[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 814
113
Mert te is, és a többi Kelet-Európai tükröt mutattok nekik. Ti vagytok az ők múltjuk, a behódolás előtti időkből, és mikor látják a testtartásotokat, szemetekben néznek, valamint itt nem hunyászkodtok meg a jött ment előtt, ez fáj nekik!
Lehet. A különbségekről könyvet lehetne ìrni. Számomra a leg szembetűnőbb hogy itt mindenki imád beszélni, anélkül hogy mondanának valamit, ez már fárasztó... és mindenki mosolyog meg udvariaskodik de magukban le sem szarják a fejed. Durván megy itt a képmutatás és szinte teljesen hiányzik a felelősségtudat, soha nem az ő hibájuk ha történik valami. De ez csak néhány dolog a sok közül
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Húsz éve élek belgiumban, itt is ugyanez a helyzet.
Magyarként is meg lehet találni a számítást Belgiumban és természetes hogy előbb a belgákat részesítik előnyben.
Belga mentalitással felfoghatatlan az a szellemi elmaradottság ami Magyarországon van.
Ami legfontosabb nyugat-európa akkor is állni fog amikor Magyarországon összeomlik a nyugdíjrendszer a katasztrofális demográfia miatt.

Jól tudom miért tekintik a magyar bevándorlókat csőcseléknek nyugaton, látom saját szememmel hogy nagyrészük ugyanazt a torz civilizációdegen mentalitást hordozza magával ide is. Adót csalnak, sekélyeken élősködnek, feketén dolgoznak.
Ugyan miért nézzék a nyugatiak őket egyenlőnek velük? Egy arab 2x annyit dolgozik mint egy magyar, 2x annyi motivációja van. Tapasztalat.

Hányingerem van ettől a büdöslábú kelet mentalitástól, hogy csak mert fehér a bőrük, már magasabb szinten vannak mint a többi versenytársa nyugaton. Egy nagy túrót. A Nyugatiak látják hogy a nagy száj mögött mennyi jellembeli hiányt kompenzál. Nem hülyék ők se. Ráadásul nagyon látszik ki a kelet európai és ki nem a fejeken. A fehér bőr nem minden.

Egy magyar nyelvű fórumon lehet királykodni és kibeszélni a másik bevándorlót, de egy nemzetközi fórumon az ilyenek érveit darabokra szedik 2 perc alatt. Aztán lehet visszamenni a saját etnikai közösségbe és duzzogni hogy a magyarokat mindenki utálja és nem értik meg őket.

Mióta kint élek napról napra évről évre erősödik bennem hogy abszolút nem hiányzik ez a mentalitás amibe születtem, mert akkor megragadok azon az életvitelen amit az etnikai hátteremből adódna. Saját magam tapasztalom hogy az állami és a vállalati struktúra és menedzsment mennyivel fejlettem és ember barátabb. Egyébként itt is lehet barátnőt találni, befogadóak.

Bárhol kimondom hogy a nyugati-európai civilizáció fejlettebb és itt tényleg kolbászból van a kerítés. Mert ezt tapasztalom. Az elmúlt években olyan dolgokat éltem meg amit magyarként Magyarországon sose adódott volna.
Nekem aztán senki se mondja hogy tulajdonképpen nekem itt nem jó. Én látom mi a különbség a 2 életmód között és látom hova vezet mindez.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Mindig fentartasokkal kezelem az olyan "profeciakat" amik csak az illeto halala utan evekkel jelennek meg a semmibol, anelkul hogy valaha valaki emlitette volna hogy van ilyen. Altalaban ( szinte mindig ) az ilyen nem mas mint az illeto tekintelye moge bujas egy velemennyel.

Az újság a catholic herald cikkét vette át. Nem tudom, hogy ez az egyház egyik hivatalos lapja vagy sem. Nem azt állítom, hogy ez biztos így lesz.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Pápa és a keresztény birkák ! Elnézést én is az voltam, és annak neveltek, de egyetemen is mért ne ember kíváncsi 3 évet voltam tagja református egyetemi gyülekezetnek (nemzet ellenes hippik hozzájuk képest nyilasok) "ők a mondern keresztények" biblia tanításiit csak mazsolázták, katolikusokat maradi hülyének nézték. Néha én is megkaptam minek küzdő sportolok az olyan barbár, én egy ideig két világ között léteztem! Nem az képmutató birka hadat választotta. Azóta csak a Ázsia harcművészetek és a busidó.
Az hogy elvész nyugat na és?! Kkik nem képesek közösségükért, és érték rendjükért kiállni mit remélnek?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and jimkirk

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Pápa és a keresztény birkák ! Elnézést én is az voltam, és annak neveltek, de egyetemen is mért ne ember kíváncsi 3 évet voltam tagja református egyetemi gyülekezetnek (nemzet ellenes hippik hozzájuk képest nyilasok) "ők a mondern keresztények" biblia tanításiit csak mazsolázták, katolikusokat maradi hülyének nézték. Néha én is megkaptam minek küzdő sportolok az olyan barbár, én egy ideig két világ között léteztem! Nem az képmutató birka hadat választotta. Azóta csak a Ázsia harcművészetek és a busidó.
Az hogy elvész nyugat na és?! Kkik nem képesek közösségükért, és érték rendjükért kiállni mit remélnek?

Ezzel kb csak egyetérteni tudok. Én katolikus vagyok a besorolásom szerint, első áldozó is voltam meg ministráns is. Kb olyan messze van az istenről alkotott felfogásom a katolikus egyházhoz képest, mint a Föld a következő galaxistól. A baj az, hogyha a nyugat elbukik az minket is érinteni fog. Az országok nem fognak megszűnni, csak a benne élők felfogása. Ami ezek után nem feltétlenül lesz baráti a régiekkel szemben.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Tudjátok most lesz 9 éve hogy Franciaországban élek. Nem azért mert ez a kedvenc országom és mert úgy szeretek itt élni, hanem mert nekem már itt a helyem. Nem így terveztem de itt jött össze a család.Magyar maradok életem végéig (egyeseknek ez turbómagyar) és mindent megteszek hogy a gyermekeim is magyar értékrendet sajátítsanak el.
Látom és minden nap átélem a muzulmánok és afrikaiak bevándorlásának áldásos hatását. Annyi velem vagy ismerőseimmel megtörtént sztorit tudnék mesélni...
Nem kell mindez a szar Magyarországra
Azt kívánom hogy mindenki aki úgy élősködik a nyugati civilizáción hogy közben lerombolná azt, deportálják vissza abba a pusztába ahonnan jött. Akár magyar akár muszlim.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Magyarként is meg lehet találni a számítást Belgiumban és természetes hogy előbb a belgákat részesítik előnyben.
Belga mentalitással felfoghatatlan az a szellemi elmaradottság ami Magyarországon van.
Ami legfontosabb nyugat-európa akkor is állni fog amikor Magyarországon összeomlik a nyugdíjrendszer a katasztrofális demográfia miatt.

Jól tudom miért tekintik a magyar bevándorlókat csőcseléknek nyugaton, látom saját szememmel hogy nagyrészük ugyanazt a torz civilizációdegen mentalitást hordozza magával ide is. Adót csalnak, sekélyeken élősködnek, feketén dolgoznak.
Ugyan miért nézzék a nyugatiak őket egyenlőnek velük? Egy arab 2x annyit dolgozik mint egy magyar, 2x annyi motivációja van. Tapasztalat.

Hányingerem van ettől a büdöslábú kelet mentalitástól, hogy csak mert fehér a bőrük, már magasabb szinten vannak mint a többi versenytársa nyugaton. Egy nagy túrót. A Nyugatiak látják hogy a nagy száj mögött mennyi jellembeli hiányt kompenzál. Nem hülyék ők se. Ráadásul nagyon látszik ki a kelet európai és ki nem a fejeken. A fehér bőr nem minden.

Egy magyar nyelvű fórumon lehet királykodni és kibeszélni a másik bevándorlót, de egy nemzetközi fórumon az ilyenek érveit darabokra szedik 2 perc alatt. Aztán lehet visszamenni a saját etnikai közösségbe és duzzogni hogy a magyarokat mindenki utálja és nem értik meg őket.

Mióta kint élek napról napra évről évre erősödik bennem hogy abszolút nem hiányzik ez a mentalitás amibe születtem, mert akkor megragadok azon az életvitelen amit az etnikai hátteremből adódna. Saját magam tapasztalom hogy az állami és a vállalati struktúra és menedzsment mennyivel fejlettem és ember barátabb. Egyébként itt is lehet barátnőt találni, befogadóak.

Bárhol kimondom hogy a nyugati-európai civilizáció fejlettebb és itt tényleg kolbászból van a kerítés. Mert ezt tapasztalom. Az elmúlt években olyan dolgokat éltem meg amit magyarként Magyarországon sose adódott volna.
Nekem aztán senki se mondja hogy tulajdonképpen nekem itt nem jó. Én látom mi a különbség a 2 életmód között és látom hova vezet mindez.

Ennek örülök te ott megtaláltad helyed, és nem itthon maradottak ellen hadakozol!!!

Jó magam és itthon maradottak Szívében Reményik Sándor Eredj ha tudsz versének sorai csengenek
"
Leszek őrlő szú az idegen fában,
leszek az alj a felhajtott kupában,
az idegen vérben leszek a méreg,
miazma, láz, lappangó rút féreg,
de itthon maradok!

Akarok lenni a halálharang,
mely temet bár: halló fülekbe eseng
és lázít: visszavenni a mienk!
Akarok lenni a gyujtózsinór,
a kanóc része, lángralobbant vér,
mely titkon kúszik tíz-száz évekig
hamuban, éjben,
míg a keservek lőporához ér.
És akkor…!!
Még nem tudom:
jut-e nekem egy nyugalmas sarok,
de addig, varjú a száraz jegenyén:
én itthon maradok."


 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ennek örülök te ott megtaláltad helyed, és nem itthon maradottak ellen hadakozol!!!

Jó magam és itthon maradottak Szívében Reményik Sándor Eredj ha tudsz versének sorai csengenek
"
Leszek őrlő szú az idegen fában,
leszek az alj a felhajtott kupában,
az idegen vérben leszek a méreg,
miazma, láz, lappangó rút féreg,
de itthon maradok!

Akarok lenni a halálharang,
mely temet bár: halló fülekbe eseng
és lázít: visszavenni a mienk!
Akarok lenni a gyujtózsinór,
a kanóc része, lángralobbant vér,
mely titkon kúszik tíz-száz évekig
hamuban, éjben,
míg a keservek lőporához ér.
És akkor…!!
Még nem tudom:
jut-e nekem egy nyugalmas sarok,
de addig, varjú a száraz jegenyén:
én itthon maradok."


Sok rút dolgot megélt ez a kis föld darab. 75 éve, 65 éve és ma itt és most. Úgy érzem azzal segítek a népemnek a legtöbbet ha nem veszek abban rész ami most zajlik.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Egy arab 2x annyit dolgozik mint egy magyar, 2x annyi motivációja van. Tapasztalat.....
Gondolom lemaradt a mondat fele:
....ha az a munkaköre, hogy egész nap csacsogjon, pajtizzon barátkozzon.
Ellenben ha DOLGOZNI is kell, akkor szart sem ér a munkájuk. Hazudnak ellógják az időt, amit megcsinálnak azt is szarul és persze akárcsak az indiaiak ők is instatnt tolják másra a felelősséget ha valamit elkúrnak. Tapasztalat. Semmivel sem jobbak mint az indiaiak. kb ott is tartanak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azt kívánom hogy mindenki aki úgy élősködik a nyugati civilizáción hogy közben lerombolná azt, deportálják vissza abba a pusztába ahonnan jött. Akár magyar akár muszlim.

Idefigyelj. A Nagy Nyugatod a bevándorló pl. kelet-európai "élősködők" (szóhasználat tőled) nélkül sehol nem tartana. Az USA is az agyelszívásból vált naggyá. Úgyhogy szégyelld magad ezért a kijelentésedért.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Magyarként is meg lehet találni a számítást Belgiumban és természetes hogy előbb a belgákat részesítik előnyben.
Belga mentalitással felfoghatatlan az a szellemi elmaradottság ami Magyarországon van.
Ami legfontosabb nyugat-európa akkor is állni fog amikor Magyarországon összeomlik a nyugdíjrendszer a katasztrofális demográfia miatt.

Jól tudom miért tekintik a magyar bevándorlókat csőcseléknek nyugaton, látom saját szememmel hogy nagyrészük ugyanazt a torz civilizációdegen mentalitást hordozza magával ide is. Adót csalnak, sekélyeken élősködnek, feketén dolgoznak.
Ugyan miért nézzék a nyugatiak őket egyenlőnek velük? Egy arab 2x annyit dolgozik mint egy magyar, 2x annyi motivációja van. Tapasztalat.

Hányingerem van ettől a büdöslábú kelet mentalitástól, hogy csak mert fehér a bőrük, már magasabb szinten vannak mint a többi versenytársa nyugaton. Egy nagy túrót. A Nyugatiak látják hogy a nagy száj mögött mennyi jellembeli hiányt kompenzál. Nem hülyék ők se. Ráadásul nagyon látszik ki a kelet európai és ki nem a fejeken. A fehér bőr nem minden.

Egy magyar nyelvű fórumon lehet királykodni és kibeszélni a másik bevándorlót, de egy nemzetközi fórumon az ilyenek érveit darabokra szedik 2 perc alatt. Aztán lehet visszamenni a saját etnikai közösségbe és duzzogni hogy a magyarokat mindenki utálja és nem értik meg őket.

Mióta kint élek napról napra évről évre erősödik bennem hogy abszolút nem hiányzik ez a mentalitás amibe születtem, mert akkor megragadok azon az életvitelen amit az etnikai hátteremből adódna. Saját magam tapasztalom hogy az állami és a vállalati struktúra és menedzsment mennyivel fejlettem és ember barátabb. Egyébként itt is lehet barátnőt találni, befogadóak.

Bárhol kimondom hogy a nyugati-európai civilizáció fejlettebb és itt tényleg kolbászból van a kerítés. Mert ezt tapasztalom. Az elmúlt években olyan dolgokat éltem meg amit magyarként Magyarországon sose adódott volna.
Nekem aztán senki se mondja hogy tulajdonképpen nekem itt nem jó. Én látom mi a különbség a 2 életmód között és látom hova vezet mindez.

És még mindig idejársz büdös keleti lábakat szagolgatni?
Szegény.
Szar lehet neked.
:D
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 814
113
Magyarként is meg lehet találni a számítást Belgiumban és természetes hogy előbb a belgákat részesítik előnyben.
Belga mentalitással felfoghatatlan az a szellemi elmaradottság ami Magyarországon van.
Ami legfontosabb nyugat-európa akkor is állni fog amikor Magyarországon összeomlik a nyugdíjrendszer a katasztrofális demográfia miatt.

Jól tudom miért tekintik a magyar bevándorlókat csőcseléknek nyugaton, látom saját szememmel hogy nagyrészük ugyanazt a torz civilizációdegen mentalitást hordozza magával ide is. Adót csalnak, sekélyeken élősködnek, feketén dolgoznak.
Ugyan miért nézzék a nyugatiak őket egyenlőnek velük? Egy arab 2x annyit dolgozik mint egy magyar, 2x annyi motivációja van. Tapasztalat.

Hányingerem van ettől a büdöslábú kelet mentalitástól, hogy csak mert fehér a bőrük, már magasabb szinten vannak mint a többi versenytársa nyugaton. Egy nagy túrót. A Nyugatiak látják hogy a nagy száj mögött mennyi jellembeli hiányt kompenzál. Nem hülyék ők se. Ráadásul nagyon látszik ki a kelet európai és ki nem a fejeken. A fehér bőr nem minden.

Egy magyar nyelvű fórumon lehet királykodni és kibeszélni a másik bevándorlót, de egy nemzetközi fórumon az ilyenek érveit darabokra szedik 2 perc alatt. Aztán lehet visszamenni a saját etnikai közösségbe és duzzogni hogy a magyarokat mindenki utálja és nem értik meg őket.

Mióta kint élek napról napra évről évre erősödik bennem hogy abszolút nem hiányzik ez a mentalitás amibe születtem, mert akkor megragadok azon az életvitelen amit az etnikai hátteremből adódna. Saját magam tapasztalom hogy az állami és a vállalati struktúra és menedzsment mennyivel fejlettem és ember barátabb. Egyébként itt is lehet barátnőt találni, befogadóak.

Bárhol kimondom hogy a nyugati-európai civilizáció fejlettebb és itt tényleg kolbászból van a kerítés. Mert ezt tapasztalom. Az elmúlt években olyan dolgokat éltem meg amit magyarként Magyarországon sose adódott volna.
Nekem aztán senki se mondja hogy tulajdonképpen nekem itt nem jó. Én látom mi a különbség a 2 életmód között és látom hova vezet mindez.
Nagyon szeretnék egy fényképet látni rólad! Komolyan! Csak mert nem tudom elképzelni hogy honnan milyen testből jönnek ezek a szavak? Vajon az a típus voltál-e akit kiskorában ütöttek a suliban, vagy pedig egy modernebb, selyemsála, dagadt, szemüveges , megnemértett egyetemista?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Idefigyelj. A Nagy Nyugatod a bevándorló pl. kelet-európai "élősködők" (szóhasználat tőled) nélkül sehol nem tartana. Az USA is az agyelszívásból vált naggyá. Úgyhogy szégyelld magad ezért a kijelentésedért.

Elszivta? Valoban? A szavaid azt sugaljak hogy az emberek a multban kenyszerbol "elszivasbol" mentek az USA ba es nem szabad akaratukbol. Szerintem ez nem mas mint amolyan "fugefalevel" amivel a valosagot annak ranknezve rutsagat akarjuk palastolni. A helyzet a hogy az USA vagy Kanada vagy Ausztralia NEM KENYSZERITETT SENKIT sem hogy odemnjen. Azok akik elhagytak anno meg tiz eve meg tegnap magyarorszagot hogy ott vagy valamelyik hasonszoru " liberalis nyugati orszagban "eljenek tettek ezt
1.) ONSZANTUKBOL
2.) A maguk de legfokeppen es elsosorban a CSALADJAIK GYEREKEIK JOVOJE erdekeben

mert lattak tapasztaltak valamit ami kepes volt bennuk felulirni ( sokszor csak elnyomni ) a szulofold az anyanyelvel eggyut jaro kultura iranti ragaszkodast mert talaltak olyan orszagot amelyben nem kell folyamatosan megalazottkent elni es szolgalni nyalni az aktualis uralmon levo banda vagy vezer segget ahoz hogy elfogadhato eletet elhessenek. Ezekben az orszagokban sokan kozuluk a kezuk munkajaval es tehetsegukkel kituntek es ma buszkek vagyunk rajuk ( lasd pl Nobel Dijjasok ) de azt elfeledjuk hogy azok akikre ma buszkek vagyunk azokat valamikor eppen mi lehetetlenitettunk el uldoztunk el ebbol az orszagbol. Errol nem szeretunk megemlekezni csak arrol hogy " hat ok is magyarok mint mi" pedig jo lett volna ha anno ezt hallhattak volna tolunk es nem azt hogy "budos zsido" ( ha zsido volt az illeto vagy "hazaarulo" vagy akarmi.

Ma is Nobel dijjasok sikeres vallakozok alkotok hagyjak el az orszagot es a dologban ma sincs valtozas. Ugyan az mint az elmult szaz evben barmikor. Ma is megmondjuk MI hogy ki a magyar es a ki a magyarabb es 100 ev mulva ha meg lesz magyarorszag akkor utodaink majd ugyanugy szornyulkodve fognak majd beszelni rolunk mint mi a 100 evvel ezelotti elodeinkrol es csak abban remenykedem hogy ok majd tanulnak az esetbol nem ugy mint mink.


Jozsef Attila

HAZÁM

Az éjjel hazafelé mentem,
éreztem, bársony nesz inog,
a szellőzködő, lágy melegben
tapsikolnak a jázminok,

nagy, álmos dzsungel volt a lelkem
s háltak az uccán. Rám csapott,
amiből eszméltem, nyelvem
származik s táplálkozni fog,

a közösség, amely e részeg
ölbecsaló anyatermészet
férfitársaként él, komor

munkahelyeken káromkodva,
vagy itt töpreng az éj nagy odva
mélyén: a nemzeti nyomor.



Ezernyi fajta népbetegség,
szapora csecsemőhalál,
árvaság, korai öregség,
elmebaj, egyke és sivár

bűn, öngyilkosság, lelki restség,
mely, hitetlen, csodára vár,
nem elegendő, hogy kitessék:
föl kéne szabadulni már!

S a hozzáértő dolgozó
nép gyülekezetében
hányni-vetni meg száz bajunk.

Az erőszak bűvöletében
mint bánja sor törvényhozó,
hogy mint pusztul el szép fajunk!



A földesúr, akinek sérvig
emeltek tönköt, gabonát,
csákányosokkal puszta tért nyit,
szétveret falut és tanyát.

S a gondra bátor, okos férfit,
ki védte menthetlen honát,
mint állatot terelni értik,
hogy válasszon bölcs honatyát.

Cicáznak a szép csendőrtollak,
mosolyognak és szavatolnak,
megírják, ki lesz a követ,

hisz „nyiltan” dönt, ki ezer éve
magával kötve mint a kéve,
sunyít vagy parancsot követ.


Sok urunk nem volt rest, se kába,
birtokát óvni ellenünk
s kitántorgott Amerikába
másfél millió emberünk.

Szíve szorult, rezgett a lába,
acsargó habon tovatűnt,
emlékezően és okádva,
mint aki borba fojt be bűnt.

Volt, aki úgy vélte, kolomp szól
s társa, ki tudta, ily bolondtól
pénzt eztán se lát a család.

Multunk mind össze van torlódva
s mint szorongó kivándorlókra,


A munkásnak nem több a bére,
mint amit maga kicsikart,
levesre telik és kenyérre
s fröccsre, hogy csináljon ricsajt.

Az ország nem kérdi, mivégre
engedik meggyűlni a bajt
s mért nem a munkás védelmére
gyámolítják a gyáripart.

Szövőlány cukros ételekről
álmodik, nem tud kartelekről.
S ha szombaton kezébe nyomják

a pénzt s a büntetést levonják:
kuncog a krajcár: ennyiért
dolgoztál, nem épp semmiért.



Retteg a szegénytől a gazdag
s a gazdagtól fél a szegény.
Fortélyos félelem igazgat
minket s nem csalóka remény.

Nem adna jogot a parasztnak,
ki rág a paraszt kenyerén
s a summás sárgul, mint az asztag,
de követelni nem serény.

Ezer esztendő távolából,
hátán kis batyuval, kilábol
a népségből a nép fia.

Hol lehet altiszt, azt kutatja,
holott a sírt, hol nyugszik atyja,
kellene megbotoznia.



S mégis, magyarnak számkivetve,
lelkem sikoltva megriad -
édes Hazám, fogadj szivedbe,
hadd legyek hűséges fiad!

Totyogjon, aki buksi medve
láncon - nekem ezt nem szabad!
Költő vagyok - szólj ügyészedre,
ki ne tépje a tollamat!

Adtál földmívest a tengernek,
adj emberséget az embernek.
Adj magyarságot a magyarnak,

hogy mi ne legyünk német gyarmat.
Hadd írjak szépet, jót - nekem
add meg boldogabb énekem!
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nagyon szeretnék egy fényképet látni rólad! Komolyan! Csak mert nem tudom elképzelni hogy honnan milyen testből jönnek ezek a szavak? Vajon az a típus voltál-e akit kiskorában ütöttek a suliban, vagy pedig egy modernebb, selyemsála, dagadt, szemüveges , megnemértett egyetemista?

Szerinted csak ilyenek lehetnek azok akik nem osztjak a te velemenyed ?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 484
10 814
113
Azt kívánom hogy mindenki aki úgy élősködik a nyugati civilizáción hogy közben lerombolná azt, deportálják vissza abba a pusztába ahonnan jött. Akár magyar akár muszlim.
Na, látod ebben egyetértünk! De ki is élősködik ? A magyarok nagy többsége dolgozik és megbecsült tagja a közösségeknek. Legalábbis errefele ahol én vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gergo55