[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Egyre érdekesebb a sztori. A belga ügyészség szerint extasy találtak Szájer táskájában. Szájer tagadja, hogy övé lenne természetesen, de állítása szerint a kérése ellenére nem tesztelték nem Covidra :), drogra.
Mindenesetre nem túl életszerű, hogy valaki droggal a táskájában menekül. Simán eldobhatta volna....

Mindenesetre Macron csapata fullra tolja a kampányt a facen.

Aki konteozni akar, annak meg ezt ajánlom.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Mi történt? Egy ember méltatlanul viselkedett. Bocsánatot kért, LEMONDOTT!
Ezt várnám a másik oldaltól is.... Volna kiktől...

Persze, de azért csak visszás a dolog egy kicsit.
Illetve az ilyen idióták ártanak a legtöbbet a saját maguk által elvileg képviselt értékeknek.
Az is megkérdőjelezhető, hogy egy ilyen mennyisre oszthatja az észt bármilyen témában, mikor a saját elveivel összeegyeztethetetlen módon viselkedett.
Gréczy lefotózta a farkát, de ez libsiéknél belefér.A keresztény-konzervativizmusba sem az orgia, sem a buziparti nem fér bele.A drogról nem is beszélve.

Az a helyzet, hogyha ilyen debil volt, akkor talán előbb kellett volna lemondania és nem megvárni az első botrányt.
Az lett volna a legjobb és egyedül elfogadható, ha azt mondja, hogy bocs, nekem ez nem megy.De az, hogy éveken keresztül buzul, miközben ennek a szöges ellentétét propagálja, az nonszensz és csak árt az ügynek amit képviselt!

Nézd meg a sajtót.Zabálják.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Mindenesetre Macron csapata fullra tolja a kampányt a facen.

Na, erről írtam, hogy eleve nem lenne mit tolni fullba, ha nem álszenteskednének.
Aki nem csap le az ilyen lehetőségekre, az nem politikus.Ugyanezt megteszi bármelyik párt, láthattuk, hogy a Fidesz mit művelt, amikor Terry Black előjött Vonával.Hogy aztán amúgy több fideszessel is, azt nem fújták 0-24-ben.
 
W

Wilson

Guest
Persze, de azért csak visszás a dolog egy kicsit.
Illetve az ilyen idióták ártanak a legtöbbet a saját maguk által elvileg képviselt értékeknek.
Az is megkérdőjelezhető, hogy egy ilyen mennyisre oszthatja az észt bármilyen témában, mikor a saját elveivel összeegyeztethetetlen módon viselkedett.
Gréczy lefotózta a farkát, de ez libsiéknél belefér.A keresztény-konzervativizmusba sem az orgia, sem a buziparti nem fér bele.A drogról nem is beszélve.

Az a helyzet, hogyha ilyen debil volt, akkor talán előbb kellett volna lemondania és nem megvárni az első botrányt.
Az lett volna a legjobb és egyedül elfogadható, ha azt mondja, hogy bocs, nekem ez nem megy.De az, hogy éveken keresztül buzul, miközben ennek a szöges ellentétét propagálja, az nonszensz és csak árt az ügynek amit képviselt!

Nézd meg a sajtót.Zabálják.

Engem nem érdekel,hogy Szájer mit csinál magánemberként az persze más kérdés,hogy ez nehezen összegyeztethető az ő és a pártja által hangoztatott értékektől,de könyörgöm minek kellett neki egy ilyen igazoltatás miatt az ereszcsatornán át menekülni ha minden igaz némi exstasyval a hátizsákjában.Ha simán igazoltatják megúszta volna egy ejnyebejnyével így most rajta csámcsog mindenki.Arról nem is beszélve miért hangoztatta a rendőrök előtt,hogy ő képviselő simán felvették volna az adatait és jó napot arra fele úgyis nagyon kényesek a személyiségi jogokra,sokkal kisebb viszhangja lett volna az ügynek:).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Persze, de azért csak visszás a dolog egy kicsit.
Illetve az ilyen idióták ártanak a legtöbbet a saját maguk által elvileg képviselt értékeknek.
Az is megkérdőjelezhető, hogy egy ilyen mennyisre oszthatja az észt bármilyen témában, mikor a saját elveivel összeegyeztethetetlen módon viselkedett.
Gréczy lefotózta a farkát, de ez libsiéknél belefér.A keresztény-konzervativizmusba sem az orgia, sem a buziparti nem fér bele.A drogról nem is beszélve.

Az a helyzet, hogyha ilyen debil volt, akkor talán előbb kellett volna lemondania és nem megvárni az első botrányt.
Az lett volna a legjobb és egyedül elfogadható, ha azt mondja, hogy bocs, nekem ez nem megy.De az, hogy éveken keresztül buzul, miközben ennek a szöges ellentétét propagálja, az nonszensz és csak árt az ügynek amit képviselt!

Nézd meg a sajtót.Zabálják.
Részben igazad van, de részben meg kell védjem Szájert. Már vissza akart vonulni 2019-ben, Orbán nyomására maradt. Nem volt nála jobb ember Brüsszelbe. Mondjuk függetlenül a nem hagyományörző szexuális életétől, nála felkészültebb ember Brüsszelben kevés van, nem csak a magyarokra gondolok, úgy összeségében. Nem véletlen ő írta a magyar Alkotmány jórészét is.
Van egy érdekes beadványa is. Tavasz óta illegitimek az Európai Parlament döntései, mert online üléseznek, ami nem felel meg az előírásoknak. Készítettek az eurokraták egy módosítást, de nem merik beadni, mert azzal elismernék, hogy illegitim tavasz óta a döntésjhzatal.

De az, hogy éveken keresztül buzul, miközben ennek a szöges ellentétét propagálja, az nonszensz
Ilyen ügyekben Szájer évek óta beszédesen hallgatott. Sztem aki kicsit is követte tudta mi a szitu.
Szal nem bort iszik, vizet prédikál.

A drog teszi érdekessé és kicsit hiteltelenné a sztorit. Mind a rendőrségi eljárás, nem volt drogteszt, mind hogy magával vitte. Ennyi nap után meg már bárki bármit mondhat rajta marad, hogy drogozott. Ezért akart teszteltetni, de elmaradt. És erre is építik a kampányt, ez volt a hibás rendőrségi eljárás célja.

Sztem OV kapott egy erős, de inkább elkeseredett üzenetet Merkeltől. Volt már rá több korábbi példa, ahogy írtam.
Mivel a buziskodás kint trendi ez nem üt, max. picit itthon, ezért kellett az ekit a táskájába tenni és a rendőröknek megtalálni. Szóbeli figyelmeztetést kapott a Covid szabályok megszegése miatt, de a táskáját átkutatják??? Hát....... Ha meg nála van, miért nem dobja el azonnal?? Ez alap, minden ilyen razziánál, hogy amire beérnek a zsaruk minden a földön van és semminek nincs gazdája.

Sztem célzottan utaztak rá és felpörgették a sztorit egy kis droggal. Ez német BND akció volt, ezt mindig ők intézik, ők vannak közvetlenül Merkel alá rendelve.
 

bejczi

Active Member
2020. március 19.
98
164
33
" Ausztriában, Lengyelországban és más környező államokban akár 20 ha el tud tartani egy komplett családot úgy, hogy a gazdaságot is tudják fejleszteni. "
Hát ez az ami totál nem igaz.
1 ha földre az EU támogatás 75 000 ft
Ha mondjuk kukoricát termelsz akkor a termésátlag 8t/hektár (idén annyi volt) a termény ára 50 e ft/t körül van
a termelési költség 260 e ft/ha akkor 8x50e-260e=140 000/ha a bevétel .
A jövedelem 75e+140e=215e 20x 215000=4 300 000 ft az kb 12000 euró
Akkor tarts el egy családot havi 1000 euróból mondjuk Ausztriában, ahol még a termelési költség is magasabb.



http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/stattukor/fobbnoveny/2019/index.html
És az eszközök amortizációjáról nem esett szó.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 742
113
Ez szerintem csak èkes bizonyitéka annsk, hogy a Fidesz egy sokszinű, toleràns pàrt. :)
Kûlönben Wilsonnal ërtek egyet. Csöndben kellett volna maradnia. De ereszen menekûlni?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Engem nem érdekel,hogy Szájer mit csinál magánemberként az persze más kérdés,hogy ez nehezen összegyeztethető az ő és a pártja által hangoztatott értékektől,de könyörgöm minek kellett neki egy ilyen igazoltatás miatt az ereszcsatornán át menekülni ha minden igaz némi exstasyval a hátizsákjában.Ha simán igazoltatják megúszta volna egy ejnyebejnyével így most rajta csámcsog mindenki.Arról nem is beszélve miért hangoztatta a rendőrök előtt,hogy ő képviselő simán felvették volna az adatait és jó napot arra fele úgyis nagyon kényesek a személyiségi jogokra,sokkal kisebb viszhangja lett volna az ügynek:).

Ezek jó kérdések!
Mondjuk választ is ő tudna rá adni...
Ahogy @SilvioD is írta, de hogy a francba kerül az eki a táskába?
A lasztinak a zsebben a helye! Pont azért, ha razzia van! :rolleyes:
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Persze, de azért csak visszás a dolog egy kicsit.
Illetve az ilyen idióták ártanak a legtöbbet a saját maguk által elvileg képviselt értékeknek.
Az is megkérdőjelezhető, hogy egy ilyen mennyisre oszthatja az észt bármilyen témában, mikor a saját elveivel összeegyeztethetetlen módon viselkedett.
Gréczy lefotózta a farkát, de ez libsiéknél belefér.A keresztény-konzervativizmusba sem az orgia, sem a buziparti nem fér bele.A drogról nem is beszélve.

Az a helyzet, hogyha ilyen debil volt, akkor talán előbb kellett volna lemondania és nem megvárni az első botrányt.
Az lett volna a legjobb és egyedül elfogadható, ha azt mondja, hogy bocs, nekem ez nem megy.De az, hogy éveken keresztül buzul, miközben ennek a szöges ellentétét propagálja, az nonszensz és csak árt az ügynek amit képviselt!

Nézd meg a sajtót.Zabálják.


Mindenképpen probléma a szodomita Szájer mert most ezzel megint muníciót adtak komcsik kezébe..Borkai 2.0.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Részben igazad van, de részben meg kell védjem Szájert. Már vissza akart vonulni 2019-ben, Orbán nyomására maradt. Nem volt nála jobb ember Brüsszelbe. Mondjuk függetlenül a nem hagyományörző szexuális életétől, nála felkészültebb ember Brüsszelben kevés van, nem csak a magyarokra gondolok, úgy összeségében. Nem véletlen ő írta a magyar Alkotmány jórészét is.
Van egy érdekes beadványa is. Tavasz óta illegitimek az Európai Parlament döntései, mert online üléseznek, ami nem felel meg az előírásoknak. Készítettek az eurokraták egy módosítást, de nem merik beadni, mert azzal elismernék, hogy illegitim tavasz óta a döntésjhzatal.


Ilyen ügyekben Szájer évek óta beszédesen hallgatott. Sztem aki kicsit is követte tudta mi a szitu.
Szal nem bort iszik, vizet prédikál.

A drog teszi érdekessé és kicsit hiteltelenné a sztorit. Mind a rendőrségi eljárás, nem volt drogteszt, mind hogy magával vitte. Ennyi nap után meg már bárki bármit mondhat rajta marad, hogy drogozott. Ezért akart teszteltetni, de elmaradt. És erre is építik a kampányt, ez volt a hibás rendőrségi eljárás célja.

Sztem OV kapott egy erős, de inkább elkeseredett üzenetet Merkeltől. Volt már rá több korábbi példa, ahogy írtam.
Mivel a buziskodás kint trendi ez nem üt, max. picit itthon, ezért kellett az ekit a táskájába tenni és a rendőröknek megtalálni. Szóbeli figyelmeztetést kapott a Covid szabályok megszegése miatt, de a táskáját átkutatják??? Hát....... Ha meg nála van, miért nem dobja el azonnal?? Ez alap, minden ilyen razziánál, hogy amire beérnek a zsaruk minden a földön van és semminek nincs gazdája.

Sztem célzottan utaztak rá és felpörgették a sztorit egy kis droggal. Ez német BND akció volt, ezt mindig ők intézik, ők vannak közvetlenül Merkel alá rendelve.

Figyeljük majd, hogy merre alakul a dolog Brüsszellel most, ezután. Abból is következtethetünk majd...
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
631
2 659
93
Valószínűleg ez még csak a figyelmeztetés volt, és van még pár ütőkártya a Muttiék kezében.
+ ha Bidé hatalomra kerül, kapunk megint egy "Jóbarátot" nagykövetnek és még több ilyenre fény fog derülni.
Aztán 22-ben jöhet a moslék hatalomra. Hurrá!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Figyeljük majd, hogy merre alakul a dolog Brüsszellel most, ezután. Abból is következtethetünk majd...
Semmi nem változik. Budapest számára közömbös az eset a tárgyalások relációjában, vagy kicsit keményebbek is leszünk. Amíg Orbánról nincsenek ilyen kompromatok, addig hullhat a férgese.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and SilvioD
T

Törölt tag 4082

Guest
Valószínűleg ez még csak a figyelmeztetés volt, és van még pár ütőkártya a Muttiék kezében.
+ ha Bidé hatalomra kerül, kapunk megint egy "Jóbarátot" nagykövetnek és még több ilyenre fény fog derülni.
Aztán 22-ben jöhet a moslék hatalomra. Hurrá!
De amúgy ez hülyeség, Orbán oldalnak elég annyit mondani, hogy brússzelita összeesküvés, és elhiszik. Az ellenzéki tábor már most is az elmebeteggel azonosítja a fidesz összes szavazóját. És az az Orbán aki többször cumiztatta az egész EU bagázst majd pont egy Biden szintű demens vén idióta slepje ellen lesz tehetetlen?
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
W

Wilson

Guest
Részben igazad van, de részben meg kell védjem Szájert. Már vissza akart vonulni 2019-ben, Orbán nyomására maradt. Nem volt nála jobb ember Brüsszelbe. Mondjuk függetlenül a nem hagyományörző szexuális életétől, nála felkészültebb ember Brüsszelben kevés van, nem csak a magyarokra gondolok, úgy összeségében. Nem véletlen ő írta a magyar Alkotmány jórészét is.
Van egy érdekes beadványa is. Tavasz óta illegitimek az Európai Parlament döntései, mert online üléseznek, ami nem felel meg az előírásoknak. Készítettek az eurokraták egy módosítást, de nem merik beadni, mert azzal elismernék, hogy illegitim tavasz óta a döntésjhzatal.


Ilyen ügyekben Szájer évek óta beszédesen hallgatott. Sztem aki kicsit is követte tudta mi a szitu.
Szal nem bort iszik, vizet prédikál.

A drog teszi érdekessé és kicsit hiteltelenné a sztorit. Mind a rendőrségi eljárás, nem volt drogteszt, mind hogy magával vitte. Ennyi nap után meg már bárki bármit mondhat rajta marad, hogy drogozott. Ezért akart teszteltetni, de elmaradt. És erre is építik a kampányt, ez volt a hibás rendőrségi eljárás célja.

Sztem OV kapott egy erős, de inkább elkeseredett üzenetet Merkeltől. Volt már rá több korábbi példa, ahogy írtam.
Mivel a buziskodás kint trendi ez nem üt, max. picit itthon, ezért kellett az ekit a táskájába tenni és a rendőröknek megtalálni. Szóbeli figyelmeztetést kapott a Covid szabályok megszegése miatt, de a táskáját átkutatják??? Hát....... Ha meg nála van, miért nem dobja el azonnal?? Ez alap, minden ilyen razziánál, hogy amire beérnek a zsaruk minden a földön van és semminek nincs gazdája.

Sztem célzottan utaztak rá és felpörgették a sztorit egy kis droggal. Ez német BND akció volt, ezt mindig ők intézik, ők vannak közvetlenül Merkel alá rendelve.

Ha így lett volna biztos lehetsz benne,hogy már kiálltak volna Szájer mellett a Fidesz "legvéresebb"szájú politikusai és legvéresebb "tollú" írói illetve értelmiségei és ami a legfontosabb,Szájer ebben az esetben biztos,hogy nem mondott volna le önként a történtek nyilvánosságra kerülése előtt már csak azért sem mert Orbán nem engedte volna amúgy abban mindenki biztos lehet,hogy a Fidesz erről már péntek este tudott és vasárnapra arra jutottak,hogy Szájer önként lemond.Egy szóval szerintem ez az aminek látszik egy drogos szexparty amivel agyatlan módon Szájernek sikerült magát és a Fideszt roppant kínos helyzetbe hozni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Semmi nem változik. Budapest számára közömbös az eset a tárgyalások relációjában, vagy kicsit keményebbek is leszünk.

Igen, pont ilyesfélére gondoltam!

Valószínűleg ez még csak a figyelmeztetés volt, és van még pár ütőkártya a Muttiék kezében.

Vagy, ha nincs most több skuló, akkor is lehet bosszú a beadványáért, illetve hibára kényszeríteni Orbánt egyúttal.
Mondjuk konteósként bennem csak fölmerül, hogy Szájer hogy nem volt képes pont most kibírni még 10 napot?
Buzulhatott volna az EU-csúcs után is, nemde?
Meg ez az ereszcsatorna dolog...