[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azonosították ez egyik terroristát Párizsban
https://www.youtube.com/watch?v=Z7tEJ0re7kM
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
<b>Brüsszel nem változtat a menekültpolitikán</b>
Origo

Az Európai Unió nem változtat a menekültpolitikáján - jelentette be Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke. "A menekültek éppen azok elől menekülnek, akik a párizsi merényleteket elkövették" - tette hozzá a politikus.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
"a hozzászólásod ezen részével nem értek egyet, a többi OK. Nem vagyok rasszista de egy európai fehér embert többre tartok bárkinél."

Ettol mondjuk pont rasszista vagy.


A világ legtermészetesebb dolga, hogy az ember a saját fajtáját többre becsüli a többieknél.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 724
113
Menekült elől menekülő menekelnek,,,

kezd nagyon elég lenni ebből a @ságból.....
:cool:
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<b>Brüsszel nem változtat a menekültpolitikán</b>
Origo

Az Európai Unió nem változtat a menekültpolitikáján - jelentette be Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke. "A menekültek éppen azok elől menekülnek, akik a párizsi merényleteket elkövették" - tette hozzá a politikus.

Jahh, max a nem iszlámhitűek... A többi meg... Döntse el mindenki.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 849
113
<blockquote rel="tarzaan">

Viszont magyar emberként remélem nem sokáig maradsz odakint;)


sajnos amiért eljöttem otthonról nem változott, sőt!
Az öszödi beszéd után kijártam minden délután a Kossuth-térre és azt mondtam magamnak, ha ezt le lehet tolni a magyar emberek torkán akkor bármit le lehet. Na ez nem változott!

Az is megragadt bennem, hogy Orbán mielőtt hatalomra került volna azt mondta, hogy magyarországnak jó vezetéssel kb.15 évre van szüksége, hogy visszakerüljön arra a pályára amit a Fidesz elkezdett 1998-ban. Na már most én nagyon bíztam az Orbánékban de hülye azért nem vagyok, ha egy hatalomba készülő politikus 15 évet mond az minimum 30, nekem meg annyi időm nincs erre.
Arról nem beszélve, hogy Orbán 2x-es 2/3-os kormányzása hatalmas csalódás nekem...
Egyszóval nem megyünk haza, feleségem terhes a 2. gyerekünkkel, rájuk is gondolnom kell. Ha mennék akkor is Erdélybe mennék...

</blockquote>


Nekem nem csalódás, mert eleve kb. ezt vártam tőlük - nem is támogattam őket.

A többit sajnálom, a babához gratulálok.

http://alfahir.hu/haromszinu_profilkepek_ketszinu_facebook

Igaz.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
<blockquote rel="2ndt">"a hozzászólásod ezen részével nem értek egyet, a többi OK. Nem vagyok rasszista de egy európai fehér embert többre tartok bárkinél."

Ettol mondjuk pont rasszista vagy.


A világ legtermészetesebb dolga, hogy az ember a saját fajtáját többre becsüli a többieknél.
</blockquote>

Volt is, van is, lesz is emiatt szenvedés. Ugyanez a gondolkodás a gyökere a radikális iszlámnak amelyik simán agyonlő három kamion sofőrt csak azért mert úgy sejti hogy szunniták, vagy annak az időknek amikor a magyar fejpénzt fizetett a töröknek.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 330
26 535
113
<blockquote rel="ghostrider">
Az emberi élet mindenhol ugyanannyit kelljen, hogy érjen, legalábbis szerintem.

a hozzászólásod ezen részével nem értek egyet, a többi OK. Nem vagyok rasszista de egy európai fehér embert többre tartok bárkinél.

</blockquote>

Erről csak annyit, hogy az IÁ is így gondolja, csak éppen fordítva. Ők többet érnek, mint a fehér (európai) ember. Ez a hozzáállás csak ellenséggé és nem baráttá teszi a népeket. Ezért is vagyunk most ebben a helyzetben.
Jól mondja 2ndt: "A képességei, mentalitása, intelligenciája, stb. teszi értékesebbé egy kiválasztott szabály rendszerben."
Amire esetleg te gondolsz, az az identitás védelme másoktól.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Állítólag a megtalált útlevél Törökországban készült hamisítvány
http://www.middleeasteye.net/news/syrian-passports-found-scene-paris-attacks-fakes-made-turkey-police-520642631
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A veszélyeztetett fajok védelme is rasszizmus? "
Nem, az kornyezetvedelem.

"Sőt, a pozitív diszkrimináció ellenzése is. "
Nem, nem az. En pl. a pozitiv diszkriminacio legnagyobb ellenzoje vagyok.

"A helyzet vagy csoport tapasztalat alapján megítélése az előítélet, aki meg mást gondol az nyilas és náci."

Nem feltetlenul, viszont az itelkezest erdemes tudomanyos alapon folytatni, nem hasrautesre.

Tapasztalati alapon jogosan tarthatok _egy_ talalomra kivalasztott magyar jobboldalit sikertelen, alapvetoen nem tul okos es korlatolt/atavisztikus gondolkodasu embernek, aki ruhell minden zsidot, ciganyt, negert, mert szuksege van arra, hogy hibaztathasson valakit a sajat problemai miatt (a korabbrol megismert mintak alapjan ez kijelentheto).

Tudomanyos alapon meg ugye lehet, hogy tevedek, hiszen meglehet, hogy csak a tobbseguk ilyen, nem mind. ;)

Na ezert nem szeretem az ilyen kiszolasokat:

"Nem vagyok rasszista de egy európai fehér embert többre tartok bárkinél."

Dolgoztam eleg sok nacio tagjaival, mas rasszokba tartozokkal is.
Vannak kulonbsegek csoport, orszag es rassz szintjen, barmennyire is igyekszik ezt tagadni az alliberalis media/divattudomany (engem ezert szokas rasszistazni PC korokben).

Azonban akkor, ha az egyent nezed, akkor rajossz, hogy rengeteg nagyon ertekes kvalitassal biro nem kaukazusi/europai ember is van es ezt fontos eszben tartani.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
+1
Ugyanez igaz a jobboldali, liberalis, stb. megkulonboztetesekre.
Annyi lenne a lenyeg, hogy probaljunk pozitiv iranyba mutato dolgokat csinalni es ehhez a racionalitast hasznaljuk eszkozkent.

Tehat amikor azt mondjuk, hogy nem akarunk gazdasagi menekulteket az Unioban, akkor mellozni kene az olyan kijelenteseket, hogy "mind mocskos fergek" vagy "a feher ember tobbet er", stb. Ez ugyanis szimplan szanalmas.

Meg kell nezni a statisztikakat, adatokat, aztan amikor latod, hogy hanyszoros kulonbseg van bunozesben/allam csecsen logasban, akkor ott van a _teny_, ami nem sullyeszti az ellenzoket naci/rasszista idiotava.
Ennyi.
A szinten "csodas" vitakeszseggel rendelkezo "liberalisok" egybol nehezebben tudjak kijatszani a naci-kartyat es lehet erdemi parbeszedet folytatni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 351
113
Amerikai titkosszolgálatok szerint hamisítvány lehet az egyik merénylo mellett talált szír útlevél, ami azt jelentheti, hogy nem szír állampolgár volt a terrorista.

Ezek már csak tudják, szvsz ők a főszervezők az arabok meg a végrehajtók. Kinek lehet az érdeke Törökország,Franciaország (és még pár európai csatlósa) bevonása mélyebben a szír-iraki káoszba? Ja és lehet az oroszok is ott vannak még a múltkori géppel. Az amerikaiak ott is tudták már mielőtt még szinte le sem zuhant hogy robbantás történt. Mindenhol van merénylet csak az usában nincs, mindet az IS vállalja magára. Pedig usa még ugye jobban is bombázott arrafelé mint a francik. Azokból az eltűnt/elfogyott dollármilliókból sok embert lehet lefizetni ,felbérelni akik kaphatók a hitetlenek ellen egy merényletre.
Egyébként a csárli hebdó milyen karikatúrát rajzolt a történtek után nem tudja valaki?
A nyugat és vele mi is egy szánalmas infantilis birka banda vagyunk sajnos, a Je Suis-al, a bosszú karikatúrákkal,meg a háromszínű gyerekes fb profilokkal.
Semmi sem fog változni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Egyébként a csárli hebdó milyen karikatúrát rajzolt a történtek után nem tudja valaki?"

Na, erre en is kivancsi vagyok. Tippre lathatjuk majd a megszokott kettos mercet, pedig adna magat par "The real death-metal-os karikatura".
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
12219521_1320869457951846_1143182834929577722_n.jpg
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
"Na, erre en is kivancsi vagyok. Tippre lathatjuk majd a megszokott kettos mercet, pedig adna magat par "The real death-metal-os karikatura"."

Nem kettős mérce, hanem pénz beszél, kutya ugat elv. Ha meg merik lépni, akkor szerintem lehúzhatják a rolót.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Saját magukat (franciákat) nem fogják kigúnyolni (szerintem) , még az áldozatok családtagjainak is részvétuket nyilvánították....
 
A

altx

Guest
mit csinalnak ezek a franciak az total komedia.
most olvasom hogy az egyik teroristat elfogtak, aztan meg elszokot, es most keresik...

18900542745648c37bcbeec750322874_v4_big.jpg


ja meg lezartak a hatarokat, kifele az orszagbol lehet menni, befele nem...

HAT NEM FORDITVA KELLENE????