[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 383
10 937
113
A probléma az, hogy ennek belülről kell jönnie.
Ez gyakorlatilag egy automatizmus.
Egy pl. kultúrembernél ehhez kell egy sokk.
Csak ugye akkor már sokszor késő :-(

Ui:
Természetesen viszonylagosságokról beszélünk.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 197
10 991
113
Tyirityán Zsolt valamelyik Magyar Szigeten:
<i> „egy gépkarabélynak az elsütő billentyűjét valaki meg tudja húzni, esetleg akkor, hogyha egy másabb bőrszint lát"</i>

Egyébként pont fültanúja voltam ennek. Az a "vizionálás" úgy volt, hogy kvázi felkérdezte a jelenlévőket, meg úgy általánosságban, aki keménynek teszi magát, hogy nézzenek csak őszintén magukba, hogy valóban meg tudnák-e tenni, vagy csak a szájuk jár.
Csak aztán szépen megvágták a felvételt, úgy, hogy az kényelmes legyen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 586
113
A probléma az, hogy ennek belülről kell jönnie.
Ez gyakorlatilag egy automatizmus.
Egy pl. kultúrembernél ehhez kell egy sokk.
Csak ugye akkor már sokszor késő :-(

Ui:
Természetesen viszonylagosságokról beszélünk.

Ez már rajtad múlik, hogy megvárod-e a sokkot, amíg valami direkt téged érint vagy lépsz előtte amikor látod, hogy baj van, de még nem dugták meg a kecskédet és nem ették meg a kutyádat.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 383
10 937
113
Szerintem semmi különös: Miskolc melletti kertváros.
De ahogy járom pl. Budapestet keresztül-kasul; az sem úgy néz ki már mint húsz éve...
Itt sajnos nem ez a kérdés, hogy most jó helyen lakom e, hanem, hogy mikor billen át az ország azon a holtponton, ahol vérszagot fognak azok, akik gyűlölik a "parasztokat".
S az ez irányú folyamat gyorsuló.
Gondolkozzunk el azon a tényen, hogy bizonyos területeken már nem csökken a lakosságszám, s azok többsége 18 év alatti, miközben ezek területek gazdaságilag gyakorlatilag abszolút improduktívak.
Ez be fog gyűrűzni az egész országba. Idő kérdése.
Talán kicsit sántít, de ha húsz - mit húsz - tíz éve azt mondja valaki, hogy London muszlim polgármestert választ!?
Ugye?
Éetveszélyes dolog tud lenni a felismert, de komolyan nem vett tendencia.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 512
45 006
113
Szerintem semmi különös: Miskolc melletti kertváros.
De ahogy járom pl. Budapestet keresztül-kasul; az sem úgy néz ki már mint húsz éve...
Itt sajnos nem ez a kérdés, hogy most jó helyen lakom e, hanem, hogy mikor billen át az ország azon a holtponton, ahol vérszagot fognak azok, akik gyűlölik a "parasztokat".
S az ez irányú folyamat gyorsuló.
Gondolkozzunk el azon a tényen, hogy bizonyos területeken már nem csökken a lakosságszám, s azok többsége 18 év alatti, miközben ezek területek gazdaságilag gyakorlatilag abszolút improduktívak.
Ez be fog gyűrűzni az egész országba. Idő kérdése.
Talán kicsit sántít, de ha húsz - mit húsz - tíz éve azt mondja valaki, hogy London muszlim polgármestert választ!?
Ugye?
Éetveszélyes dolog tud lenni a felismert, de komolyan nem vett tendencia.
Ez a világ minden részére igaz szinte, ahol jól élnek, kivéve talán Svájc, Ausztrália, és az Oroszokra, Kínaiakra nem. A többi ország ahol van számottevő jólét, ott lassan az őshonos lakosság fejébe verik, hogy el kell fogadja akár még az atrocitásokat is a "kisebbségektől" és a "migránsoktól" mert ez a kultúr ember ismérve, hogy szereti a sokszínűséget, és nem xenofób. Ebből egyébként nagyon szeretném hogy ne legyen igazam, de még marha nagy öldöklések lesznek előbb utóbb. Ami vigasztal, hogy NY-Európa s az USA jelenleg SOKKAL szarabb helyzetben van, mint mi, és sanszosan náluk hamarabb borul a törökökkel, arabokkal, fekete afrikaiakkal, spanyolokkal a bili, mint nálunk a saját kisebbségünkkel. Ha ők pedig lenyelték a keserű pirulát, akkor amikor megoldják a saját problémájukat, én BIZTOS vagyok benne, ha túlélik egyáltalán, már nem fognak beleszólni abba sem, hogy mi mennyire polkorrektül oldjuk majd meg a sajátunkat. Simán lehet majd nálunk is úgy választást nyerni onnantól, mint pl. egy Duarte a filippinóknál, s ott mindegy hogy fehér vagy fekete, aki bűnöző életvitelt folytat, azt hamar utoléri a végzet egy ilyen rendszerben, és akkor már az emberjogi aktivisták sem fogják megvédeni. Kb. reálisan ez lehet szerintem a megoldás, vagy tényleg az agresszívabb primitívebb társadalmi réteg végleg letakarít minket akik értéket teremtünk, s majd mivel máshoz nem ért, csak a pusztításhoz, feléléshez, sáskajáráshoz, végül felemészti majd önmagát is.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 383
10 937
113
Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 130
113
Az osztrák Alkotmánybíróság döntése alapján az elnökválasztás második fordulóját a feltárt szabálytalanságok miatt újra meg kell rendezni (várhatóan szeptemberben vagy októberben) http://www.reuters.com/article/us-austria-election-idUSKCN0ZH4IC
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://24.hu/kulfold/2016/07/01/hollande-a-legjobb-ha-minel-gyorsabb-a-brexit/

Az Egyesült Királyságnak lesz egy olyan státusza, amely alapján nem lesz többé bent az Európai Unióban, de amellyel, bizonyos feltételek mellett, amelyeket majd tisztázni kell, a közös piachoz, az európai piachoz kötődhet” – hangsúlyozta a francia elnök. “Ez az Egyesült Királyság érdeke, de ennek természetesen lesznek következményei. Nem rendelkezhet (London) ugyanazon előnyökkel, amikor az unión kívül lesz, mint amikor bent volt.

Kérdés: Hollande hol lesz két év múlva?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html

Így van, az angol elit tudja, hogy mit miért csinál.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://orientalista.hu/osztrak-menedekjogot-kapott-2003-ban-az-isztambuli-robbanto/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 870
81 558
113
NG elorejelzése szerint 2050 -ben így fog kinézni Bruszelben a rendor:
CmWTfFJXgAAaXOK.jpg
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 479
17 976
113
<blockquote rel="misinator">Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html

Így van, az angol elit tudja, hogy mit miért csinál.
</blockquote>

A szavazás időpontját és a szavazás napját nem 2 nappal annak megtartása előtt közölték a választópolgárokkal, hanem kb fél évvel előtte. Szóval csak az nem ment el aki nem akart. Nem az elittel volt gond hanem a választópolgárokkal, akiknek egy jó részük - a fiatalok egy jelentős része is - sötét mint az éjszaka, meg kb nagy ívben szartak a szavazásra azt gondolván, hogy minek menjenek szavazni úgy is bent fognak maradni.
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
LOL

https://twitter.com/THUotila/status/748944710304169984

https://twitter.com/heikki_hakala/status/749165913480392704
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
LOL

https://twitter.com/THUotila/status/748944710304169984

https://twitter.com/heikki_hakala/status/749165913480392704

Putyin azt mondta, hogy mit gondolnak, majd 1500 km-re fogom tartani a katonáinkat, ha Finnország belép a NATO-ba?

(Ebben az is benne van, hogy akkor is közelebb tartja 1500km-nél, ha Finnország nem lép be a NATO-ba. Csak gúnyolódott a Nyugaton, mivel a Nyugat annyira pofátlan, hogy még ezt is elvárná Oroszo.-tól. Nyilvánvalóan, ha Finnország belép a NATO-ba, akkor a határtól 1km-re fogja tartani az orosz hadsereget, ha nem lép be, akkor 30-ra. Csak a hülyék nem értik.)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="misinator">Mindenesetre forró évek, évtizedek jönnek Európára szerintem.

Más.
Egy érdekes meglátást szúrtam ki az egyik hozzászólásban.
Lehet véletlen rábökés a naptárban a szavazás napjára? Hááát...

Kiemelés tőlem:

"...isabella, 2016. június 30., csütörtök 16:29
<b>Ha megnézzük ezt a Brexit szavazást, pontosan akkor volt, amikor minden angol fiatal már külföldön nyaralt, vagy éppen szabadságot vettek ki a futball európa-bajnokság miatt, és nem tartózkodott Angliában</b>. Egyébként számomra a minden helyzetben eddig nyugodtnak látszó Angela Merkelnek az arcára volt írva minden, a Brexitet követő napon, soha ilyen sápadtnak nem láttam, és a tehetetlen düh látszott az arcán, teljes szívemből meg tudtam érteni, mert én is ugyanazt éreztem, sok angollal egyetemben!..."

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/beismertek_nem_akartak_brexitet_a_brexit-partiak_frissitett_.617059.html

Így van, az angol elit tudja, hogy mit miért csinál.
</blockquote>

A szavazás időpontját és a szavazás napját nem 2 nappal annak megtartása előtt közölték a választópolgárokkal, hanem kb fél évvel előtte. Szóval csak az nem ment el aki nem akart. Nem az elittel volt gond hanem a választópolgárokkal, akiknek egy jó részük - a fiatalok egy jelentős része is - sötét mint az éjszaka, meg kb nagy ívben szartak a szavazásra azt gondolván, hogy minek menjenek szavazni úgy is bent fognak maradni.
</blockquote>

Senkivel nincs gond, jól döntöttek.