[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 508
113
Nyíván érdekük lenne egy nagy Eu-s országot az ukránok ellen fordítani akkor lennének hülyék ha nem próbálnák meg.
Azért mondtam, hogy csak egy idealista hülye hiheti hogy ezen nincsenek gőzerővel rajta, kb. van ott is egy szervezetnyi ember legalább, akinek ez a hivatása!

Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha pl. eddig a franciák semlegesen viselkedtek volna, és nem kéne az egész - talán GRU ? -azon törpöljön hogy tudják még szarabbá tenni most a helyzetet, a kölcsönösség elvén!

Jobb lenne a békesség, ez az egy tanulság van itt is!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 067
13 081
113
Persze hogy van, volt eddig is, de ahogy mondtam, kimondottan orosz érdek lenne most egy pár lelőtt francia rendőr/ártatlan ahol kiderül hogy a francia nép dobta össze a zsetont a gyilkos fegyverre, ami ukrajnából km erült ide vissza, rájuk lövöldözni! Ez az oroszoknak egy jackpot. Táptalaj most adott, ha én látom, aki ezért kapja ott a rubelt, szerintem szintén látja, na...
Ez vilagos hogy mi az orosz erdek. Csak arra utaltam hogy ezek mar alapbol ugy utaljak a franciakat meg a francia kulturat mint a szart ugyhogy a hergeles orosz titkosszolgalatok reszerol nem oszt nem szoroz. Ettol fuggetlenul nyilvan "hozzasegitenek" a mar kialakult szituaciohoz.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 269
29 622
113
Sok-sok vörös vonalat húzott meg már Oroszország, szerencsére amikor azokat átlépték nem állt bele teljes erővel.
Amennyiben ezt a folyamatot az oroszok szervezték (haha, brics körül szimatolt makaróni, micsoda véletlen pont elkezdődtek a zavargások), akkor valamit visszaadnak, sajnálom az átlagjóskát odakint, de ez 10 éven belül úgyis előjött volna, sokkal de sokkal keményebben.
Nem kell ezt szervezni, de nem titokzatos szolgálat, amelyik nem próbál meg kihasználni egy ilyen ziccert.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 181
20 742
113
Ez vilagos hogy mi az orosz erdek. Csak arra utaltam hogy ezek mar alapbol ugy utaljak a franciakat meg a francia kulturat mint a szart ugyhogy a hergeles orosz titkosszolgalatok reszerol nem oszt nem szoroz. Ettol fuggetlenul nyilvan "hozzasegitenek" a mar kialakult szituaciohoz.
De inkább utálják a munkanélküliséget, kilátástalanságot stb.
Nem gondolom, hogy puszta passzióból csinálna ilyeneket bárki is.
És igen, benne van az is, hogy kurva rossz a lakosság ezen részének viszonya a rendőrséggel.
És ez pedig igenis mindkét fél hibája.
/És nem én vagyok ilyen okos, hanem aki ott él és van most is. /
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 508
113
Ez vilagos hogy mi az orosz erdek. Csak arra utaltam hogy ezek mar alapbol ugy utaljak a franciakat meg a francia kulturat mint a szart ugyhogy a hergeles orosz titkosszolgalatok reszerol nem oszt nem szoroz. Ettol fuggetlenul nyilvan "hozzasegitenek" a mar kialakult szituaciohoz.
Mindig a létező probléma a legjobb táptalaj bármilyen művelethez, mikor adott a hógolyó, csak kicsit lökni kell rajta a lavinához. Az hogy kiosztanak pár tár lőszert meg shotgunt, karabélyt, az pont lehet game changer a feszült pillanatban.

Abba is bele kell gondolni, egy ügynök elég mikor elülne spontán a buli X idő múlva, aztán mint a Majdannál, belelő kicsit a rendőrökbe, arabokba is ide-oda.

Alaprobléma megvolt? Meg! Mégis nagyon más lehet a kifutás így? Naná!

Egy ilyen pl. a Majdanért orosz szemszögből nézve kb. simán kijárna minden Nyugati országnak, a franciáknál most ezért igen meleg a pite, em irigylem az elhárításukat!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Sok-sok vörös vonalat húzott meg már Oroszország, szerencsére amikor azokat átlépték nem állt bele teljes erővel.
Nem, egyetlenet húzott meg. Csak mindenhol vörös vonalat láttok, ahol azt mondják, hogy ha ezt megteszitek, annak következményei lesznek.
Az egyetlen vörös vonal így hangzott kb:
Nem lesz olyan világ ahol nincs Oroszország.
A többire meg eddig mindig válaszoltak. Ez is csak egy válasz a szemétkedésre.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 508
113
Khm, Krím.
Khm, Kardigán kihúzása a pácból.
No meg, valahogy Prigo is úgy került Belaruszba, hogy nem égtek a városaik 4 napig, ha igazi volt fél nap alatt elfojtották, de ha nem akkor meg az megint betyár fedett művelet volt, amiről azt se tudja mai napig senki hogy igazából ez mi a fasz volt fél napig?! Minden szakértő szakérti, de csak a korrektek mondják el hogy semmit nem tudnak, van legalább 5 elmélet ami lehet.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 483
113
Azért mondtam, hogy csak egy idealista hülye hiheti hogy ezen nincsenek gőzerővel rajta, kb. van ott is egy szervezetnyi ember legalább, akinek ez a hivatása!

Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha pl. eddig a franciák semlegesen viselkedtek volna, és nem kéne az egész - talán GRU ? -azon törpöljön hogy tudják még szarabbá tenni most a helyzetet, a kölcsönösség elvén!

Jobb lenne a békesség, ez az egy tanulság van itt is!
Viszont van pár még egyszerűbb módszer arra hogy hogyan lehet biztosra menni, feltéve ha van ennyire profi szinten az orosz titkosszolgálat, illetve ennyire elvan mérgesedve a viszony köztük, én a fegyverszállítások ellenére nem vagyok ebben biztos.

Például felgyújtani pár mecsetet azzal az üzenettel hogy ez a bosszú része, vagy tüntetések közben egy orosz/orosz megbízású mesterlövész leszed pár kiskorút és ezt is úgy beállítani hogy annak tűnjön ami a cél, esetleg álruhás zsaruk agyonvernek pár randalírozót amit videóra is vesznek valakik. Ezekkel jobban fel lehet az indulatot kelteni mint pusztán fegyverekkel mert a fegyver önmagában nem képes cselekedni, kell a kezelő hozzá. Én lennék vele megbízva akkor ezt csinálnám mert gyorsabb és nehezebb ellene védekezni, + mi van ha az átadott fegyvert inkább nem használják+ akinek átadnák és használná azt valószínűleg figyelik a francia szolgálatok. Túl sok macera, mikor gyorsan kell cselekedni.

Aztán ha már megvan a gyűlölet az emberek kreatívak a fegyverek terén.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 878
47 508
113
Viszont van pár még egyszerűbb módszer arra hogy hogyan lehet biztosra menni, feltéve ha van ennyire profi szinten az orosz titkosszolgálat, illetve ennyire elvan mérgesedve a viszony köztük, én a fegyverszállítások ellenére nem vagyok ebben biztos.

Például felgyújtani pár mecsetet azzal az üzenettel hogy ez a bosszú része, vagy tüntetések közben egy orosz/orosz megbízású mesterlövész leszed pár kiskorút és ezt is úgy beállítani hogy annak tűnjön ami, esetleg álruhás zsaruk agyonvernek pár randalírozót amit videóra is vesznek. Ezekkel jobban fel lehet az indulatot kelteni mint pusztán fegyverekkel mert a fegyver önmagában nem képes cselekedni, kell a kezelő hozzá. Én lennék vele megbízva akkor ezt csinálnám mert gyorsabb és nehezebb ellene védekezni, + mi van ha az átadott fegyvert inkább nem használják+ akinek átadnák és használná azt valószínűleg figyelik a francia szolgálatok. Túl sok macera, mikor gyorsan kell cselekedni.
Itt már ennyire konkrétumokba nem is akartam belemenni, az elv volt a lényeg nekem, biztos marha nagyot mennek az elhárításnál is napjainkban a franciák, most ott senki nincs szabin!
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
942
8 160
93
Amúgy, csak hogy felvázoljak egy kis érdekességet: 2016 márciusában lelőtték az egyik belga atomerőmű biztonsági őrét


2016 Novemberében szintén belgiumban elkaptak francia-arab terroristasejtet akiknél egy francia atomerőmű térképe volt.

2017 januárjában egy 4 fős terroristacsoport fogságából szabadítottak ki egy francia atomerőmű elrabolt biztonságiőrét.
2017 februárjában történt egy baleset egy francia atomerőműnél. "Baleset robbanás történt! ..De nem jelent veszélyt."
Egy attól pár kilométerre lévő magyar hölgy mondta írta is hogy lövöldözést és két robbanást hallott.

2 hét csend
2017 február..a nyugati sajtó bejelenti hogy egy radioaktív izotópfelhő jelent meg Spanyolországtól Hollandiáig Franciaország felett..azt írták mondták: "az űrből jött!" "Természetes jelenség..csak mesterséges!" "Egy orosz gyógyszerészeti laborból származik!"
Az orosz labort nyomták leginkább.



Oroszország VASTAGON megcáfolta ezt, de addigra senkit nem érdekelt.
2017 július: a svájci csúcson a fő téma: "Meg kell erősíteni az atomerőművek biztonságát védelmét!"
És innentől kezdve évente fontos téma lett Svájcban az európai atomerőművek védelme.
Németországban bezárják az összes atomerőművet!

De a belgát is:

Fukushima..meg 2003 óta meg a Gretácska miatt :D ...hát persze..csakis