[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
Elkezdődött az emberi hülyeség új korszaka

http://index.hu/velemeny/2016/06/24/elkezdodott_az_emberi_hulyeseg_uj_korszaka/

(Ha jól látom, még nem linkelte senki.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="zsolti">Az USA olyan erős, hogy igazából csak úgy lehet vége, ahogy a Római birodalomnak, túlvállalja magát azzal hogy a fél világot meg akarja hágni, ami legyengíti annyira, hogy belülről összeroppan a végén az első komoly problémától.



Szerintem az sem egyszerű történet,mert annyi fegyveres testület van már,amik a belügyeket rendvédik,hogy egymásba és a gumibotjuk,minden buszmegálló,babapelenkázó be van drótozva,minden email-t,telefont,adatot figyelnek,és a civileknél is annyi csúzli van,hogy még,és mindenkinek reszket az ujja az elsütőbillentyűn.
</blockquote>
Na ez igaz, csak ha lekönyököl náluk otthon valami, de úgy igazán valami újabb lufi pukkanásától akár, előbb utóbb azok a cégek, testületek egymást fogják bedrótozni, meg gumibotozni. Mondom, nekem a jelenkori USA 100% ban megfeleltethető a fénykorán túljutott Római birodalomnak, a kérdés csak annyi, hogy mennyivel vannak 476 előtt...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Elkezdődött az emberi hülyeség új korszaka

http://index.hu/velemeny/2016/06/24/elkezdodott_az_emberi_hulyeseg_uj_korszaka/

(Ha jól látom, még nem linkelte senki.)

"De ezek ellenére is tény, hogy a világban soha ilyen jól nem mentek a dolgok. "

Az a kérdés, hogy kinek?
Ha mások igényeit semmibe vesszük, és csak a magunk hasznát számoljuk, akkor talán igaz lehet ez a kijelentés.

"a világtörténelemben soha ilyen kevés háború nem volt, mint az utóbbi időben"

Ez szimplán (egetrengető) hazugság.
Líbia, Szíria, Irak, Jemen, Ukrajna stb. persze tudom, ők nem számítanak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Megjegyezném,hogy az angol jegyban,nem emlékszem a pontos összegre,de Ł száz milliárdokat dobott piacra,a befektetők megnyugtatására,de mondták a rádióban,hogy több mint amit a görögök összesen kaptak.....
Milyen modern,nagy teljesítményű printerük lehet mi?
Milyen érdekes,hogy a nagyhatalmak,bármikor nyomhatnak zsét,igény szerint,a többiek meg hülyék,és nem demokratikusak.....

A pénz ma már nem nyomtatással jön létre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Így van, már arra is lusták, hogy kinyomtassák, simán csak pár 0-t bedurrantanak a bankrendszerbe, néhány bitet kell csak átírni, még a gép sem fogyaszt tőle több áramot. Igazából a pénzcsinálás ingyen van. Utána lenyeletni a pirulát a többiekkel, akikre rá akarod sózni a szarod, na ahhoz kellenek a hordozócsoportok, hogy nagyon ne merjen ugatni senki, mikor teríted a nyakukba a fost...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">Akkor nevessetek rajta :D Gondolom a UK kilépése az EU-ból is viccesnek tűnt eddig.
...
Anglia bekebelezi Kanadát? Ugyan már, még arra is nagyobb az esély, hogy Kanada kebelezze be Angliát. Kanadában hatalmas potenciál van, 20-30 év és nagyhatalommá fog válni, eszük ágában sincs alávetni magukat a 100 éve rohamléptekkel hanyatló Angliának.
...
</blockquote>

Ha Anglia nem siet Kanada segítségére, az USA bekebelezi Kanadát.
Úgyhogy Kanadának 2 választási lehetősége van:

1. az USA kebelezi be Kanadát és viszi Kanada részét az Északi-sarkból,

2. Anglia "kebelezi be" Kanadát, de mivel Anglia kisebb, mint az USA, így ez a bekebelezés nem lesz annyira "tökéletes" mint, ha az USA tenné ugyanezt, tehát Kanada - ha Angliával fog össze - függetlenebb marad.

A választási lehetőség Kanadáé és Angliáé.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="haubagoi">Akkor nevessetek rajta :D Gondolom a UK kilépése az EU-ból is viccesnek tűnt eddig.
...
Anglia bekebelezi Kanadát? Ugyan már, még arra is nagyobb az esély, hogy Kanada kebelezze be Angliát. Kanadában hatalmas potenciál van, 20-30 év és nagyhatalommá fog válni, eszük ágában sincs alávetni magukat a 100 éve rohamléptekkel hanyatló Angliának.
...
</blockquote>

Ha Anglia nem siet Kanada segítségére, az USA bekebelezi Kanadát.
Úgyhogy Kanadának 2 választási lehetősége van:

1. az USA kebelezi be Kanadát és viszi Kanada részét az Északi-sarkból,

2. Anglia "kebelezi be" Kanadát, de mivel Anglia kisebb, mint az USA, így ez a bekebelezés nem lesz annyira "tökéletes" mint, ha az USA tenné ugyanezt, tehát Kanada - ha Angliával fog össze - függetlenebb marad.

A választási lehetőség Kanadáé és Angliáé.</blockquote>

+ tessék egy kicsit az Északi-sark felől nézni a térképet, összefüggőség szempontjából (ki-kivel határos):

Arctic_North_Pole_Map.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
Megjegyezném,hogy az angol jegyban,nem emlékszem a pontos összegre,de Ł száz milliárdokat dobott piacra,a befektetők megnyugtatására,de mondták a rádióban,hogy több mint amit a görögök összesen kaptak.....
Milyen modern,nagy teljesítményű printerük lehet mi?
Milyen érdekes,hogy a nagyhatalmak,bármikor nyomhatnak zsét,igény szerint,a többiek meg hülyék,és nem demokratikusak.....

"Osborne azt mondta: a Bank of England devizalikviditást tud nyújtani a bankrendszernek, ha ez szükségessé válik. Mindemellett a jegybank kész 250 milliárd font pótlólagos finanszírozás nyújtására normál piaci műveletei keretében a bankrendszer támogatására és a piaci kilengések elsimítására."

Ez nem azt jelenti hogy ténylegesen készpénzt nyomtatnak. Ma már a pénz "számlapénz", azaz csak egy bitsorozat a számítógépes rendszerekben, nincs mögötte tényleges aranykészlet vagy bármilyen fedezet sem. Egy számítógépes rendszerben pedig egy-két nullával többet írni egy szám végére, nem túl bonyolult művelet. De biztos van itt egy jó közgazdász, aki el tudja jobban magyarázni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="papajoe">Megjegyezném,hogy az angol jegyban,nem emlékszem a pontos összegre,de Ł száz milliárdokat dobott piacra,a befektetők megnyugtatására,de mondták a rádióban,hogy több mint amit a görögök összesen kaptak.....
Milyen modern,nagy teljesítményű printerük lehet mi?
Milyen érdekes,hogy a nagyhatalmak,bármikor nyomhatnak zsét,igény szerint,a többiek meg hülyék,és nem demokratikusak.....

"Osborne azt mondta: a Bank of England devizalikviditást tud nyújtani a bankrendszernek, ha ez szükségessé válik. Mindemellett a jegybank kész 250 milliárd font pótlólagos finanszírozás nyújtására normál piaci műveletei keretében a bankrendszer támogatására és a piaci kilengések elsimítására."

Ez nem azt jelenti hogy ténylegesen készpénzt nyomtatnak. Ma már a pénz "számlapénz", azaz csak egy bitsorozat a számítógépes rendszerekben, nincs mögötte tényleges aranykészlet vagy bármilyen fedezet sem. Egy számítógépes rendszerben pedig egy-két nullával többet írni egy szám végére, nem túl bonyolult művelet. <b>De biztos van itt egy jó közgazdász, aki el tudja jobban magyarázni.</b></blockquote>

Ne kezdjük el megint... :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Kiderült Soros György meglepő húzása</b>

Soros György <b>nem ismételte meg az angol font elleni 1992-es támadását</b> a brit népszavazás előtt. Mi több, igen meglepő pozícióból várta fejleményeket.
A magyar származású milliárdos befektetési guru<b> long pozíciót vett föl</b> a brexitnépszavazás előtt, vagyis a font emelkedésére számított.

http://www.investor.hu/news/20160627-kiderult-soros-gyorgy-meglepo-huzasa.html

Ez azt jelenti, hogy Soros bá'-nak is tetszik az ötletem és már nagyobb halra játszik :DDD
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Brexit result must be respected, David Cameron says</b>

http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-result-must-be-respected-david-cameron-says-a7105886.html

“But I am clear – and the cabinet agreed this morning – that the decision <b>must be accepted</b> and the process of implementing the decision in the best possible way <b>must now begin</b>.”

http://www.theguardian.com/politics/2016/jun/27/cameron-decision-on-brexit-timing-will-be-for-britain-alone-to-take
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
<blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="papajoe">Megjegyezném,hogy az angol jegyban,nem emlékszem a pontos összegre,de Ł száz milliárdokat dobott piacra,a befektetők megnyugtatására,de mondták a rádióban,hogy több mint amit a görögök összesen kaptak.....
Milyen modern,nagy teljesítményű printerük lehet mi?
Milyen érdekes,hogy a nagyhatalmak,bármikor nyomhatnak zsét,igény szerint,a többiek meg hülyék,és nem demokratikusak.....

"Osborne azt mondta: a Bank of England devizalikviditást tud nyújtani a bankrendszernek, ha ez szükségessé válik. Mindemellett a jegybank kész 250 milliárd font pótlólagos finanszírozás nyújtására normál piaci műveletei keretében a bankrendszer támogatására és a piaci kilengések elsimítására."

Ez nem azt jelenti hogy ténylegesen készpénzt nyomtatnak. Ma már a pénz "számlapénz", azaz csak egy bitsorozat a számítógépes rendszerekben, nincs mögötte tényleges aranykészlet vagy bármilyen fedezet sem. Egy számítógépes rendszerben pedig egy-két nullával többet írni egy szám végére, nem túl bonyolult művelet. <b>De biztos van itt egy jó közgazdász, aki el tudja jobban magyarázni.</b></blockquote>

Ne kezdjük el megint... :)</blockquote>

Akkor erről lemaradtam. Hol írtad, meddig olvassak vissza?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 722
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Terminator"><blockquote rel="papajoe">Megjegyezném,hogy az angol jegyban,nem emlékszem a pontos összegre,de Ł száz milliárdokat dobott piacra,a befektetők megnyugtatására,de mondták a rádióban,hogy több mint amit a görögök összesen kaptak.....
Milyen modern,nagy teljesítményű printerük lehet mi?
Milyen érdekes,hogy a nagyhatalmak,bármikor nyomhatnak zsét,igény szerint,a többiek meg hülyék,és nem demokratikusak.....

"Osborne azt mondta: a Bank of England devizalikviditást tud nyújtani a bankrendszernek, ha ez szükségessé válik. Mindemellett a jegybank kész 250 milliárd font pótlólagos finanszírozás nyújtására normál piaci műveletei keretében a bankrendszer támogatására és a piaci kilengések elsimítására."

Ez nem azt jelenti hogy ténylegesen készpénzt nyomtatnak. Ma már a pénz "számlapénz", azaz csak egy bitsorozat a számítógépes rendszerekben, nincs mögötte tényleges aranykészlet vagy bármilyen fedezet sem. Egy számítógépes rendszerben pedig egy-két nullával többet írni egy szám végére, nem túl bonyolult művelet. <b>De biztos van itt egy jó közgazdász, aki el tudja jobban magyarázni.</b></blockquote>

Ne kezdjük el megint... :)</blockquote>

Akkor erről lemaradtam. Hol írtad, meddig olvassak vissza?</blockquote>


Na visszaolvastam még 15 lapot itt, most már képben vagyok: te vagy a közgazdász :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Brexit: kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül</b>

"Ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból, akkor kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül. <b>Írország az írt</b>, Málta a máltait jelölte meg hivatalos nyelvként, <b>egyedül</b> Nagy-Britannia jelölte az angolt."

http://mandiner.hu/cikk/20160627_brexit_kikerulhet_az_angol_az_eu_hivatalos_nyelvei_kozul
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Brexit: kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül</b>

"Ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból, akkor kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül. <b>Írország az írt</b>, Málta a máltait jelölte meg hivatalos nyelvként, <b>egyedül</b> Nagy-Britannia jelölte az angolt."

http://mandiner.hu/cikk/20160627_brexit_kikerulhet_az_angol_az_eu_hivatalos_nyelvei_kozul

Úgyhogy kénytelenek leszünk németül megtanulni, hogy

<b>Gurkenkrümmungsverordnung</b>

Wie-krumm-darf-eine-Gurke-sein-Dazu-gab-es-schon-mal-eine-85093h.jpg


:))
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
<b>Brexit: kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül</b>

"Ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból, akkor kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül. <b>Írország az írt</b>, Málta a máltait jelölte meg hivatalos nyelvként, <b>egyedül</b> Nagy-Britannia jelölte az angolt."

http://mandiner.hu/cikk/20160627_brexit_kikerulhet_az_angol_az_eu_hivatalos_nyelvei_kozul

Haláli, most mihez kezd a sok ember aki az utóbbi 10-20 évben kifizetett egy valag pénzt és elszúrt még több időt egy hamarosan tök felesleges dologra? Ennyi erővel hottentottát is tanulhattak volna. Most mi lesz a fő nyelv ezután? Szerintem a német. Tanultam németet 8 évig , előtte 2-t oroszul, egész jól értem az angolt mert rám ragadt az évek alatt pedig nem mentem ki nyelvet tanulni. Most így vagyok az orosszal is. A gyereket milyen nyelvre tanítsam a magyar mellett? Lovári? :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="haubagoi"><b>Brexit: kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül</b>

"Ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból, akkor kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül. <b>Írország az írt</b>, Málta a máltait jelölte meg hivatalos nyelvként, <b>egyedül</b> Nagy-Britannia jelölte az angolt."

http://mandiner.hu/cikk/20160627_brexit_kikerulhet_az_angol_az_eu_hivatalos_nyelvei_kozul

Haláli, most mihez kezd a sok ember aki az utóbbi 10-20 évben kifizetett egy valag pénzt és elszúrt még több időt egy hamarosan tök felesleges dologra? Ennyi erővel hottentottát is tanulhattak volna. Most mi lesz a fő nyelv ezután? Szerintem a német. Tanultam németet 8 évig , előtte 2-t oroszul, egész jól értem az angolt mert rám ragadt az évek alatt pedig nem mentem ki nyelvet tanulni. Most így vagyok az orosszal is. A gyereket milyen nyelvre tanítsam a magyar mellett? Lovári? :)</blockquote>

Ayért nem megy a váltás ilyen egyszerűen. Ha a német át is venné a vezető szerepet, hosszú évtizedek telnek majd el.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="haubagoi"><b>Brexit: kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül</b>

"Ha Nagy-Britannia kilép az EU-ból, akkor kikerülhet az angol az EU hivatalos nyelvei közül. <b>Írország az írt</b>, Málta a máltait jelölte meg hivatalos nyelvként, <b>egyedül</b> Nagy-Britannia jelölte az angolt."

http://mandiner.hu/cikk/20160627_brexit_kikerulhet_az_angol_az_eu_hivatalos_nyelvei_kozul

Haláli, most mihez kezd a sok ember aki az utóbbi 10-20 évben kifizetett egy valag pénzt és elszúrt még több időt egy hamarosan tök felesleges dologra? Ennyi erővel hottentottát is tanulhattak volna. Most mi lesz a fő nyelv ezután? Szerintem a német. Tanultam németet 8 évig , előtte 2-t oroszul, egész jól értem az angolt mert rám ragadt az évek alatt pedig nem mentem ki nyelvet tanulni. Most így vagyok az orosszal is. A gyereket milyen nyelvre tanítsam a magyar mellett? Lovári? :)</blockquote>

A komoly válasz: nyilván valóan ez is túltolt hülyeség, az angol marad a világnyelv, mivel pl. az internet nyelve is az. A mellé én a mandarint vagy valamelyik alap arab nyelvjárást, esetleg a spanyolt tanácsolnám. Halál komolyan.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/az_osszes_nagy_intezet_leminositette_a_briteket.616897.html

<i>Az eddigi, legmagasabbnak számító AAA-ról AA kategóriába vágta vissza negatív kilátás mellett az Egyesült Királyság adósminősítését a Standard & Poor's a múlt csütörtöki népszavazás eredménye miatt - értesült a Portfolio.hu.</i>

Mondom én, hogy az USA-nak nem érdeke ez a kilépés.

Ez nyilvánvalóan retorziós céllal történt.
Olyan mint a magyar gazdaság leminősítése, mivel vissza mert pampogni a vezető multicégeknek.
Az USA érdeke a globális globalizáció, a dollár teljes körű világpénzzé avanzsálása. Így mindenhol diktálhat és szipkázhatja ki a jövedelmeket.