[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Közös európai hadsereg?
A Bundeswher alá integrált szövetségges csapatok (román, cseh, lengyel, holland, francia),
mire is emlékeztet ez engem???

"Nem baj", az orosz ifjak már tizenévesen a Reichstag ostromát gyakorolják, az orosz hadsereg létszámát meg épp most nyáron emelték 2 millió fősre. Trump meg végül Németországot nagyobb ellenségnek fogja kikiáltani, mint az oroszokat. Így végül a Kelet-Európában felhalmozott amerikai csapatok az oroszok elől hátrálva Németországot fogják megtámadni. (Vagyis baj, csak ironizáltam.)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Bocsi, torteneszkent vegeztem, ES beszeltem errol orvossal (szoval interdiszciplinaris szakvelemeny :cool: ), hogy nem belterjesek. Altalaban csunyak a nok ott, oke, szerintem is. De ezt ugy hoztak ossze, hogy NEM belterjesek, egyszeruen ilyen nep, az angolok igy neznek ki, nekunk nem tetszik, kesz. Teljesen normalis populacio amugy (marmint leszamitva, hogy jobbara liberalis, de az mas tema). Nezd meg a koreaiakat: azokra aztan nem lehet mondani, hogy barkivel is keveredtek volna, megis mindenki oda van az ottani csajokert (kiveve a fenti bloggert). Megegyszer: az a 'kisebb lakossagu sziget' 65 millios. Hatalmas. Anglia amugy 4 millios volt a 15. szazadban, pont mint Magyarorszag.
A japán nöket nem is említed ! Hogy tehettél ilyet. HUN mi volt egyik ösztönös megnyílvánulása!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sokkal inkabb attol tartok, hogy neki fogjak zavarni az EU-t a nemetek vezetesevel az oroszoknak.
Az megint csúnya verés lesz, az európai férfitársadalom - legalábbis a nyugati - kvára el van kényelmesedve, fogyasztásban feloldva, morális elvek híján, tesztoszteron-szint nélkül borítékolható a bukás.
Nekünk nagyon nem kéne ebben részt venni, már így is óriási károkat okozott ez az új hidegháború.
És ha még hozzájönnek ámerikából az ilyen McCain-szerű idióták, régen rossz.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895 and 2ndt

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Sokkal inkabb attol tartok, hogy neki fogjak zavarni az EU-t a nemetek vezetesevel az oroszoknak.

Én is ettől tartok, azzal megtoldva, hogy miután az EU-t nekizavarják az oroszoknak, még cserben is hagyják, sőt, még a végén a németek és az EU lesz a közös orosz-amerikai ellenség.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Szerintem nem találnak olyan hülyét európában, aki menne a keleti frontra. Inkább lennének tüntetések és mindenki menekülne az adott országból, csak ne kelljen bevonulni.

Mondjuk onnan indul, ha valahol bevezetik a sorozást, az a kormány bukik.
Persze ez nem jelenti azt, hogy az elborult agyú EUs vezetők ne próbálkoznának be ezzel.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113

Idézet ebből a cikkből:
"A hidegháború alatt még 370 ezer fős Bundeswehr tavaly nyáron csak 176 015 katonából állt. A bevethető katonák száma azonban mindössze 7 ezer körül volt, míg Nagy-Britanniának 22 ezer, Franciaországnak pedig 30 ezer ilyen katonája volt. "

Ezt hogy kell érteni? Ennyi harcoló katonája lenne a németeknek, angoloknak és franciákbak? Mert ha ez igaz, akkor hozzájuk képest Magyarország nagyon is erős a szintén 7000-res bevethető sereggel.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Egy 2011-es tanulmány kimutatta, hogy egy német katona háromszor annyiba kerül, mint az uniós átlag. Egy bevetésre alkalmas német katona mellett 35 másik katonát és 15 civilt kellett eltartani, míg a franciáknál egy bevethető katonára mindössze 8 másik egyenruhás és 2 civil alkalmazott jutott. "

Ez nagyon brutális. Mondom én, hogy mi igazán jó helyzetben vagyunk a 24000-res seregből 7000-res bevethetővel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Idézet ebből a cikkből:
"A hidegháború alatt még 370 ezer fős Bundeswehr tavaly nyáron csak 176 015 katonából állt. A bevethető katonák száma azonban mindössze 7 ezer körül volt, míg Nagy-Britanniának 22 ezer, Franciaországnak pedig 30 ezer ilyen katonája volt. "

Ezt hogy kell érteni? Ennyi harcoló katonája lenne a németeknek, angoloknak és franciákbak? Mert ha ez igaz, akkor hozzájuk képest Magyarország nagyon is erős a szintén 7000-res bevethető sereggel.

Úgy, hogy egyik sem igaz. Bár a Luftwaffe bevethetőségi számai ezt is hihetővé tennék, azért ilyen rosszul még nem állnak tudtommal.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ha lenne isten, lenne sátán is, és örök harcban állnának egymással, tehát az a világkép sem csupa fehér, ahol játszik isten.
Háááát... Isten ugye mindenható (legalábbis az anyaszentegyház szerint), a sátánról egyházügyileg nem vagyok eléggé informálva, így nem tudom megjósolni az általuk vívott meccsek eredményét. Sátán őfelsége ráadásul tapasztalatom szerint itt jár közöttünk elég sokféle alakban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Háááát... Isten ugye mindenható (legalábbis az anyaszentegyház szerint), a sátánról egyházügyileg nem vagyok eléggé informálva, így nem tudom megjósolni az általuk vívott meccsek eredményét. Sátán őfelsége ráadásul tapasztalatom szerint itt jár közöttünk elég sokféle alakban.
Én sem vagyok vagyok egyházügyi szakember, de én látok jó embereket is köztünk, csak figyelni kell :p. "Félig tele vagy félig üres a pohár" tipikus esete ez...
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én sem vagyok vagyok egyházügyi szakember, de én látok jó embereket is köztünk, csak figyelni kell :p. "Félig tele vagy félig üres a pohár" tipikus esete ez...
Szerintem sokkal több a rendes ember mint a sátáni alkat, csak az utóbbiak gátlástalanok és célzatosan hatékonyabbak.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator