[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Nem olyan egyértelmű ez szerintem!

Jelenleg Lengyelország a legközelebbi szövetségesünk, ők nyakig az amcsikban vannak.

Putyin atomerőművet épít nekünk hitelre, az amik meg itt vannak és "ajándékba" katonai repteret újítanak fel nekünk, és persze maguknak az egyetlen harci repülőterünkön.

Német helikoptereket akarunk venni, Cseh licensz (V4) a kézifegyver gyártásunk alapja.

Kivárás van, de én messze nem vagyok benne biztos hogy van itt bármiféle elképzelés, hogy ha bukik a mutatvány akkor hogy kéne jól járjunk, de legalább is a legkevésbé szarul.

Ne legyen igazam, de szerintem kb. sodródunk az árral, mint mindig...
Ép ezért írtam a puhatolózást. De lehet próbáljuk minél több nagyfiú rokonszenvét megszerezni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 071
113
Ép ezért írtam a puhatolózást. De lehet próbáljuk minél több nagyfiú rokonszenvét megszerezni.
Ez egyértelmű, s ezt is leírtam korábban is, hogy ezt meg nagyon jól tesszük szerintem.

Gyakorlatilag ebben a helyzetben sosem árthat, ha tudjuk magunkról hogy nem engedhetjük meg magunknak azt büntetlenül, amit szerintem a lengyelek pl. sportszerűen űznek, hogy egy katonai szuperhatalommal kekeckednek rendszeresen, ráadásul azzal, amelyik a legközelebb van a határaikhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2 and megazez

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Mégis németek jönnek ide főként, nameg szerintem a hadtech vonalon is ők lesznek a befutók.
Inkább a törökök. Ár "értékben" valamint lehet hogy jobban nyitottak a licensz gyártásban. A németek inkább lassan mentik a menthetőt. A bili ott is kezd tele lenni.
Ez egyértelmű, s ezt is leírtam korábban is, hogy ezt meg nagyon jól tesszük szerintem
Szerintem minket "le fognak választani" és jó eséllyel a déli tirumvirátusba kerülünk. (Hungary,Szerbia and Bulgária). (Ehhez később még csatlakozhat pár KKE ország. Persze ha eljutnak odáig a folyamatok). A jelek is erre utalnak. Bank of China, Egyre erősödő orosz érdekeltség,befolyás.
az amik meg itt vannak és "ajándékba" katonai repteret újítanak fel nekünk
Az az ajándék reptér egy októberi magyar idős cikk szerint még nincs eldöntve.
Gyakorlatilag ebben a helyzetben sosem árthat, ha tudjuk magunkról hogy nem engedhetjük meg magunknak azt büntetlenül, amit szerintem a lengyelek pl. sportszerűen űznek, hogy egy katonai szuperhatalommal kekeckednek rendszeresen, ráadásul azzal, amelyik a legközelebb van a határaikhoz
Kíváncsi leszek a pofájukra mikor ki fogják adni az utászt hogy irány az addigra proxi és polgárháborúba fulladó nyugatra, lehetőleg az első vonalba. Mert ami biztos lesz az usa a legkevésbé fog katonai áldozatot vállalni. Inkább cia és proxy szarkeverés lesz a részéről. Továbbá a keleti határon jók lesztek golyófogónak és élő kerítésnek (az oroszokat hátráltatni kell ha be akarnak avatkozni majd) címszó alatt. Vajon akkor is akkora lesz a mellük és a szájuk? Kétlem. Jó lesz az két kezes térdepelésnek is. Amolyan stílusban.
Ne legyen igazam, de szerintem kb. sodródunk az árral, mint mindig...
Ha vége lesz akkor jó eséllyel kivételesen nem fogunk annyira kivérezni. Mint a másik kettőben. Remélem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 266
55 415
113
Nem olyan egyértelmű ez szerintem!

Jelenleg Lengyelország a legközelebbi szövetségesünk, ők nyakig az amcsikban vannak.

Putyin atomerőművet épít nekünk hitelre, az amik meg itt vannak és "ajándékba" katonai repteret újítanak fel nekünk, és persze maguknak az egyetlen harci repülőterünkön.

Német helikoptereket akarunk venni, Cseh licensz (V4) a kézifegyver gyártásunk alapja.

Kivárás van, de én messze nem vagyok benne biztos hogy van itt bármiféle elképzelés, hogy ha bukik a mutatvány akkor hogy kéne jól járjunk, de legalább is a legkevésbé szarul.

Ne legyen igazam, de szerintem kb. sodródunk az árral, mint mindig...


Az Orosz államközi hitelt már kiváltottuk piaci,olcsóbb hitellel,nem tartozunk nekik.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
https://www.rt.com/news/444317-marcon-france-germany-union-europe/

Macront otthon kiátkozzák, Ő meg a németeknél ölelgeti muttit, és együtt magyarázzák hogy marhára kéne a nagy Eu-s összefogás, meg közös haderő, mivel külső erők(igen, többes számban, már nem csak az oroszokról beszél, hanem USA/Kína/Oroszország hármast is említett többször) abban érdekeltek hogy káoszt keltsenek az Eu-ban, és egymásnak ugrasszanak Eu-s országokat.


Rendesen még szimpatikus is lenne a Merkel-Macron tandem, ha nem olyan kretén módon közelítettek volna a migrációhoz, ahogy, no meg ezt a nagy lényeglátátsukat nem most, hanem mondjuk 2008 magasságában megejtik.

Ez így már eső után köpönyeg :S!
Azért ezt gondold végig még egyszer. Franciaország atomhatalom, plusz még egy orosz szövetségessel szemben az európában lévő amerikai csapatok esélytelenek, az angol haderő aki esetleg a szövetségesük lehetne tücsökpöcs.
Az orosz atomarzenál fenyegetését is mérlegelve az eredmény az USA számára matt.
Nagyon "hobagoi-os" voltam?:rolleyes:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Inkább a törökök. Ár "értékben" valamint lehet hogy jobban nyitottak a licensz gyártásban. .....
Lehet, hogy a török licensz olcsó, de a belbecs miatt a koreainak meg a németnek is kell licensz díjat fizetni. Akkor meg már elég drága lesz.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez egyértelmű, s ezt is leírtam korábban is, hogy ezt meg nagyon jól tesszük szerintem.

Gyakorlatilag ebben a helyzetben sosem árthat, ha tudjuk magunkról hogy nem engedhetjük meg magunknak azt büntetlenül, amit szerintem a lengyelek pl. sportszerűen űznek, hogy egy katonai szuperhatalommal kekeckednek rendszeresen, ráadásul azzal, amelyik a legközelebb van a határaikhoz.
Magától ennyire senki sem hülye. A sokadik verség és ötven év megszállás után rengeteg pénzt és energiát kellett beleölni abba, hogy Lengyelország ennyire bugyuta módon szembe menjen a saját érdekeivel és ilyen mértékben veszélyeztesse a polgárait.
Valakiknek ez sokat megért.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
ÉS mi mik leszünk a buliban? Mert ha így szakad minden akkor nagyon jól kell pozíciókat foglalnunk mert a németek magukkal rántanak.
Ha konteozni akarok akkor jön a Monarchia 2.0! Szétesznek az olaszok és németek ezen területekből felszabadul Észak-Olaszok(Szalvini) Egységes Németországból kiszakad Bajorország. Ha ez meg van akkor létrehozható a régi új állam alakulat!! Kérdés kik lesznek benne a domináns játékosok.
Ide kapcsolódóan V4 sok mindenben egységes, mivel jelen helyzet ez követeli meg! Lengyelek és kisebb mértékben a Szlovákok USA orientáltak a 4-ből. A Csehek és mi magyarok sokkal inkább német orientáltak vagyunk!
Realitások világa:
- Kínában volt egy nagy gazdasági expó Hazánk díszvendég Orbán egy közepes küldöttséggel jelen van tárgyalnak. Hazánkban megjelennek a Kínai befekvések
- Orbán fogadta Erdogánt Budapesten mind két félnek win-win. Erdogán török új tejhatalmú vezetője aki iszlám világ egyik vezető alakja is! Nagy valószínűleg török döntéseknél az is számít, hogy Erdogán kivel van jóban !
-Oroszok: Az elmúlt időszakban Putyin és Orbán sokat egyeztetett! Aki csak paksot látja vak és felületes! Ennek mellék szálaként a szerb-magyar viszony nagyon jó lett. Magyar külügy kijelentette, hogy a szerbeket támogatja szerbkisebbségek védelmében.
Gazdasági vonal: Oroszok megmondták, hogy Orbán fejlessze fel a gyógyszer ipart mivel azt szállíthatunk dögivel. Oroszok által megvett Gaz gépgyár nem rég Dél-Afrikai buliból is szeletett kapott (vízi turbinákat gyártunk), Ott van az egyiptomi vasút kocsi gyártás. Déli áramlat ami ahogy eléri hazánkat majd megy tovább osztrákok és Észak-Olaszok irányában. Amiket felsorolta elmúlt 2 év fejleményei és ezek a nyilvánosak.

Külön kiemelem amely komolyabb folyamatokra utal: Hazánk akar lenni a KGST bakjának központja!

-Német vonali továbbra is pörögnek a dolgok jönnek a befektetések stb ! Igen Orbán fasirtban van Merkellel és társaival, de ez nem azt jelenti, hogy a német elitekkel került szemben, végképp nem a német nagytőkéssekkel. Utóbbi belül valószínűleg győzött az a csoport amely Orbánt támogatta és Merkel brancsa politika hullának tekintik !


Ezek a folyamatok!

Így hazánk szerepe az új Európában a jelenbe íródik! A trianoni tragédia is már 1908-1910 eldöntetett ! Ezen folyamatok látva mi oroszok az orosz zónába fogunk tartozni. Az oda kerülés módja nem mindegy ! Jelen folyamatok szerint mi önként tartunk oda így a bot helyet mézet kapunk !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 071
113
Magától ennyire senki sem hülye. A sokadik verség és ötven év megszállás után rengeteg pénzt és energiát kellett beleölni abba, hogy Lengyelország ennyire bugyuta módon szembe menjen a saját érdekeivel és ilyen mértékben veszélyeztesse a polgárait.
Valakiknek ez sokat megért.
Én sajnálom őket konkrétan. Lassan olyan magasságokba emelik a kreténséget, mint amikor mi hadat üzentünk az Usa- nak. Ezzel hogy megveszik a jogot arra hogy egy raklapnyi ami katona náluk állomásozzon, meg az aegis ashore miatt bármi fennforgás lesz a jövőben, az biztos hogy ők mennek vissza barlang lakó szintre.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Az orosz atomarzenál fenyegetését is mérlegelve az eredmény az USA számára matt.
Sokkal jobban tartok inkább a Francia atomerőművektől, mints sem az orosz atomrakétáktol. Hány blok is van a franciáknál. Vajon milyen célpontok lennének egy esetleges lázadás sorrán?
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 209
113
Sokkal jobban tartok inkább a Francia atomerőművektől, mints sem az orosz atomrakétáktol. Hány blok is van a franciáknál. Vajon milyen célpontok lennének egy esetleges lázadás sorrán?

Jogos!
De talán annyi esze még az esetleges lázongást szervezőknek is van, hogy azokat nem piszkáljuk!

Lehet, hogy Merkel ennyire előrelátó volt :confused: (irónia off)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 478
10 756
113
Aki sárga mellényt akár látni nyissa meg a Google mapot és nézzen Franciaországra:)
Az útlezàràsok kezdenek problémát okozni.
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 478
10 756
113
Beszámolót kérünk :)
A munkahelyekről ma késtek az emberek akár több órát is. A hétvégén nem sok vizet zavart ez de a hét elején már kellemetlen, főleg a munkáltatóknak. Sok autópályaszakasz teljesen be van dugulva, ahol nem ott sok fizetős kaput elfoglaltak a mellény esek és fizetés nélkül haladhat át Mindenki. A következő hétvégén benzin kutakat és depókat akarnak blokád alá vonni.
A szombaton meghalt nő lánya beperli az államot az anyja halála miatt, merthogy őmiattuk kellett tüntetnie.
Sok helyen a viszonylag békés tüntetők ellen megy a könnygáz.
A tüntetők az Elysée előtt himnuszt énekeltek, követelték Macron lemondását, azt skandálták hogy "eljöttünk érted". Egy tüntető azt nyilatkozta a tvnek hogy Macron elfelejti hogy a francia nép már fejezett le 1 királyt.
Sok francia felteszi à kérdést hogy ezt a hatalmas karhatalmi erőt amit a békés tüntetőkre küldtek, miért nem a gettók kipucolására használják, meg az utcán imádkozó (így az utcát elzáró) muszlimok ellen.
Én ha megnyitom a Google mapot látom a sárga mellényeket meg a lezárt szakaszokat más viszont nem. Nem tudom milyen applikáciom van pluszban