[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 084
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20181...NDBL2lpzCbW84Op9ZR8hMHU0gIIdfI-Lcwefscdv-3zDA

A francia helyzet fokozódik! Pont mikor nekiment Trumpnak és az amerikaiaknak ! Franciák és a németek gyökeres politaikai elit cserével néznek szembe?
Macron egy bohóc, Franciaország szégyene, viszont ezzel a közös Eu-s hadsereggel, meg pláne azzal hogy megmondta Trumpnak hogy Ő azt szeretné ha nem az USA-t támogatnák az Eu-s országok amikor fegyvereket szereznek majd be a 2% GDP-ből, hanem az Eu-s hadiipart, olyan ingoványos terepre tévedt, ami lehet sok lesz neki, és nem húzza ki a ciklusa végéig.

Tegnap olvastam az RT-n erről egy cikket, pont ezzel foglalkozott, hogy ez lenne az érdeke az Eu-nak valóban amiről Macron beszélt, csak nem nagyon hiszi senki keleten, hogy ezt hagyni fogják nekik/nekünk.

Kiváncsian várom a fejleményeket, mi lesz a közös nagy Eu-s hadiipari programok, beszerzések, no meg azon Eu-s vezetők sorsa(Merkel/Macron) akik ezt elkezdték hangoztatni...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Macron egy bohóc, Franciaország szégyene, viszont ezzel a közös Eu-s hadsereggel, meg pláne azzal hogy megmondta Trumpnak hogy Ő azt szeretné ha nem az USA-t támogatnák az Eu-s országok amikor fegyvereket szereznek majd be a 2% GDP-ből, hanem az Eu-s hadiipart, olyan ingoványos terepre tévedt, ami lehet sok lesz neki, és nem húzza ki a ciklusa végéig.

Tegnap olvastam az RT-n erről egy cikket, pont ezzel foglalkozott, hogy ez lenne az érdeke az Eu-nak valóban amiről Macron beszélt, csak nem nagyon hiszi senki keleten, hogy ezt hagyni fogják nekik/nekünk.

Kiváncsian várom a fejleményeket, mi lesz a közös nagy Eu-s hadiipari programok, beszerzések, no meg azon Eu-s vezetők sorsa(Merkel/Macron) akik ezt elkezdték hangoztatni...
Meg mondom komolyan oda fognak vágni az Eu-nak! Első lépésben elég az olaszok alól kirúgni a billegő asztallábat! Akkor az Euró övezetben is elő lehet idézni egy súlyos válságot ami a Görögnél hatványozottabban nagyobb. Amennyiben az olaszok bedőlnek nem kell hozzá sok és franciákat is magukkal rántsák. Ekkor Olaszország ketté szakad észak-dél vonalon. Franciák is több darabra szakadhatnak szét!
Németekre ilyen helyzetben fokozott külső nyomás nehezedben miközben elit cserét hajtanak végre ! Game over és USA-Oroszok-Kína felosztja európát !
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 084
113
Meg mondom komolyan oda fognak vágni az Eu-nak! Első lépésben elég az olaszok alól kirúgni a billegő asztallábat! Akkor az Euró övezetben is elő lehet idézni egy súlyos válságot ami a Görögnél hatványozottabban nagyobb. Amennyiben az olaszok bedőlnek nem kell hozzá sok és franciákat is magukkal rántsák. Ekkor Olaszország ketté szakad észak-dél vonalon. Franciák is több darabra szakadhatnak szét!
Németekre ilyen helyzetben fokozott külső nyomás nehezedben miközben elit cserét hajtanak végre ! Game over és USA-Oroszok-Kína felosztja európát !
Vannak félelmeim nekem is, sajnos. Egyet értek a kommenteddel, de én ezt belike-olni nem fogom, inkább szomorú sírós pofát nyomnék kb., ha lenne.
Jelenleg az Eu olyan szinten meg van vezetve már évek óta, hogy az félelmetes :(. Valóban, a görögökön lényegesen túlmutat egy nagy rakás gócpont, jó párat felsoroltál TE is fentebb ami mind reális szerintem is, de ott van még pl. Spanyolország is a katalán vonallal, görögök is épp balhéznak megint, megoldva az a probléma sincs, s még igazából nem is ömlenek csúcsrajáratva a migránsok.

Macront - Merkelt aki azért emlékszik rá nagyjából hogy mit és hogyan szoktam írni, tudhatja hogy nem kedvelem(finoman szólva sem), de egyre inkább azt gondolom, hogy ha az Eu több kulcs államában sikerül megdönteni utcáról a hatalmat, az végzetes lehet az egész kontinensnek. Ilyen szituációkban lehet csak igazából halászni a zavarosban mindenféle külső erőknek, akik aztán báránybőrbe bújt farkasokat oda tudnak pattintani országok élére, feltüzelni a nacionalizmust, egymásnak ugrasztani régi sérelmeket felélesztve szomszédokat etc.

Az Eu lehetne egy globális szuperhatalmi gócpont, s épp ezért a többi aspiránsnak nyilván a lehető legjobb verzió az lenne, hiába kommunikálja mindenki az ellenkezőjét, ha itt robbanna a puskaporos hordó!

Marhára észhez kéne térni az öreg kontinensen mindenkinek, és összezárni végre!
A valóság ahogy nézem, megint totál mást mutat sajnos :(.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Meg mondom komolyan oda fognak vágni az Eu-nak! Első lépésben elég az olaszok alól kirúgni a billegő asztallábat! Akkor az Euró övezetben is elő lehet idézni egy súlyos válságot ami a Görögnél hatványozottabban nagyobb. Amennyiben az olaszok bedőlnek nem kell hozzá sok és franciákat is magukkal rántsák. Ekkor Olaszország ketté szakad észak-dél vonalon. Franciák is több darabra szakadhatnak szét!
Németekre ilyen helyzetben fokozott külső nyomás nehezedben miközben elit cserét hajtanak végre ! Game over és USA-Oroszok-Kína felosztja európát !

Súlyos "hobagoi" fertőzésed van és ha nem kezeled drasztikus eszközökkel akkor el fog hatalmasodni rajtad.
:p
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Vannak félelmeim nekem is, sajnos. Egyet értek a kommenteddel, de én ezt belike-olni nem fogom, inkább szomorú sírós pofát nyomnék kb., ha lenne.
Jelenleg az Eu olyan szinten meg van vezetve már évek óta, hogy az félelmetes :(. Valóban, a görögökön lényegesen túlmutat egy nagy rakás gócpont, jó párat felsoroltál TE is fentebb ami mind reális szerintem is, de ott van még pl. Spanyolország is a katalán vonallal, görögök is épp balhéznak megint, megoldva az a probléma sincs, s még igazából nem is ömlenek csúcsrajáratva a migránsok.

Macront - Merkelt aki azért emlékszik rá nagyjából hogy mit és hogyan szoktam írni, tudhatja hogy nem kedvelem(finoman szólva sem), de egyre inkább azt gondolom, hogy ha az Eu több kulcs államában sikerül megdönteni utcáról a hatalmat, az végzetes lehet az egész kontinensnek. Ilyen szituációkban lehet csak igazából halászni a zavarosban mindenféle külső erőknek, akik aztán báránybőrbe bújt farkasokat oda tudnak pattintani országok élére, feltüzelni a nacionalizmust, egymásnak ugrasztani régi sérelmeket felélesztve szomszédokat etc.

Az Eu lehetne egy globális szuperhatalmi gócpont, s épp ezért a többi aspiránsnak nyilván a lehető legjobb verzió az lenne, hiába kommunikálja mindenki az ellenkezőjét, ha itt robbanna a puskaporos hordó!

Marhára észhez kéne térni az öreg kontinensen mindenkinek, és összezárni végre!
A valóság ahogy nézem, megint totál mást mutat sajnos :(.

Ehhez már szinte késő! A kritikus időszak a migrációval kezdődött. Beengedtek több millió semmire se használható muszlim férfit ! Ezek értelem szerűen a közbiztonságra jelentettek óriási csapás. A migrációval kapcsolatos költségek folyamatosan nőnek miközben a demográfia krízis miatt a munka képes lakosság aránya csökken. Kiadás bevétel oldal vészesen felborult. Miközben nyugaton is eléggé erős vélemény terror van !Úgy látszik a francia társadalom is elérkezett egy kritikus ponthoz ! Ami a helyzetet csak eszkalálni fogja.
Trumppal új USA irány vonal van amely az EU-t is ellenségnek tekinti ! Félidős választásokon Trump ott nem vallott kurdarcot sőt megerősítette pozícióját! Szenátusban erősebbek mint valaha, az afroamerika közösség a demokratákkal kötött szövetségét kezdi felmondani !
Az USA belső folyamatainak alakulása miatt Trump külpolitika mozgástere megnő gyors sikereket is szeretne. Ezért neki megy az EU-nak! EU olyan most mint 100 éve az Osztrák-Magyar monarchia, sőt még rosszabb. Mivel a monarchiát a leszámolás gazdasági virágzásának kezdetén érte ! Eu gazdasági nem virágzik jobb esetben csak stagnálásról beszélhetünk !
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Súlyos "hobagoi" fertőzésed van és ha nem kezeled drasztikus eszközökkel akkor el fog hatalmasodni rajtad.
:p
Sajnos egyett értek vele. Jelenleg a világnak úgy hiányzik egy nagyobb kezelhető háború mint egy falatt kenyér. Szándékosan írtam hogy kezelhető. Mert a 3 nagynál a vonal ha nem is látszik de fennáll, meg van húzva. Visszatérve minden jel,folyamat arra muttatt hogy ez a háború (kis világháború vagy európai háború jobban illene rá) sajnos ismét itt lesz ezen a vén kontinensen. Csak kicsit más eszközökkel, módszerekkel. Csak az kérdés hogy meddig kívánják majd elhúzni?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Súlyos "hobagoi" fertőzésed van és ha nem kezeled drasztikus eszközökkel akkor el fog hatalmasodni rajtad.
:p
Nekem jobbik fóbiám van és Szombathely gyűlöletem labanc cseléd népség (becsületet és egyenességet hírből nem ismerik). Egy amerikai múltihoz most jelentkeztem állásért Predictive index tesztem szerint aminek kiértékelése 2 oldal. Ki egyensúlyozott mérnök embernek való vagyok :) :p
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
T

Törölt tag 008

Guest
Megvan babák,hogy Brüsszel,ismeretlen jogcímmel,anonim bankkártyákat ad a migránsoknak,amire havonta töltenek nekik pénzt?
Tehát a mi könnyen megkeresett,és üdvözült arccal befizetett adóforintjainkból(is) a kedves brüsszeli döntéshozók az illegális migránsokat pénzelik,nem ngo-kat,hanem a konkrét személyeket,direktben.
Azé',na!
:D
És az mennyire szép, hogy EU-s állampolgárként bankszámla nyitáskor igazolnod kell magad papírokkal, megnézik, hogy SDN listás vagy-e, majd ha megnyitották megnézik az utalásaid, 2 millió ft fölött igazolnod kell a forrást......ezek meg biankó kártyát kapnak.
Ilyenért a jelenlegi törvények szerint terrorizmus lehetséges finanszírozása ügyén az egész rohadt EP-t SDN listára kellene vágni afganisztán meg észak korea mellé.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
Felemás cipőben érkezett Jean-Claude Juncker az EU-Dél-Afrika csúcstalálkozó sajtótájékoztatójára
juncker.jpg

https://karpathir.com/2018/11/18/uj...3DsYccf5-9qYj6VYT1S-WaA7WTfcyXQ3zwCtvu4DUaPYY
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Sajnos egyett értek vele. Jelenleg a világnak úgy hiányzik egy nagyobb kezelhető háború mint egy falatt kenyér. Szándékosan írtam hogy kezelhető. Mert a 3 nagynál a vonal ha nem is látszik de fennáll, meg van húzva. Visszatérve minden jel,folyamat arra muttatt hogy ez a háború (kis világháború vagy európai háború jobban illene rá) sajnos ismét itt lesz ezen a vén kontinensen. Csak kicsit más eszközökkel, módszerekkel. Csak az kérdés hogy meddig kívánják majd elhúzni?
Sajnos ugyanaz a helyzet mint az előző esetekben de most még annyival rosszabb is, hogy nem csak az orosz európai de az európai kínai gazdasági összefonódást is szét kell verni.
Értelemszerűen a leggyengébb felet kell elpusztítani és ezzel ráadásul a két másik potenciális riválist is el lehet lehetetleníteni egyetlen csapással.
Egyszerű, kevesebb költséggel jár és az USA-ra nézve veszélytelenebb is mint bármi más.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Meg mondom komolyan oda fognak vágni az Eu-nak! Első lépésben elég az olaszok alól kirúgni a billegő asztallábat! Akkor az Euró övezetben is elő lehet idézni egy súlyos válságot ami a Görögnél hatványozottabban nagyobb. Amennyiben az olaszok bedőlnek nem kell hozzá sok és franciákat is magukkal rántsák. Ekkor Olaszország ketté szakad észak-dél vonalon. Franciák is több darabra szakadhatnak szét!
Németekre ilyen helyzetben fokozott külső nyomás nehezedben miközben elit cserét hajtanak végre ! Game over és USA-Oroszok-Kína felosztja európát !
ÉS mi mik leszünk a buliban? Mert ha így szakad minden akkor nagyon jól kell pozíciókat foglalnunk mert a németek magukkal rántanak.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 084
113
https://www.rt.com/news/444317-marcon-france-germany-union-europe/

Macront otthon kiátkozzák, Ő meg a németeknél ölelgeti muttit, és együtt magyarázzák hogy marhára kéne a nagy Eu-s összefogás, meg közös haderő, mivel külső erők(igen, többes számban, már nem csak az oroszokról beszél, hanem USA/Kína/Oroszország hármast is említett többször) abban érdekeltek hogy káoszt keltsenek az Eu-ban, és egymásnak ugrasszanak Eu-s országokat.


Rendesen még szimpatikus is lenne a Merkel-Macron tandem, ha nem olyan kretén módon közelítettek volna a migrációhoz, ahogy, no meg ezt a nagy lényeglátátsukat nem most, hanem mondjuk 2008 magasságában megejtik.

Ez így már eső után köpönyeg :S!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 813
47 084
113
Amennyire mostanság látni orosz-kínai tengely felé puhatolózunk. Putyin már lassan családtag Vikinél pl
Nem olyan egyértelmű ez szerintem!

Jelenleg Lengyelország a legközelebbi szövetségesünk, ők nyakig az amcsikban vannak.

Putyin atomerőművet épít nekünk hitelre, az amik meg itt vannak és "ajándékba" katonai repteret újítanak fel nekünk, és persze maguknak az egyetlen harci repülőterünkön.

Német helikoptereket akarunk venni, Cseh licensz (V4) a kézifegyver gyártásunk alapja.

Kivárás van, de én messze nem vagyok benne biztos hogy van itt bármiféle elképzelés, hogy ha bukik a mutatvány akkor hogy kéne jól járjunk, de legalább is a legkevésbé szarul.

Ne legyen igazam, de szerintem kb. sodródunk az árral, mint mindig...