[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113
Ausztria. Múlt héten a kancellár személyvédelmisei karamboloztak részegen, tegnap az alkancelláré.
https://www.krone.at/2675151

"Egy másik autó van a csomagtartómban"

Haha, bezzegnyugat. Ezen beszartok. A kormányzati autók nincsenek biztosítva, mert az államháztartás egyszerűen leírja a balesetet szenvedett gépjárműveket. A 72 éves bácsi biztosítója, akinek a kocsiját összegyűrték egy parkolóházban, nem fizet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 475
67 854
113
Scholz: Oroszország nem nyerheti meg a háborút
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241998/

A NATO-nak hosszan tartó szembenállásra kell felkészülnie az Ukrajna ellen háborút folytató Oroszországgal, ehhez a szankciók fenntartására, valamint a védelem megerősítésére van szükség - jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár Brüsszelben, a tagállamok külügyminisztereinek kétnapos tanácskozására érkezve szerdán.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241997/
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A kereskedelmi tárólók 6-7%-on, kb üresek.
A Szőregi stratégiai tároló (1200mm3 +700mm3 kereskedelni kapacitás) már szintén erős tempóban ürül kifelé.
Jelenleg kb 900mm3 van már csak benne, vagyis még a stratégiai táróló 1200mm3-ből is a negyedét felhasználtuk.

Forrás:

https://mmbf.hu/ugyfeleknek/aktualis/a_tarolo_toltottsegi_es_napi_forgalmi_adatai

https://mfgt.hu/hu-HU/Adatpublikalas/Taroloi-kapacitasok-es-napi-adatok

Sajnos ez így van. Cudarul állunk. Összesen (stratégiai és kereskedelmi együtt) 19% alatti feltöltöttséggel és az éves fogyasztásunk bő 10%-át kitevő tárolóban lévő gázzal. Nem sok vigaszt jelent, hogy mások még nálunk is pocsékabbul állnak.
https://agsi.gie.eu/#/

Ha nem jön gáz, akkor akár heteken belül korlátozások lehetnek, vagy a saját kitermeléssel együtt legfeljebb 1,5-2 hónap és kapitulálhatunk (mármint az egész EU). Itt nincs mire keménykedni az oroszokkal szemben. Totális elmebaj.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Sajnos ez így van. Cudarul állunk. Összesen (stratégiai és kereskedelmi együtt) 19% alatti feltöltöttséggel és az éves fogyasztásunk bő 10%-át kitevő tárolóban lévő gázzal. Nem sok vigaszt jelent, hogy mások még nálunk is pocsékabbul állnak.
https://agsi.gie.eu/#/

Ha nem jön gáz, akkor akár heteken belül korlátozások lehetnek, vagy a saját kitermeléssel együtt legfeljebb 1,5-2 hónap és kapitulálhatunk (mármint az egész EU). Itt nincs mire keménykedni az oroszokkal szemben. Totális elmebaj.
Addig ők is becsődőlhetnek a narratíva szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ekkora kretént... a beidézett tweetben nem látszik, de van még:
... most már Kína is terítékre került:
"
Senki sem maradhat semleges ilyen, nyilvánvalóan civileket célzó aggresszió esetén.
Ez nem csak Putyin háborújára vonatkozik.
Ez meghatározó lesz abban is, hogy a jövőben hogyan fogjuk kezelni az ilyen, nemzetközi törvényeket sértő cselekedeteket.

Ez volt az üzenetünk Kínának a múlt pénteki csúcstalálkozón.
"


Mi a nagy terv, Ursula? Kínát is megszankciózzuk és végül az EU csak az USÁval üzletelhet??
Mondja egy olyan szervezet vezetője, aminek a jogelődje 89ig a Khmert ismerte el Kambodzsa vezetőjének...
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
388
2 636
93
Nekünk meg be kéne indítani a kilépési mechanizmust.

Azért olvassátok el, miért akarják elindítani a jogállamisági mechanizmust:
  • korrupció
  • bíróságok függetlensége
Személy szerint az Orbán kormány sok döntését támogatom, de ez a két pont nekem is eléggé fáj. Főleg a második. Korrupció mindenhol van, ott nem kellene nagy arca legyen az EU-nak. A bíróságok függetlensége viszont olyan alapkérdés, amit egyetlen államférfinak sem szabadna megkérdőjelezni.

Ebből legalább kitűnik, hogy valószínűleg mi belemegyünk abba a fizetési mechanizmusba amit most az oroszok kitaláltak. Mondjuk nem mintha sok választásunk lenne.

Ezt is érdemes lenne kicsit átolvasni: EUR/USD-ben fizetsz a Gazprom számlájára, szerződés szerinti összeget. Utána váltják át rubelre, de ahhoz kb. már semmi köze a vevőnek. Az egésznek az a lényege, hogy ne tudják befagyasztani a pénzt a nyugati bankokban.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Ezt is érdemes lenne kicsit átolvasni: EUR/USD-ben fizetsz a Gazprom számlájára, szerződés szerinti összeget. Utána váltják át rubelre, de ahhoz kb. már semmi köze a vevőnek. Az egésznek az a lényege, hogy ne tudják befagyasztani a pénzt a nyugati bankokban.
Igen ezt a hírt én is olvastam, azért sem írtam már le a rubelben történő fizetést és írtam, hogy belemegyünk abba a fizetési mechanizmusba amit az oroszok kitaláltak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A bíróságok függetlensége viszont olyan alapkérdés, amit egyetlen államférfinak sem szabadna megkérdőjelezni.
Itthon a függetlenség azt jelenti, hogy máig élő MSZMP hálózat. Ahogy a lengyeleknél is. Mivel a rendszerváltáskor ezzel semmit nem kezdtünk, és a korai nyugdíjazást sem lehtett a bírókra végigtolni, ezért a független bíróság olyan mint a független sajtó...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ezt is érdemes lenne kicsit átolvasni: EUR/USD-ben fizetsz a Gazprom számlájára, szerződés szerinti összeget. Utána váltják át rubelre, de ahhoz kb. már semmi köze a vevőnek. Az egésznek az a lényege, hogy ne tudják befagyasztani a pénzt a nyugati bankokban.
Jobban járnánk ha magunk váltanánk rubelre.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Azért olvassátok el, miért akarják elindítani a jogállamisági mechanizmust:
  • korrupció
  • bíróságok függetlensége
Személy szerint az Orbán kormány sok döntését támogatom, de ez a két pont nekem is eléggé fáj. Főleg a második. Korrupció mindenhol van, ott nem kellene nagy arca legyen az EU-nak. A bíróságok függetlensége viszont olyan alapkérdés, amit egyetlen államférfinak sem szabadna megkérdőjelezni.
Nem ástam bele magam túlságosan ebbe a "jogállami mechanizmus" dologba, de én ezt egyfajta jogi auditnak látom most.
Azt kell bebizonyítani - gondolom -, hogy az auditorok által kijelölt ügyekben megfelelően alkalmaztuk-e a hatályos jogszabályokat.

Aki volt már auditon (pl folyamat audit), az tudja, hogy ott alapvetően az dönt az eredményről, hogy akartak-e bármit is "találni" az audit során. Ha az volt a rejtett szándék, hogy legyenek "feltárt hiányosságok", akkor lesznek.
Feltételezve, hogy a fenti gondolatmenet igaz, és ez tényleg egyfajta jogi audit lesz.

Ezt is érdemes lenne kicsit átolvasni: EUR/USD-ben fizetsz a Gazprom számlájára, szerződés szerinti összeget. Utána váltják át rubelre, de ahhoz kb. már semmi köze a vevőnek. Az egésznek az a lényege, hogy ne tudják befagyasztani a pénzt a nyugati bankokban.
Én úgy értelmezem, hogy az árakat rubelben fogják meghatározni, a vásárláskor hatályos EUR/RUB és USD/RUB árfolyamokat pedig az orosz központi bank fogja megadni a tranzakció napján.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A megvolt, hogy egy részegen írt Twitter posztért, amit pár perccel később törölsz, törvényesen munkatáb közmunkára küldhetnek Angliában?
Azt ugye tudod, hogy Magyarországon (és még sok helyen) bármi amit részegen követsz el az nem enyhítő, hanem sulyosbító körülmény? Merthogy tudtad milyen kockázatokkal jár ha berúgsz...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 780
113
Nem ástam bele magam túlságosan ebbe a "jogállami mechanizmus" dologba, de én ezt egyfajta jogi auditnak látom most.
Azt kell bebizonyítani - gondolom -, hogy az auditorok által kijelölt ügyekben megfelelően alkalmaztuk-e a hatályos jogszabályokat.

Aki volt már auditon (pl folyamat audit), az tudja, hogy ott alapvetően az dönt az eredményről, hogy akartak-e bármit is "találni" az audit során. Ha az volt a rejtett szándék, hogy legyenek "feltárt hiányosságok", akkor lesznek.
Feltételezve, hogy a fenti gondolatmenet igaz, és ez tényleg egyfajta jogi audit lesz.


Én úgy értelmezem, hogy az árakat rubelben fogják meghatározni, a vásárláskor hatályos EUR/RUB és USD/RUB árfolyamokat pedig az orosz központi bank fogja megadni a tranzakció napján.
Bizony mi annak idejèn hagytunk szàndékosan pàr hiànyosságot szem előtt, hogy legyen mit talàljanak, amit aztàn sok mea culpa között kikûszöböltûnk. Mindenki happy volt...
NAV-nál hasonlóan jártunk el, belekalkulàlva a büntetést.
Nem tudom, most is igy van-e.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Bizony mi annak idejèn hagytunk szàndékosan pàr hiànyosságot szem előtt, hogy legyen mit talàljanak, amit aztàn sok mea culpa között kikûszöböltûnk. Mindenki happy volt...
NAV-nál hasonlóan jártunk el, belekalkulàlva a büntetést.
Nem tudom, most is igy van-e.
Alap. Most is már megvan, hogy pl az egyik folyosó beázása csak audit után lesz javítva, és egy törött csempénk is van. :)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell