[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Az ukránokat Lettországban az égből alászállott "istenek"-ként köszöntik :D
A szöveg érdekes, amit az emberek mondanak ennek a bohócnak.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 781
113
Ausztria:
A nagykereskedelmi árindex márciusban 25,6%-al volt magasabb mint 2021 mârciusâban. Ez a legmagasabb érték 1974 óta.
Elkezdödött a durva áremelkedés. A java még csak jön, ahogy a fogyasztói árindex követi kis késéssel ezt a mutatót .
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 433
113
Az ukránokat Lettországban az égből alászállott "istenek"-ként köszöntik :D
A szöveg érdekes, amit az emberek mondanak ennek a bohócnak.
Az a helyzet boki, nekunk az ukranok korulbelul annyit jelentenek mint a lettek. Kb semennyit, a hegyeken tul laknak aztan jol van. A letteket meg azert tudom hol laknak mert a litvanok akik felig lengyelek, vannak alul az esztek meg akik felig finnek felul. Kozepen vannak a felig orosz lettek.
Na kb mintha ket torzs talalkozna a Szamoa szigetekrol 1502-ben. :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az EP támogatja a gáztárolók legalább 80 százalékos feltöltését a tél beállta előtt
Forrás: https://kuruc.info/r/1/242056/

Putyin helyében lépnék erre.
Már lépett. Még a háború előtt. Megmondta, hogy csak hosszútávú szerződéseket köt. Nem kérték, el is zárta a Jamal-Európa vezetéket. Minusz 35mrd m3/év.
A gázszolgáltatás beruházásigényes feladat. Új kutakat kell fúrni, új utakat építeni, stb. Ezt nem fogják hitelbe megcsinálni az oroszok, hogy aztán vagy kell, vagy nem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Ezt valahogy mindig a putyinisták mondják akikről tudható, hogy nem az EU-ért aggódnak, hanem a vezérükért :rolleyes:
Én az EUért aggódok.
De ha már itt tartunk, kifejtenéd, szerinted:
  • milyen hosszú lesz az átmeneti időszak amíg az orosz szénhidrogénektől függetlenné teszi magát az EU?
  • milyen beszerzési forrásokból mennyi szénhidrogénhez jut majd az EU?
  • milyen gazdasági változást vársz ebben az időszakban? Növekedés? Csökkenés? Mennyit?
  • milyen iparágakat pontosan hogyan fog érinteni ez a változás?

Komolyan érdekel a válaszod, elsősorban mert mindezidáig az EU vezetése nem válaszolt a fentiekre. Egy napig még az ignoreból is kikerülsz :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A kereskedelmi tárólók 6-7%-on, kb üresek.
A Szőregi stratégiai tároló (1200mm3 +700mm3 kereskedelni kapacitás) már szintén erős tempóban ürül kifelé.
Jelenleg kb 900mm3 van már csak benne, vagyis még a stratégiai táróló 1200mm3-ből is a negyedét felhasználtuk.

Forrás:

https://mmbf.hu/ugyfeleknek/aktualis/a_tarolo_toltottsegi_es_napi_forgalmi_adatai

https://mfgt.hu/hu-HU/Adatpublikalas/Taroloi-kapacitasok-es-napi-adatok
Meg eladtuk jó áron. Nyilván olcsóbban kapunk helyette újat. Én meg egy hónapja fával fűtök. Már a jövő évi is megvan.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113
Scholz: Oroszország nem nyerheti meg a háborút
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241998/

A NATO-nak hosszan tartó szembenállásra kell felkészülnie az Ukrajna ellen háborút folytató Oroszországgal, ehhez a szankciók fenntartására, valamint a védelem megerősítésére van szükség - jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár Brüsszelben, a tagállamok külügyminisztereinek kétnapos tanácskozására érkezve szerdán.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241997/
Nein, nein, NEIN!!!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Én az EUért aggódok.
De ha már itt tartunk, kifejtenéd, szerinted:
  • milyen hosszú lesz az átmeneti időszak amíg az orosz szénhidrogénektől függetlenné teszi magát az EU?
  • milyen beszerzési forrásokból mennyi szénhidrogénhez jut majd az EU?
  • milyen gazdasági változást vársz ebben az időszakban? Növekedés? Csökkenés? Mennyit?
  • milyen iparágakat pontosan hogyan fog érinteni ez a változás?

Komolyan érdekel a válaszod, elsősorban mert mindezidáig az EU vezetése nem válaszolt a fentiekre. Egy napig még az ignoreból is kikerülsz :)
@Kijev Szelleme Itt az idő, hogy bizonyítsd: nem vagy troll. Várom a válaszokat!
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Én az EUért aggódok.
De ha már itt tartunk, kifejtenéd, szerinted:
  • milyen hosszú lesz az átmeneti időszak amíg az orosz szénhidrogénektől függetlenné teszi magát az EU?
  • milyen beszerzési forrásokból mennyi szénhidrogénhez jut majd az EU?
  • milyen gazdasági változást vársz ebben az időszakban? Növekedés? Csökkenés? Mennyit?
  • milyen iparágakat pontosan hogyan fog érinteni ez a változás?

Komolyan érdekel a válaszod, elsősorban mert mindezidáig az EU vezetése nem válaszolt a fentiekre. Egy napig még az ignoreból is kikerülsz :)
Nem az én véleményem számít ezekben a kérdésekben, az illetékes szakemberek dolga, hogy meghatározzák az átállás menetét. Én a magam részéről annyit mondhatok, hogy támogatom a függőségünk felszámolását és ha ezzel én is hozzájárulhatok az erőszakos Putyin-rezsim bukásához, akkor boldogan fizetem meg az árát.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 196
10 738
113
Bizony mi annak idejèn hagytunk szàndékosan pàr hiànyosságot szem előtt, hogy legyen mit talàljanak, amit aztàn sok mea culpa között kikûszöböltûnk. Mindenki happy volt...
NAV-nál hasonlóan jártunk el, belekalkulàlva a büntetést.
Nem tudom, most is igy van-e.
Az építőiparban is hasonlóan megy az átadás-átvétel! :)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Nem az én véleményem számít ezekben a kérdésekben, az illetékes szakemberek dolga, hogy meghatározzák az átállás menetét. Én a magam részéről annyit mondhatok, hogy támogatom a függőségünk felszámolását és ha ezzel én is hozzájárulhatok az erőszakos Putyin-rezsim bukásához, akkor boldogan fizetem meg az árát.
Én a te véleményedre vagyok kíváncsi, ha már itt ajvékolsz a remélt energiafüggetlenségnek.
Szó szerint az érdekel, hogy te hogyan látod, milyen következményekkel jár az átmenet. Ugyanis marhára nem mindegy.

Kérlek legalább a saját gondolataidat oszd meg itt, még az is lehet, hogy hitelesebb leszel tőle!

És ha már itt tartunk, a röhigcsélős (@formosa1 ) is megoszthatná, ő mit gondol.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Én a te véleményedre vagyok kíváncsi, ha már itt ajvékolsz a remélt energiafüggetlenségnek.
Szó szerint az érdekel, hogy te hogyan látod, milyen következményekkel jár az átmenet. Ugyanis marhára nem mindegy.

Kérlek legalább a saját gondolataidat oszd meg itt, még az is lehet, hogy hitelesebb leszel tőle!

És ha már itt tartunk, a röhigcsélős (@formosa1 ) is megoszthatná, ő mit gondol.
Nyilván az átállásnak ára lesz, de annak még nagyobb ára lenne, ha támogatnánk egy őrült diktátort aki erőszakkal akarja visszafoglalni a szovjet érdekszférát. Nem kérdés, hogy az EU az átállást fogja választani.

Ezért kéne az oroszoknak minél előbb húskampóra akasztani Putyint, mert ha most megtennék még az egész visszafordítható lenne. De ha az EU már beletette a pénzt az alternatív energiaforrások kiépítésébe és leszerződik az alternatív beszállítókkal akkor már nem lesz visszafordítható az átállás.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nyilván az átállásnak ára lesz, de annak még nagyobb ára lenne, ha támogatnánk egy őrült diktátort aki erőszakkal akarja visszafoglalni a szovjet érdekszférát. Nem kérdés, hogy az EU az átállást fogja választani.

Ezért kéne az oroszoknak minél előbb húskampóra akasztani Putyint, mert ha most megtennék még az egész visszafordítható lenne. De ha az EU már beletette a pénzt az alternatív energiaforrások kiépítésébe és leszerződik az alternatív beszállítókkal akkor már nem lesz visszafordítható az átállás.
Köszönöm, hogy éhen halhatok a fényességes nyugat szent céljaiért. Most, hogy leírtad, hogy milyen jó lesz ez nekem, már látom, hogy teljesen ostoba módon eddig úgy gondoltam, hogy enni fontos, de most már tudom, ezért a szent célért érdemes meghalni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 833
48 534
113
Nyilván az átállásnak ára lesz, de annak még nagyobb ára lenne, ha támogatnánk egy őrült diktátort aki erőszakkal akarja visszafoglalni a szovjet érdekszférát. Nem kérdés, hogy az EU az átállást fogja választani.

Ezért kéne az oroszoknak minél előbb húskampóra akasztani Putyint, mert ha most megtennék még az egész visszafordítható lenne. De ha az EU már beletette a pénzt az alternatív energiaforrások kiépítésébe és leszerződik az alternatív beszállítókkal akkor már nem lesz visszafordítható az átállás.
Szerinted az engem kínzó kérdéseket (ld fentebb) nem kéne az EU vezetésének transzparens és felelős módon megválaszolnia?
Talán tartoznak ennyivel a választóik felé.

Mert jelen pillanatban azt látom, hogy azokra a kérdésekre nem ismertek a válaszok. Pedig a döntés meghozatala szempontjából roppant fontos lenne tudnunk, hogy mennyire kell meghúzni a nadrágszíjat és meddig. Azt is megnézném, hogy milyen szakértők, milyen adatokból jutottak azokra a következtetésekre.
Kérlek erre is válaszolj!