[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Semmi jó. Magyarországon kb három- négyezer megfelelő előéletű, képzettségű, kondíciójú személy van erre. Többségük jelenleg is az állam alkalmazásában áll, míg egy kisebbségük jól él a magánszektorban. Pár tucat az aki esetleg kötélnek áll.

Az átlag kr-es, bv-s vagy katona nem realitás.
Meg a 35 éves nyugdíjas kommandós sem realitás már… azok akik anno még el tudtak menni, benne vannak az 50-ben.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
És szerinted aki a Mi Hazánkra szavaz, automatikusan leszavaz a fideszre is? Mert szerintem marhára nem. Elég jó rálátásom van egy közepesen szervezett megye tagságára és az elmúlt években több száz szimpatizánssal beszéltem személyesen vagy telefonon. Egy jó részük soha nem szavazna fideszre. Sokaknak nem veszi be a gyomra a judeofil irányvonalat, az álszentséget és Rotschildokkal való tárgyalgatást. Amúgy is az egyik fő szlogenünk a kezdetek óta Se gyurcsány, se Orbán. Az egyik a gyors nemzethalál, a másik a lassú... Mi meg inkább azt szeretnénk ha fenn maradna a magyar nemzet. Simán meg lesz az 5%, a fidesz már 2002-ben is azért szorult ki a hatalomból mert kiesett a MIÉP. Ha nem jut be a Mi Hazánk, akkor bukni fog a Fidesz is, ha bejut a mozgalom, akkor nem lesz meg a szivárványkoalíciónak a mandátumok több mint fele.
Csak ne legyen megint egy új Jobbik a pártból.
A parlamenti politizálás során D Dóra is leszavazott pártfegyelemből “elvtelen” dolgokra. Nyilván megfelelő ideológiával.

Ha kérdezhetek: Mi a véleményed Volnerről? Kihúzza a ciklust és leáll, MH, esetleg valami Fidesz szövi lesz? Van híred, amit meg is oszthatsz?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
Csak ne legyen megint egy új Jobbik a pártból.
A parlamenti politizálás során D Dóra is leszavazott pártfegyelemből “elvtelen” dolgokra. Nyilván megfelelő ideológiával.

Ha kérdezhetek: Mi a véleményed Volnerről? Kihúzza a ciklust és leáll, MH, esetleg valami Fidesz szövi lesz? Van híred, amit meg is oszthatsz?
A Lyobbik története ismert.

2002ben pedig volt egy Centrum Párt.

Akkor, rajtuk ment el. 10 mandátum volt a különbség, és kaptunk 8 év balf.szkodást ...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Meg a 35 éves nyugdíjas kommandós sem realitás már… azok akik anno még el tudtak menni, benne vannak az 50-ben.
Átlagban nem. Nagyon sokan leeresztenek, ha otthagyják a testületeket, az elérhető negyvenesek közül kevesen vannak megfelelő kondícióban és azoknak megvan a maguk biznisze általában, nem is rossz biznisze!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Átlagban nem. Nagyon sokan leeresztenek, ha otthagyják a testületeket, az elérhető negyvenesek közül kevesen vannak megfelelő kondícióban és azoknak megvan a maguk biznisze általában, nem is rossz biznisze!
A cikkben azt írták, hogy a tagok fix jövedelemmel bírnak, ez nem főállás…
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Csak ne legyen megint egy új Jobbik a pártból.
A parlamenti politizálás során D Dóra is leszavazott pártfegyelemből “elvtelen” dolgokra. Nyilván megfelelő ideológiával.

Ha kérdezhetek: Mi a véleményed Volnerről? Kihúzza a ciklust és leáll, MH, esetleg valami Fidesz szövi lesz? Van híred, amit meg is oszthatsz?
Szerintem a Toro és az Előd személye a garancia, hogy nem lesz ismét jobbikosodás. A pártfegyelem valóban fontos, és hoztak hibás döntéseket amelyet a parlamenti frakció fegyelmezetten megszavazott. Azonban ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy a Roy elnöksége előtt egyértelműen a Jobbik önálló arculata és önálló szereplése volt a meghatározó. Amikor 2017 novemberében Vona felvetette a XXI.századi pártok szövetségének(jobbik, lmp, momentum) lehetőségét, alelnökként Torockai tiltakozott a liberálisokkal való összefogás bármilyen formája ellen. Illetve minden alkalommal tiltakozott és különvéleményének adott hangot amikor a néppártosodó fősodor túltolta a biciklit. Az Elődöt meg ugyebár az elnökségből és a frakcióból is eltávolították elvhűsége és hajthatatlansága miatt.

Volner egy jó politikus, akinek a nemzeti tábor politikai szervezetében lett volna a helye. Ő azonban nem tudott azonosulni az irányvonallal és továbblépett. Én személy szerint nem látok semmi esélyt a Volner párt bármilyen szintű eredményére a választásokon, mert ahhoz komoly infrastruktúra szükséges, az meg hiányzik. Innentől kezdve mindegy hogy kinek a szövetségese.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
A Lyobbik története ismert.

2002ben pedig volt egy Centrum Párt.

Akkor, rajtuk ment el. 10 mandátum volt a különbség, és kaptunk 8 év balf.szkodást ...
Egy pártot mindig úgy kell figyelni, hogy kinek jó. A MIÉP akkor az MDFnek volt rossz, de Csurka soha, még amikor szopatták SE állt át!

Ellenben, a Lyobbik a 2/3 megakadályozására jött létre, ahogy az LMP pedig ezt megerősítő külföldi (Mező Ricsi) projekt volt, mint ma a Momentum.

Egyet qurtak el az elvtársak: annyira szarul kormányoztak, hogy sose tudták kihasználni a Lyobbik és az LMP projektet, mert nélkülük is 2/3a volt mindig a Fidesznek! Pedig ki volt találva: bármelyikkel koala, Orbánt kikapják a képletből. Ha a Lyobbikkal, akkor rá lehet húzni a Fideszre, hogy valóban szélsőséges, mindent a hatalomért, ha az LMPre (Schiffer első mondata: nincs egyezség a Fidesszel, míg ott van Orbán!), akkor kikapják Orbánt, és szétesik a Fidesz, mint amikor kikapják a legjobb játékost a csapatból.

Szerencsére egyik se jött be.

Hogy mennyire igazam van, nézzétek meg a migiris népszavazást, majd az azt követő parlamentit, hogy hol volt akkor a Lyobbik! Akik a MHban vannak, azok TÖK UGYANAZOK akik - volt rá lehetőség, kedves Dóra - NEM MENTEK BE SZAVAZNI, csak mert Vona azt mondta.

Most nem megyek bele, hogy a Simicska-féle Jobbikot szerintem a Fidesz trollkodta meg, Simicska révén, mert már lényegtelen, elmúlt, sose tudjuk meg, de csak ennek van értelme, hogy miért kaptak szét egy 20%+feletti pártot, aki 2018ban esélyes lehetett volna ... De az tuti, hogy a MH projekt jelenleg ugyanakkora behülyítése a volt Jobbik szavazóknak, mint ami a se Fidesz-se MSZP időszakban a Centrum párt volt. Mire az akkori szavazók felfogták, kaptak 8 év MSZP-SZDSZt! De most itt nem 8 év lenne, hanem forradalom nélkül 16+, minimum! Meg közben migirik, a választási tv átalakítása (no nem a korábbira, sajátra), mindezt 2/3 nélkül, Brüsszel totális asszisztálásával. Mellé karóbahúzás, miközben ugye Che Katka annyit szedett eddig is ki a rendszerből, amennyit csak bírt. (Most képzeljétek el a 12 éve lopásban lassított volt szoci-hálózati emberek mit tudnának tenni full brüsszeli félrenézéssel, amikor mindenki a leszámolásra figyel, ők meg einstandolnák a vagyonokat, és gazdagabbak lennének, mint előtte Csák Máté!) Oké, lógnának egy forradalmat követően, de az ország rámenne. Ha ez a cél, lehet próbálkozni és szórakozni a MHval! Ha nem, akkor szépen fel kell mindörökre számolni a moslékokat, hogy tényleg feladják. Mert utána nem lesz olyan hülye párt, aki megmarad 2026ra és össze fog fosni, mert lesz addigra a Lyobbik helyett egy 20+%os MH, meg sok kicsi 5%os.

Egyébként, azért is nehéz ez az egész, mert még mindig ott van a sok poltikailag analfabétának a Kétheréjű, ami látva mit csinálnak a IX. kerületben, még inkább rémálomszerűvé tenné a Hazánkat, ha itt a moslék nyerne.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 691
93
Miért álljak le? És mivel is kavarodtam be? Ha nem vetted volna észre én mindvégig egy országos népszavazásról beszéltem.Hol beszéltem én másról?Ha lett volna esze a kormánynak akkor nem futamodik meg és kezdeményez egy országos népszavazást a kérdésről és az én véleményem szerint simán behúzza a szavazást.
most hallottam a hajóágyúban, hogy ha egy pályázat mellé kérdőjel kerül a pályázó országban, azaz népszavazást írnak ki az ügy bizonyos szakaszában (gondolom a beadás után az elbírálás idején) akkor automatice a bukó. ha jól értettem, és ez korrekt infó, akkor már lényegében akkor sikerült megfúrni a pályázatot, amikor bőven túlteljesítve a törvényi kvótát, beadták az ovb-nek a népszavazási kezdeményezést.
ETTŐL a pillanattól kezdve elbukott a pályázatunk, ugyanis az ovb tuti hitelesítette volna az íveket, ki kellett volna írni a népszavazást, ugyanakkor az ügy már kb. az utolsó körös fázisban járt, uh már elő is állt volna a pályázó ország bizonytalan szándéka. fontos tudni: tök mindegy h mi lett volna a szavazás eredménye, a legolcsóbb volt az azonnali satufék.
aki nem hiszi, járjon utána és írja meg ide.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
@jurgenbauer szerintem ott vagy tévedésben, hogy a népesség 10%-a nemzeti radikális gondolkodású, akiknek egy része soha nem szavazna az álnemzeti fideszre. A meglátásunk szerint a fidesz leginkább csak szavakban harcol a globalista erőkkel, közben meg a nemzetközi tőke gátlástalan kiszolgálója. Mi úgy gondoljuk, hogy a nemzeti tábor nem maradhat politikai képviselet nélkül, éppen ezért nem lehetséges, hogy ne induljunk 2022-ben a választásokon. Sőt mi leszünk a harmadik út. "Se gyurcsány, se Orbán".
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 917
11 565
113
A Lyobbik története ismert.

2002ben pedig volt egy Centrum Párt.

Akkor, rajtuk ment el. 10 mandátum volt a különbség, és kaptunk 8 év balf.szkodást ...
2002 a fidesz önzésén ment el.
"Igaz, hogy elvesztettük a választást, de ennél sokkal fontosabb, hogy a MIÉP kiesett a parlamentből"
- Popkorni

2022 ngy kérdése, higy a fudesznek tényleg "Magyarország az első", vagy tovabbra is "csak a fidesz"?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
@jurgenbauer szerintem ott vagy tévedésben, hogy a népesség 10%-a nemzeti radikális gondolkodású, akiknek egy része soha nem szavazna az álnemzeti fideszre. A meglátásunk szerint a fidesz leginkább csak szavakban harcol a globalista erőkkel, közben meg a nemzetközi tőke gátlástalan kiszolgálója. Mi úgy gondoljuk, hogy a nemzeti tábor nem maradhat politikai képviselet nélkül, éppen ezért nem lehetséges, hogy ne induljunk 2022-ben a választásokon. Sőt mi leszünk a harmadik út. "Se gyurcsány, se Orbán".
Nem vagyok tévedésben. Szerintem, te vagy, de szólj, ha nem volt csalódás a Jobbik! És a MH A Jobbik, csak most más a neve, de ua politikusok alkotják. Ugyanazon ok miatt létezhettek, mert a hálózatnak ez az érdeke. Ha nem lenne érdeke, hogy létezzetek, Sneider vezeti a Lyobbikot is vagy a Toroczkai. De mindkettőt - ugyanazon tagszervezetes megszüntetéssel és beléptetéssel - intézték el. De majd térjünk erre vissza 2034ben, 12 év moslékos kormányzás után, egy forradalom előtt, hogy megérte-e!

Tippem: nem juttok be, a Fidesz-KDNP meg veszít! Pont az MH miatt elment egyénik okán.

Most árulja a szomszéd a házát. Hallva az árát, nem vettük meg, felmérte mennyi, sokat kért érte, nem fogja tudni eladni, de legalább tudom mennyiért menne el hirtelen egy hónap alatt az enyém, ha jönne a moslék. Mi itt tartunk. Látva mit csinál a két bohóc a ringen, látva mit nyomul a sok multi, itt nem lesz elég, hogy jól megy az országnak, meg enyhébb lesz a 4. hullám, mint nyugaton. Én nem bohóckodom végig ismét az elkövetkezendő 12+ évet, bízva benne, hogy legalább ne hányjam el magam naponta, ha ballib kormányzás van, az tuti! Végig csináltam 8+4et, tudnék mesélni ..., de szerintem mindenki, alattuk két gyereket vállaltam, de a buzikultiban, bolsevizmusban ami jön(ne), kopogtat, nem vagyok hajlandó egy percig se maradni.

Én itt tartok. Hely kinézve. 8 év múlva úgyis odaköltöznék, max. előrehozom.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
Nem vagyok tévedésben. Szerintem, te vagy, de szólj, ha nem volt csalódás a Jobbik! És a MH A Jobbik, csak most más a neve, de ua politikusok alkotják. Ugyanazon ok miatt létezhettek, mert a hálózatnak ez az érdeke. Ha nem lenne érdeke, hogy létezzetek, Sneider vezeti a Lyobbikot is vagy a Toroczkai. De mindkettőt - ugyanazon tagszervezetes megszüntetéssel és beléptetéssel - intézték el. De majd térjünk erre vissza 2034ben, 12 év moslékos kormányzás után, egy forradalom előtt, hogy megérte-e!

Tippem: nem juttok be, a Fidesz-KDNP meg veszít! Pont az MH miatt elment egyénik okán.

Most árulja a szomszéd a házát. Hallva az árát, nem vettük meg, felmérte mennyi, sokat kért érte, nem fogja tudni eladni, de legalább tudom mennyiért menne el hirtelen egy hónap alatt az enyém, ha jönne a moslék. Mi itt tartunk. Látva mit csinál a két bohóc a ringen, látva mit nyomul a sok multi, itt nem lesz elég, hogy jól megy az országnak, meg enyhébb lesz a 4. hullám, mint nyugaton. Én nem bohóckodom végig ismét az elkövetkezendő 12+ évet, bízva benne, hogy legalább ne hányjam el magam naponta, ha ballib kormányzás van, az tuti! Végig csináltam 8+4et, tudnék mesélni ..., de szerintem mindenki, alattuk két gyereket vállaltam, de a buzikultiban, bolsevizmusban ami jön(ne), kopogtat, nem vagyok hajlandó egy percig se maradni.

Én itt tartok. Hely kinézve. 8 év múlva úgyis odaköltöznék, max. előrehozom.
A tipphez annyit tennék még hozzá, hogy ha Dobrev nyer, akkor pont pár mandátummal meg lesz az 50%+1 a kormánypártoknak, de nagyon úgy néz ki, hogy még a full bénázása ellenére is Geri marad a befutó.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A meglátásunk szerint a fidesz leginkább csak szavakban harcol a globalista erőkkel, közben meg a nemzetközi tőke gátlástalan kiszolgálója.
Lehet egy leegyszerűsített politikai beszédben szidni a globalizációt, mert muszáj szabályozni a tőke működését, de aki nem használja ki a jó oldalát, az hülye.
Ne tegyünk úgy, mintha a globalizációnak csak negatív oldala lenne. Millió dolgot fel lehetne sorolni, ami hasznos benne. Akkor kell harcolni ellenük, mikor korruptak vagy éppen ráteszik a kezüket a természetes monopóliumokra, de hiba lenne, elszalasztani a jó lehetőségeket.

A külföldi ngo-k szívatva vannak, a földvagyont sem engedték át a külföldiek kezébe. Van még néhány kisebb rezsicégben, vagy pl. a stratégiailag fontos reptérben részesedése külföldi tőkének, de ezek visszaszorulóban vannak(, hála az álnemzeti rezsimnek...) Gondolom a radikális oldal is egyetért abban, hogy ezeken a helyeken folytatni kell ezt az munkát, de kérdésem lenne, hogy melyik külföldi gyárat vagy k+f helyet takarítaná el a Mi hazánk párt?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 686
90 779
113
2002 a fidesz önzésén ment el.
"Igaz, hogy elvesztettük a választást, de ennél sokkal fontosabb, hogy a MIÉP kiesett a parlamentből"
- Popkorni

2022 ngy kérdése, higy a fudesznek tényleg "Magyarország az első", vagy tovabbra is "csak a fidesz"?
2002 több mindenen ment el (MSZP láncszavazás, cigányoktól vett voksok stb) , de a Miép kiesése Csurkán. Már az első forduló előtt feladta az önálló arculatot és ugyanazt mondta mint a kormány. Ez taktikai hiba volt, sokan emiatt otthon maradtak vagy átszavaztak Orbánra. Nagy volt a mellény 10+%-ban hittek, aztán 5-% lett.