[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Gaddafi már nem fog perelni érte, így relatív kis kockázattal nyúlhatták le a pénzt. Amúgy máshol is szokás ez, Iraknak voltak valami befektetései az USA-ban, abból ha jól emlékszem 6 vagy 12 mld dollárral nem tudtak elszámolni, és az volt a válasz, hogy csak valami adminisztrációs hiba miatt ideiglenesen nem látszik a pénz.

Közben már ebben az ügyben is megindult a magyarázkodás. A belga külügyminiszter álhírnek nevezte a Le Vif hetilap cikjét az eltűnt 10 milliárdról.:

Who’s fake? Belgium rejects media report on billions missing from Gaddafi accounts
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Közben már ebben az ügyben is megindult a magyarázkodás. A belga külügyminiszter álhírnek nevezte a Le Vif hetilap cikjét az eltűnt 10 milliárdról.:

Who’s fake? Belgium rejects media report on billions missing from Gaddafi accounts
Ha anadnak vastagon egyes politikusoknak, a bankárok lazán elsikkaszthatják vagy betömhetnek vele lyukakat, amiket ők okoztak. Ekkora összegnél meg lazán belefér az okirathamisítás vagy a banki kivonat megmásítása, a tulajdonos valamelyik utódja meg ha jelentkezne is, úgyis a pénz zárolva van, így elutalni onnan nem tudja próbaképpen.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ha anadnak vastagon egyes politikusoknak, a bankárok lazán elsikkaszthatják vagy betömhetnek vele lyukakat, amiket ők okoztak. Ekkora összegnél meg lazán belefér az okirathamisítás vagy a banki kivonat megmásítása, a tulajdonos valamelyik utódja meg ha jelentkezne is, úgyis a pénz zárolva van, így elutalni onnan nem tudja próbaképpen.
Azért nem értek 1et veled, mert ha jól tudom ezek a pénzek a Nemzeti bankban vannak fizikailag. Innét kezdve, mivel az összeget x1000 évre záloták, meg amúgy is. Ezt a pénzt szabadon fel lehet használni. Eurót használó országokban nem tudom, hogyan működik, de ha ez Mo ban lenne akkor az MNB most 30 ezer milliárd HUF ot mozgó tőkévé alakithatna. Mindaddig, amíg az ellenértéke EUR ban a trezorban figyel. Vagyis felesleges lenne elsikkasztani
De lehet, h tévedek...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Ezek számlapénzek, nincsenek fizikailag sehol. A zárolt pénzek banki felhasználását viszont nem ismerem, de nem vagyok meggyőződve, hogy ebből pl szabadon hitelezhetnek. Elméletileg úgy működik, mint egy hosszú lejáratú betét, de a gyakorlatban csak ki van vonva ez a pénz a forgalomból, legalábbis a tulajdonos szemszögéből. Bankár kell ehez.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ezek számlapénzek, nincsenek fizikailag sehol. A zárolt pénzek banki felhasználását viszont nem ismerem, de nem vagyok meggyőződve, hogy ebből pl szabadon hitelezhetnek. Elméletileg úgy működik, mint egy hosszú lejáratú betét, de a gyakorlatban csak ki van vonva ez a pénz a forgalomból, legalábbis a tulajdonos szemszögéből. Bankár kell ehez.
Én sem tudom, hogyan működik a dolog. De valahol nem kell, h meglegyen a valódi pénz is? Mert ilyenkor az jár jól piszkosúl, akinél az van
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Én sem tudom, hogyan működik a dolog. De valahol nem kell, h meglegyen a valódi pénz is? Mert ilyenkor az jár jól piszkosúl, akinél az van
A teljes pénzmennyiség csak egy része a fizikai pénz, készpénz a számlapénzek fele-egyharmada, ezenkívül még vannak bankbetétek legalább ekkora értékben lekötve hosszabb időre, ez megint egyfajta számlapénz, és ez egy romániai adat, itt meg szeretik a kp-t, mert a fekete gazdaság és korrupció ezzel működik. Egy Észtország esetbében pl sokkal másabbak lennének az arányok, szinte alig lenne készpénz a számlapénzekhez képest. A "valódi pénz" meg az, amit elfogadsz pénznek, illetve az ügyletben résztvevő másik fél is elfogad pénznek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Azert az is làtszik, hogy közeledik a vàlasztás.
Rà kell rakni meg egy lapàttal..:)
Az biztos hogy a kormány megpróbál profitálni ebből és ezerrel nyomatja a propagandát. De ettől még a probléma valós. Inkább ez folyjon a csapból is mint a szegény ártatlan bevándorlók...
Mindkettőtöknek marhára igaza van :D!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 814
113
Tudjátok most lesz 9 éve hogy Franciaországban élek. Nem azért mert ez a kedvenc országom és mert úgy szeretek itt élni, hanem mert nekem már itt a helyem. Nem így terveztem de itt jött össze a család.Magyar maradok életem végéig (egyeseknek ez turbómagyar) és mindent megteszek hogy a gyermekeim is magyar értékrendet sajátítsanak el.
Látom és minden nap átélem a muzulmánok és afrikaiak bevándorlásának áldásos hatását. Annyi velem vagy ismerőseimmel megtörtént sztorit tudnék mesélni...
Nem kell mindez a szar Magyarországra
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 766
113
A Der Spiegel szerint Merkel és Macron elhalasztottàk nagyszabàdù, az euròzona "reformjàra" irànyulò jacaslatukat, amelyeket eredetileg màrciusra igertek.
Gondolom, hogy betett nekik a német kormànyalakitàs 6 hònapig valò elhùzòdása és Merkel ebbö eredö meggyengülése, valamint az olasz vàlasztàsok eredménye. De biztos szerepet jàtszik ebben az Északi Nyolcak àllásfoglalása az uniò "elmélyitése" ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 814
113
Nehéz itt keleteurópaiként. Főleg ha kopasz vagy, kékszemű és katona alkatú. Mikor megyek az utcán mindenki észrevesz főleg a nem európaiak. Sokszor nagyobb feltűnést keltek mint egy késsel játszadozó arab hülyegyerek vagy egy brazil transzvesztita vagy egy dagadt közönséges afrikai prostituált.Pedig a testalkatomra nézve normális/sportos vagyok. Mikor bemegyek egy közhivatalba úgy néznek rám mintha földönkívüli lennék. Ez nem paranoia ugyanezeket a dolgokat mondják a többi keleteurópából jött ismerőseim is.Szomorú ezt mondani de itt én vagyok a bevándorló nem az arabok vagy a feketék ők már idevalóak.
Itt én egy elnyomó migráncsellenes ország gyermeke vagyok. Érdekes módon a hadsereg a rendőrség a tűzoltók stb. kedvelik a fajtámat:) Sokszor emlegetik Viktort is hogy mennyire igaza van, bár itt nagy a magyarellenes propaganda.Ők tudják hogy nem én fogok robbantani, nem én fogok nőket erőszakolni, nem én leszek aki a járdára szarik vagy késsel kirabol valakit. A civilek nagy része viszont eléggé gyanakodva néz rám.
Érdekes helyzet jó élettapasztalat:)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Tudjátok most lesz 9 éve hogy Franciaországban élek. Nem azért mert ez a kedvenc országom és mert úgy szeretek itt élni, hanem mert nekem már itt a helyem. Nem így terveztem de itt jött össze a család.Magyar maradok életem végéig (egyeseknek ez turbómagyar) és mindent megteszek hogy a gyermekeim is magyar értékrendet sajátítsanak el.
Látom és minden nap átélem a muzulmánok és afrikaiak bevándorlásának áldásos hatását. Annyi velem vagy ismerőseimmel megtörtént sztorit tudnék mesélni...
Nem kell mindez a szar Magyarországra
De nem ám! Bár ha lehet hinni II. János Pál Pápa látomásainak akkor bizony nekünk (európaiaknak) reszeltek....
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
289
1 106
93
Nehéz itt keleteurópaiként. Főleg ha kopasz vagy, kékszemű és katona alkatú. Mikor megyek az utcán mindenki észrevesz főleg a nem európaiak. Sokszor nagyobb feltűnést keltek mint egy késsel játszadozó arab hülyegyerek vagy egy brazil transzvesztita vagy egy dagadt közönséges afrikai prostituált.Pedig a testalkatomra nézve normális/sportos vagyok. Mikor bemegyek egy közhivatalba úgy néznek rám mintha földönkívüli lennék. Ez nem paranoia ugyanezeket a dolgokat mondják a többi keleteurópából jött ismerőseim is.Szomorú ezt mondani de itt én vagyok a bevándorló nem az arabok vagy a feketék ők már idevalóak.
Itt én egy elnyomó migráncsellenes ország gyermeke vagyok. Érdekes módon a hadsereg a rendőrség a tűzoltók stb. kedvelik a fajtámat:) Sokszor emlegetik Viktort is hogy mennyire igaza van, bár itt nagy a magyarellenes propaganda.Ők tudják hogy nem én fogok robbantani, nem én fogok nőket erőszakolni, nem én leszek aki a járdára szarik vagy késsel kirabol valakit. A civilek nagy része viszont eléggé gyanakodva néz rám.
Érdekes helyzet jó élettapasztalat:)

Húsz éve élek belgiumban, itt is ugyanez a helyzet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nehéz itt keleteurópaiként. Főleg ha kopasz vagy, kékszemű és katona alkatú. Mikor megyek az utcán mindenki észrevesz főleg a nem európaiak. Sokszor nagyobb feltűnést keltek mint egy késsel játszadozó arab hülyegyerek vagy egy brazil transzvesztita vagy egy dagadt közönséges afrikai prostituált.Pedig a testalkatomra nézve normális/sportos vagyok. Mikor bemegyek egy közhivatalba úgy néznek rám mintha földönkívüli lennék. Ez nem paranoia ugyanezeket a dolgokat mondják a többi keleteurópából jött ismerőseim is.Szomorú ezt mondani de itt én vagyok a bevándorló nem az arabok vagy a feketék ők már idevalóak.
Itt én egy elnyomó migráncsellenes ország gyermeke vagyok. Érdekes módon a hadsereg a rendőrség a tűzoltók stb. kedvelik a fajtámat:) Sokszor emlegetik Viktort is hogy mennyire igaza van, bár itt nagy a magyarellenes propaganda.Ők tudják hogy nem én fogok robbantani, nem én fogok nőket erőszakolni, nem én leszek aki a járdára szarik vagy késsel kirabol valakit. A civilek nagy része viszont eléggé gyanakodva néz rám.
Érdekes helyzet jó élettapasztalat:)
Mert te is, és a többi Kelet-Európai tükröt mutattok nekik. Ti vagytok az ők múltjuk, a behódolás előtti időkből, és mikor látják a testtartásotokat, szemetekben néznek, valamint itt nem hunyászkodtok meg a jött ment előtt, ez fáj nekik!