy bevándorló az egyik belvárosi étteremben. Ezért én nagyon vigyázok erre, nagyon kiszűröm ezt, nagyon kerüljük ezt az egész szegmenst. Mert ez egy nagyon negatív világ. A tapasztalatok szerint 85-90 százalékban a magyar emberekkel tudtam magam jól megértetni. Tudtuk egymás nyelvét, tudja mindenki a dolgát. Aki meg az elmúlt pár évben jött általában azt sem tudta, hogy mit akar. Instabil, zűrös emberekről beszélünk szerintem.

Aki otthagyja a családját, attól egy munkahelyen sem várhatunk sokat.

Ők ráadásul azt hitték, hogy eljönnek Európába és itt munka nélkül lehet boldogulni. Hálátlanságot láttam, ami nekem nem tetszik.

Nagyon sok vitám volt az ilyen bevándorlókkal, akik mondták, hogy Magyarország egy csöves ország.
Mondtam neki, hogy ne haragudjon, engem ez rosszul érint. Itt vannak a gyerekeim – Leila, Ahmed, Omar és Viktor –, mindenem. Miért jött ide, ha csöves ország, miért nem megy vissza? Mert mennek Svédországba, sok eurót kapnak és ingyen lakást. Tehát az a céljuk, hogy kapjanak fizetést arra, hogy otthon alszanak. És azzal kell szembesülniük, hogy idejönnek és egy konyhában bizony dolgozni kell. Ha ő megy Svédországba és kap pénzt, az is valamiféle hálátlanság, mert azzal a céllal megy, hogy kihasználja a helyzetet.

Mondták nekem, hogy ha tudják, hogy Magyarországon ennyit kell dolgozni, akkor nem is jöttek volna. Pedig senki sem erőltette.
Azt hiszi, hogy idejön, automatikusan megkapja minden hónapban a fizetést, a szállást. Ráadásul vannak olyan emberek, akik szemében minden magyar nő rossz nő, lenézik az európai nőket. Ez bánt, nekem is magyar feleségem van.

A tömeges hullámban nem is jöttek magasabb végzettségű, munkára alkalmas emberek?

Voltak az elmúlt évek bevándorlói között is értelmesek, de nagyon minimális számban. A java zűrös volt tapasztalataim alapján. Ingyen élni, munka nélkül pénzt kapni és ezt hazavinni – ezt szerették volna.

Németország milliókat engedett be. Lesz ebből még problémájuk?

Olyan lesz hamarosan Németország, mint Franciaország gettórészei, ahol már nem tudnak mit kezdeni az algírokkal, mert már kialakult a munkanélküliség, a bűnözés ördögi köre. Az arab világ egy nagy világ, de

nem azok jöttek, akik a munkapiacon értékes emberek.
Az értelmesebb emberek minden országban maradnak, ők nem menekültek össze-vissza, otthagyva mindent maguk után. Ők felelősséget vállalva, nem használják ürügynek, hogy háború van. Ha háború van, az ember nem hagyja csak úgy ott a hazáját.

Probléma mindenhol van, de ezt helyben kell megoldani.

Ez lenne a normális. Probléma van, de az egész világnak azért nem kell jobbra-balra vándorolnia. Magyarországon is volt háború, mindenhol vannak nehézségek. Amikor először jöttek be a migránsok tömegével Magyarországra is, akkor még

naivan azt hittem, hogy rászorulók, vittem nekik kaját.
Sok pizzát sütöttek nekik?

Rengeteget. És úgy voltunk, hogy háborúból jöttek, segítsünk, mert a média ezt nyomta az egész világban. De aztán ráébredtünk a valóságra. Mert én ismerem annyira az arab világot arab emberként, hogy a tömeg teljesen vegyes népességből állt. Láttam, hogy emberek azt hazudják, hogy szíriaiak, pedig nem azok. Én csak ki tudom szűrni. Mindenféle ember jött, olyan országokból, ahol még háború sincs. Átlátok ezen: kitalálja, hogy ő szír és menekült. Csak lehetőséget láttak, mert Európa beharangozta, hogy beengedi őket."

 
K

kamm

Guest
Soros György tett egy olyan ajánlatot Antalléknak, hogy átveszi a magyar államadósságot, ha cserébe gyakorlatilag átadják neki a magyar állam összes vagyonát privatizálásra. Ezt elutasították Antallék... lehet legendának minősíteni, de ezt akkor, ott hallottam olyanoktól családi körben, akik bennfentesektől hallották (ellentétben pl. a "rózsadombi paktummal", olyasmiről szó sem esett). Antallék szerettek volna adósságelengedést, könnyítést, de nagyon durván helyretették őket a nyugati politikusok, hogy ilyenben ne is reménykedjenek. Torgyán József vetette csak fel ezután a témát, de persze ő "bohóc" volt.

Akkor megegyszer, hatha ezuttal regisztral: Soros ket even at lobbizott, higy engedjek el az osszes adossagot es egy uj "Marshall" kereteben gyorsan tokesitsek fel es hozzak a volt keleti blokk kozep-europai orszagait a nyugatiak szintjere. Semmit nem vett volna at, semmit nem is mondott ilyesmit.

Az meg teged minősít, ha az ilyen elmeroggyant "rozsadombi paktum" es hasonlo idiota okorsegekben hiszel (FYI tobbseguket itt talaltak ki Amerikaban, v altalaban volt 56-os venemberek, amolyan provokacionak, mert gyuloltek, hogy nem lett komcsik akasztasa 90-ben.) Mondjuk ez egy tipus a magyarok között, a minden allatsagot brkajalo: en ismertem pl a Bliikk volt foszerk futolag, o mindig jokat rohogott, hogy a "leleplezo", amugy deklaráltan fikcios Pefer Sheldon regenyeit mennyien szo szerint vettek. :D

Arra nem is kell semmit mondanom mar, hogy a "csaladtagok sxtorija akik bennfentesektol (sic!) hallottak" es hasonlo urgeborbe oltozott kemek mit híreszteltek, ez onmagat minősíti. :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 005
113
Magyar Nemzet, 2015. június 18. (csütörtök)
BOTOS KATALIN - Negyedszázad távlatából, Volt-e lehetősége Antall Józsefnek az államadósság elengedését kérni?
---
Részletek a cikkből:
..
"Nézzük a nyilatkozatok sorát!,Antall Józsefnek a nyugatiak asztalára kellett volna tenni az adósságállomány kérdését” (Szűrös Mátyás). „Magyarország 1956 óta olyan magas piedesztálon a világ szemében nem állt, mint Í989-ben. Ez alapot adhatott volna arra, hogy a Kádár-rendszert, a kontinuitást - mondjuk az adósság dolgában - ne vállaljuk” (Pozsgay Imre). A Retörki könyvbemutatóján hasonlók hangzottak el. Bíró Zoltán igazgató, az egykori MDF alapító tagja azt állította, hogy a németekben meglett volna a hajlandóság erre. Idézett egy beszélgetést egy német parlamenti képviselővel, aki azt mondta: ők támogattak volna egy ilyen lépést, de ha egyszer Antall József a német parlamentben kijelenti, hogy mi fizetni fogunk, akkor mit tehetnének?
..
Az a bizonyos német képviselő nyilván nem tudta, miért kellett Antall Józsefnek ezt minden külső fórumon hangsúlyoznia. Én tudom, mert hasonló kijelentést nekem is kellett tennem, még a választási győzelem előtt. (Meg is kaptam Nagy Pongráctól egyik könyvében azt a minősítést, hogy ezért cserébe „buktattak feljebb”, államtitkárból miniszternek. A két dolognak azonban a világon semmi köze nem volt egymáshoz. (Miniszterségemet annak köszönhettem, hogy Rabár Ferenc 1990 őszén lemondott, s a miniszterelnök a gazdasági csúcsminisztérium hatalmas területét megosztotta az új pénzügyminiszter között és köztem.)
..
A valóság az, hogy a Magyar Nemzeti Bank devizatartalékai márciusra szinte a nullára csökkentek. A magyar gazdaság alapvetően importfüggő: csaknem minden ágazat, minden vállalat jelentős mértékű behozatalra szorul. A devizaátutalásokat intéző tisztviselők már nem tudtak mit lódítani a reklamáló ügyfeleknek, hogy miért nem fizetjük ki az importszámlákat. A külföldi betéteket kivonták a magyar bankokból. Azt az információt kaptuk, hogy ha nem zárjuk ki az esetleges nem fizetést, az országot a külföldi tőke rövid időn belül ellehetetleníti. Ha megtagadjuk a hitelek visszafizetését, jó időre kizárjuk magunkat a külföldi pénzpiacokról. Elég időre ahhoz, hogy államcsőd jöjjön létre, amelybe biztosan belebukna a kormány. Ennek termelésleállás, vállalati csődök, elbocsátások, hirtelen megugró munkanélküliség lenne a hozadéka. Hamarosan jelentkeznének azonban olyan politikai erők, amelyek - például privatizáció fejében - gyors rendezést ígérnének, s adott esetben egy kézbe adnák a felméretlen értékű magyar állami vagyon nagy részét.
..
A kormány azt remélte, hogy egy fokozatos átmenettel, a fizetés ígérete mellett sikerül majd átstrukturálni a rövid lejáratú tartozásokat hosszú lejáratúakra, s ezalatt a gazdaság megerősödése révén „kinövekedj ük” a hiteleket. (Megjegyzendő, hogy ez a ciklus végére meg is történt.) Persze ismeretes, hogy a fizetés- képtelenné vált Mexikónak és Brazíliának összegründoltak egy kis segítséget az amerikai bankok. Ebbe azonban igen jelentős amerikai érdekek is belejátszottak. Van az úgy, hogy nem az adós, hanem a hitelező aggódik a nem fizetés miatt. A mi esetünk azonban más volt, és a sokat emlegetett lengyel példától is eltért. Nekünk bank- és értékpapírhiteleink voltak, nem pedig amerikai államhitelünk, amelynek visszafizetését a sikeres amerikai lengyel lobbi az amerikai adófizetőkre hárította.
..
Az is tévedés, hogy a magyar kormány ne tett volna tapogatózó lépéseket a német kormány felé segítség szerzése érdekében. Ha valakivel, hát a német kancellárral jó viszonyt ápolt Antall József. Helmut Kohl azt mondta, hogy a maximum, amit nyújtani tud, egy jelentősebb összegű kedvezményes hitel. Ha belegondolunk a két Németország egyesítésének költséges folyamatába, amelybe kis híján belebukott akkor a kancellár, ezen nem is csodálkozhatunk. Magam is beszéltem egy szociális minisztériumi munkatárssal, aki az egyesülés hatalmas költségeire panaszkodott. Mondtam neki, de hiszen a kancellárjukat, aki ezt szorgalmazta, önök választották meg! „Én ugyan nem!” - felelte dühösen a német hivatalnok.
..
Ez a magyarázata az úgynevezett kegyelmi pillanat elszalasztásának. Az már más kérdés, hogy a későbbiekben lett volna-e lehetőség azokra az IMF által támogatott megoldásokra, amelyekről Patai Mihály számol be a beszélgetéskötetben. Hogy voltak ilyen kezdeményezések, azt megerősíthetem. Magam is jelentést tettem a kapott információkról a miniszterelnöknek amerikai utamat követően, de visszajelzést nem kaptam. Az 1991-es pénzügyminiszteri tárgyalásokról és azok megszakadásáról már nem volt hivatalos információm. Az biztos, hogy az MNB akkori vezetése erősen ellenezte az olyan lépéseket, amelyek megkérdőjelezték volna, hogy fizetni fogunk.
..

A kilencvenes évek közepén egy lengyelországi pénzügyi konferencián találkoztam azokkal, akik lengyel részről az adósságcsökkentési tárgyalásokat annak idején lebonyolították. Professzor meghívóm kérdezte is, hogy mi miért nem kíséreltünk meg valami hasonlót, hiszen voltak tekintélyes pénzügyi szakembereink, akiket ismert a Nyugat. Utalt rá, hogy a polgári kormány náluk is régi kommunista pénzügyi szakembert bízott meg a feladattal. Eredményes volt... A lengyeleknél a nemzeti érdek megelőzte a pártszempontokat. Messzire vezetne az a kérdés, hogy nálunk ez miért nem alakult így soha."
Javaslom, hogy e témában nézzétek meg a Háború a nemzet ellen c. 4 részes dokumentumfilmet. Tanulságos.
 
K

kamm

Guest
A 70-es évek elejétől alapítottak offshore cégeket a magyar külker vállalatok. Az MNB-nek meg ugyebár volt a Bécsi leánybankja. Ezeket titkosszolgálati akciókra is felhasználták, a nyugati és harmadik világbeli kommunista pártok, terrorszervezetek finanszírozására, illetve a Szovjetunió részére embargós technológia beszerzésére. Hogy ezeken keresztül mennyi pénz folyt el és mennyi került magánzsebekbe, vagy a rendszerváltás után a privatizált állami vagyont megvásárló külföldi befeketetők mögött mennyi ilyen pénz állt, azt csak tippelni lehet.
Ez is igaz, de azert nalunk nem veletlenul voltak az osztrakok evszazadokig, a komcsiknal komoly konyveles folyt, nem tudtal milliard dollart elsikitani zsebbe, ha elmoltottwk valamire, arrol utasitas vagy parancs volt.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 402
33 586
113
Akkor megegyszer, hatha ezuttal regisztral: Soros ket even at lobbizott, higy engedjek el az osszes adossagot es egy uj "Marshall" kereteben gyorsan tokesitsek fel es hozzak a volt keleti blokk kozep-europai orszagait a nyugatiak szintjere. Semmit nem vett volna at, semmit nem is mondott ilyesmit.

Az meg teged minősít, ha az ilyen elmeroggyant "rozsadombi paktum" es hasonlo idiota okorsegekben hiszel (FYI tobbseguket itt talaltak ki Amerikaban, v altalaban volt 56-os venemberek, amolyan provokacionak, mert gyuloltek, hogy nem lett komcsik akasztasa 90-ben.) Mondjuk ez egy tipus a magyarok között, a minden allatsagot brkajalo: en ismertem pl a Bliikk volt foszerk futolag, o mindig jokat rohogott, hogy a "leleplezo", amugy deklaráltan fikcios Pefer Sheldon regenyeit mennyien szo szerint vettek. :D

Arra nem is kell semmit mondanom mar, hogy a "csaladtagok sxtorija akik bennfentesektol (sic!) hallottak" es hasonlo urgeborbe oltozott kemek mit híreszteltek, ez onmagat minősíti. :)

A rózsadombi paktumot épp arra hoztam példának, hogy olyasmiről nem hallottam.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm
Status
Not open for further replies.