[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
  • Vicces
Reactions: ladagrant

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer and PFZ

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Mondjátok már meg mi a francot szórakozik meg a kormány a finn és a svéd csatlakozás ratifikálásával? Mit szopatjuk még őket? Vagy ezzel próbáljuk kikényszeriteni az Eu-s pénzeket?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mondjátok már meg mi a francot szórakozik meg a kormány a finn és a svéd csatlakozás ratifikálásával? Mit szopatjuk még őket? Vagy ezzel próbáljuk kikényszeriteni az Eu-s pénzeket?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Mondjátok már meg mi a francot szórakozik meg a kormány a finn és a svéd csatlakozás ratifikálásával? Mit szopatjuk még őket? Vagy ezzel próbáljuk kikényszeriteni az Eu-s pénzeket?
Nem tudom te hogy állsz vele, de nekem olyan katonai szövetséges nem kell, aki a politikai véleményem miatt a jogszerűen járó pénzemet visszatartja egy gazdasági válságban. Illetve olyan szövetségesek sem kellenek akikkel közösen veszek fel hitelt majd a közösből mkinek adnak pénzt kivéve nekem és a lengyelek nem.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Ez a buta és arrogáns nő csak tönkre tud tenni dolgokat, a katonáink nagyon utálták amikor hatalmon volt, nem értem, hogyan kaphat bármilyen kinevezést a NATO-ban, főleg mint árnyék nem tudom mi.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 267
113
Nem tudom te hogy állsz vele, de nekem olyan katonai szövetséges nem kell, aki a politikai véleményem miatt a jogszerűen járó pénzemet visszatartja egy gazdasági válságban. Illetve olyan szövetségesek sem kellenek akikkel közösen veszek fel hitelt majd a közösből mkinek adnak pénzt kivéve nekem és a lengyelek nem.

Nem a politikai véleményed miatt, hanem mert ellopod a pénzt és diktátor vagy. A gazdasági válságra meg fura hivatkozni, hiszen épp te vagy az, aki a válság közepén bejelented, hogy nem vagy felelős a többi emberért - hiába fizetnek azok adót - hanem mindenki boldoguljon ahogy tud, cserbenhagyva őket.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem a politikai véleményed miatt, hanem mert ellopod a pénzt és diktátor vagy. A gazdasági válságra meg fura hivatkozni, hiszen épp te vagy az, aki a válság közepén bejelented, hogy nem vagy felelős a többi emberért - hiába fizetnek azok adót - hanem mindenki boldoguljon ahogy tud, cserbenhagyva őket.
Néha tényleg kívánnék nektek egy olyan valódi, kellemes diktatúrát. Csak mondjuk olyan kínait.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Nem a politikai véleményed miatt, hanem mert ellopod a pénzt és diktátor vagy. A gazdasági válságra meg fura hivatkozni, hiszen épp te vagy az, aki a válság közepén bejelented, hogy nem vagy felelős a többi emberért - hiába fizetnek azok adót - hanem mindenki boldoguljon ahogy tud, cserbenhagyva őket.
Akkor csak vegyünk fel közösen hitelt, amit csak én költők, te nem kapsz, viszont közösen törlesztjük. Te azért nem kapsz, mert biztos ellopnád, ezért inkább ellopom én előre a te részed. (Ez a Covid helyreállitasi közös hitel)
 
K

Kopi2000

Guest
Az USA hozzáállása az orosz-ukrán háborúhoz...


a Ludoikán is van elég sok előadás a témában, úgyhogy ontosnak érzik "ott" is és necsak a HTKA-n...


 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 267
113
Néha tényleg kívánnék nektek egy olyan valódi, kellemes diktatúrát. Csak mondjuk olyan kínait.

Ha ellopnak 1000 forintot, akkor nem vígasztal, hogy van akitől kétezret is elloptak.

Akkor csak vegyünk fel közösen hitelt, amit csak én költők, te nem kapsz, viszont közösen törlesztjük. Te azért nem kapsz, mert biztos ellopnád, ezért inkább ellopom én előre a te részed. (Ez a Covid helyreállitasi közös hitel)

Hülyeség a példád. Akkor lenne igaz, ha klubbot alakítanánk, én meg régóta lopnám a klubpénzt. Utána a klub venne fel hitelt és abból nem kapnák. Csak bizonyos ellenőrzés esetén.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Az, hogy kibterrorista és ki szabadságharcos erősen nézőpont kérdése.

Szerintem sokkal inkább az a kifogása a törököknek, hogy ha ez a két állam belép, akkor nem nagyon lesz Törökországra szükség. Jelenleg az európai NATO vs Oroszország erőegyensúlya a törökök nélkül nem nagyon valósul meg és ezt ők is tudják. Ha a finnek és svédek belépnek a NATO-ba, akkor a törökök nélkül is meg lesz ez az egyensúly. Egész egyszerűen most kell a NATO-nak Törökország, de egy svéd és finn csatlakozás után már csak púp lesz mindenki hátán egy alapvetően kereszteny/európai kultúráj katonai szövetségben a muszlim/közel-keleti Törökország.
Ezt fejtsd már ki légyszíves! A finn+svéd haderő nyilván bőven nem elhanyagolható, de azért még így együtt is eltörpülnek a törökök mellett. Milyen "egyensúlyra" gondolsz?
Mióta keresztény katonai szövetség a NATO? Miért nem lesz akkor probléma Bosznia belépése?

Szerintem a NATOnak elemi érdeke Törökország bent tartása, lévén ők rendelkeznek a Boszporusz felett és így az egyik fő keleti partnerük, Románia tengeri biztonságáért is felelősek közvetetten (pl most is csak a fekete-tengeri bázissal rendelkező hadihajók mehetnek ki-be). Illetve egy elég nagy, NATO-kompatibilis bakancs a Közel-Kelet szájában.
Mondjuk ez utóbbi inkább amerikai érdek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 901
113
Ezt fejtsd már ki légyszíves! A finn+svéd haderő nyilván bőven nem elhanyagolható, de azért még így együtt is eltörpülnek a törökök mellett. Milyen "egyensúlyra" gondolsz?
Mióta keresztény katonai szövetség a NATO? Miért nem lesz akkor probléma Bosznia belépése?

Szerintem a NATOnak elemi érdeke Törökország bent tartása, lévén ők rendelkeznek a Boszporusz felett és így az egyik fő keleti partnerük, Románia tengeri biztonságáért is felelősek közvetetten (pl most is csak a fekete-tengeri bázissal rendelkező hadihajók mehetnek ki-be). Illetve egy elég nagy, NATO-kompatibilis bakancs a Közel-Kelet szájában.
Mondjuk ez utóbbi inkább amerikai érdek.
Sokkal képzetteb és modernebb a finn és a svéd haderő mint a török. És eszük be sem jut bratyizni az oroszokkal... Háborúban a Boszporusz le van zárva a hadviselő felek kivételével mindenkinek, innentől kezdve pont egy háborúban tök mind1, hogy ki birtokolja. Mindenki Boszporuszozik, de hidd el, hogy a Görögök pontosan ugyanúgy le tudják zárni a Fekete- tengert mint a törökök.
Szóval hiába engednék át egy teoretikus III. vh-ban az orosz flottát a Boszporuszon a törökök egy hajó sem jutna ki a Földközi-tengerre ha a görögök nem akarják. És ez ugyanígy igaz befelé is.

Bosznia? Ne viccelj már bosznia nem oszt nem szoroz mert egy pici és csóró ország, semmilyen hatása nincs a szövetségre.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
Status
Not open for further replies.