[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A nagy balhé előkészületeit elfedik ilyen ocsmány akciókkal majd teli torkukból üvöltik: totális háborút.

Megértem mindenki jogos dühét, de ha Európa nem kezd sürgősen gondolkodni, akkor Európának tényleg annyi.
Nem tudom Monte de ez a cirkusz, ez a vásári rikoltozás és visszataszító áradata a krokodilkönnyeknek engem nem hatott meg. Engem sokkal jobban izgat valami más.
A másik oldalról a csend.
Az , hogy az oroszok hetek óta hallgatnak. Pedig megállás nélkül provokálják őket.
Az a csend nekem vészjóslóbbnak tűnik.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Mi élni szeretünk.

Ti ölni szerettek.

Mi békében akarunk létezni.

Ti háborút akartok.

Mi az alkotást díjazzuk.

Ti a pusztítást.

Mi a szabadságban élünk.

Ti az alávetettségben.

Mi este éttermekbe járunk, koncertekre, bárokba − vagy templomba, szabadba, önképzőkörbe vagy sehová; vagy csak egyszerűen haza, a szeretteinkhez. Vagy akihez akarunk. Választhatunk, szabad az akaratunk.

Ti nem választhattok. Nincs szabad akaratotok.

Mi azt ehetünk és ihatunk, amit akarunk.

Ti nem.

Mi tiszteljük és védelmezzük a nőket, a gyermekeket és azt valljuk, a világon mindenkit megillet az egyenlő, alapvető emberi méltóság.

Ti nem ezt valljátok.

Mi türelemmel vagyunk a más nézeteket, más hitet vagy hitetlenséget vallókkal szemben.

Ti nem bírjátok elviselni azt, aki mást gondol, mint ti.

Ti a sötétben szervezkedtek, eltakarjátok kiléteteket és nőitek arcát, gyáván támadtok ártatlanok tömegeire.

Mi a világosságot szeretjük, vállaljuk magunkat és nőink arcát, és nem támadunk gyáván ártatlanok tömegeire.

Akár hívők vagyunk, akár nem, végső soron mind hiszünk az alapvető, felebaráti szeretet parancsában.

Ti a hitetek nevében követitek el gyűlölettől telve pusztító, embertelen tetteiteket.

Mi megtanultunk békében élni polgártársainkkal, nemzettársainkkal, a szomszédos népekkel.

Ti legelső körben saját polgártársaitokat, nemzettársaitokat, szomszédos népeiteket pusztítjátok.

Mi az elmúlt évtizedekben megszabadultunk elnyomó, totalitárius, emberellenes ideológiáinktól, miközben embert küldtünk a Holdra, robotot a Marsra, a tudomány és a technika újabb és újabb csodáit találtuk fel, hogy élvezhessük annak áldásait.

Ti az elmúlt évtizedekben az égvilágon semmit nem találtatok fel és nem értetek el, csak kitaláltátok és elterjesztettétek saját elnyomó, totalitárius és emberellenes ideológiátokat.

Mi gazdagok vagyunk, jólétben élünk, mert ilyen világot teremtettünk magunknak.

Ti szegények vagytok, nélkülöztök, mert ilyen világot teremtettetek magatoknak.

Mi erősebbek vagyunk, csak ezt elfelejtettük.

Ti gyengébbek vagytok, csak ezt elfelejtettétek.

Mi 2015-öt írunk.

Ti 1437-et.

Mi tanulunk a történelem leckéiből.

Ti semmit sem tanultok belőle.

Zseniális.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Bennem már az a gyíkemberes sztori is felötlött, nincs-e ennek köze a lezuhant orosz géphez.
Arról még orosz részről még mindig nagy a hallgatás...

Vagy direkt önprovokáció, amit már itt említettek, hogy valami hivatkozást teremtsenek a bevándorlás ellenes politikai erők. Ezt meglovagolva nyeregbe ülni.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Párizsi merényletek: az egyik elkövető a hírszerzés által korábbról ismert francia szélsőséges
https://www.youtube.com/watch?v=MSDdM9yOFQw
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Jól tetted! Talán v.ki lefordítja, hogy a "címzettek" is olvashassák! Nem mintha meghatódnának.:-[
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Melampo: </b>

A seregek felvonultak és felkészültek, nem mellesleg Európában 40 millió muzulmán él és épp a minap hívtak meg Merkel és elvhű társai még pár tízezer <i>„harcost”</i> vendégségbe.
Azok miatt történt ez a tömeggyilkosság, akiknek a dolga épp Európa védelme lenne. Elsősorban nem az arab terroristáktól, hanem a pozícióba ültetett, a világ fő pénzmágusaival kollaboráló politikusoktól kellene Európát megvédeni. Az EU vezető politikusai az amerikai neokon és cionista forgatókönyvet valósítják meg – háborút Európának, háborút a világnak.
Ha nem megy az oroszok ellen, akkor jöhet az arab világ, előbb-utóbb majd csak összejön valamelyik, onnantól kezdve pedig szabad a pálya.

Tíz éve még al-Kaidának hívták őket, utána jött a Muzulmán Testvériség, majd egyszer csak a semmiből felemelkedik az Iszlám Állam ILIA/ISIS és egyéb fantasztikus nevekkel ellátva. A rendezők és a szponzor ugyanaz – ergo a forgatókönyv is – csak a jelmezek és a zászlók változnak. Ezek úgy cserélgetik a lobogót, mint más a zoknit.

Közben pedig azok a leghangosabbak (totális háborút követelve, meg is lesz rövidesen, nyugi), akik ezt az egészet tervezték, szervezték, beindították, finanszírozták és irányítják.
Amíg a jónép ezen a horroron szörnyülködik, addig egy sokkal, de sokkal nagyobb balhé utolsó előkészületeiről terelik el a figyelmet, az utolsó simításokat addig sem zavarják be a hülye békeaktivisták és adófizetők.

Az <i>arany hajnal</i> ismét ránk virradt - minden további következményével együtt - de a nép még mindig alszik és egy egyre halálosabb álmot lát.

Késő.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
MZ, ha kicsit is szervezettek voltak, akkor a merénylet körzetébe nem ők vitték a fegyvereket. Valahogy úgy szervezték meg a dolgot, mint az autótolvajok. Aki a mester, az csak feltöri a kocsit, de nem ő vezeti, hanem egy feláldozható csicska. Ha valakit megállít a rendőr a lopott kocsival, az egy könnyen pótolható kis pitiáner akárki.
Ahogy a hírek jönnek látható, hogy egy helyen csinálták a bombát (Belgium) és szállították Párizsba és mások voltak az elkövetők.
Az is benne lehet a pakliban, hogy alvók voltak. Az akció előtt 24 órávak kapták meg a célpontot és a leírást, hogy hol kövessék el, hol találják a fegyvereket stb.
Szóval az útlevél nem oszt, nem szoroz.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Mel., Mont., és Mack.!
Elvileg: nem Párizsban kellett volna mészárolni, hanem Moszkvában, mert Oo. köpött bele a levesbe. De piszkosul!
Szerintem, ebben a sztoriban valami nem "kerek"!
A nagy saktáblán írtam egy saját véleményt.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Akagi, szerintem pedig nem bonyolult: Párizs egy szimbolikus hely, mondhatni a szabadságeszmények jelképe, a nyugati világ egyik ikonikus fővárosa, ahol már sokan megfordultak. Ha itt egy ilyen súlyú akció történik, akkor sokkal nagyobb felhördülés lesz, mint akár egy orosz, skandináv stb. városban. Ráadásul a rengeteg itteni muzulmán, viszonylag laza ellenőrzések, Schengen miatt nem túl bonyolult a kivitelezés.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Bocsi, pontosítok: sokan megfordultak -így közelibbnek tűnik az eset, hogy akár velük is történhetett volna.
És a snackbar-oknak nem a geopolitikába avatkozás, hanem a minél nagyobb médiavisszhang célja, amit sikeresen el is értek. Mindenki erről beszél, a facebook kék-fehér-piros.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Azt se felejtsük el,hogy a tapasztalatok szerint terrorista szempontból a francia elhárítás nagyon baráti lásd Charli Hebdo...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Bocsi, pontosítok: sokan megfordultak -így közelibbnek tűnik az eset, hogy akár velük is történhetett volna.
És a snackbar-oknak nem a geopolitikába avatkozás, hanem a minél nagyobb médiavisszhang célja, amit sikeresen el is értek. Mindenki erről beszél, a facebook kék-fehér-piros.
Akkor már sejted, hogy mire akartam célozni: "akár velü(n)k is"!
 
A

altx

Guest
Sajnos, nem saját........ a face-n olvastam... és gondoltam, itt is közzé teszem...


ez a szoveg a charlie hebdo egyik szerkesztoinek a rajzain talalhato (Joann Sfar).

a csavo igy reagalt a tamadasokra ..

http://www.huffingtonpost.fr/2015/11/14/joann-sfar-dessins-attaques-paris_n_8562520.html
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="Littlejohn">Sajnos, nem saját........ a face-n olvastam... és gondoltam, itt is közzé teszem...


ez a szoveg a charlie hebdo egyik szerkesztoinek a rajzain talalhato (Joann Sfar).

a csavo igy reagalt a tamadasokra ..

http://www.huffingtonpost.fr/2015/11/14/joann-sfar-dessins-attaques-paris_n_8562520.html


</blockquote>

nem az..tevedtem...
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Viszont magyar emberként remélem nem sokáig maradsz odakint;)


sajnos amiért eljöttem otthonról nem változott, sőt!
Az öszödi beszéd után kijártam minden délután a Kossuth-térre és azt mondtam magamnak, ha ezt le lehet tolni a magyar emberek torkán akkor bármit le lehet. Na ez nem változott!

Az is megragadt bennem, hogy Orbán mielőtt hatalomra került volna azt mondta, hogy magyarországnak jó vezetéssel kb.15 évre van szüksége, hogy visszakerüljön arra a pályára amit a Fidesz elkezdett 1998-ban. Na már most én nagyon bíztam az Orbánékban de hülye azért nem vagyok, ha egy hatalomba készülő politikus 15 évet mond az minimum 30, nekem meg annyi időm nincs erre.
Arról nem beszélve, hogy Orbán 2x-es 2/3-os kormányzása hatalmas csalódás nekem...
Egyszóval nem megyünk haza, feleségem terhes a 2. gyerekünkkel, rájuk is gondolnom kell. Ha mennék akkor is Erdélybe mennék...