[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 754
113
Csak hogy ma délután se maradjon ki, pusztán azért mert vasárnap van. :(
Merkel mamát találná már meg valamelyik, amelyikkel szelfizett.

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/ujabb_tamadas_tortent_nemetorszagban.618257.html
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
<i>"Na, ennyire kell panoz baromságait komolyan venni."</i>

Nem az ő hibája, vagy nem csak az övé... A HVG-n pl. azon agyaltak -amíg nem derült ki több az elkövetőröl-, hogy "biztos családi dráma".

Zsigerből nácizik folyton.

"Akár simogatják, akár verik (...), mindig ordít. Hangosan jajveszékelve, üvöltve. Nem ismer skálát az ordításban; ordítását nem hozza viszonyba fájdalma nagyságával, hanem mindig egyforma magasságban, pimaszkodva ordít és üvölt."

Pár oldallal arrébb jobbikos halálbrigádot vizionált.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="nekerdez">Nálunk 20 év múlva is bikinis lányok lesznek a strandon.

Igen, de ha így haladunk, akkor az átlagéletkoruk 50 év lesz, mivel a fiatalok mind elhúznak innen.</blockquote>

Én nem vagyok meggyőződve róla, hogy olyan nagy érvágás az országnak a munkaerő kivándorlás. Hogy mire gondolok?
Nekem 4 ismerősöm is van/volt, aki kiment dolgozni. Lássuk őket:

Egyikük az <del>ígéret földjére</del> usába ment ki dolgozni.
Itthon betanított munkás volt több gyárban is.
Odakint építkezéseken segédmunkás. Ja, és illegális bevándorló, ha lebukik kitoloncolják. 5 éve van kint, azóta nem találkozhatott a családjával személyesen. Irigylésre méltó élet.

A második Londonban él.
Itthon biztonsági őr volt két helyen.
Odakint egy étterem konyháján dolgozik. Most asszem már húst is süthet. :D Elmesélte, hogy milyen nagyszerű arrafelé az élet. Lakott a négerek közt, de elköltözött, mert minden este kint volt a rendőrség mert minden este gyilok volt. Most az arabok közt él. Ott békésebb a hangulat, csak épp semmi keresztény ünnep nincs. Se karácsony, se húsvét se pünkösd. Ja és a velem egykorú srác (38) 50-nek néz ki.

A harmadik egy lány, aki szintén Angliában dolgozik.
Itthon pincérnő volt.
Odakint csomagolóként dolgozik gépsoron. 4 férfival él együtt egy lakásban, akik nem mind magyarok. Ha betegsége van, akkor 20-30 km-ert kell utaznia, mert nincs a városban (igen, város, nem falu) orvos!
Nem tudja befejezni a főiskolát, mert nincs ideje tanulni a munka mellet. Most talán jobbra fordulhat a sorsa, mert összejött egy spanyol fickóval, aki talán segíthet neki, de ki tudja mi lesz még abból....

A negyedik.
Itthon egy rendezvényszervező cégnél volt mindenes.
Odakint betanított munkás melót kapott volna. Hát nem kért belőle, visszajött. Visszavették a munkahelyére, megismerkedett egy lánnyal. Most van egy lassan 3 éves kislányuk, vettek egy lakást hitelre, és élnek , dolgoznak, nem panaszkodnak.

Az első 3 emberért szerintem nem kár. Nem voltak nélkülözhetetlenek és kint sem lesznek azok soha. És sokan vannak még ilyenek, akik kimennek, hogy ott szívjanak. És már ők is tudják, hogy ott sincs kolbászból a kerítés.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Majd ha napiszintre emelkednek a robbantások meg elkezdődnek a pogromok hazajönnek elég gyorsan.
Nem kellenek azok sem. Németországban szocializálódott, tanult ismerős, német férjjel Mo. felé tendál, mert még az echte német is úgy véli, hogy Mo. sokkal stabilabb a hely, mint ma Németország.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160724-machetevel-gyilkolt-egy-ferfi-nemetorszagban-reutlingen.html

Az ámokfutások egyik jellegzetessége, hogy sorozatban jönnek. Ha egy társadalomban van három potenciális ámokfutó, akkor amint az egyik akciózik, akkor a többi felbátorodik és ő is akcióba lép. Ez nemzetközi szinten is így van. Szóval reméljünk Magyarországon nem ül valaki otthon ilyen elképzelésekkel...
 

cataflam28

Member
2016. február 14.
42
1
8
Ez most már mindennapos lesz.. lehet itt rinyálni, hogy nem a migrán nem a szír, nem a muzulmán, de ezek mind barbárok, eltekintve attól a pártol aki nem. Sose hittem volna hogy ezt mondom, de inkább 10 cigány, mint 1 ilyen féreg.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
https://www.youtube.com/watch?v=Vdm2bi0uJEU
https://www.youtube.com/watch?v=VReNHQL0RBA
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
bItYuBfoK7s.jpg
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Értem, és? Akkor most az mszp nyert, vagy a jobbik?

Orbán. Egyszemélyes teljhatalmat akart, megkapta.

Vagy úgy egyáltalán, ez most mit akar bizonyítani?

Nem tudom. Roni kezdte azzal, hogy azt állította, hogy nálunk a nép Orbán mellett van. Nem értettem vele egyet és Ennek az ellenkezőjét bizonyítottam be.

Nem értelek én titeket... Arra kéne fókuszálni a magyar baloldalnak, meg liberálisoknak, hogy felülvizsgálják saját maguk, hogy miért nincsenek a kanyarban sem, mert azért az tény, hogy utóbbi 2 választáson labdába sem rúgtatok...

Hogy micsoda? Miért használsz többes számot? Ki az a mi? Mármint mi, mint az értelmes választók? így viszont mi 2010-ben sikert értünk el, hiszen megbukott az MSZP-SZDSZ. 2014-ben viszont kudarc lett, hiszen maradt a Fidesz.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Persze a szomoru az, hogy ez nagyjabol minden eszmerendszer moge teljes vallszelesseggel "beallora" igaz; itthon jellemzoen nem merlegelunk, hanem partszimpatia alapjan itelkezunk, gondolkodas nelkul (valoszinuleg mashol is).

Sajnos így van. Ha csak azt az egyszerű szabályt tartanák be a magyar szavazók, hogy ha egy párt rosszul kormányoz, akkor mennie kell, akkor most máshogy nézne ki a politika. 2006-ban nem nyert volna az MSZP, 2014-ben a Fidesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="zsolti">Értem, és? Akkor most az mszp nyert, vagy a jobbik?

Orbán. Egyszemélyes teljhatalmat akart, megkapta.

Vagy úgy egyáltalán, ez most mit akar bizonyítani?

Nem tudom. Roni kezdte azzal, hogy azt állította, hogy nálunk a nép Orbán mellett van. Nem értettem vele egyet és Ennek az ellenkezőjét bizonyítottam be.

Nem értelek én titeket... Arra kéne fókuszálni a magyar baloldalnak, meg liberálisoknak, hogy felülvizsgálják saját maguk, hogy miért nincsenek a kanyarban sem, mert azért az tény, hogy utóbbi 2 választáson labdába sem rúgtatok...

Hogy micsoda? Miért használsz többes számot? Ki az a mi? Mármint mi, mint az értelmes választók? így viszont mi 2010-ben sikert értünk el, hiszen megbukott az MSZP-SZDSZ. 2014-ben viszont kudarc lett, hiszen maradt a Fidesz.</blockquote>

Na, akkor jobbikos vagy? Ezt nem gondoltam volna a posztjaid alapján én egyértelműen balliberál oldalra láttalak eddig. Ha a Fidesz, Mszp, szdsz utódok nem tetszenek, akkor viszont más nincs nálunk, tehát csak jobbikos lehetsz. Mert ha osztod itt az észt, hogy értelmes választók, akkor gondolom szavazol azért valakire...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="2ndt">Persze a szomoru az, hogy ez nagyjabol minden eszmerendszer moge teljes vallszelesseggel "beallora" igaz; itthon jellemzoen nem merlegelunk, hanem partszimpatia alapjan itelkezunk, gondolkodas nelkul (valoszinuleg mashol is).

Sajnos így van. Ha csak azt az egyszerű szabályt tartanák be a magyar szavazók, hogy ha egy párt rosszul kormányoz, akkor mennie kell, akkor most máshogy nézne ki a politika. 2006-ban nem nyert volna az MSZP, 2014-ben a Fidesz.</blockquote>

Ebben így még van is igazság, csak kire cseréljük le őket? Aki nem megy el szavazni az mindenkire szavaz, valakire tehát muszáj. A paletta meg adott, csak rossz, és mégrosszabb van. Nálam a preferencia mindig az volt, hogy a nagyon nagy hülyeségeket csinálni akarók ellen szavazok, ez általában azt jelentette, hogy a ballib ellen.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Én nem vagyok meggyőződve róla, hogy olyan nagy érvágás az országnak a munkaerő kivándorlás. Hogy mire gondolok?
Nekem 4 ismerősöm is van/volt, aki kiment dolgozni. Lássuk őket:

Egyikük az <del>ígéret földjére</del> usába ment ki dolgozni.
Itthon betanított munkás volt több gyárban is.
Odakint építkezéseken segédmunkás. Ja, és illegális bevándorló, ha lebukik kitoloncolják. 5 éve van kint, azóta nem találkozhatott a családjával személyesen. Irigylésre méltó élet.

A második Londonban él.
Itthon biztonsági őr volt két helyen.
Odakint egy étterem konyháján dolgozik. Most asszem már húst is süthet. :D Elmesélte, hogy milyen nagyszerű arrafelé az élet. Lakott a négerek közt, de elköltözött, mert minden este kint volt a rendőrség mert minden este gyilok volt. Most az arabok közt él. Ott békésebb a hangulat, csak épp semmi keresztény ünnep nincs. Se karácsony, se húsvét se pünkösd. Ja és a velem egykorú srác (38) 50-nek néz ki.

A harmadik egy lány, aki szintén Angliában dolgozik.
Itthon pincérnő volt.
Odakint csomagolóként dolgozik gépsoron. 4 férfival él együtt egy lakásban, akik nem mind magyarok. Ha betegsége van, akkor 20-30 km-ert kell utaznia, mert nincs a városban (igen, város, nem falu) orvos!
Nem tudja befejezni a főiskolát, mert nincs ideje tanulni a munka mellet. Most talán jobbra fordulhat a sorsa, mert összejött egy spanyol fickóval, aki talán segíthet neki, de ki tudja mi lesz még abból....

A negyedik.
Itthon egy rendezvényszervező cégnél volt mindenes.
Odakint betanított munkás melót kapott volna. Hát nem kért belőle, visszajött. Visszavették a munkahelyére, megismerkedett egy lánnyal. Most van egy lassan 3 éves kislányuk, vettek egy lakást hitelre, és élnek , dolgoznak, nem panaszkodnak.

Az első 3 emberért szerintem nem kár. Nem voltak nélkülözhetetlenek és kint sem lesznek azok soha. És sokan vannak még ilyenek, akik kimennek, hogy ott szívjanak. És már ők is tudják, hogy ott sincs kolbászból a kerítés.

A három kint maradottból kettőre sürgős szükség lenne itthon a munkaerőpiacon, mert hiány van belőle, de valószínűleg a harmadik is jól jönne.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Majd ha napiszintre emelkednek a robbantások meg elkezdődnek a pogromok hazajönnek elég gyorsan.

Szinte kizárt, hogy lenne ilyen. Kezelni fogják a helyzetet. Korábban is rémüldöztek, hogy majd iszlamizálódik Európa, de közben meg az iszlám szokásokat egyre nehezebb lesz tartani nyugaton. Most kezd el terjedni, hogy kitoloncolás is járhat olyanért, hogy ha nem fognak kezet nővel, nem fürdenek együtt a különböző nemű gyerekek az iskolában stb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Hát azt kívánom, hogy legyen neked igazad, mégha én kicsit sötétebbnek is látom a helyzetet.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="krisss">Majd ha napiszintre emelkednek a robbantások meg elkezdődnek a pogromok hazajönnek elég gyorsan.

Szinte kizárt, hogy lenne ilyen. Kezelni fogják a helyzetet. Korábban is rémüldöztek, hogy majd iszlamizálódik Európa, de közben meg az iszlám szokásokat egyre nehezebb lesz tartani nyugaton. Most kezd el terjedni, hogy kitoloncolás is járhat olyanért, hogy ha nem fognak kezet nővel, nem fürdenek együtt a különböző nemű gyerekek az iskolában stb.</blockquote>

Nem fogják, mert már ez a szám önmagában kezelhetetlen. A német biztonsági szervek kapacitása abszolúte nem készült fel ilyen helyzetekre és nincs megfelelő kiképzett létszám. Még a csont iszlamistákat se tudják mind megfigyelni, hát még ezeket a periódikus őrülteket.
Már a törökök se integrálódtak és nem is keverednek a németekkel, feleséget is otthonról hoznak. Szép lassan iszlamizálódik és afrikanizálódik bezony Európa, csak nem a felszínt kell nézni, hanem a külvárosokat.
A kitoloncolást felejtsd el. 10e euró per fő a költsége - már ha az anyaország <b>hajlandó</b> fogadni a gépet.
A kitoloncolási eljárás hosszadalmas és bonyolult, főleg a jogi része, piti bűncselekményekért biztos nem lehetséges. Egy rakás ügyvéd les ilyen jövedelemképző lehetőségre, nem megy csak pikk-pakk.
És megemlítem mellékesen, Afganisztán, Líbia, Tunézia, Pakisztán eleve kijelentette, hogy <b>egy darab</b> migránst se fogad vissza.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez ugy működik hogy elkapjak valami bűncselekményel és felajanljak neki hogy vagy önként hazamegy vagy sitt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez ugy működik hogy elkapjak valami bűncselekményel és felajanljak neki hogy vagy önként hazamegy vagy sitt.

És mi van, ha a sittet választja? :)

(Mert mondjuk akkor 2-3 év múlva szabadul, de utána még mindig az EU-ban lesz. Ha hazamegy, akkor meg nem.)