https://magyaridok.hu/kulfold/blokkolt-kinai-terhoditas-3685670/
"Első, az egész blokkra kiterjedő szabályrendszerének kidolgozásába fogott az Európai Unió, amivel megakadályozhatja a nemzetbiztonságot veszélyeztető külföldi befektetéseket. A lépésre azután szánta magát Brüsszel, hogy Kína az elmúlt években több európai stratégiai ágazatba is bevásárolta magát...
...Pedig az Európai Bizottság már tavaly szeptemberben javasolta egy, az egész tömörülésre kiterjedő együttműködési mechanizmus felállítását, amelyben az adatgyűjtés és az információmegosztás éppen úgy szerepel, mint a nyomásgyakorlás. Éppen ezért az új törvény olyan központi riasztási mechanizmust is tartalmazna, amely anélkül értesítené a „veszélyről” a tagállamokat, hogy beleszólna az érintett kormányok tranzakciókat illető jóváhagyási jogába..."
Ez most nem feltétlenül csak Kínának szól, de a kialakult helyzetben talán legalább ugyanakkora mértékben az USA-nak is. Meg nem kis mértékben az EU egyes irányítónak mondható államai és egyes körök akarhatnak jobban irányítani. Jobb - nagyobb hatáskörű és közvetlen- irányítás és beleszólás mondhatni jobb irányítás. Mármint annak, akinek a kezében van.
Lehet persze az ilyet akár jól is csinálni, de az elmúlt évek történései és az EU-ban kialakult helyzet alapján ez is csak olyan elvonható hatáskör akarhat lenni (még ha jelenleg nem így kommunikálják is) mint a határőrizet központosításinak mondható valamekkora elvétele a tagállamoktól. Nem is lassan próbálnak a jövő évi választás előtt mindenre rátenni a kezüket amire csak tudják. (Érdekes lesz majd az EU-s választás, vajon a Franciák és a Németek mekkora hatalmat tudnak majd megtartani az EU intézményein keresztül.)