[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ez a térkép pontosabb.

Ez kb. a vége.

A szélbal, Melenchon Le Pen kárára erősödhetett, főleg délen. A kérdés, ők mint elitellenes szavazók, átszavaznak-e az elitre, Macronra.
A régi jobbközép 6%-ot, a régi balközép 1%-ot kapott.
" A régi jobbközép 6%-ot, a régi balközép 1%-ot kapott."
Régi jobbközép ez lenne magyar viszonyok közt kb. a mdf 1998- ban a régi balközép meg a mszp 2022-ben, csak ők egy évben hozták ezt össze /fansziák/
Jól értem hogy mari a falvakban erős?
Mint a figyisz itt magyarba? /osztrákoknál szabadságpárt szintén falvakban tarol stb/
Azért az a ingerszegény környezet nem tesz jót a szellemi képességeknek...
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
zemour nagyot bukott
tavaly év végén még a első kettő között volt szinte
mi volt a gond vele
túl "szélsőséges" volt?
vagy csak a mari gyengítése vol a feladata /ez ugye két fordulós rendszerben eleve értelmetelen/
van egy hidalgo nevű fazon is, 17%-on róla mit lehet tudni?
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Néhány kivétellel Németországban a legmagasabbak az üzemanyagárak Európában a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis hétfői jelentése szerint. Az üzemanyag a magyar és a máltai kutakon a legolcsóbb.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/242208/
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
zemour nagyot bukott
tavaly év végén még a első kettő között volt szinte
mi volt a gond vele
túl "szélsőséges" volt?
vagy csak a mari gyengítése vol a feladata /ez ugye két fordulós rendszerben eleve értelmetelen/
van egy hidalgo nevű fazon is, 17%-on róla mit lehet tudni?

A háború és az abból levezethető dolgok elvitték a fókuszt. Ez Le Pen -re is hatott (negatívan) ...
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
.


Sajnos a pezsgős-nyerős első-fordulós-Le-Pen nem jött be nekem, a jó indulás után. Túl optimista voltam a hazai --jó-- becslésem után.
Nem volt elég infóm a francúzos agymosás és értelmiségi ön-hülyítés eredményéről.

Papíiron nincs esély a második fordulóban, ha a klasszikus forgatókönyveket nézem.

Vagyis: ez esélytelenek nyugalmával dobhat egy unortodox mindent-is ígérőt az utolsó pillanatban, hogy a média-fölényes ellenélnek ne legyen ideje élni az előnnyel, ne tudjon reagálni/kimagyarázni!!!

Oxford, Cambridge, Yale után szabadon: "Hülyék ellen, hülye időkben, hülye módszerrel lehet nyerni!!!" ...ami csak első pillanatban tűnik annak! :oops:



U.I.: Finomítva a szokványos megfogalmazáshoz szokottaknak: "Nem szokásos időkben, a nem szokásos módszerek vezetnek (szokatlanul) jó eredményre!!!" ...és van az a helyzet amikor szokásos módon keresve NINCS jó megoldás!

MOST EZ VAN, ENNEK VAN ITT AZ IDEJE!
...szeretnék jó-pár "kanyarban-előzést látni! Ránk fér 3-4 évszázad után! Erre szavaztunk!!! :hadonaszos:



.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
.


Sajnos a pezsgős-nyerős első-fordulós-Le-Pen nem jött be nekem, a jó indulás után. Túl optimista voltam a hazai --jó-- becslésem után.
Nem volt elég infóm a francúzos agymosás és értelmiségi ön-hülyítés eredményéről.

Papiron nincs esélye Le Pen-nek a második fordulóban, ha a klasszikus forgatókönyveket nézem.

Vagyis: ez esélytelenek nyugalmával dobhat egy unortodox "mindent-is ígérek"-t, az utolsó pillanatban, hogy a média-fölényes ellenélnek ne legyen ideje élni az előnnyel, ne tudjon reagálni/kimagyarázni!!!

Oxford, Cambridge, Yale után szabadon: "Hülyék ellen, hülye időkben, hülye módszerrel lehet nyerni!!!" ...ami megoldás csak első pillanatban tűnik hülyeségnek/szokatlannak! :oops:



U.I.: Finomítva a szokványos megfogalmazáshoz szokottaknak: "Nem szokásos időkben, a nem szokásos módszerek vezetnek (szokatlanul) jó eredményre!!!" ...és van az a helyzet amikor szokásos módon keresve NINCS is jó megoldás!

MOST EZ A HELYZET VAN, ENNEK a MÓDSZERNEK VAN ITT AZ IDEJE!
...szeretnék jó-pár "kanyarban-előzést látni! Ránk fér 3-4 évszázad után! Viktor: Erre szavaztunk!!! :hadonaszos:



.


A háború és az abból levezethető dolgok elvitték a fókuszt. Ez Le Pen -re is hatott (negatívan) ...

Ez lehetne lehetőség is neki, ha "át tudja lépni saját árnyékát", és annak korlátait!
Konzervatívoknak ritkán sikerül! Pedig neki nagy előnye van: van rá nemzeti-történelmi példa Napóleon személyében!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and dkes

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ez lehetne lehetőség is neki, ha "át tudja lépni saját árnyékát", és annak korlátait!
Konzervatívoknak ritkán sikerül! Pedig neki nagy előnye van: van rá nemzeti-történelmi példa Napóleon személyében!

Szerintem nem fog nyerni. Eddig se nyert sosem. Orosz helyzet nélkül az még Neki lett volna előny, hogy Zemmour miatt középre tolódott. Egyébként Ő maga is már jó ideje visszavett. Ugyanakkor orosz helyzettel látszik, hogy mindketten kevesebbet kaptak, mint amire e nélkül számítani lehet. Plussz ugye "vészterhes(ebb)" időkben a hatalmon levő előnyben. Inkább erre (orosz helyzet valamint várható következményei) kellene valami olyat kitalálnia amivel mozgósítani is tud. Ez nagyon fontos, mert amennyiben alacsonyabb lenne a részvétel, az nem az Ő malmára hajtaná a vizet ...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113
Szerintem még nemvótmá:

Lemondott a német családügyi miniszter, Anne Spiegel
https://www.krone.at/2679541

A tavaly nyári Észak-Rajna-Vesztfália és Rajnavidék-Pfalz területeken lévő árvíz alatti kifogásolható viselkedése miatt (utóbbi tartomány környezetvédelmi minisztere volt), az áradások alatt a Katasztrófavédelem irányításáért ő volt felelős. Mindössze 10 nappal a katasztrofális árvízkezelés után 4 hetes nyaralásra utazott. Zöldpárti.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
o_O
"A source in the French intelligence community has claimed that elite special forces from both the UK and the US have been present in Ukraine since the start of hostilities with Russia in late February."
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 529
93 834
113
" A régi jobbközép 6%-ot, a régi balközép 1%-ot kapott."
Régi jobbközép ez lenne magyar viszonyok közt kb. a mdf 1998- ban a régi balközép meg a mszp 2022-ben, csak ők egy évben hozták ezt össze /fansziák/
Jól értem hogy mari a falvakban erős?
Mint a figyisz itt magyarba? /osztrákoknál szabadságpárt szintén falvakban tarol stb/
Azért az a ingerszegény környezet nem tesz jót a szellemi képességeknek...
Nem teljesen ez a helyzet, de van 1 hasonló trend.
Délen Mari a városokban is erős, Nizza stb. Illetve Északon is, főleg Calais környékén.

A nagyvárosokban pedig Macront Melenchon is megszorongatja. A balszél főleg az értelmiségi bevándorló körzetekben szociális demagógiával arat. Ezek valóban ingergazdag körzetek o_O.

Nyugaton a középosztály kivonult a nagyvárosokból. Tehát ha arra célzol, merre vannak a műveletlen suttyók, akkor ne vidéken keresd. Én amikor Brüsszelben dolgoztam, 1 mérnök kollégám sem lakott ott, hanek vidéken. Ugyanígy anno a németeknél.

zemour nagyot bukott
tavaly év végén még a első kettő között volt szinte
mi volt a gond vele
túl "szélsőséges" volt?
vagy csak a mari gyengítése vol a feladata /ez ugye két fordulós rendszerben eleve értelmetelen/
van egy hidalgo nevű fazon is, 17%-on róla mit lehet tudni?

Ezt a Hidalgot sztem nagyon benézted, nem 17%, 1,7% o_O Ő a mainstream szoci jelölt, de 1-2%-ának nincs jelentősége.

Zemmour párton kívüli, szélsőjobbos zsidó. :cool:
Megróbálták, volt néhány biztató pillanata, de az ilyen messiások gyorsan fel, gyorsan le, lásd MZP.
Mivel 2 forduló van, nem volt nagy riziko. Sokan nem biztak Le Penben, de aztán összekapta magát.

Zemmouron kívül mki Macront támogatja a második körben. De legalabbis Le Pen ellen szól.
Ez egy az egyben készült közvéleménykutatásokban nem látszik. Van ahol már hibahatáron belül állnak. 2-8%-os Macron előnyről indulnak.

Ugye a szavazók nem mindig követik az elnökjelöltjük ajánlását. Pl. Melenchon szavazóinak ötöde átszavaz balszélről Le Penre. Városi, fehér fizikai melósok.

Alapvetően ha Macron nem hibázik behúzza. De a folyamatos áremelkedések rontják a közhangulatot. Lesz még egy elnökjelölti tévévita. 70-30-ra adnám Macronnak az esélyeket. Le Pennek, ha felszínén bír maradni, a kövi elnökválasztás lesz az esélye, ahol Macron már nem indulhat. A nagy kérdés az, mi lesz a Macron nélküli, most teljesen rá épülő kormánypárttal, akkor. De persze először várjuk meg a mostani eredményt.

Sztem nekünk mindkét jelölt győzelme jó. Persze Le Pen nagy poén lenne, de alapvetően Macron is szuverenista, pragmarista Európa politikát visz.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Nem teljesen ez a helyzet, de van 1 hasonló trend.
Délen Mari a városokban is erős, Nizza stb. Illetve Északon is, főleg Calais környékén.

A nagyvárosokban pedig Macront Melenchon is megszorongatja. A balszél főleg az értelmiségi bevándorló körzetekben szociális demagógiával arat. Ezek valóban ingergazdag körzetek o_O.

Nyugaton a középosztály kivonult a nagyvárosokból. Tehát ha arra célzol, merre vannak a műveletlen suttyók, akkor ne vidéken keresd. Én amikor Brüsszelben dolgoztam, 1 mérnök kollégám sem lakott ott, hanek vidéken. Ugyanígy anno a németeknél.



Ezt a Hidalgot sztem nagyon benézted, nem 17%, 1,7% o_O Ő a mainstream szoci jelölt, de 1-2%-ának nincs jelentősége.

Zemmour párton kívüli, szélsőjobbos zsidó. :cool:
Megróbálták, volt néhány biztató pillanata, de az ilyen messiások gyorsan fel, gyorsan le, lásd MZP.
Mivel 2 forduló van, nem volt nagy riziko. Sokan nem biztak Le Penben, de aztán összekapta magát.

Zemmouron kívül mki Macront támogatja a második körben. De legalabbis Le Pen ellen szól.
Ez egy az egyben készült közvéleménykutatásokban nem látszik. Van ahol már hibahatáron belül állnak. 2-8%-os Macron előnyről indulnak.

Ugye a szavazók nem mindig követik az elnökjelöltjük ajánlását. Pl. Melenchon szavazóinak ötöde átszavaz balszélről Le Penre. Városi, fehér fizikai melósok.

Alapvetően ha Macron nem hibázik behúzza. De a folyamatos áremelkedések rontják a közhangulatot. Lesz még egy elnökjelölti tévévita. 70-30-ra adnám Macronnak az esélyeket. Le Pennek, ha felszínén bír maradni, a kövi elnökválasztás lesz az esélye, ahol Macron már nem indulhat. A nagy kérdés az, mi lesz a Macron nélküli, most teljesen rá épülő kormánypárttal, akkor. De persze először várjuk meg a mostani eredményt.

Sztem nekünk mindkét jelölt győzelme jó. Persze Le Pen nagy poén lenne, de alapvetően Macron is szuverenista, pragmarista Európa politikát visz.
Köszi a részletes választ.
10+ éve amikor még néha néztem tv-t itt magyarba akkor mondta egy szagértő 2008-2009 után kevéssel hogy ny európában 20 éven belül el fogják érni a magyar életszínvonalat. Mármint a ottani középosztály. Ezt ők ahogy mondták sokként fogják megélni.
Na mármost a idő fele eltelt...
Lejtmenet van a eu-ban ha tetszik ha nem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 529
93 834
113
Köszi a részletes választ.
10+ éve amikor még néha néztem tv-t itt magyarba akkor mondta egy szagértő 2008-2009 után kevéssel hogy ny európában 20 éven belül el fogják érni a magyar életszínvonalat. Mármint a ottani középosztály. Ezt ők ahogy mondták sokként fogják megélni.
Na mármost a idő fele eltelt...
Lejtmenet van a eu-ban ha tetszik ha nem.
Egyébként minden nyugati gazdasági problémával együtt ezt nem gondolom. Marad Nyugaton a hozzánk képest magasabb életszínvonal csak zárul az olló. És nemcsak azért mert felzárkózunk, hanem valóban van egy kicsi, de trendszerű visszaesés a nyugati életszínvonalban. Persze ez differenciált. Ausztria, Németország inkább nem, Franciaország inkább igen, Olaszorszag, Spanyolország, Portugália meg nagyon is. Vásárlóerő paritáson szamolt GDPben (tehát ami figyelembe veszi a helyi árszínvonalat is) a görögök utan, tavaly a portugalokat is lehagytuk.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ne sértegess! Nem vagyok libsi, sose voltam.
A véleményem inkább tényeken alapul:
  • Az orosz akkora veszteségeket szenved, mind emberi, mind anyagi értelemben, amit sem meg Kína sem vállalna be Tajvanért .
  • Az orosz veszteség nagyobb része mégsem ez, hanem a gyorsuló gazdasági hanyatlása lesz. Illetve annak hosszú távú következményei. Ez az ami elriasztja "az új világrend" önjelölt hatalmait a fegyveres beavatkozástól.
  • Szembe kell nézni azzal a lehetőséggel, hogy mi van, ha nem tud fordítani az orosz? Ha ismét kudarcot vall az orosz haderő Kelet-ukrajnában, akkor még nagyobb bajban lesz Putyin (és Lavrov).

Szóval mitől libsi a véleményem? Libsi tényeken alapul?

Vagy alapú inkább a tények tagadása részedről. Álmodozni világmegváltó dolgokról lehet, de ez a háború nem hozza el az USA vagy a jelenlegi világrend bukását.
Gondolom ezt nehéz elfogadnod.
Ezért jobb, ha érzelmek nélkül próbálsz értékelni.
Én sem kedvelem a jelenlegi helyzetet, de ez van. Az USA céljaival, eszközeivel sem értek egyet. De Putyin elcseszte ezt a háborút. Nem fog változni semmi.
Napról napra fogy az ideje.
Akkor szeretném tételesen kérni, hogy a kieső nyersanyagokat, félkész, és késztermékeket, beleértve pl.: a kombájnokat mivel, és honnan váltja ki a nyugat.
Lehetőleg meglehetősen gyorsan, mert jelenleg épp térdel le az ipar.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
Akkor szeretném tételesen kérni, hogy a kieső nyersanyagokat, félkész, és késztermékeket, beleértve pl.: a kombájnokat mivel, és honnan váltja ki a nyugat.
Lehetőleg meglehetősen gyorsan, mert jelenleg épp térdel le az ipar.
Oroszország évi 380 Mrd $ értékben exportál, főleg nyersanyagokat.
Ez a vilagkereskedelem (15-16 000 Mrd $) kb. 2, azaz KETTŐ %-a!

A világgazdaság kiheveri az orosz export hiányát, az energiaforrások tekintetében picit nehezebben, turbulenciával, de azt is ki kell bírni. Történelmi léptékben semmi, ami most történik.

Az oroszok igyekeznek pánikot kelteni, hisz ez az érdekük. Tudjuk. Értjük.

Az exportjukon belül kifejezetten kevés a kész és félkész termék, nincs benne semmi, ami nagyon rövid időn belül ne lenne pótolható vagy hiánya problémát jelentene.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Oroszország évi 380 Mrd $ értékben exportál, főleg nyersanyagokat.
Ez a vilagkereskedelem (15-16 000 Mrd $) kb. 2, azaz KETTŐ %-a!

A világgazdaság kiheveri az orosz export hiányát, az energiaforrások tekintetében picit nehezebben, turbulenciával, de azt is ki kell bírni. Történelmi léptékben semmi, ami most történik.

Az oroszok igyekeznek pánikot kelteni, hisz ez az érdekük. Tudjuk. Értjük.

Az exportjukon belül kifejezetten kevés a kész és félkész termék, nincs benne semmi, ami nagyon rövid időn belül ne lenne pótolható vagy hiánya problémát jelentene.
nem a blabla érdekelt. Ezt már hallottam.
Listázd kérlek, a fent említett dolgok kiváltásának konkrét módját.
És nincs ki kell bírni, mutasd meg honnan fog jönni, és mikorra.
A 3 hónapnál hosszabb megoldást nem bírjuk ki, szóval addigra.