[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Hozzá tenném, h egyáltalán nem biztos, h Oroszokkal fog menni a háború. A gazdinak teljesen mindegy, csak osszuk újra a piacot. Hisz ez élteti. Nem kell ide Oo. Van itt gond bőven nélkülük is. Egymásnak fogunk esni, mint tyúk a takonynak.

Na ja. Mondhat nekem bárki bármit de, függetlenül attól, hogy az EU rendszer szinten baromi rosszul működik, annyi "előnye" azért van, hogy egyes tagállamok ennek köszönhetően nem esnek egymásnak. Azért feltenném a pénzem arra, hogy akár Skócia kiválása vagy Észak - Írország egyesülési kísérlete Írországgal nem fog békésen lezajlani. Nem tudom elképzelni, hogy a britek ölbe tett kézzel végig fogják nézni ahogy ezek az országok kiválnak a brit unióból.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Leszakadó Skócia, Ír részek, esetleg egy új Londonisztáni emírség
<blockquote rel="karpatalja">Hozzá tenném, h egyáltalán nem biztos, h Oroszokkal fog menni a háború. A gazdinak teljesen mindegy, csak osszuk újra a piacot. Hisz ez élteti. Nem kell ide Oo. Van itt gond bőven nélkülük is. Egymásnak fogunk esni, mint tyúk a takonynak.

Na ja. Mondhat nekem bárki bármit de, függetlenül attól, hogy az EU rendszer szinten baromi rosszul működik, annyi "előnye" azért van, hogy egyes tagállamok ennek köszönhetően nem esnek egymásnak. Azért feltenném a pénzem arra, hogy akár Skócia kiválása vagy Észak - Írország egyesülési kísérlete Írországgal nem fog békésen lezajlani. Nem tudom elképzelni, hogy a britek ölbe tett kézzel végig fogják nézni ahogy ezek az országok kiválnak a brit unióból. </blockquote>
Biztos vagyok benne, hogy nem fognak kiválni. Megoldják így vagy úgy, de még háború sem kell hozzá majd, hogy megakadályozzák. Ha kell, kiírnak majd egy új népszavazást, erre hivatkozva, ami kb. így fog hangozni: Tényleg ki akar lépni az EU-ból, az árán is hogy szétforgácsolódik GBR? IGEN - NEM. Aztán majd erre hivatkozva maradnak, hogy úgy gondolták az 1. nél, hogy mennének 52-48 ra, de hát a Skótok - Észak Irek miatt meg maradnának 80-20 ra, és ennyi, maradnak, meg marad GBR is egyben...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Leszakadó Skócia, Ír részek, esetleg egy új Londonisztáni emírség<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="karpatalja">Hozzá tenném, h egyáltalán nem biztos, h Oroszokkal fog menni a háború. A gazdinak teljesen mindegy, csak osszuk újra a piacot. Hisz ez élteti. Nem kell ide Oo. Van itt gond bőven nélkülük is. Egymásnak fogunk esni, mint tyúk a takonynak.

Na ja. Mondhat nekem bárki bármit de, függetlenül attól, hogy az EU rendszer szinten baromi rosszul működik, annyi "előnye" azért van, hogy egyes tagállamok ennek köszönhetően nem esnek egymásnak. Azért feltenném a pénzem arra, hogy akár Skócia kiválása vagy Észak - Írország egyesülési kísérlete Írországgal nem fog békésen lezajlani. Nem tudom elképzelni, hogy a britek ölbe tett kézzel végig fogják nézni ahogy ezek az országok kiválnak a brit unióból. </blockquote>
Biztos vagyok benne, hogy nem fognak kiválni. Megoldják így vagy úgy, de még háború sem kell hozzá majd, hogy megakadályozzák. Ha kell, kiírnak majd egy új népszavazást, erre hivatkozva, ami kb. így fog hangozni: Tényleg ki akar lépni az EU-ból, az árán is hogy szétforgácsolódik GBR? IGEN - NEM. Aztán majd erre hivatkozva maradnak, hogy úgy gondolták az 1. nél, hogy mennének 52-48 ra, de hát a Skótok - Észak Irek miatt meg maradnának 80-20 ra, és ennyi, maradnak, meg marad GBR is egyben...


</blockquote>

Igazság szerint a brexit után én már semmire sem tudom azt mondani, hogy elképzelhetetlen. Ha a parlament is megszavazza a kilépést akkor onnantól nincs visszaút. Sőt! Az EU vezetői sem úgy állnak hozzá, hogy ez "csak" egy vélemény nyilvánító népszavazás volt. Bár persze ebben lehet, hogy most benne van a na jó ha ti így akkor mi így dühödtség és harag érzése is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Az EU vezetői részéről ÉN úgy érzem, hogy csak a dühödtség és a harag van ebben a keménykedésben. Szerintem itt nagyon előre szaladt mindenki, még kurvára nem léptek ki a Britek. Hőbörög a fél ország, magyarázkodnak a "leave" fő arcai, ezt nem gondolták ott sem komolyan közülük sem sokan. Szerintem keresni fognak egy ürügyet, pl. ez ahogy írtam, lehet majd a belengetett "Independent London" vagy leszakadó Skócia - N. Ír rész, és kiírnak még 1 szavazást, ott meg már csalni sem kell majd, simán maradnak. Meglátjuk.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Az EU vezetői részéről ÉN úgy érzem, hogy csak a dühödtség és a harag van ebben a keménykedésben. Szerintem itt nagyon előre szaladt mindenki, még kurvára nem léptek ki a Britek. Hőbörög a fél ország, magyarázkodnak a "leave" fő arcai, ezt nem gondolták ott sem komolyan közülük sem sokan. Szerintem keresni fognak egy ürügyet, pl. ez ahogy írtam, lehet majd a belengetett "Independent London" vagy leszakadó Skócia - N. Ír rész, és kiírnak még 1 szavazást, ott meg már csalni sem kell majd, simán maradnak. Meglátjuk.

Farage és pártjára azért kíváncsi leszek. Az egész párt népszerűsége és programja, léte arra épült, hogy Nagy - Britannia lépjen ki az EU-ból. Most mihez kezdenek? Mert, hogy normális programjuk nincs az is biztos.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja">Hozzá tenném, h egyáltalán nem biztos, h Oroszokkal fog menni a háború. A gazdinak teljesen mindegy, csak osszuk újra a piacot. Hisz ez élteti. Nem kell ide Oo. Van itt gond bőven nélkülük is. Egymásnak fogunk esni, mint tyúk a takonynak.

Ha létezik "gazdi" akiben sokan hisznek, akkor annak nem egy háborúban tönkrevert, leszegényedett piac az érdeke, hanem egy prosperáló, fogyasztó piac. Ez volt az alapgondolat akkor, amikor a német és francia nagytőke összehozta a közös piac (EU) alapjait. Szerintem...
</blockquote>

Számomra a gazdi, az a pénzügyi rendszer és minden más ami erre épül. Szóval létezik! Irányítani sem szükséges, mert természeténél fogva onműködő és önpusztító.
Ha így lenne ahogy mondod, akkor az elmúlt 500 évben nem lett volna egy háború sem Európában. Sajnos a rendszer nem így működik. Ha nem kap friss húst (új területet) akkor felemészti a meglévőket. Olyan mint a rákos daganat. Nincs szüksége pénzre, ha van akkor nyomtat magának. Prosperáló piac? Negatív kamat van az EU ban! Növekedésre van szükség bármi áron, h megtartsák a hatalmi befolyást. A növekedéshez új piacokra, ha nincs akkor a régiek újra felosztására van szükség.

Én örülnék a legjobban, ha valaki irányítaná a rendszert, mert akkor lenne esély a háború elkerülésére. De a háborúk szisztematikusan eljönnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="zsolti">Az EU vezetői részéről ÉN úgy érzem, hogy csak a dühödtség és a harag van ebben a keménykedésben. Szerintem itt nagyon előre szaladt mindenki, még kurvára nem léptek ki a Britek. Hőbörög a fél ország, magyarázkodnak a "leave" fő arcai, ezt nem gondolták ott sem komolyan közülük sem sokan. Szerintem keresni fognak egy ürügyet, pl. ez ahogy írtam, lehet majd a belengetett "Independent London" vagy leszakadó Skócia - N. Ír rész, és kiírnak még 1 szavazást, ott meg már csalni sem kell majd, simán maradnak. Meglátjuk.

Farage és pártjára azért kíváncsi leszek. Az egész párt népszerűsége és programja, léte arra épült, hogy Nagy - Britannia lépjen ki az EU-ból. Most mihez kezdenek? Mert, hogy normális programjuk nincs az is biztos. </blockquote>
Farage már magyarázza azért, hogy a 350 millió font ami felszabadulna a kampányuk szerint a Brexit esetén, és bele lehetne tolni az egészségbiztosítási rendszerbe, azt nem is úgy gondolta, szóval már 1. nap égett, meg magyarázkodott, és élő adásban mondta hogy ez tévedés volt... Nem lesznek ők ott komoly erő szerintem, ilyen kezdéssel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
A Hollandok szerint Romániának kellene kilépnie az EU-ból Nagy-Britannia helyett.
http://meteon.org/2016/06/27/a-hollandok-szerint-romanianak-kellene-kilepnie-az-eu-bol-nagy-britannia-helyett/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A Hollandok szerint Romániának kellene kilépnie az EU-ból Nagy-Britannia helyett.
http://meteon.org/2016/06/27/a-hollandok-szerint-romanianak-kellene-kilepnie-az-eu-bol-nagy-britannia-helyett/

Lehet hogy Holland vagyok én is :D?!!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Akkor nevessetek rajta :D Gondolom a UK kilépése az EU-ból is viccesnek tűnt eddig.

Még nem léptek ki. De ha ki is lépnek, sokkal hamarabb elhiszem azt, hogy a németek kényszerítették ki őket a megosztó politikájuk miatt, mint azt, hogy az angolok most akarnak újabb birodalmat építeni.
Nekik már lejárt. Anglia bekebelezi Kanadát? Ugyan már, még arra is nagyobb az esély, hogy Kanada kebelezze be Angliát. Kanadában hatalmas potenciál van, 20-30 év és nagyhatalommá fog válni, eszük ágában sincs alávetni magukat a 100 éve rohamléptekkel hanyatló Angliának.
Abban viszont szerintem igazad van, hogy az EU a németekkel az élen Kína fele orientálódik. De ez szerintem inkább csak amolyan egyensúlypolitika miatt van az USA ellen, mint amit az oroszok követnek Indiával Kína ellenében.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="zsolti">Leszakadó Skócia, Ír részek, esetleg egy új Londonisztáni emírség<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="karpatalja">Hozzá tenném, h egyáltalán nem biztos, h Oroszokkal fog menni a háború. A gazdinak teljesen mindegy, csak osszuk újra a piacot. Hisz ez élteti. Nem kell ide Oo. Van itt gond bőven nélkülük is. Egymásnak fogunk esni, mint tyúk a takonynak.

Na ja. Mondhat nekem bárki bármit de, függetlenül attól, hogy az EU rendszer szinten baromi rosszul működik, annyi "előnye" azért van, hogy egyes tagállamok ennek köszönhetően nem esnek egymásnak. Azért feltenném a pénzem arra, hogy akár Skócia kiválása vagy Észak - Írország egyesülési kísérlete Írországgal nem fog békésen lezajlani. Nem tudom elképzelni, hogy a britek ölbe tett kézzel végig fogják nézni ahogy ezek az országok kiválnak a brit unióból. </blockquote>
Biztos vagyok benne, hogy nem fognak kiválni. Megoldják így vagy úgy, de még háború sem kell hozzá majd, hogy megakadályozzák. Ha kell, kiírnak majd egy új népszavazást, erre hivatkozva, ami kb. így fog hangozni: Tényleg ki akar lépni az EU-ból, az árán is hogy szétforgácsolódik GBR? IGEN - NEM. Aztán majd erre hivatkozva maradnak, hogy úgy gondolták az 1. nél, hogy mennének 52-48 ra, de hát a Skótok - Észak Irek miatt meg maradnának 80-20 ra, és ennyi, maradnak, meg marad GBR is egyben...


</blockquote>

Igazság szerint a brexit után én már semmire sem tudom azt mondani, hogy elképzelhetetlen. Ha a parlament is megszavazza a kilépést akkor onnantól nincs visszaút. Sőt! Az EU vezetői sem úgy állnak hozzá, hogy ez "csak" egy vélemény nyilvánító népszavazás volt. Bár persze ebben lehet, hogy most benne van a na jó ha ti így akkor mi így dühödtség és harag érzése is. </blockquote>

Ha a népszavazás miatt kilépnek az angolok, akkor a skótok, írek is jogosan kiléphetnek a királyságból és az angolok lesznek az agresszívek, ha katonailag meg akarják akadályozni ezt.

Engem is meglepett az, hogy még az EU akarja gyorsan kirakni a most már habozó angolokat.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 712
113
Ha már ennyire szakadozik britannia, mondjátok meg, hogy mi van/lesz/lehet az atomcuccal?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://magyaridok.hu/kulfold/cameron-london-egyelore-nem-aktivalja-kilepest-szabalyozo-cikkelyt-787834/

David Cameron, aki a brit EU-tagságról múlt csütörtökön rendezett népszavazásról és az abból eredő további teendőkről tájékoztatta az alsóház képviselőit, kijelentette: a kilépési folyamatra kidolgozott szerződéses cikkely aktiválása előtt Londonnak ki kell dolgoznia, hogy milyen viszonyrendszert kíván kialakítani az Európai Unióval, ez a feladat azonban már a következő brit miniszterelnökre és kormányára hárul.
...
Hozzátette: a népszavazás eredménye azt is jelenti, hogy nem lép életbe az a reformcsomag, amelyről London a referendum kiírása előtt Brüsszellel és az uniós társállamok vezetőivel megállapodott. Ennek fő elemei közé tartozott volna a külföldi EU-tagállamokból Nagy-Britanniába érkező munkavállalók szociális ellátását szabályozó előírások jelentős szigorítása. A reformok életbe lépésének feltétele az volt, hogy a britek a népszavazáson a bennmaradásra voksolnak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="grabo112"><blockquote rel="haubagoi">https://www.youtube.com/watch?v=5XKJ2mcdVmQ

Ez valami paródia?
</blockquote>

Dehogyis, halál komoly. Megkezdődik a brit birodalom visszaállítása. Majd amikor az USA felől érkeznek az összeomlás hírei, akkor rögtön nem lesz a dolog annyira vicces.
</blockquote>

Most akkor a Brit Birodalom fog össze Oroszországgal, vagy az USA?</blockquote>

Ha az USA nem fog össze Oroszországgal, akkor úgy lehet "büntetni", hogy Oroszo. Angliával fog összefogni.
Mivel Anglia most már független geopolitikai erővé válik, ezért törekedni fog saját befolyási/hatalmi övezet ill. unió kialakítására,
akár az USA kárára is.

Ugye mellékeltem ezt a képet, amelyen az USA 4-felé van szétszaggatva:

DividedStates.jpg


Az USA-nak 4-felé történő szétszakításához 4 erő kell, ebből:
- Mexikó délről már eddig is jelen volt,
- Kína (ha az USA-nak nem sikerül megfogni őket a Csendes-óceánon), akkor megjelenik a Nyugati Parton (de migrációval már így is ott vannak)
- és most, megjelent a 3. erő is északról: Anglia (Kanada révén)
- a 4. szétszakító erő pedig maga az EU: ő pályázik a Keleti Partra (német TTIP mánia oka).

Összegezve röviden:

- ha az USA összefog Oroszországgal, akkor az USA életben marad, az EU szétesik, és Oroszo. visszaszerzi a volt SZU befolyási övezetét,
- ha az USA nem fog össze Oroszországgal, akkor jön az Angliás verzió (és ekkor Oroszo. Kína mellett is ki fog tartani). Ebben az esetben az USA túlélése kérdéses.
</blockquote>


Hát azért ez elég meredek,Mexikó lepkefing gazdaságilag,és katonailag is,kanada szintén,anglia sem fog inváziót indítani az usa ellen,de még kína sem vállalna be egy inváziót,meg miért is tenné?
Az amcsi elit,bocsánat,az amcsi elitet irányítók nem fogják feladni a világ legerősebb gazdaságát,hadseregét,ingyen dollár printerét,mindenét puskalövés nélkül,szerintem a 4 felsorolt állam együtt is kevés lenne egy konvencionális háborúhoz az usa ellen,az usa területén.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
Megjegyezném,hogy az angol jegyban,nem emlékszem a pontos összegre,de Ł száz milliárdokat dobott piacra,a befektetők megnyugtatására,de mondták a rádióban,hogy több mint amit a görögök összesen kaptak.....
Milyen modern,nagy teljesítményű printerük lehet mi?
Milyen érdekes,hogy a nagyhatalmak,bármikor nyomhatnak zsét,igény szerint,a többiek meg hülyék,és nem demokratikusak.....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Az USA olyan erős, hogy igazából csak úgy lehet vége, ahogy a Római birodalomnak, túlvállalja magát azzal hogy a fél világot meg akarja hágni, ami legyengíti annyira, hogy belülről összeroppan a végén az első komoly problémától.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
Az USA olyan erős, hogy igazából csak úgy lehet vége, ahogy a Római birodalomnak, túlvállalja magát azzal hogy a fél világot meg akarja hágni, ami legyengíti annyira, hogy belülről összeroppan a végén az első komoly problémától.



Szerintem az sem egyszerű történet,mert annyi fegyveres testület van már,amik a belügyeket rendvédik,hogy egymásba és a gumibotjuk,minden buszmegálló,babapelenkázó be van drótozva,minden email-t,telefont,adatot figyelnek,és a civileknél is annyi csúzli van,hogy még,és mindenkinek reszket az ujja az elsütőbillentyűn.