[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Tyirityán Zsolt valamelyik Magyar Szigeten:
<i> „egy gépkarabélynak az elsütő billentyűjét valaki meg tudja húzni, esetleg akkor, hogyha egy másabb bőrszint lát"</i>

Egyébként pont fültanúja voltam ennek. Az a "vizionálás" úgy volt, hogy kvázi felkérdezte a jelenlévőket, meg úgy általánosságban, aki keménynek teszi magát, hogy nézzenek csak őszintén magukba, hogy valóban meg tudnák-e tenni, vagy csak a szájuk jár.
Csak aztán szépen megvágták a felvételt, úgy, hogy az kényelmes legyen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
A probléma az, hogy ennek belülről kell jönnie.
Ez gyakorlatilag egy automatizmus.
Egy pl. kultúrembernél ehhez kell egy sokk.
Csak ugye akkor már sokszor késő :-(

Ui:
Természetesen viszonylagosságokról beszélünk.

Ez már rajtad múlik, hogy megvárod-e a sokkot, amíg valami direkt téged érint vagy lépsz előtte amikor látod, hogy baj van, de még nem dugták meg a kecskédet és nem ették meg a kutyádat.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Szerintem semmi különös: Miskolc melletti kertváros.
De ahogy járom pl. Budapestet keresztül-kasul; az sem úgy néz ki már mint húsz éve...
Itt sajnos nem ez a kérdés, hogy most jó helyen lakom e, hanem, hogy mikor billen át az ország azon a holtponton, ahol vérszagot fognak azok, akik gyűlölik a "parasztokat".
S az ez irányú folyamat gyorsuló.
Gondolkozzunk el azon a tényen, hogy bizonyos területeken már nem csökken a lakosságszám, s azok többsége 18 év alatti, miközben ezek területek gazdaságilag gyakorlatilag abszolút improduktívak.
Ez be fog gyűrűzni az egész országba. Idő kérdése.
Talán kicsit sántít, de ha húsz - mit húsz - tíz éve azt mondja valaki, hogy London muszlim polgármestert választ!?
Ugye?
Éetveszélyes dolog tud lenni a felismert, de komolyan nem vett tendencia.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Szerintem semmi különös: Miskolc melletti kertváros.
De ahogy járom pl. Budapestet keresztül-kasul; az sem úgy néz ki már mint húsz éve...
Itt sajnos nem ez a kérdés, hogy most jó helyen lakom e, hanem, hogy mikor billen át az ország azon a holtponton, ahol vérszagot fognak azok, akik gyűlölik a "parasztokat".
S az ez irányú folyamat gyorsuló.
Gondolkozzunk el azon a tényen, hogy bizonyos területeken már nem csökken a lakosságszám, s azok többsége 18 év alatti, miközben ezek területek gazdaságilag gyakorlatilag abszolút improduktívak.
Ez be fog gyűrűzni az egész országba. Idő kérdése.
Talán kicsit sántít, de ha húsz - mit húsz - tíz éve azt mondja valaki, hogy London muszlim polgármestert választ!?
Ugye?
Éetveszélyes dolog tud lenni a felismert, de komolyan nem vett tendencia.
Ez a világ minden részére igaz szinte, ahol jól élnek, kivéve talán Svájc, Ausztrália, és az Oroszokra, Kínaiakra nem. A többi ország ahol van számottevő jólét, ott lassan az őshonos lakosság fejébe verik, hogy el kell fogadja akár még az atrocitásokat is a "kisebbségektől" és a "migránsoktól" mert ez a kultúr ember ismérve, hogy szereti a sokszínűséget, és nem xenofób. Ebből egyébként nagyon szeretném hogy ne legyen igazam, de még marha nagy öldöklések lesznek előbb utóbb. Ami vigasztal, hogy NY-Európa s az USA jelenleg SOKKAL szarabb helyzetben van, mint mi, és sanszosan náluk hamarabb borul a törökökkel, arabokkal, fekete afrikaiakkal, spanyolokkal a bili, mint nálunk a saját kisebbségünkkel. Ha ők pedig lenyelték a keserű pirulát, akkor amikor megoldják a saját problémájukat, én BIZTOS vagyok benne, ha túlélik egyáltalán, már nem fognak beleszólni abba sem, hogy mi mennyire polkorrektül oldjuk majd meg a sajátunkat. Simán lehet majd nálunk is úgy választást nyerni onnantól, mint pl. egy Duarte a filippinóknál, s ott mindegy hogy fehér vagy fekete, aki bűnöző életvitelt folytat, azt hamar utoléri a végzet egy ilyen rendszerben, és akkor már az emberjogi aktivisták sem fogják megvédeni. Kb. reálisan ez lehet szerintem a megoldás, vagy tényleg az agresszívabb primitívebb társadalmi réteg végleg letakarít minket akik értéket teremtünk, s majd mivel máshoz nem ért, csak a pusztításhoz, feléléshez, sáskajáráshoz, végül felemészti majd önmagát is.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 617
113
Az osztrák Alkotmánybíróság döntése alapján az elnökválasztás második fordulóját a feltárt szabálytalanságok miatt újra meg kell rendezni (várhatóan szeptemberben vagy októberben) http://www.reuters.com/article/us-austria-election-idUSKCN0ZH4IC
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://24.hu/kulfold/2016/07/01/hollande-a-legjobb-ha-minel-gyorsabb-a-brexit/

Az Egyesült Királyságnak lesz egy olyan státusza, amely alapján nem lesz többé bent az Európai Unióban, de amellyel, bizonyos feltételek mellett, amelyeket majd tisztázni kell, a közös piachoz, az európai piachoz kötődhet” – hangsúlyozta a francia elnök. “Ez az Egyesült Királyság érdeke, de ennek természetesen lesznek következményei. Nem rendelkezhet (London) ugyanazon előnyökkel, amikor az unión kívül lesz, mint amikor bent volt.

Kérdés: Hollande hol lesz két év múlva?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html

Így van, az angol elit tudja, hogy mit miért csinál.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://orientalista.hu/osztrak-menedekjogot-kapott-2003-ban-az-isztambuli-robbanto/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
NG elorejelzése szerint 2050 -ben így fog kinézni Bruszelben a rendor:
CmWTfFJXgAAaXOK.jpg
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
<blockquote rel="misinator">Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html

Így van, az angol elit tudja, hogy mit miért csinál.
</blockquote>

A szavazás időpontját és a szavazás napját nem 2 nappal annak megtartása előtt közölték a választópolgárokkal, hanem kb fél évvel előtte. Szóval csak az nem ment el aki nem akart. Nem az elittel volt gond hanem a választópolgárokkal, akiknek egy jó részük - a fiatalok egy jelentős része is - sötét mint az éjszaka, meg kb nagy ívben szartak a szavazásra azt gondolván, hogy minek menjenek szavazni úgy is bent fognak maradni.
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
LOL

https://twitter.com/THUotila/status/748944710304169984

https://twitter.com/heikki_hakala/status/749165913480392704
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
LOL

https://twitter.com/THUotila/status/748944710304169984

https://twitter.com/heikki_hakala/status/749165913480392704

Putyin azt mondta, hogy mit gondolnak, majd 1500 km-re fogom tartani a katonáinkat, ha Finnország belép a NATO-ba?

(Ebben az is benne van, hogy akkor is közelebb tartja 1500km-nél, ha Finnország nem lép be a NATO-ba. Csak gúnyolódott a Nyugaton, mivel a Nyugat annyira pofátlan, hogy még ezt is elvárná Oroszo.-tól. Nyilvánvalóan, ha Finnország belép a NATO-ba, akkor a határtól 1km-re fogja tartani az orosz hadsereget, ha nem lép be, akkor 30-ra. Csak a hülyék nem értik.)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="misinator">Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html

Így van, az angol elit tudja, hogy mit miért csinál.
</blockquote>

A szavazás időpontját és a szavazás napját nem 2 nappal annak megtartása előtt közölték a választópolgárokkal, hanem kb fél évvel előtte. Szóval csak az nem ment el aki nem akart. Nem az elittel volt gond hanem a választópolgárokkal, akiknek egy jó részük - a fiatalok egy jelentős része is - sötét mint az éjszaka, meg kb nagy ívben szartak a szavazásra azt gondolván, hogy minek menjenek szavazni úgy is bent fognak maradni.
</blockquote>

Senkivel nincs gond, jól döntöttek.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="misinator">Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html

Így van, az angol elit tudja, hogy mit miért csinál.
</blockquote>

A szavazás időpontját és a szavazás napját nem 2 nappal annak megtartása előtt közölték a választópolgárokkal, hanem kb fél évvel előtte. Szóval csak az nem ment el aki nem akart. Nem az elittel volt gond hanem a választópolgárokkal, akiknek egy jó részük - a fiatalok egy jelentős része is - sötét mint az éjszaka, meg kb nagy ívben szartak a szavazásra azt gondolván, hogy minek menjenek szavazni úgy is bent fognak maradni.
</blockquote>

Senkivel nincs gond, jól döntöttek.</blockquote>

Ki szempontjából?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A baj az, hogy Merkel előre menekül. Szinte senki sem ért vele egyet, de van egy gazdasági hatalom, és talán egyéb nem egyértelmű háttér is mögötte. És egyre meredekebb ötletekkel áll elő. Pedig Merkel, az Európai bizottság és az Európai parlament egyes vezéralakjai olyan törekvéseket erőltettek eddig is, melyeket egyenként szinte senki sem támogat (más kérdés, miért is sikeresek eddig) ezért is van a mostani bajok.
A brexit egy következmény, vagy indok vagy alibi- éppen kinek a szemszögéből- ámde az oda vezető út egy bohózat.( és nem biztos hogy a TTIP-vel kezdődött, de azóta markánsabban látszik)
Mintha már pár éve megszűnt volna az EU , és ami utána lett, az nem tudna önmaga mit kezdeni magával, csak halad egy tehetetlenségi pályán, kiszolgáltatva..
Ha a szervezet-folyamat-cél hármasából csak az egyik is nem klappol, annak nem lesz jó a vége. Itt speciel egyiket sem látom hogy működne.