[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Breaking News:
13:34: A metróban történt merénylet súlyosabb volt, mint a repülőtéri robbantások:
A halálos áldozatok száma elérte a 34-et, ebből 20-an a brüsszeli metróban, 14-en a repülőtéren haltak meg.
A szám tovább emelkedhet, hiszen rendkívül sok a sebesült és az életveszélyes sérült......
12:54: AZ ISIS / Iszlám Állam vállalta magára a terrorcselekmények elkövetését! (VilagHelyzete)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Isten majd kiválogatja az övéit!"

Ez a vallásháborúk jelszava volt. Ja, vallásháborút vívunk, akár akarjuk, akár nem. Pont mi magyarok tudjuk legjobban, hogy a magyar Erdély hogy pusztult bele a vallásháborúba az egyoldalú toleranciája miatt.

Mindig a rosszfiúk győznek. Ha a jóságot amit birtoklunk többé nem tartjuk értékesebbnek a világ minden gonoszságánál, ami csak elkövethetünk a védelmében, akkor mások győzedelmes gonoszsága lesz értékesebb nála.

Blogen kérlek ne gyere már állandóan Erdéllyel. Szlovákia is elveszett, pedig oda a katolikus osztrákjaid telepítettek szlovákokat. Horvátország, Délvidék úgyszintén, pedig ott sem a protestáns fejedelmek uralkodtak. Jóformán csak az maradt meg Magyarországból, amit a török szállt meg. Amúgy meg nézz már utána, hogy kinek az uralkodása alatt telepítettek be több románt és mikor lett velük probléma. Amíg a MAGYAR fejedelmek uralkodtak, addig békességben éltek egymással a népek, miután megjöttek az osztrák haverjaid, ők vették elő a jó öreg oszd meg és uralkodj módszert. Nem csak Erdélyben egyébként, hanem mindenhol. Az a baj veled, hogy te inkább egy katolikus osztrák mellé állsz, mint egy protestáns magyar mellé.
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="molnibalage">...
És erre van bármiféle bizonyítékod...?

Akkor én ezek után bármiféle ilyen érvelést bekamuzhatok és alapozhatom rá a kollektív bűnősség elvét...?
Irtam is, hogy ott voltam kozottuk. Ha pedig ugy erzed, hogy ez neked nem eleg info es ezert inkabb kamuznod kell akkor lelked rajta. Tedd azt! </blockquote>
Azt hányszor kell még magyarázni, hogy az egyelemes minta az nem minta? És te ebből extrapolálsz a végtelenbe. Anyám...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Bakker. Vannak ( tàvoli) muzlim rokonaim. Mèg a vallàsos része is békés, bàr szigoruan maguk között maradnak, az biztos. A modernebbje viszont nem. Le is nézik a vallàsosokat, kendöt hordòkat stb. Azok nekik " cigànyok".
Nem rajongok a muzlimokért, jobb volna, ha nem lennènek itt stb. De kollektivbün, ne màr....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Bakker. Vannak ( tàvoli) muzlim rokonaim. Mèg a vallàsos része is békés, bàr szigoruan maguk között maradnak, az biztos. A modernebbje viszont nem. Le is nézik a vallàsosokat, kendöt hordòkat stb. Azok nekik " cigànyok".
Nem rajongok a muzlimokért, jobb volna, ha nem lennènek itt stb. De kollektivbün, ne màr....
Ahogy europa elengedte a vallast ugyanugy vegbe fog menni ez a vilag mas reszein mas vallasokkal is. Ez a folyamat jo, de az elmult evtizedekben az iszlamban hatalmas visszalepes tortent. A vallas is egy kollektiva, ha tetszik ha nem.
...
Azt hányszor kell még magyarázni, hogy az egyelemes minta az nem minta? És te ebből extrapolálsz a végtelenbe. Anyám...
6 evig eltem kozottuk. Ugy alakult, hogy a barataim is tobbsegeben kulfoldiek voltak. Igen, muzulman orszagokbol is. Nekik is epp eleg bajuk volt abbol, hogy a tarsaik tobbsege meg mindig zsigerileg gyulolte a nyugatot. Ha a szemelyes velemenyemet kerdezed akkor csak egyfele keppen lehet ez ellen felvenni a harcot. Megpedig az informacioval. Konyveket, internetet kell elvinni minden ilyen elmaradott helyre es akkor talan leesik a tobbsegnek is, hogy bizony lehet mashogy is elni.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote>Ha a nyugat túl akar élni akkor ezt kell elfelejteni, de nagyon gyorsan. Gonosz leszek de be kell vezetni a kollektív bűnösség elvét. Ha valakire a terrorizmusnak csak a gyanúja vetül azt minden pereputtyával hetedíziglen életfogytig internálni.
Én azt mondom, hogy te ilyen kommenttel gyanús vagy. Mehet érted a nagy fekete autó? Most helyben végrehajtsák az ítéletet vagy várjunk vele még két percet...? A rokonaid melyik végéről kezdjük a deportálás vagy kivégzést?

Mikor esik már le az ilyen kommentelőknek, hogy addig tűnik csak jó ötletnek ilyen - már elnézést - de ökörségeket írni, amíg véletlenül te is bele nem esel a szórásba és te is forgács leszel ahol lóbálják a fejeszét...?

Nagyon elkeserít, hogy egyesek ennyire könnyen radikális ökörségek áldozatai (?) lesznek és ilyen eszméletlen vad dolgokat képesek leírni...

Ne csak szélsőségekben tessék már gondolkozni. Az, hogy meg ez a felvázolt javaslat megoldaná a problémát úgy marhaság, ahogy van. Az IRA és a baszkok is öltek és robbantgattak, és egyik sem kintről vándorolt be és nema fenti intézkedések szüntették meg a problémát. Izé...</blockquote>

Akkor esnék bele a "szórásba" ha elmennék SZA-ba, nyitnék egy kálvinista líceumot és fennen hirdetném a keresztény hit fensőbbségességét, a muszlimok szolga voltát, kiknek kutya kötelessége engem és hittársaimat eltartani az olajpénzeikből. Tanítványaim meg időnként felrobbantanának pár olajsejket. Nem vagyok terrorista, nem ártok senkinek, nem is tervezek ilyet, de aki nekem vagy enyéimnek árt számoljon vele, hogy a fejsze elő tud kerülni. Hogy prüszkölsz a szabadságjogok korlátozásától? Hát én sem vagyok elragadtatva a nagy fekete autó gondolatától, de inkább az, semmint félkiló csapágygolyó a hasamba.
Másodsorban ezek a derék muszlimok jöttek Európába márpedig a vendég betartja a vendéglatú szabályait ha nem akarja, hogy kitegyék a szűrét. Vétettek a vendégjog ellen, számoljanak a következményekkel. Ma az asztalunkra sz...nak, holnap a szánkba? Aki az én házamba ilyet tesz örülhet ha saját lábán távozik és nem repül.
IRA, ETA, Vörös Brigádok, Fekete Szeptember, társaik. Az első kettő szabáságharcos szervezet volt akikkel részemről (különösen az IRA-val) valamilyen szinten szimpatizáltam. Most nem ölnek és robbantgatnak mert a rendszerek puhultával megszünt a társadalmi támogatottságuk. FSZ és VB ideológiai alapon terrorkodó barmok világmegváltó eszmékkel, rendszerek-múltával ők is kimúltak. Tessék mondani az iszlám fundamentalizmusnak mikorra fog megszűnni a társadalmi támogatottsága?
Ezek az egyletek különben minden brutalitásuk ellenére is jelentősen különböztek az iszlám terrorizmustól. Nem akarták ugyanis gyökerestül kiirtani az európai kultúrát. Céljuk volt az autonóm baszkföld az önálló és egységes Írország a szociális egyenlőség, a független Palesztina, stb. Nem akarták viszont ledönteni a Dávid szobrot, leverni a Sixtusi kápolna freskóit, tűzre vetni a Feszty Körképet és nem írták volna elő Rumcájsznak hogy sör helyet serbetet igyon Molnibalagenak meg hogy paprikás szalonna helyett kecskepörit egyen.. Nem akarták megsemmisíteni az európai kultúrát ami tetszik nemtetszik (részemről nem vagyok vallásos) a kereszténység csecsén nevelkedett.
 
M

molnibalage

Guest
Ahogy europa elengedte a vallast ugyanugy vegbe fog menni ez a vilag mas reszein mas vallasokkal is.
Vagy nem. Amerikában ma pl. egy ateista feleség vagy férjjelölt sok helyen elég súlyos "bűn". Semmi sem garantálja azt, hogy a XXI. század közepén nem lesz tudomány ellenes és ezoterikus vallásos hiszti...

Ha a szemelyes velemenyemet kerdezed akkor csak egyfele keppen lehet ez ellen felvenni a harcot. Megpedig az informacioval. Konyveket, internetet kell elvinni minden ilyen elmaradott helyre es akkor talan leesik a tobbsegnek is, hogy bizony lehet mashogy is elni.
Ez egy teljesen vállalható irány. Semmi köze ahhoz, amit egyesek elképzeltek.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor esnék bele a "szórásba" ha elmennék SZA-ba, nyitnék egy kálvinista líceumot és fennen hirdetném a keresztény hit fensőbbségességét, a muszlimok szolga voltát, kiknek kutya kötelessége engem és hittársaimat eltartani az olajpénzeikből. Tanítványaim meg időnként felrobbantanának pár olajsejket. Nem vagyok terrorista, nem ártok senkinek, nem is tervezek ilyet, de aki nekem vagy enyéimnek árt számoljon vele, hogy a fejsze elő tud kerülni.
Látom képtelen vagy megérteni. Azt hiszed, ha valaki kitalálja majd a kollektív bűnősség gyakorlatát, akkor az majd szelektálni fog? Hát semmit nem tanultál a történelemből...?

Hogy prüszkölsz a szabadságjogok korlátozásától? Hát én sem vagyok elragadtatva a nagy fekete autó gondolatától, de inkább az, semmint félkiló csapágygolyó a hasamba.
A baj az, hogy a te szerinted csak így lehet elérni ezt. És ez a baj. Totálisan beszűkült gondolkodásmód + radikális gondolatok = katasztrófa...

Másodsorban ezek a derék muszlimok jöttek Európába márpedig a vendég betartja a vendéglatú szabályait ha nem akarja, hogy kitegyék a szűrét.
És ennek én hol mondok ellent? Viszont kollektíven nem lehet alkalmazi. Azétr, mert mondjuk Ali testvére Abdul egy tolvaj és gyilkos, azért Alit is kiteszed...? Miféle ökörség ez...? Nagyapám Recsken volt. Akkor anyám és én szerinted mit érdemlek...?

Vétettek a vendégjog ellen, számoljanak a következményekkel. Ma az asztalunkra sz...nak, holnap a szánkba? Aki az én házamba ilyet tesz örülhet ha saját lábán távozik és nem repül.
Értelek, de még mindig ott vagyunk, hogy a kollektíva alkalmazás visszásságát képtelen vagy megérteni...?

IRA, ETA, Vörös Brigádok, Fekete Szeptember, társaik. Az első kettő szabáságharcos szervezet volt akikkel részemről (különösen az IRA-val) valamilyen szinten szimpatizáltam. Most nem ölnek és robbantgatnak mert a rendszerek puhultával megszünt a társadalmi támogatottságuk.
Rendszerek puhultsága? Miben más a mai UK államszerkezete és szabasága, mint 30-50 éve...?

FSZ és VB ideológiai alapon terrorkodó barmok világmegváltó eszmékkel, rendszerek-múltával ők is kimúltak.
Azért az IRA mögött is ott lehetett a "legvidámabb barakk" támogatása is.

Tessék mondani az iszlám fundamentalizmusnak mikorra fog megszűnni a társadalmi támogatottsága?
Konkrétan előlük menekültek ide sokan és nem azért, hogy ledöntség az európai kultúrát. Azért, hogy ne haljanak meg, mert az arab az arabot és a muszlim a muszlimot is öli, mert másfajta muszlim. Szó se róla, hogy is volt a katolikus vs kersztény vonala annak, ami az Észak-Írországban volt? Izé...

Valahol engem elképeszt, hogy a XXI. században a vallást ennyire komolyan veszik...
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Aha könyvek meg Internet had lássa az a nyavalyás kecskepásztor hogyan él a Nyugat. Had ébredjen fel benne a frusztráció, tegye fel a kérdést neki miért van légkondi, lcd-tv, szép lakás, sima aszfalt nekem meg vályogkunyhó meg egy szamár?
Innen meg már csak egy ékesszóló imám kell (nyugi lesz a környéken) aki elhinti a kis elégedetlenkedőben a magot, hogy el kel venni a gyaurtól mert Allah is azt mondta.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
BREAKING: Belgium's Tihange nuclear plant evacuated: VTM https://t.co/QzjUMGTtOO
— Reuters Live (@ReutersLive) March 22, 2016
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote>Mert kollektivan tamogatjak a terrorizmust. Nem fogja egy muzulman sem a szemedbe mondani, de ha csak egymas kozott vannak akkor a nagy tobbseguk ilyen alkalmakkor oromeben ugral.
Aha...

És erre van bármiféle bizonyítékod...?

Akkor én ezek után bármiféle ilyen érvelést bekamuzhatok és alapozhatom rá a kollektív bűnősség elvét...?</blockquote>

A kollektív bűnösséget hülyeségnek tartom én is. Minden vallás, nép között vannak rosszak is és jók is. Viszont annyiban igazat adok Rumcsajsznak, hogy jobban utána kellene nézzenek a környezetének. Pl. én elég nehezen tudom elhinni, hogy a felesége/anyja/apja sosem tudja, hogy az illető terroristaszervezet tagja és miért szokott különféle szerkezeteket belevarrni a mellényébe.
Ezeket a merényleteket hónapokig szervezik, nem hirtelen felindulásból elkövetett tettek, hogy semmi előjele ne legyen a családban.
Továbbá én szigorítanám a bevándorlók által elkövetett büntettek büntetését. Akit rabláson, erőszakos büntetten kapnék, mindenféle teketória nélkül küldeném vissza a hazájába. Nem felszólítanám, hogy távozzon, hanem hajóra tenném és kiraknám a tengerparton. Tudom, hogy szigorú, de észre lehet venni, hogy szinte az összes terrorista már büntetett előéletű volt. Ha ismét belépne az EU területére, akkor tényleg menne Guantanamora (az EU-nak is vannak olyan szigetei, amik megfelelnének ilyen célra).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A francokat előlük. Ők azok. Talán a francia muzulmánok közt volt a felmérés, hogy <b>kétharmaduk</b> szimpatizál az Iszlám Állammal. A muzulmánok többsége az őket üldöző világi hatalom elől menekül mint pl Aszad erői elől. Aki meg nem, az általában az iszlamizmusra, annak szociális faktora miatt fogékony underclassból érkezik. Bevándorló és menekült = iszlamista.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igen. Nem véletlenül jelenti a demokrácia mindenhol az iszlamisták győzelmét. A muzulmán többség szamodra borzalmas dolgokban hisz.
 
M

molnibalage

Guest
Viszont annyiban igazat adok Rumcsajsznak, hogy jobban utána kellene nézzenek a környezetének.
Ebben semmi kivetnivaló nincs. A világtörténelem során semelyik állam nem szerette, ha csak úgy idegenek kóricálnak a területén.

Pl. én elég nehezen tudom elhinni, hogy a felesége/anyja/apja sosem tudja, hogy az illető terroristaszervezet tagja és miért szokott különféle szerkezeteket belevarrni a mellényébe.
Gyerekként sem tudta apám és anyám, hogy mibe keveredtem néha. Na, akkor szülői házban, de adott esetben "reggel megyek esete jövök" gyereknél szerinted mit tudna a szülő? Ha én egyetemen UAV-s bombát barkácsoltam volna szerinted ki tudott volna róla, ha nem mondom el senkinek? Órákig dolgoztam egyedül a laborban mindenféle felügyelet nélkül...

Ezeket a merényleteket hónapokig szervezik, nem hirtelen felindulásból elkövetett tettek, hogy semmi előjele ne legyen a családban.
Lásd fent. 16 éve röplabdázok és a tesómon kívül soha egyetlen családtagom sem látta. Pedig ez kőegyszerű dolog. Képzeld el mit tudnak arról, amit titkolok is és egyedül csinálok...?

Továbbá én szigorítanám a bevándorlók által elkövetett büntettek büntetését.
Kit tekintesz bevándorlónak? Az, aki idejött, annak a gyereke az vagy nem az? Ha már itt született akkor mikrtól tekinted nem bevándorlónak?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egyszerű, aki nem keresztény, az bevándorló, vagy azok hitehagyott kutyája. A vallásháborúban nincs semleges fél, ahogy hamis objektivitás sem, csak igaz önzés, vagy vereség.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Amit a terroristák ellen alkalmaznak Oo-ban pl. Kadirovék A terroristák kozé beálló fiatalok házait-ill családjaik házait lerombolják mint az izraeliek Palasztinában.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Aha könyvek meg Internet had lássa az a nyavalyás kecskepásztor hogyan él a Nyugat. Had ébredjen fel benne a frusztráció, tegye fel a kérdést neki miért van légkondi, lcd-tv, szép lakás, sima aszfalt nekem meg vályogkunyhó meg egy szamár?
Innen meg már csak egy ékesszóló imám kell (nyugi lesz a környéken) aki elhinti a kis elégedetlenkedőben a magot, hogy el kel venni a gyaurtól mert Allah is azt mondta.

Szerintem az egész migráció célpontja azért Európa, mert terjed az internet és egyre többen látják, hogy itt milyen jól élünk. Addig is voltak menekültek, de addig csak a szomszéd országba menekültek át, nem a szomszéd kontinensre.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Egyszerű, aki nem keresztény, az bevándorló, vagy azok hitehagyott kutyája. A vallásháborúban nincs semleges fél, ahogy hamis objektivitás sem, csak igaz önzés, vagy vereség.

Ez sem jó megközelítés. Az tény és való, hogy nehéz kérdés ez. Általánosítani persze nem jó dolog, de ugyanakkor meg a mai nap után (meg pluszba ami az elmúlt években történt Európában) tényleg nem lehet megmondani ki a terrorista és ki nem az. Honnan tudom, hogy teszem azt Brüsszel belvárosában sétáló arabon nem épp egy teli robbanószeres táska van amit épp akkor akar elsütni? Egy ember homlokára sincs ráírva, hogy ő terrorista vagy sem. Ezek után meg az ember totál bizalmatlan velük szemben. Igazából én az iszlamizmust mint filozófiát kő kemény betiltanám mert ugyanannyira veszélyes felfogás mint a nácizmus. Aki meg abban hisz vagy azt terjeszti, azt azonnal be kellene csukni, vagy amelyik mecsetben ezt terjesztik azonnal be záratnám.