[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
http://meteon.org/2016/06/28/svedorszag-muszlim-bevandorlo-alahu-akbar-felkialtassal-vert-szet-egy-malmoi-templomot/
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Hát ezek után én nem lepődöm meg, hogy ezek kiléptek az EU-ból. Ennyi ésszel nem is tudom egyáltalában, hogy tud levegőt venni.

https://youtu.be/XDdLxTXBaAY
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 734
113
Érdekes lapszemle ez:
http://lovasistvan.hu/2016/06/28/gauck-nemet-elnok-a-problema-nem-az-elitek-hanem-a-nep/
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
http://www.hirado.hu/2016/06/28/brexit-utan-szabadon-rasszista-tamadas-a-villamoson/?source=hirkereso

Alakul ez..
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Színes :)
http://444.hu/2016/06/28/bojko-boriszov-tart-karokkal-varja-a-bolgar-allampolgarsagot-kero-briteket
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Egyre több európai országból érkeznek a hírek, hogy új állampolgárságot kérvényeznek a helyi britek. A svéd állampolgárságot kérő britek száma meghatszorozódott, miután az Egyesült Királyság népszavazáson az EU-ból történő kilépésről döntött – közölte kedden a svéd bevándorlási hivatal az MTI szerint. A hatóság szerint ugyanakkor még korai lenne kijelenteni, hogy ez egy új trend.

Annette Grafen Silander, a svéd bevándorlási hivatal szóvivője szerint a hatóság rekordmértékű, vagyis 129 állampolgársági kérvénnyel szembesült a múlt csütörtöki brit népszavazás óta. Hetente átlagosan 20 ilyen kérelem érkezik a hivatalba.

http://mno.hu/kulfold/eu-csucs-cameron-bekes-valast-tervez-1349424
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
A vak asszony visszanéz...

"...Az 1996-ban elhunyt asszony jóslatai 85 százalékban bejöttek eddig. No de mit mond a jövőről? Nem sok jót – már ami Európát illeti. Szinte már apokaliptikus képeket fest fel: szerinte 2016 végére Európa, ahogy ma ismerjük, megszűnik létezni. Hozzátette: a kontinens szinte kiürül, és egyetlen nagy pusztasággá változik az egész. Baba azt jósolta, hogy háború lesz a muszlimok és Európa között – 2043-ra pedig iszlám kalifátus lesz Európa..."

http://www.boon.hu/a-vak-asszony-megjosolta-911-et-az-isis-t-es-a-brexitet-borzalmas-lesz-szerinte-ami-ezek-utan-jon/3096227

Eddig hol voltak a jóslatok?
Nem lehetett ráhúzni a látomásaira a szituációkat?

De ha neki lesz igaza, akkor pipa leszek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A vak asszony visszanéz...

"...Az 1996-ban elhunyt asszony jóslatai 85 százalékban bejöttek eddig. No de mit mond a jövőről? Nem sok jót – már ami Európát illeti. Szinte már apokaliptikus képeket fest fel: szerinte 2016 végére Európa, ahogy ma ismerjük, megszűnik létezni. Hozzátette: a kontinens szinte kiürül, és egyetlen nagy pusztasággá változik az egész. Baba azt jósolta, hogy háború lesz a muszlimok és Európa között – 2043-ra pedig iszlám kalifátus lesz Európa..."

http://www.boon.hu/a-vak-asszony-megjosolta-911-et-az-isis-t-es-a-brexitet-borzalmas-lesz-szerinte-ami-ezek-utan-jon/3096227

Eddig hol voltak a jóslatok?
Nem lehetett ráhúzni a látomásaira a szituációkat?

De ha neki lesz igaza, akkor pipa leszek.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed."
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
<blockquote rel="plushun">Hát ezek után én nem lepődöm meg, hogy ezek kiléptek az EU-ból. Ennyi ésszel nem is tudom egyáltalában, hogy tud levegőt venni.

https://youtu.be/XDdLxTXBaAY
A kaja az fontos dolog :)
</blockquote>

Ja, meg a tojás, mert most, hogy kiléptek az EU-ból már nem lesz többet szar minőségű tojás aminek vékony a héja. Az eszem megáll, hogy arra felé is mennyi primitív ember él.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
A vak asszony visszanéz...

"...Az 1996-ban elhunyt asszony jóslatai 85 százalékban bejöttek eddig. No de mit mond a jövőről? Nem sok jót – már ami Európát illeti. Szinte már apokaliptikus képeket fest fel: szerinte 2016 végére Európa, ahogy ma ismerjük, megszűnik létezni. Hozzátette: a kontinens szinte kiürül, és egyetlen nagy pusztasággá változik az egész. Baba azt jósolta, hogy háború lesz a muszlimok és Európa között – 2043-ra pedig iszlám kalifátus lesz Európa..."

http://www.boon.hu/a-vak-asszony-megjosolta-911-et-az-isis-t-es-a-brexitet-borzalmas-lesz-szerinte-ami-ezek-utan-jon/3096227

Eddig hol voltak a jóslatok?
Nem lehetett ráhúzni a látomásaira a szituációkat?

De ha neki lesz igaza, akkor pipa leszek.

Ha igaza lesz, akkor nem pipa leszel, hanem halott. Ahogy én is meg még sok százezer honfitársunk is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csak ido kerdese volt:
kuruc.info
"Német Demokraták Szövetsége néven politikai migránspárt alakult Németországban. ..."

"...
Az új migránspárt szórólapján alapkövetelésként szerepel: 1. „Az iszlám legyen Németország része!” 2. „Németország nem a vendégmunkásoké, hanem a migránsoké!” 3. „Választójogot a külföldieknek!” 4. „Teljes jogú tagságot Törökországnak az Európai Unióban!”
..."
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Kis cserkész németek.DD feléjük meg egy vadember és halomra moleszterálja őket és lesz nekik uculipuculimuculi:DD

"migránspárt alakult Németországban."

Na ezért csipem én jobban az oroszokat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Kis cserkész németek.DD feléjük meg egy vadember és halomra moleszterálja őket és lesz nekik uculipuculimuculi:DD

"migránspárt alakult Németországban."

Na ezért csipem én jobban az oroszokat.

Ez kurucos hír. Én azért fentartással kezelem a migránsos híreiket.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Kis cserkész németek.DD feléjük meg egy vadember és halomra moleszterálja őket és lesz nekik uculipuculimuculi:DD

"migránspárt alakult Németországban."

Na ezért csipem én jobban az oroszokat.
Ha választani kell, akkor egyik se.
A magyar ugar se rossz.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
<blockquote rel="misinator">A vak asszony visszanéz...

"...Az 1996-ban elhunyt asszony jóslatai 85 százalékban bejöttek eddig. No de mit mond a jövőről? Nem sok jót – már ami Európát illeti. Szinte már apokaliptikus képeket fest fel: szerinte 2016 végére Európa, ahogy ma ismerjük, megszűnik létezni. Hozzátette: a kontinens szinte kiürül, és egyetlen nagy pusztasággá változik az egész. Baba azt jósolta, hogy háború lesz a muszlimok és Európa között – 2043-ra pedig iszlám kalifátus lesz Európa..."

http://www.boon.hu/a-vak-asszony-megjosolta-911-et-az-isis-t-es-a-brexitet-borzalmas-lesz-szerinte-ami-ezek-utan-jon/3096227

Eddig hol voltak a jóslatok?
Nem lehetett ráhúzni a látomásaira a szituációkat?

De ha neki lesz igaza, akkor pipa leszek.

Ha igaza lesz, akkor nem pipa leszel, hanem halott. Ahogy én is meg még sok százezer honfitársunk is.</blockquote>
Képletesen értettem, bár ezt nem fejeztem ki pl. valamilyen hangulatjellel.
Pipa leszek; a történelem halállistáján.

A hosszan tartó viszonylag stabil körülmények mindig elszoktatják az embert a lehetőségek teljes tárházának a gondolatától.
Pedig bármikor elindulhat egy eszkaláció. Pl. alvó sejtként Európában lézengő migránsok aktiválása - egyszerre.
Természetesen vallási sértettség alapon.
Mi kell hozzá?
Még komolyabb fegyver sem; mindegyiknél egy kés, amivel nekimennek csoportosan óvodáknak, iskoláknak, sokadalmaknak, ki tudja még miknek.
Fel lenne rá készülve Európa?
Tudná kezelni a szituációt a karhatalom?
S a társadalom!?
Mit tudnának tenni?
Statárium? Kijárási tilalom? S aztán? Minden sötétebb bőrű, villogó szeműbb fiatal férfit letartóztatnának? Lenne rá kapacitás?
Vagy a biztonság kedvéért először lelőnék a gyanúsabb egyéneket, s csak utána tartóztatnák le?
Egy elsütőbillentyű elég érzékeny tud lenni ideges, zaklatott ember kezében.
Aztán mondhatnám a párom egyik bátyjának - akinek szíriai migráncs kinézete miatt először nem mertem leszólítani egy borsodi diszkóban a bájos leányzót, mert hát voltak azért késes balhék rendesen a vidéken már csak azért is, ha más falubul gyüttél - mint a viccben:

Na sógor szorul a hurok! ;-)

De komolyra véve: El tudtok képzelni valós lehetőségként egy ilyen szcenáriót?
Mielőtt Ti válaszolnátok: Én igen.
A házunk előtt már gyűlt össze sorvégi tömeg, mert kissé erélyesebben, de csak szóval(!) szóvá mertem tenni, amikor a kapunk előtt álló autónkat a khm. kora miatt személyiségben még éretlen gyermek megdobálta kaviccsal. Hazament szegény megszeppentem, aztán jött vele a mediátorcsoport...

Szóval nekem nincsenek illúzióim, s afelől sem, hogy melyik "kultúrkör" lenne valószínűleg a nyerő hosszabb távon...
Hosszabb távon mindig a szemtelenebb, gátlástalanabb győz.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
A probléma az, hogy ennek belülről kell jönnie.
Ez gyakorlatilag egy automatizmus.
Egy pl. kultúrembernél ehhez kell egy sokk.
Csak ugye akkor már sokszor késő :-(

Ui:
Természetesen viszonylagosságokról beszélünk.