[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
az pct rakettára gondolsz?
Mert az mexikói volt és mint kiderült, már jóval előbb volt nekik olyanjuk, mint az ukránoknak csak eszébe jutott volna.
Én a szlovák maffiára amelyik ukrajnának adott javelinekkel kolbászolt, de találtak már több fegyvert az euban amit ukrajnának szántak.

Francia mondás:
Hogy hívják Líbia fővárosát?

Marseille!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 183
113
Persze hogy van, volt eddig is, de ahogy mondtam, kimondottan orosz érdek lenne most egy pár lelőtt francia rendőr/ártatlan ahol kiderül hogy a francia nép dobta össze a zsetont a gyilkos fegyverre, ami ukrajnából km erült ide vissza, rájuk lövöldözni! Ez az oroszoknak egy jackpot. Táptalaj most adott, ha én látom, aki ezért kapja ott a rubelt, szerintem szintén látja, na...
Ugyan, abból mi lett, h a Lafarge finanszírozta az Iszlám Államot? Semmi.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113
Ma 45000 rendfenntartó lesz szolgálatban, Lyon ,Marseille és Grenoble erősítést kap.
Állítólag, meg nem erősített hírek szerint a NATO által Ukránoknak átadott fegyverekkel is lövöldöznek a szimpatikus fiatalok.:confused:
A belügyminiszter kijelentette hogy mindenki aki rátámad a rendfenntartó erõkre gyorsított eljárásban lesz elítélve.
Az előállítottak jelentős része 17 éves vagy az alatti, elkaptak néhány 12-13 éves kölyköt is.
Ma a tévében eljátszottak a gondolattal hogy a hadsereg bevetésre kerülhet-e, nagyjából azt mondták amiről beszégettünk hogy a hadsereg nem alkalmas erre és egyelőre nincs is rá szükség.
Az lesz érdekes amikor egy nato által átadott manpads-al lekapnak egy gépet a de gaulle reptérnél le vagy felszálláskor.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Szt Javelint. Igen, ha az oroszok tényleg gecik lennének, ezt csinálnák. Meg a mexikói kartelleket is kistafíroznák.
Az ő helyükben én konkrétan ezt tolnám. Egy HMG-s hummer ide az egyik kartellnek, egy kis javelin oda a másiknak, itt egy stinger az East Enden Londonban, ott egy Faust3 a párizsi fiataloknak.

Ha már van a Kreml-re támadó drón, meg "orosz ellenzékiek" full Nato járművekkel és cuccokban néha lengyelül/angolul beszélve orosz területen, nem látom hogy miért ne csinálnának meg egy ilyet?!

Az a rossz érzésem van, hogy meg is fognak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A pakik közt van odakinn a legtöbb elmebeteg... Többek között ezért is jöttem haza anno a Liverpooli robbantástól nem voltam messze.
Jah. Az nem volt sportszerű.
Pár mentős barátom a riasztottak között volt. Még mindig nem tették túl magukat rajta.
Sztem nem is fogják.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 929
123 437
113
az pct rakettára gondolsz?
Mert az mexikói volt és mint kiderült, már jóval előbb volt nekik olyanjuk, mint az ukránoknak csak eszébe jutott volna.
Volt ott több is, de a legtöbb európai alvilágban kerengő fegyver ukràm vagy szerb eredetű. ( jah meg dnyezter mellék)

Főleg 2014 és 2022 közt odakrült.cuccokból tűnt el rengeteg. Több ezer éjjellàtót kerrestek az amcsik az ukránokon 21-ben.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Az ő helyükben én konkrétan ezt tolnám. Egy HMG-s hummer ide az egyik kartellnek, egy kis javelin oda a másiknak, itt egy stinger az East Enden Londonban, ott egy Faust3 a párizsi fiataloknak.

Ha már van a Kreml-re támadó drón, meg "orosz ellenzékiek" full Nato járművekkel és cuccokban néha lengyelül/angolul beszélve orosz területen, nem látom hogy miért ne csinálnának meg egy ilyet?!

Az a rossz érzésem van, hogy meg is fognak.
Nyíván érdekük lenne egy nagy Eu-s országot az ukránok ellen fordítani akkor lennének hülyék ha nem próbálnák meg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Az lesz érdekes amikor egy nato által átadott manpads-al lekapnak egy gépet a de gaulle reptérnél le vagy felszálláskor.
Pont ilyesmire gondoltam és utaltam én is, igen. Onnantól ki az aki kiszámolja, hogy mekkora lesz az EU-s légiközlekedés iparágazat vesztesége?! Mert én pl. onnan nem ülnék repülőre az EU-n belül jó ideig, az is biztos, s szerintem nem lennék vele egyedül! Lehet jobban odabaszna pl. az Air Francenak egy ilyen, mint a Covid. Az orosz meg itt ütné a vasat a kommunikációs vonalon, hogy hát igen, kár volt felfegyverezni egy bukott korrupt államot, etc.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113
Pont ilyesmire gondoltam és utaltam én is, igen. Onnantól ki az aki kiszámolja, hogy mekkora lesz az EU-s légiközlekedés iparágazat vesztesége?! Mert én pl. onnan nem ülnék repülőre az EU-n belül jó ideig, az is biztos, s szerintem nem lennék vele egyedül! Lehet jobban odabaszna pl. az Air Francenak egy ilyen, mint a Covid. Az orosz meg itt ütné a vasat a kommunikációs vonalon, hogy hát igen, kár volt felfegyverezni egy bukott korrupt államot, etc.
Sok-sok vörös vonalat húzott meg már Oroszország, szerencsére amikor azokat átlépték nem állt bele teljes erővel.
Amennyiben ezt a folyamatot az oroszok szervezték (haha, brics körül szimatolt makaróni, micsoda véletlen pont elkezdődtek a zavargások), akkor valamit visszaadnak, sajnálom az átlagjóskát odakint, de ez 10 éven belül úgyis előjött volna, sokkal de sokkal keményebben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Nyíván érdekük lenne egy nagy Eu-s országot az ukránok ellen fordítani akkor lennének hülyék ha nem próbálnák meg.
Azért mondtam, hogy csak egy idealista hülye hiheti hogy ezen nincsenek gőzerővel rajta, kb. van ott is egy szervezetnyi ember legalább, akinek ez a hivatása!

Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha pl. eddig a franciák semlegesen viselkedtek volna, és nem kéne az egész - talán GRU ? -azon törpöljön hogy tudják még szarabbá tenni most a helyzetet, a kölcsönösség elvén!

Jobb lenne a békesség, ez az egy tanulság van itt is!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 005
12 842
113
Persze hogy van, volt eddig is, de ahogy mondtam, kimondottan orosz érdek lenne most egy pár lelőtt francia rendőr/ártatlan ahol kiderül hogy a francia nép dobta össze a zsetont a gyilkos fegyverre, ami ukrajnából km erült ide vissza, rájuk lövöldözni! Ez az oroszoknak egy jackpot. Táptalaj most adott, ha én látom, aki ezért kapja ott a rubelt, szerintem szintén látja, na...
Ez vilagos hogy mi az orosz erdek. Csak arra utaltam hogy ezek mar alapbol ugy utaljak a franciakat meg a francia kulturat mint a szart ugyhogy a hergeles orosz titkosszolgalatok reszerol nem oszt nem szoroz. Ettol fuggetlenul nyilvan "hozzasegitenek" a mar kialakult szituaciohoz.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 183
113
Sok-sok vörös vonalat húzott meg már Oroszország, szerencsére amikor azokat átlépték nem állt bele teljes erővel.
Amennyiben ezt a folyamatot az oroszok szervezték (haha, brics körül szimatolt makaróni, micsoda véletlen pont elkezdődtek a zavargások), akkor valamit visszaadnak, sajnálom az átlagjóskát odakint, de ez 10 éven belül úgyis előjött volna, sokkal de sokkal keményebben.
Nem kell ezt szervezni, de nem titokzatos szolgálat, amelyik nem próbál meg kihasználni egy ilyen ziccert.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez vilagos hogy mi az orosz erdek. Csak arra utaltam hogy ezek mar alapbol ugy utaljak a franciakat meg a francia kulturat mint a szart ugyhogy a hergeles orosz titkosszolgalatok reszerol nem oszt nem szoroz. Ettol fuggetlenul nyilvan "hozzasegitenek" a mar kialakult szituaciohoz.
De inkább utálják a munkanélküliséget, kilátástalanságot stb.
Nem gondolom, hogy puszta passzióból csinálna ilyeneket bárki is.
És igen, benne van az is, hogy kurva rossz a lakosság ezen részének viszonya a rendőrséggel.
És ez pedig igenis mindkét fél hibája.
/És nem én vagyok ilyen okos, hanem aki ott él és van most is. /