[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 927
113
Az arányokat hozd légyszíves.
“modern” katonát akármelyik orosz védelmi minisztérium által szponzorált anyagban is látok. Kösz.

Mi van a törökökkel? Én azt hittem, ők a második legnagyobb erő a NATOban.
Látod ez a butaság. Kövesd az orosz haderő valamelyik közösségi hivatalos felületét, és meglátod, hogy nyomokban sem fogsz olyat látni mint amit belinkeltem a dán hadsereg instájáról.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
ha az aktív katonákat vesszük csak (maradjunk csak ennél)
akkor a top 10 (2022-ben, TOP10 NATO "largest active militaries")
  1. United States
  2. Turkey
  3. France
  4. Germany
  5. Italy
  6. United Kingdom
  7. Greece
  8. Spain
  9. Poland
  10. Romania
Ha megnézed mit mond dudi, majd hozzáveted ezt a top listát akkor a top10-ből legalább 6 haderő felszerelése nevezhető a "modern" kategóriában , 2 most van "fejlesztés alatt" , 2 pedig...hagyjuk :D
Oké, van adatod arról is, hogy ennek a 6nak az esetében a lövészkatonáknak milyen arányban áll rendelkezésére fegyveroptika és hőképalkotó eszköz?
Vagy ezt állítják magukról, hogy 100% a lefedettség?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Látod ez a butaság. Kövesd az orosz haderő valamelyik közösségi hivatalos felületét, és meglátod, hogy nyomokban sem fogsz olyat látni mint amit belinkeltem a dán hadsereg instájáról.
Te némileg el vagy tévedve. Nem érdekel, hogy a “dán hadsereg instáján” mit lehet látni. Az érdekel, hogy mit lehet tudni (úgymint: számszerűen) a NATO erők egyéni lövészfelszereléséről. Simán elhiszem, hogy akár a dánoknál mind a 25000 katonának van, ha ezt valahol leírták, de a teljes NATO-ra vonatkoztatott hasonló állításra kérdeztem.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Te némileg el vagy tévedve. Nem érdekel, hogy a “dán hadsereg instáján” mit lehet látni. Az érdekel, hogy mit lehet tudni (úgymint: számszerűen) a NATO erők egyéni lövészfelszereléséről. Simán elhiszem, hogy akár a dánoknál mind a 25000 katonának van, ha ezt valahol leírták, de a teljes NATO-ra vonatkoztatott hasonló állításra kérdeztem.
Oké, van adatod arról is, hogy ennek a 6nak az esetében a lövészkatonáknak milyen arányban áll rendelkezésére fegyveroptika és hőképalkotó eszköz?
Vagy ezt állítják magukról, hogy 100% a lefedettség?
szerintem ilyen hivatalos statisztika nincs, vagy van csak nem hivatalos, ha valódi lenne a ruszkik sem adták volna ki de, abból amit láttam én azt tudom mondani hogy ha nem is 100%-os a lefedettség de mondjuk 85-90%, arról nem is beszélve hogy pl hadgyakorlatokon eddig nem emlékszem hogy ne láttam volna majdnem mindenkinél normális optikát mondjuk us army-nál, de a hollandoknál is volt
amit dudi mond meg azért fontos mert azt mutatja hogy HA akarják akkor a tényleges harcoló alakulatokat eltudják látni majdnem 100%-ban míg az oroszok háááát max a spec. erőket
de az oroszokról ajánlom figyelmedbe ezeket:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 927
113
Te némileg el vagy tévedve. Nem érdekel, hogy a “dán hadsereg instáján” mit lehet látni. Az érdekel, hogy mit lehet tudni (úgymint: számszerűen) a NATO erők egyéni lövészfelszereléséről. Simán elhiszem, hogy akár a dánoknál mind a 25000 katonának van, ha ezt valahol leírták, de a teljes NATO-ra vonatkoztatott hasonló állításra kérdeztem.
Azt, hogy a világ legmodernebb hadseregeinek döntő része a NATO tagja. Ezt lehet tudni. És bármennyire hihetetlen az orosz haderő a fasorban sincs modernitás terén a stratégiai tengeralattjáró és rakétacsapatokat leszámítva. A teljes NATO-ra íis leírtam, csak valamiért te ignorálod, nem fogom ötödjére is elismételni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
szerintem ilyen hivatalos statisztika nincs, vagy van csak nem hivatalos, ha valódi lenne a ruszkik sem adták volna ki de, abból amit láttam én azt tudom mondani hogy ha nem is 100%-os a lefedettség de mondjuk 85-90%, arról nem is beszélve hogy pl hadgyakorlatokon eddig nem emlékszem hogy ne láttam volna majdnem mindenkinél normális optikát mondjuk us army-nál, de a hollandoknál is volt
amit dudi mond meg azért fontos mert azt mutatja hogy HA akarják akkor a tényleges harcoló alakulatokat eltudják látni majdnem 100%-ban míg az oroszok háááát max a spec. erőket
de az oroszokról ajánlom figyelmedbe ezeket:
Tehát fegyveroptikában NATO szinten 85-90%ot állítasz. Oké, és infrakameráknál mi az arány?

FYI, az eredeti “beszélgetés” onnan indult, hogy dudi kijelentette, hogy az oroszok nem rendelkeznek éjszakai harcképességgel (lövészkatonák szintjén), szemben a NATOval.
Ezt hoztam ide, hogy ha ennyire biztos ebben, akkor lássunk már számokat is.

Olyan sok autista van itt a fórumon, reménykedtem, hogy legalább egy leírja nekem, hogy mondjuk a Bundeswehr aktív létszámát az eddig beszerzett infrakamera-beszerzések 74,5%-ban lefedik. ;)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Azt, hogy a világ legmodernebb hadseregeinek döntő része a NATO tagja. Ezt lehet tudni. És bármennyire hihetetlen az orosz haderő a fasorban sincs modernitás terén a stratégiai tengeralattjáró és rakétacsapatokat leszámítva. A teljes NATO-ra íis leírtam, csak valamiért te ignorálod, nem fogom ötödjére is elismételni.
Semmit se írtál, már bocsánat. Számokat, arányokat kértem, erre te leírod, hogy “ha gyakorlatoztál volna velük”, meg idelinkelsz egy dán instagram posztot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 927
113
Semmit se írtál, már bocsánat. Számokat, arányokat kértem, erre te leírod, hogy “ha gyakorlatoztál volna velük”, meg idelinkelsz egy dán instagram posztot.
Fejezzük be, mert az elképesztően idióta primitív kötekedő énedre nincs energiám. Egész nap semmi másból nem álltál csak valóságtagadásból és számonkérésből, miközbe simán elsiklottál a saját állításod bizonyítása felett, két youtube videó belinkelésén túl. No persze ezek sem valami hivatalos csatorna videói, hanem egy foteltábornoké és egy veteráné. Annyira nem vetted a fáradtságot, hogy bemutasd azokat az orosz éjszakai harchoz kellő szeközöket amiket váltig állítod, hogy léteznek. Pont ugyanaz a szitu nmint tegnap, magyarázál orosz BMS rendszerről, de amikor azt kértem, hogy mutasd be orosz harcjárművekben azokat az eszközöket amik alapjai egy BMS rendszerenk, akkor csak simán nem válaszoltál erre a kérésre.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 288
113
modernebb a NATO mint az orosz ez biztos. az usa ezen nagyot nyom az is biztos. de hogy a világ legmodernebb seregei alkotják annyira már nem.
szaudarábia katar stb olajállam seregei azért elég modernek összeségbe.
kína korea japán szingapur indonézia ausztrália malájzia
afrikából algéria hadserege felveszi a versenyt jónéhány nato tagállamal. egymaga többel is. Marokko fejletségéről ne is beszéljünk. egyiptomnak csomo modern eszköze felszerelse van csak a hatalmas mennyiség miatt sok elavúlt is bentragadt. No meg izrael...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 070
16 292
113
Látod ez a butaság. Kövesd az orosz haderő valamelyik közösségi hivatalos felületét, és meglátod, hogy nyomokban sem fogsz olyat látni mint amit belinkeltem a dán hadsereg instájáról.

Persze hogy nem látni. Van, hogy nem látjuk mert a tacticool kitakar mindent.

Az orosz katonát az instán nem látod tökig tacticoolban, nappal taktikai lámpával, mert kitakarja egy böszöm nagy harckocsi, amiben ül (és hát orosz harckocsiból több van, mint dán lövészből), másrészt a nukleáris tölteteket sem látod, mert azt is eltakarja a rakétasiló vagy a tengeralattjáró (ez a sok közül az egyik másik amiből szintén több van, mint dán harcos állományból).

Minden másra ott van a

autoskartya_02.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 927
113
Persze hogy nem látni. Van, hogy nem látjuk mert a tacticool kitakar mindent.

Az orosz katonát az instán nem látod tökig tacticoolban, nappal taktikai lámpával, mert kitakarja egy böszöm nagy harckocsi, amiben ül (és hát orosz harckocsiból több van, mint dán lövészből), másrészt a nukleáris tölteteket sem látod, mert azt is eltakarja a rakétasiló vagy a tengeralattjáró (ez a sok közül az egyik másik amiből szintén több van, mint dán harcos állományból).

Minden másra ott van a

autoskartya_02.jpg
Aha. A dánokanak van két lövészdandárjuk és egy harckocsiezredük és hidd el, hogy az oroszoknak nincs annyi harckocsijuk ahány lövész van ezekben az alakulatokban . Esetleg úgy, ha a félig szétrohadtakat is beleszámolaod amiket hónapokba telik működőképes állapotba hozni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Aha. A dánokanak van két lövészdandárjuk és egy harckocsiezredük és hidd el, hogy az oroszoknak nincs annyi harckocsijuk ahány lövész van ezekben az alakulatokban . Esetleg úgy, ha a félig szétrohadtakat is beleszámolaod amiket hónapokba telik működőképes állapotba hozni.
Ugyanmár. Még a szrrá rohadt T-XYZ is jobb, mint bármi, mert az az utánozhatatlan staliniumból készült, így semmi
modern dolog nem fog rajta.
Meghát ugye, minek is modern fegyvereket használni, az AK-47-nél sincs jobb. Hányan jólmegmondták már itt.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 070
16 292
113
Aha. A dánokanak van két lövészdandárjuk és egy harckocsiezredük és hidd el, hogy az oroszoknak nincs annyi harckocsijuk ahány lövész van ezekben az alakulatokban . Esetleg úgy, ha a félig szétrohadtakat is beleszámolaod amiket hónapokba telik működőképes állapotba hozni.

És ebből mennyi a harcos létszám aki az instán is bevethető full tacticoolban?

De nem érted a mondandót. Teljesen más egy tényleges harcértéket is képviselő, nagy létszámú tömeghadsereget felfegyverezni, mint egy néhány ezer aktív harcosból álló operetthadsereget.

Az előbbivel lehet valódi háborút megvívni, az utóbbival meg legfeljebb remek instás képeket lehet készíteni az erdőben, akármennyire jól felszerelt / képzett is az egyéni katona, egyszerűen hiányzik a mennyiség. De amint megvan a mennyiség, a kis mennyiségben még működő "adjunk mindent is a katonának" hirtelen fenntarthatatlanná válik gazdaságilag. Annyit meg sohasem tud hozzáadni a felszerelés, hogy a nagyságrendi létszámhátrányot ellensúlyozni tudja.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 671
79 927
113
És ebből mennyi a harcos létszám aki az instán is bevethető full tacticoolban?

De nem érted a mondandót. Teljesen más egy tényleges harcértéket is képviselő, nagy létszámú tömeghadsereget felfegyverezni, mint egy néhány ezer aktív harcosból álló operetthadsereget.

Az előbbivel lehet valódi háborút megvívni, az utóbbival meg legfeljebb remek instás képeket lehet készíteni az erdőben, akármennyire jól felszerelt / képzett is az egyéni katona, egyszerűen hiányzik a mennyiség. De amint megvan a mennyiség, a kis mennyiségben még működő "adjunk mindent is a katonának" hirtelen fenntarthatatlanná válik gazdaságilag. Annyit meg sohasem tud hozzáadni a felszerelés, hogy a nagyságrendi létszámhátrányot ellensúlyozni tudja.
Nézz utána (én megtettem, hisz én sem tudtam fejből a dán haderő struktúráját) és te magad is könnyen kiszámolhatod.
Na látod itt a tévedésed. A dán hadsereg marhára nem operett hadsereg. A dán haderő nem küzd létszám vagy finansziális problémákkal, sőt fenntartanak egy viszonylag nagy számú tartalékos rendszert ami ugyanúgy van felszerelve mint a hivatásos része a haderőnek (könnyű gyalogaság, tehát a gépesítettség telejesen más természetesen). Borzasztóan el vagy tévedve, ha azt gondolod, hogy ezek az északi népségek operett hadseregeket tartanak fent. Ők nem németek a történelem és a saját hülyeségük által magukra erőltetett komplexusaikkal. El sem tudod képzelni, hogy ezekeben az országokban mekkora megbecsülése van annak ha valaki katona (a németeknél meg kb leköpnek érte).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
És ebből mennyi a harcos létszám aki az instán is bevethető full tacticoolban?

De nem érted a mondandót. Teljesen más egy tényleges harcértéket is képviselő, nagy létszámú tömeghadsereget felfegyverezni, mint egy néhány ezer aktív harcosból álló operetthadsereget.

Az előbbivel lehet valódi háborút megvívni, az utóbbival meg legfeljebb remek instás képeket lehet készíteni az erdőben, akármennyire jól felszerelt / képzett is az egyéni katona, egyszerűen hiányzik a mennyiség. De amint megvan a mennyiség, a kis mennyiségben még működő "adjunk mindent is a katonának" hirtelen fenntarthatatlanná válik gazdaságilag. Annyit meg sohasem tud hozzáadni a felszerelés, hogy a nagyságrendi létszámhátrányot ellensúlyozni tudja.
Nem azért, de ezt viszonylag már kva régen kitalálták, hogy a nagyméretű, így-úgy kiképzett tömeghadseregnél
'kicsit' magasabb harcértéket képvisel az -akár kisebb, de vérpofi hivatásos.
Human wave dolgokat lehet művelni - csinálják is az oroszok, de elég kétes eredménnyel.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Tehát fegyveroptikában NATO szinten 85-90%ot állítasz. Oké, és infrakameráknál mi az arány?

FYI, az eredeti “beszélgetés” onnan indult, hogy dudi kijelentette, hogy az oroszok nem rendelkeznek éjszakai harcképességgel (lövészkatonák szintjén), szemben a NATOval.
Ezt hoztam ide, hogy ha ennyire biztos ebben, akkor lássunk már számokat is.

Olyan sok autista van itt a fórumon, reménykedtem, hogy legalább egy leírja nekem, hogy mondjuk a Bundeswehr aktív létszámát az eddig beszerzett infrakamera-beszerzések 74,5%-ban lefedik. ;)
nagy hirtelen ezt találtam Neked
https://www.janes.com/defence-news/...eliver-20-000-night-vision-goggles-to-germany
22 áprilisban írták alá hogy 20.000 éjellátó optikát szállítanak a BW-nek, ez kb a teljes "lövész" állományukat lefedi vagy még többet is...jóval többet (csak a panzergrenadier+ jager zlj-ket néztem, értsd: csak azokra a srácokra számoltam akik alatt Puma/Marder/Boxer van)
és csak a kérésed miatt :
Heer aktív létszáma (2023-as adat) 62.800 fő
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
nagy hirtelen ezt találtam Neked
https://www.janes.com/defence-news/...eliver-20-000-night-vision-goggles-to-germany
22 áprilisban írták alá hogy 20.000 éjellátó optikát szállítanak a BW-nek, ez kb a teljes "lövész" állományukat lefedi vagy még többet is...jóval többet (csak a panzergrenadier+ jager zlj-ket néztem, értsd: csak azokra a srácokra számoltam akik alatt Puma/Marder/Boxer van)
és csak a kérésed miatt :
Heer aktív létszáma (2023-as adat) 62.800 fő
Köszi, ilyenre gondoltam
 
Status
Not open for further replies.