[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
A táborozás nagyjából a 2000-es évek eleje óta tart. Amikor pedig az oroszok kezesek voltak mint az a bizonyos ma született.
Bemutattam, hogy minden évben csökkent az amerikaiak jelenléte Európában, ahogyan a NATO-tagországok haderőinek mérete is.
A volt VSz-tagok - ellentétben azzal a szervezettel - önként léptek a NATO-ba. Még népszavazás is erősítette.
És nem a Kreml-fajta népszavazás, mint a Krímben, zöld emberkék bejötte után, állami adatokból kiderülve hamisított számokkal.
 

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
Az orosz kormány nem fenyegetett meg senkit se közvetlenül semmiféle nukleáris csapással.
Ilyen konkrét nyilatkozat soha nem volt.
A twitterüzeneteket és kontextusaiból kiragadott interjúrészletek taglaló clickbait címekkel felütött kurzuscikkek nem a diplomácia részét képezik.
Ez annyira jellemző erre a stílusra. Nem beleszartam a kútba, csak a szélére, és bottal belepiszkáltam.

ProPatria oldalakon keresztüli írása amúgy kiválóan rímel a hitleri és nyilas ideológiákra, melyek az oroszokra leigázandó szolganépként tekintettek.[/QUOTE]
Neked nem szóltak a rendszerváltáskor, hogy még ma is így le vagy ragadva a '80-as évek ideológiai szellemiségében?

Én ismerek oroszokat személyesen is. Ahogy elég sok amerikait, lengyelt, angolt és németet is. Ez a munkámmal (is) járt és jár.
Gondolom ez ProPatria-ról nem mondható el, ő simán csak fél és gyűlöl.[/QUOTE]
Köszönöm a prekoncepciót. Még jó, hogy ebben az érintettet meg sem kérdezed - miért? Csak belerondítanék a dehonesztálásba, ami a szavaim cáfolata helyett a személyem kikezdésével rombolja azoknak hitelét.

Egyszerű józan ésszel belátható, hogy nekünk a földrajzi közelség végett egy gyenge és destabilizált Oroszország nagy veszélyt jelentene úgy gazdaságilag, mint biztonságpolitikailag egyaránt.[/QUOTE]
Amíg Oroszország nem állt talpra úgy-ahogy, addig békés volt. Most a szomszédunkban magyar állampolgárok is halnak meg a baromkodásai miatt. Mellettünk, velünk szomszédságában háború zajlik jelenleg is.
A valóság cáfolja a szavak szintjén élő hipotéziseket.
 

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
Előtte volt például, hogy a Szocsi Olimpia kapcsán is porig alázták Oroszországot, hogy meg sem tudja rendezni az olimpiát, mert a szállodákban leesnek a kilincsek, be van falazva a vécécsésze úgy, hogy az egyik fele a fal egyik oldalán lóg ki, a másik fele a másik oldalán stb.
Te miért vagy ennyire beleszerelmesedve az oroszokba......? Ez már nem politikai szimpátia, vagy globális térben gondolkodás.
A Szovjetunió eljövetelében reménykedsz. Személyes sértésnek veszel minden, oroszokat ért kritikát. Mi van ennek hátterében?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 403
36 388
113
Csak szólok, hogy pont ez a beteg putyini narratíva teszi lehetetlenné, hogy Európának és Oroszországnak jó kapcsolata legyen. Ez csak két opciót ismer: vagy kemények vagyunk és konfrontálódunk, vagy alávetnek és kifosztanak minket. Alávetést nem akar, hát marad a konfliktus. Jó kapcsolat ebből így soha nem lesz.

Ezért remélem, hogy Putyin után olyan ember jön aki felfedezi a harmadik opciót, a békés együttműködést.

A békés együttműködést kipróbálták az oroszok, kb. 2007-ig (Putyin ekkor mondta el a beszédét Münchenben), részben tovább, 2014-ig.
Értem a véleményedet, csak az oroszok szemszögéből teljesen másképp fest a dolog. A NATO az egy katonai szövetség, amely az USA fegyveres erejének kiterjesztése. Az, hogy nem irányulna senki ellen, az pedig képmutatás. Az oroszok mindig is tisztában voltak vele, hogy ellenük irányul. Jelcin alatt sem volt nagyon más az orosz külpolitika, mint Putyin alatt, különösen a "közelkülföld", azaz a volt SZU tekintetében. Csak az USA akkor nem nyomatta azt a ruszofób narratívát, amit mostanában. Elvégre úgy gondolták, jó üzleteket csinálnak Oroszországban, addig nem érdekelte őket, ha az oroszok úgy kezelik a "közelkülföldet" a baltiak kivételével, mint a franciák a volt afrikai gyarmataikat mondjuk. A 2008. augusztusi háború már félig-meddig elrontotta a viszonyt, de szóba se került, hogy az USA beavatkozzon a grúzok oldalán, azért nem voltak teljesen elborulva a Bush-Cheney adminisztrációban sem. Aztán jött Obama és Hillary Clinton, aki igencsak beleszállt párszor Putyinba, gyakorlatilag "rezsimváltást" próbált elérni Oroszországban is az amcsi külügy a vezetése alatt, nyíltan beavatkozva a belpolitikába, ahogy sok más országban is, de Putyin ezt igencsak nem vette jó néven. Ezért is "avatkozott be az amerikai választásokba" Trump mellett, mert Hillary elnöksége a mostaninál is sokkal nagyobb amerikai-orosz szembenálláshoz vezetett volna, gyakorlatilag a néhai McCain szenátor szintjén lett volna héja az oroszokkal szemben Clintonné. Legalábbis a Trump győzelme óta a demokraták által tanúsított hisztéria az oroszokkal kapcsolatban megerősíti ezt.
Szóval Putyin azt gondolta, hogy az amcsik majd egyenlő félként tisztelettel kezelik őt, GWB-vel elég jól ki is jött, de aztán arra jutott, hogy nem kezelik Oo-t komoly partnerként, érzékelte, hogy az USA ki akarja szorítani az orosz befolyást a volt szovjet köztársaságokból (odáig elmenve, hogy katonai bázist is létesítettek Közép-Ázsiában az afganisztáni műveletek támogatásának ürügyén), aztán jött az Obama-Hillary kormány, ami még mélyebben belegyalogolt a lelkivilágukba (Obama "második ligásnak" nevezte Oroszo-t, Hillary külügyminisztériuma meg kritizálta az orosz demokrácia hiányosságait, szokás szerint pénzelte az ellenzékieket és az NGO-kat stb.)
No meg persze ott volt Líbia, ami az egyik utolsó csepp volt Putyin szemében, amikor Kadhafit eltakarították a megkérdezése nélkül. Ott is elég sok orosz befektetés (anyagi és egyéb) veszett el, persze korábban Irakban is. többek között ezért döntött később úgy, hogy Szíriát azért sem engedi.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 741
66 423
113
Van, aki katonaként nem a békét védi, hanem a háborúra készül. Ez komoly különbség, még ha van is az a bizonyos mondás.
Az ilyen embernek ellenségkép kell ahhoz, hogy tudja magát definiálni.

De ne legyünk naívak, ellenségképe van az orosz politikának, ahogy a NATO-nak is.
A NATO 1949-ben a Szovjetúnió ellenében jött létre és annak összeomlása után világos ellenségkép nélkül maradt.
Oroszország a saját belső nemzetbiztonsági és gazdasági problémakörével küzdve nem nagyon tudott belefolyni az amúgy se konzekvens nemzetközi biztonságpolitikai történésekbe.

  • 2000-ben, a második csecsen háborút követően dugta ki először a fejét a magához térő orosz medve a barlangjából és az első, amit talált az a 2001 őszén kezdődő amerikai operatív műveletsorozat volt Afganisztán területén, amellyel kapcsolatban kooperálni kezdtek.
  • 2002-től elsősorban Dick Cheney ideológiája mentén kezdték elővenni az orosz veszély narratíváját, melynek tükrében bővítették egyrészt a NATO-t a balti államokkal és Bulgáriával, másrészt először fogalmazta meg Cheney, hogy Oroszország az energiahordozóit fegyverként használhatja Ukrajna, Grúzia, vagy Nyugat Európa ellen. Szintén ebből az időből valók azok az elsősorban Cheney köreihez tartozó fejtegetések, hogy egy esetleges Irak elleni invázió esetén az olaj hodónkénti 18 dollár alá bezuhanásával már olyan hatással lehetnek az orosz gazdaságra, ami a fizetések elmaradását, utcai zavargásokat is eredményezhet. És ez nagyon hosszú időre totális globális dominanciát biztosíthat az USA számára.
  • 2003-tól kezdődő iraki beavatkozás nyomán Putyin fokozottan kiállt a többpolusú világrend mellett, miközben az iraki orosz érdekeltségeket komoly kár érte az egyoldalúan eldöntött invázió során. https://www.everycrsreport.com/reports/RS21462.html ezt érdemes alaposan átolvasni.
  • 2004 év végétől kezdett látszani, hogy a terv fordítva sült el és az emelkedő olajárak nyomán az amúgy egypilléres orosz gazdaság emelkedő pályára állt.
  • 2007-től Oroszország egyre tudatosabban kezdte építeni a saját erősödő súlyának megfelelő pozícióját a világban, így látszott, hogy az egypólusú világrend veszélybe került, miközben az USA meg nem boldugult sem Irakban, sem Afganisztánban.
  • 2008-ban, az augusztusi pekingi olimpia idejére tehát kellett egy kis balhé Grúziában, ehhez kiváló partnernek bizonyult az akkori grúz elnök személye. Ez is visszafele sült el, de az egész destabilizációs kudarcot végül megfejelte a szeptemberben kitört pénzügyi válság. Majd jött Obama.
  • Obama első ciklusa elején nem igazán volt komoly amerikai diplomácia, ez az EU-orosz közeledésnek tett jót, egyre jobban negligálva ezzel a még mindig létező, de egyre anakronisztikusabb NATO-t. Kellett hát tenni valamit. Főleg, hogy Obama is hozzá akart nyúlni az USA védelmi költségvetéséhez, de tervei szerint negatív előjellel. Ez súlyos csapás lett volna olyan programokra is, mint a JSF, amelyhez ekkor kezdték a beszállítói kört az egész USA majdnem minden állama területére szétteríteni. Így már nem maradt egy olyan szenátor se, akinek pozíciója ne függött volna a védelmi költségvetés alakulásától.
  • 2011-ben kezdődött utcai zavargásokkal az Arab Tavasz, melynek célja Irakhoz hasonlóan megdönteni elsősorban Tunézia, Algéria, Líbia, Egyiptom Jemen, Bahrein és Szíria kormányait. Nem mindenhol értek el eredményeket, de az oroszok számára különösen fontos Líbiában és Szíriában hatalmas káoszt sikerült generálni. Már ekkor látszott, hogy az oroszok bár ismét egyre fajsúlyosabbak a világpolitikában, gazdaságuk valós mérete alapján simán negligálhatók, azonban előbb, vagy utóbb velük is kezdeni kell valmit.
  • 2013 októberétől hát elővették a régtől fogva fiókban tartogatott ukrán forgatókönyvet, hogy egyrészt éket verjenek a közeledő EU és az oroszok közé, illetve, hogy lendületet adjanak egy új fegyverkezési versenyhez egy új Hidegháborúval. Ezzel a dologtalanná vált, céljait vesztett NATO-t ismét helyzetbe tudták hozni.
Ezért tartunk itt most, ezért kell hivatalból félni az oroszoktól.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 741
66 423
113
Te miért vagy ennyire beleszerelmesedve az oroszokba......? Ez már nem politikai szimpátia, vagy globális térben gondolkodás.
A Szovjetunió eljövetelében reménykedsz. Személyes sértésnek veszel minden, oroszokat ért kritikát. Mi van ennek hátterében?
Még mindig nem tudom, mi bajod van az oroszokkal. Ismersz akár csak egyet is közülük személyesen?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 827
10 742
113
Bemutattam, hogy minden évben csökkent az amerikaiak jelenléte Európában, ahogyan a NATO-tagországok haderőinek mérete is.
A volt VSz-tagok - ellentétben azzal a szervezettel - önként léptek a NATO-ba. Még népszavazás is erősítette.
És nem a Kreml-fajta népszavazás, mint a Krímben, zöld emberkék bejötte után, állami adatokból kiderülve hamisított számokkal.

Eddig csökkent. Maga Gorbacsov mondta el egy interjúban, hogy meg lett neki ígérve, ha kivonul a VSZ államokból,akkor a NATO egy centit sem bővül keletre. Ehhez képest már ott vannak az orosz határ közelében. "Önként léptek a NATO-ba,még népszavazás is erősítette" Na ja,aminek véletlenül 25%-os volt a részvételi küszöbe,nem pedig 50... Vagyis eléggé lejtett a pálya. A krími népszavazás állami adataihoz hogyan sikerült hozzáférned, és részletesen tanulmányoznod, amiből kiderítetted, hogy hamisítottak a számok? Én csak híradókat néztem, ahol azt lehetett látni, hogy hatalmas sorokban,rengeteg ember ment szavazni. Meg azt,hogy a nyilatkozatok alapján az ukrajnától való elszakadásra szavaztak többségében.
Továbbá az a népszavazás nem az első volt ami a Krímről szólt, hanem összességében a hetedik, amelyekből a negyedik amit megtarthattak, és az első,aminek az eredményét érvényre is tudták juttatni:
https://168ora.hu/kulfold/a-krim-kijev-es-a-nemzeti-onrendelkezes-30218
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
Ezt már egy páran bemondták ide, de még egyikőtöknek sem sikerült bármivel is alátámasztani. De ha neked akad erre bizonyítékod, akkor rukkolj elő vele.:)
Elég szelektív a memóriád!
Én magam linkeltem be neked a szovjet utódállamok Biztpol topicba amikor Putyin azt nyilatkozta, hogy a SZU felbomlása volt a legnagyobb hiba, és hogy ez ellen fog dolgozni.
Az a vicces, hogy attól hogy itt páran, akik azon társalogtak azóta abban a topicban, hogy civil szerveződések vannak a tanácsrendszer visszaállítására, meg a SZU felélesztésére, teljességgel hülyének tettetik magukat, amikor erre a témára terelődik a szó.
Hülyének néz másokat - rácsodálkozik, örül neki - megint hülyének néz másokat. :rolleyes::D
Oroszországban ezek az emberek támogatva vannak, nemhogy ezeket a "elvtársi köröket" feloszlatnák, még támogatják is őket.
Csak kérdezem, hogy mi jár az olyannak Németországban, aki neonáci szervezeteket hoz létre, vagy mondjuk Hitler tetteit relativizálja, tagadja, felmagasztalja?
Mi jár ugyanezért Sztalánnal kapcsolatban Oroszországban? Hát mondjuk nehéz is lenne ha Putyin saját magát fenekeltetné el...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
A Lisszabontól Vlagyivosztokig terv nem egy bullshit, ezt Európa is komolyan vette, meg a World Economic Forum is, csak aztán ti kirobbantottatok egy ukrajnai konfliktust, ami ezt a békés tervet kerékbe törte:


Így viszont nem lesz Lisszabontól Vlagyivosztok, viszont megkapjátok helyette a Szovjetunió 2.0-t, ha nem akartok kínai világuralmat. Márpedig azt nem akartok, úgy gondolom.
Most akkor mégis Szovjetúnió 2.0 készül? :rolleyes:o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
1918-ig a magyar keleti határ az épp még ausztria volt. Merthogy nem mi voltunk a monarchia keleti széle.
1939-ben nem létezett olyan, hogy Oroszország.
1991-től van már Oroszország, de akkor ukrajna volt a határunk. Szóval közös Orosz-Magyar határ nem volt.
Igen tudjuk! Az oroszoknak a Szovjetúnióhoz az égvilágon semmi köze nem volt. Az orosz emberek a 20. század nagy részében otthon itta vodkát, és minden népirtást, háborús bűnt kizárólag tatárok, kaukázusiak, lappok, kazahok, kirgizek, grúzok, - és sorolhatnám az összes nemzetiséget -, stb. követett el.
:confused:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
Annyira cuki,hogy 2 havonta előkerül egy lelkes önkéntes.
Ja,nem....o_O
Annyira cuki, hogy másról se szól a BIZTPOL dágvány, mint hogy mindenki hülye, degenerált, migránssimogató, sorosbérenc, stb., a nyugati világban (mindezt nagyrészt egy nyugati világhoz tartozó ország állampolgáraival többségben lévő fórumon).
Ja, nem! :p:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
A NATO az egy katonai szövetség
Ebből a hozzászólásból egy nagyon fontos szó hiányzik! VÉDELMI!
A NATO tagországnak nem kötelező NATO hadműveletben részt vennie, kizárólag csak a védelmi műveletekben. Hogy az egyes tagországok hogyan és milyen műveletekben vesznek részt, az a saját országuk vezetésén múlik csupán.
 

ProPatria

Active Member
2019. június 30.
116
68
28
Még mindig nem tudom, mi bajod van az oroszokkal. Ismersz akár csak egyet is közülük személyesen?
Igen.
Nem "az oroszokkal" van problémám. A probléma ott van, hogy sokan focimeccsként, mezszínekkel tekintenek a világra és a biztonságpolitikára. Ugyanolyan hülyeség százmilliós embertömeg kapcsán emocionálisan beszélni, mint ha azt kérdeznéd, mi bajom a zöld szemű emberekkel. Nincs ilyen kollektivizálás eltérő individuumok között. Putyinnal, Geraszimovval, Lavrovval és Sojguval például van bajom. És az, ami evidens: biztonságot akarok Magyarország állampolgárainak, és a szomszédos magyar nemzetrészek tagjainak is, általánosságban pedig regionális stabilitást is. Lévén, ezért esküdtem fel a szolgálatra. A békébe belerondítás és a hatalmi kiterjesztés során megvalósuló felforgatás logikusan ezzel ellentétes, és ebből következően az ellenségeim.
És most válaszolsz...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 168
50 366
113
Igen.
Nem "az oroszokkal" van problémám. A probléma ott van, hogy sokan focimeccsként, mezszínekkel tekintenek a világra és a biztonságpolitikára. Ugyanolyan hülyeség százmilliós embertömeg kapcsán emocionálisan beszélni, mint ha azt kérdeznéd, mi bajom a zöld szemű emberekkel. Nincs ilyen kollektivizálás eltérő individuumok között. Putyinnal, Geraszimovval, Lavrovval és Sojguval például van bajom. És az, ami evidens: biztonságot akarok Magyarország állampolgárainak, és a szomszédos magyar nemzetrészek tagjainak is, általánosságban pedig regionális stabilitást is. Lévén, ezért esküdtem fel a szolgálatra. A békébe belerondítás és a hatalmi kiterjesztés során megvalósuló felforgatás logikusan ezzel ellentétes, és ebből következően az ellenségeim.
És most válaszolsz...?
Melyik ország szolgálatára esküdtél fel, hogy jobb szerinted egy gyenge Oo. mint egy stabil? Putyó nem szép ember, de gavallér! Biztos vagy benne hogy jobb lesu nekünk utána? Mert én nagyon nem, jöhet egy tőle jóval türelmetlenebb, kevésbé megértő figura is!
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 210
57 529
113
Igen.
Nem "az oroszokkal" van problémám. A probléma ott van, hogy sokan focimeccsként, mezszínekkel tekintenek a világra és a biztonságpolitikára. Ugyanolyan hülyeség százmilliós embertömeg kapcsán emocionálisan beszélni, mint ha azt kérdeznéd, mi bajom a zöld szemű emberekkel. Nincs ilyen kollektivizálás eltérő individuumok között. Putyinnal, Geraszimovval, Lavrovval és Sojguval például van bajom. És az, ami evidens: biztonságot akarok Magyarország állampolgárainak, és a szomszédos magyar nemzetrészek tagjainak is, általánosságban pedig regionális stabilitást is. Lévén, ezért esküdtem fel a szolgálatra. A békébe belerondítás és a hatalmi kiterjesztés során megvalósuló felforgatás logikusan ezzel ellentétes, és ebből következően az ellenségeim.
És most válaszolsz...?




Dinamo?
 
Status
Not open for further replies.