[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113
Aki annyira szavazni akar,és nem otthon él,ki kell bírjom 4 évente 1 hazautat.

Nem, mert ha a gyakorlatban csökken a szavazási hajlandóság a kényelmetlensége miatt, akkor torzul a szavazási rendszer. Több mint fél milla szavazónál pedig ez már nem is elhanyagolható szavazatmennyiség.

Amúgy ha négy évente kibír valaki egy hazautazást a szavazás miatt, akkor mit csináljon a többi népszavazással, mint ami például most október 2-án lesz? Bírjon ki 4 évente két utat? Meddig lehet ezt folytatni?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113
Az alaptörvény az alaptörvény, ha volt annyi szavazatuk egy demokratikus választás után, hogy újat tudjanak írni, akkor nincs amit diktatúrázni.

Egy alkotmányt a gyakorlatban akkor nehéz kritizálni, ha a nép, esetünkben a választásra jogosultak legalább kétharmada, rászavaz. A 2010-es választáson a Fidesznek egyharmad volt meg. A választásra jogosultak 33%-a szavazott rájuk. A választók 52%-a. Az Alaptörvényt csak ők szavazták meg.

Ha legalább az MSZP-vel össze tudtak volna állni, akkor a választásra jogosultak 45%-át képviselték volna (ami még mindig kevés), de a választók 72%-át.

Ha meg a négy parlamenti párt megszavazta volna, akkor a választásra jogosultak (pongyolán fogalmazva: a nép) vagy 60%-át képviselték volna, a választók 93%-át. Erre már rá lehet mondani, hogy ok. Bár így is némileg túlfűtött hangulat volt és a Fidesz nem alkotmányozásra kapott ennyi szavazatot. A Fidesz nem véletlenül sietett az Alaptörvénnyel, tudta, hogy nemsoká a nép rájön, hogy milyenek is valójában, akkor pedig nem sokan fogadták volna el az új alkotmányt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113
Ha valakinek szavazati joga van akkor mit jelent az, hogy könnyebben szavazahat a kelleténél?

Egyrészt az hogy levélben és méghozzá igencsak kétes feltételekkel. Már maga a kormány is úgy jut szavazói információkhoz ami minimum kétséges, de nem megfelelően van meg biztosítva hogy tényleg az szavaz-e és azt, ami eredetileg lenne.

Másrészt az, hogy ha már van levélben szavazás, akkor a külföldre költözötteknek is tudni kéne levélben szavazni. De így nem adott egyenlő feltételek a szavazók között.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113
  • Tetszik
Reactions: notaricon

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 805
56 338
113
Én sok helyre be merek menni. Igaz, vannak nálam bátrabbak, de olyanok is, akik még 1 macskától is megijednek.
Akkor szerinted létezik általánosan elfogadott "no go zóna"?
Koràbban àltalam csatolt angol cikkben részletesen le van irva, mi az a no- go zona. Olvassatok utàna.
Nem arról van szó, hogy egy bàtor legény nem mer oda bemenni. Hanem arról, hogy egy rendesen felöltözött nő zaklatàs nelkül közlekedhet- ott nappal, alkoholt lehet- e fogyasztani megtorlàs nèlkül, az illető orszàg törvènyei maradéktalanul èrvényesülnek- e stb.
A név kicsit félrevezető, az biztos.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 806
30 753
113
Mi ez a baromság, hogy nem alkotmányozásra kapott felhatalmazást? Megvan, hogy a parlamentben hány százalékkal mit tehetsz meg. Ez mindenki számára hozzaférhető infó. Ha ennek fényében is kétharmadnyi Fideszes képviselő bejutott, akkor erre is felhatalmazást kaptak.

Egyik mondatodban köpködöd a levélben szavazást, mert plusz infókhoz juthatnak a választóval kapcsolatban, másik mondatodban meg már mekkora egy geci a kormány, hogy a külföldre költözötteknek nem biztosítja a levélszavazatot. Neked vagy tudathasadásod van, vagy valaki azért fizet, hogy itt köpködj mindent és mindenkit.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 806
30 753
113
Ezért van pozitívuma annak, hogy ha a britek kilépnek az EU-ból. Abbamarad az értelmetlen áskálódásuk, mert nem bírják elviselni, hogy különutas politikájuk ideje lejárt.
Ugyanúgy áskálódnak tovább is, és még nem húztak el az EU-ból, el sem kezdték, nagy a gyanúm, hogy megpróbálnak bentmaradni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 975
113
Nem, mert ha a gyakorlatban csökken a szavazási hajlandóság a kényelmetlensége miatt, akkor torzul a szavazási rendszer. Több mint fél milla szavazónál pedig ez már nem is elhanyagolható szavazatmennyiség.

Amúgy ha négy évente kibír valaki egy hazautazást a szavazás miatt, akkor mit csináljon a többi népszavazással, mint ami például most október 2-án lesz? Bírjon ki 4 évente két utat? Meddig lehet ezt folytatni?


11 éve élünk kint,nem okozott volna gondot azért hazamenni,az összesre,persze nem szavazok már vagy 15 éve semmire,így nekem érdektelen a dolog.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az egypárti alaptörvény a diktatúra törvénye, töritanárként ezt tudnod kéne. Ha elfogadod ezt a botránytörvényt, magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt, hisz tanárként neked látnod kell, hogy 1 demokratikusnak látszó diktatórikus törvényről van szó. Demokratikus-e 1 olyan alaptörvény, amely lehetővé teszi a legnagyobb pártnak, hogy a saját győzelme érdekében átrajzolja a választási körzeteket, ill. a vele rokonszenvezők szavazását megkönnyítse és az ellenzékiek szavazását megnehezítse. Tényleg, szerinted a külföldre "menekülő" /mellesleg dolgozó/ magyarok hány %-a szavazna /ha szavazhatna/ a fideszre? 3, 2 vagy 1% sem? - Remélem ebben egyetértünk.

Fogalmad sincs mi a diktatúra. Nem is tudom minek használod ezt a kifejezést, maximum a bulvárból vett indokokkal tudod alátámasztani. 0 tudás 0 tapasztalat.
Legalább olvasd el az Alaptörvényt - amely Németországban is az - Grundgesetz.
A demokráciának ezek a szabályai. A vörösök is ugyanúgy használták a többségüket, a nekik tetsző módon hoztak törvényeket, alkottak rendeleteket.
Neked istenigazából a politikai oldal az az ami nem tetszik, de sajna a többség most másra voksolt. Sorry. Majd legközelebb.
Továbbá, nem az Alaptörvény nem tette lehetővé a választási körzetek változtatását, hanem a képviselők számának csökkenése miatt volt szükséges.
Ugye ? Inkább maradt volna 386 ingyenélő a mostani 199 helyett ??? Kommunista szemszögből igen.... Volt róla szó, hogy a vörösök is leadják a számukat, de aztán olyan erős volt a lobbi - jááj Ferikém, hát had maradjak még, tudod nyugdíjig kiteljen a a havi egymillió és akkor szép lesz nyugellátásom ... Szociéknál így ment ez.
A vele rokonszenvezők szavazását megkönnyítse, az ellenzékiekét pedig nem ??? Na ne röhögtess. Annyira egyoldalúan gondolkozol, hogy az már fáj. De leginkább a tudatlanság az ami.
Mennyien is dolgoznak kint ? 600 ezren ? Oké. Szavazzanak levélben, és hol laknak ? Bejelentett lakcíme ? Ismerek olyat nem is keveset, akik full illegálisan dolgoznak kint, és hát akkor ők milyen címre kérik ? És azok akik kéthavonta váltanak várost, munkahelyet ?
Az Alkotmánybíróság világosan leszögezte:
A Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező választópolgárok kapcsolata az állammal közvetlenebb és erősebb, mint az ilyen állandó lakóhellyel nem rendelkező választópolgároké. A Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező választópolgároktól elvárható, hogy szavazataikat (akár a külképviseleteken) személyesen adják le, figyelembe véve azt is, hogy szavazati joguk teljes: mind a pártlistára, mind pedig az egyéni választókerületi jelöltekre szavazhatnak, szemben azokkal, akik levélben szavazhatnak ugyan, de csak a pártlistákra adhatják le a voksukat.

Ebben mi a nem érthető ???

Nem tudom és nem is érdekel, hogy ki mire szavaz, csak azt tudom, hogy környezetemből nem azért mentek el mert itt "diktatúra" van, hanem mert meg voltak fojtva a devizahitellel, munkanélküliek lettek, illetve a zöme leginkább amiatt mert keveset kerestek, többre vágytak, saját lakásra, új kocsira. Tehát nem politikai indokok motiválták a távozásukat, hanem gazdasági. És mielőtt még orbánoznál, a többség 8-10 éve helyezte át a székhelyét, magyarul a ballib rendszer idején.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Olvastam. Kamuindokkal magyarázzák az eljárást. A lényege, hogy a gyakorlatban a külföldön dolgozó magyarok nehezebben tudjanak szavazni, míg a határon túli magyarok könnyebben a kelleténél.

Egy ló****t kamuindok. Jogilag teljesen helytálló. Neked is kiszedem a lényeget: a bejelentett lakcím a mérvadó. (aki összevissza repülget, dolgozik szerte Európában, hol rendelkezik állandó lakcímmel, nos ? Szerinted az állam feladata, hogy majd mindenki után rohangáljon a világban, hogy ugyan méltoztasson már elárulni hol tartózkodik életvitelszerűen ??? Tudod te mi az a kézbesítési vélelem ??? Hiába teszel a hivatalos küldeményre, ami neked mondjuk büntetést, vagy bírósági idézést kézbesítene, mert ha a hatósághoz "nem kereste" jelzéssel érkezik vissza, akkor - az ellenkező bizonyításig - úgy kell tekinteni, hogy az iratot a postai kézbesítés második tényleges megkísérlésének napját követő 5. munkanapon kézbesítettnek kell tekinteni. Ilyen esetekben a kézbesítési vélelem az ügyfél küldemény-átvételi szándékától függetlenül áll be, és a jogkövetkezményekkel is számolni kell.

A Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező választópolgárok kapcsolata az állammal közvetlenebb és erősebb, mint az ilyen állandó lakóhellyel nem rendelkező választópolgároké. A Magyarországon állandó lakóhellyel rendelkező választópolgároktól elvárható, hogy szavazataikat (akár a külképviseleteken) személyesen adják le, figyelembe véve azt is, hogy szavazati joguk teljes: mind a pártlistára, mind pedig az egyéni választókerületi jelöltekre szavazhatnak, szemben azokkal, akik levélben szavazhatnak ugyan, de csak a pártlistákra adhatják le a voksukat.

Ha viszont a személyes véleményem elmondhatom, én örülnék ha a kint dolgozók is szavaznának, mindegy hogyan, nem érdekelne, 600e voks csak az érvényesség esélyét növeli, mert nem az igenek lesznek többségben az hótzicher. De sajna az AB nem így döntött.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113
Megvan, hogy a parlamentben hány százalékkal mit tehetsz meg. Ez mindenki számára hozzaférhető infó. Ha ennek fényében is kétharmadnyi Fideszes képviselő bejutott, akkor erre is felhatalmazást kaptak.

Ha ez ilyen egyszerű lenne... Ha elképzelsz egy szabályt, akkor akárhogy fogalmazod meg, mindig akad olyan dolog, ami formailag megegyezik a leírt szabállyal, tartalmilag mégis ellentétes azzal amit eredendően elgondoltál. Ezért is van olyan kifejezés a bíróságokon, hogy valami nem egyezik meg a törvény szellemével. Már a jogalkotás hajnalán elég hamar szembesültek ezzel a jelenséggel.

A kétharmaddal is így van. Az elvi elgondolás az, hogy egy kétharmados döntés azt jelentse, hogy a népnek nem pusztán a többsége, hanem a jelentősen nagyobb része legyen mögötte. Csakhogy a parlamenti kétharmad nem feltétlenül jelenti a társadalmi kétharmadot is. A kormány ezért nem is akart népszavazást az Alaptörvényről, mert akkor jól látszott volna a kettő közti különbség.

Az sem kevésbé figyelemre méltó, hogy az Alaptörvényről a kormány azt mondta, hogy nem kell népszavazásra bocsátani, mert van parlamenti támogatottsága, addig ugyanezt nem gondolja a kvótáról. Talán mert a parlamenti támogatottság nem is tényező számára...

Egyik mondatodban köpködöd a levélben szavazást, mert plusz infókhoz juthatnak a választóval kapcsolatban, másik mondatodban meg már mekkora egy geci a kormány, hogy a külföldre költözötteknek nem biztosítja a levélszavazatot.

Nem, azt írtam, hogy a levélszavazás komoly kérdéseket vet fel, főleg ha nem megfelelően csinálják. Amit még írtam, hogy ha már van levélben szavazás, akkor az miért nem mindenki számára elérhető. (Mondjuk azok közül akik külföldön vannak)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 805
56 338
113
Hagyni kellene ezt az " szàzezrek hagytàk el az orszàgot". Különösen, miutàn ugy tünik, nagy részüknek mèg itthon van a bejelentett àllandó lakhelye és gyakran csak ideiglenesen vannak külföldön. Kevesen mentek azzal a céllal külföldre, hogy ott is marad örökre. Legkèsöbb nyugdijba aztàn szinte mindenki hazatér, màrcsak anyagi okokból is :))
Aki kimegy, él az EU àltal nyujtott jogával, hogy szabadon vàllaljon munkàt, ahol neki tetszik.Ez az EU egyik alappillèrje.
Azt meg nem birom, hogy birósàgi ( különösen alkotmànybirósàgi) döntéseket csak akkor ismernek el sokan ( nemcsak itthon, de pl. Ausztriàban is...) ha az megfelel a sajàt politikai nézetnek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem, mert ha a gyakorlatban csökken a szavazási hajlandóság a kényelmetlensége miatt, akkor torzul a szavazási rendszer. Több mint fél milla szavazónál pedig ez már nem is elhanyagolható szavazatmennyiség.

Amúgy ha négy évente kibír valaki egy hazautazást a szavazás miatt, akkor mit csináljon a többi népszavazással, mint ami például most október 2-án lesz? Bírjon ki 4 évente két utat? Meddig lehet ezt folytatni?

Az államolgári jogok nem a kényelmetlenségről szólnak, hanem arról hogy tenni is kell érte. Persze majd Új-Zélandról bérelünk különjáratot, nem ? Akik otthon voksolnak-nának a rendes ogy választáson mégis több millióan otthon maradnak. Megtehetnék, de nem teszik. Ez torzítja igazán a rendszert, nem a külföldiek szavazata.
Mindenki akit ösmerek, átlagban hathavonta hazajön. Az amerikaiak főleg, mert ugye sokan illegálisan termelnek, turistavízummal, így kénytelenek is. Hazajönnek fogorvoshoz, szemészhez, nőgyógyászhoz, megcsinálják az ügyes-bajos dolgokat, mivel ebben a szar országban sokkal olcsóbb. Éppen emiatt szar itt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 806
30 753
113
beta, pont ilyen egyszerű. Ha elmész szavazni ér valamit a szavazatod, ha nem mész el szavazni akkor úgy döntesz, hogy leszarod, nem érdekel, döntse el más, hogy mi lesz. A 2010-es választáskor maikor összehozták a kétharmados győzelmüket, akkor az előző választási törvény volt érvényben és mégis meglett a kétharmad annak minden jogával. Még egyszer, ha valaki nem megy el szavazni, akkor nem érdekli a végeredmény, akiket érdekel és elmennek egyet ixelni azok meg így döntöttek, hogy most ez a csapat kell vezesse az országot. A többi csak mellébeszélés.
Ha ennyire aggódsz a levélszavazat miatt akkor ne szavazz levélben, ha van lehetőséged rá ha nincs. Aki meg megteheti az majd mérlegeli a benne rejlő lehetőséget meg kockázatot és az alapján eldönti, hogy szavaz vagy sem és hogy mire. A frissen honosított állampolgárok lakcímkártyáján azt írja, hogy: "Külföldi cím" és semmi további részletet, természetes, hogy kitalálták levélszavazást, mert nincs ahova elutazni saját körzetbe és leadni a szavazatot,