[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 897
113
Továbbra sem érted, és ez már együgyűséget feltételez....
A cinizmust tudni is kell használni ám!
Ha hoz az Unió egy EU-s szintű döntést, ami rosszul sül el, akkor az Uniónak kellene vállalnia a következményeit is! Nem?
Nem ott kezdődött az ügy, hogy "nem adnak belőle". Hanem ott kezdődött, hogy az EU elengedte a vámot az ukrán gabonára - mert "Szegények!!!".
Jelen helyzetben pedig nem tehetünk ellene semmit, ugyanis a közös vámszabályok érvényesek. Azaz nem tudunk rá külön vámot bevezetni - hiába is akarnánk -, csak akkor, ha az egész EU belemegy. Márpedig kár érte a termelőket, csak ugye nem mindenkinek térítik meg a kárát.
Tudod, már az oviban is úgy van, hogy ha közösen játszunk a legóval, akkor közösen is kell elpakolni!

Ez nem véletlenül GMO gabona? Az nincs betiltva nálunk?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
A Nyugat szovjetellenessége már annak megalakulása óta egyértelmű volt.
Nagyon sokan az angolszász véleményformálók közül már a háború eleján is ellenezte a Szovjetúnióval való szövetséget, pedig akkor az még csak saját földjén védekezett a németek ellen, meg se tudott mozdulni még Nyugat felé.
De reálpolitikai döntés volt, ahogy a magyar szövetség Hilterrel is. Ki a fenyegetőbb, kinek a győzelme kevésbé kívánatos. Nyilván a közelebbi ellenségé, vagy a rettenetesebbé a társadalmi, politikai berendezkedés szempontjából. Horthy szövetséges Hitlerrel azonos érvrendszer mentén zajlott le, mint Churchillé Sztálinnal.
Csak azért győzött végül a szövetség melletti érv, mert ezzel gyengíteni tudták a nyugati fronton a németeket. De ahogy sikerült 1945 év elejére már végleg védekezésbe átformáli a németeket, sokan már a front megfordítását szorgalmazták, azaz a nyugati szövetségeseket a németekkel kiegészítve a Szovjetúnió ellen terveztek megindulni.
Minden realitás nélkül, egyetlen szövetséges vezető se gondolkozott ilyesmin, épp ellenkezőleg: utolsó pillanatig határozottan utasították el ennek a lehetőségét. Még Churchill is csak annyit javasolt, hogy tegyék megfontolás tárgyává a németországi nyugati előretörés megtartását a fegyverszüneti-találkozási vonalon. Nem tették se Németországban, se Csehországban.
Egyszerűen érteni kell a korszak nagyon erős antikommunista, szovjetellenes törekvéseit és a velük együttmozgó, de régebbről fakadó, az orosz élettér felett megszerzendő gyarmatosító érdekeket.
Amit a nácizmus abban az időszakban erősen kompromittált. Nem lehetett volna eladni a hazai fronton a fordulatot.
Az pedig, amit a nyugati narratívában "ősi orosz" imperializmusnak jelölnek meg, az nem más, mint a klasszikus orosz ütközőzónák kialakítása.
Ja, csak benne élni ebben az ütközőzónában annak a nagyon is valóságos történetnek a leírása, mit ősi orosz imperializmusnak nevezünk. Magyarország számára ez a rettenet maga volt.
Ez pedig egy komoly különbség. Ugyanis, míg a gyarmatosítás a megszállt területek kiaknázása, lerablása, addig az ütközőzóna a birodalom defenzív tevékenysége, ahol a megszállt régiók egyéb képességei, lehetséges forrásai másodlagosak, vagy akár érdektelenek is. Főleg a világ legnagyobb országa számára.
A szovjet gyarmatosítás könyörtelenebb volt, mint bármilyen posztkolonializmu álcájába burkolt nyugati lerablás azzal párhuzamosan. Kábé ami Belga Kongóban történt, az párhuzamos realitás Lengyelország vagy Magyarország számára 1945 után. Példátlan, a nyugati gyarmatosítás történetében csak extremitásként megjelenő brutalitás, népirtás, szétrombolás és teljes kifosztás. Na ez az orosz gyarmatosítás receptje az ismert történelmi tények alapján.

Az a tény, hogy most jelenleg az orosz előretörés a szuverén Magyarország létérdeke nem jelenti semmilyen formában, hogy a legcsekélyebb mértékig is az orosz érdekszférába akarunk tartozni!
Ebből az is következik, hogy a Nyugat évszázados gyarmatosítási törekvései mindig is komoly muníciót adtak a rendre befejezetlen, vagy egyenesen kudarcba fulladt orosz élettér elleni próbálkozásoknak, nevezzük nevén: a Nyugat soha nem adta fel, hogy megkaparintsa az oroszok forrásait.
A "Nyugat"? Ők ebben sosem vettek részt. Az átmeneti térnek számító Köztes-Európa, ami Németországtól a Baltikumig terjed volt ennek főszereplője mindig is! Bármi ami oroszellenesség az leginkább német vagy lengyel nyelven született. Nekünk utoljára az Árpád és Anjou korban volt realitás ez a keleti-terjeszkedés, de a lengyeleknek és a németeknek máig ható imperialista céljuk ez. A Nyugat számára ez lényegileg nem is létezett a dolog jelentéktelensége okán egészen addig, amíg Nagy Péter be nem vezette az orosz államot az európai színtérre és komolyan vehető tényezővé nem tette, akivel elkezdtek számolni és időről-időre rákényszerültek, hogy el is számoljanak valahogy! Az orosz imperializmus modernizációs szükségletének részleges sikere hívta fel a figyelmet arra, hogy baj van, lesajnált keleti tértől keletre egy óriás mocorog, amivel valamit kezdeni kell. A németek egy az egyben átvették-megörökölték a lengyel-litván gyarmatosító szemléletet, amit ősibb, lovagrendi hagyományokba burkoltak anélkül, hogy annak lengyelségén változtattak volna. Azért volt mindig is libensraum német szempontból, mert a lengyel arisztokrácia kresy-jét új néven nevezték egyszerűen.

Amikor a németek kiestek a pixisből az angolszászok örökölték meg a kresy-lebensraumot, mint felszabadítandó területet, kezdetben a "szabad világ" ideológiai szemszögéből, de már leplezetlen újmarxista ideológia alapján, mintha csak valamiféle XX. századi nyugati gyarmat analógiája lenne az exSZU területe.
Így a NATO védelmi szerepe is csak egy sajátos eufemizmus, hiszen a létrejöttét kiváltó érdekek valójában csak űrügyként használták ki az oroszok nyugat felé történő mozgását.
A második világháború után az oroszok pontosan azért ragaszkodtak keményen a németek fele feletti kontrollnak, mert nagyon jól látták, hogy velük a Nyugat már a háború vége előtt összeállt volna az oroszok elleni koalícióra, ami végzetes lett volna. Németország részeleges és a közép-európai kis államok teljes orosz megszállása a "legjobb védekezés a támadás" jegyében fogant és jól látni, hogy a kulcs ezek közül a németek kettéosztása volt Moszkva részéről.
Épp ellentétes orosz terv volt, az pedig az egység terve, mert a kivérzett németektől nem féltek többé, az a könnyű utat jelentette volna nekik a Rajnáig.
Ha nem lép meg, akkor az iparilag és létszámban is potens német a nyugatiak oldalán az erőből az Elbáig eljutó, de valójában teljesen kifáradt Szovjetúnióval szemben arra nézve végzetes szövetséggé állt volna össze.
Lehet, hogy nyugati szemszögből ki voltak fáradva, de a Szovjetúnióban totalitarizmus volt, amely nyugodtan tudta volna tovább fárasztani a saját népét és felhasználni a maradék és megszerzett erőforrásait egy nyugati terjeszkedésre. Ez egészen nyilvánvaló sztálini terv is volt.
Nekünk magyaroknak az egész történet objektív értelmezése eléggé nehéz, mivel mi voltunk az ütközőzóna, de egyúttal nekünk az oroszoknál "múltunk van", amit helyén kéne kezelni. Meg is próbáltuk, de abban se volt köszönet. Rákosi, majd Kádár nemzettudat értelmezésekor a fürdővízzel együtt öntötték ki a gyereket is. Trianonnal szembeni - jogos - fellépésünket is kompromittáló Szovjetúnió elleni kudarcunkat követően a szovjet megszállás évtizedeiben még a saját anyánkat is inkább letagadtuk, mert a "közvélekedés" szerint jobb volt a biztos, de hazafiatlan báb magyar vezetés, mint egy totális szovjet elnyomás terrorja.
Rákosi ennek a tételnek a túljátszását választotta, szovjetebb volt a szovjeteknél, "Sztálinabb volt Sztálinnál" csak, hogy úgymond ne a szovjetek és ne Sztálin legyen a főnök, míg Kádár - elnyomva minden nemzeti karaktert - az óvatos lavírozásban látta a megoldást.
Nekünk magyaroknak egy lehetséges utunk van, ami pozitív eredményt is hozhat, ellentétben a XX. században végigpróbált összes poszttrianoni úttal: az OMM eredetű hatalmi alapú szuverenizmus. Elég katonai és gazdasági értelemben -ebben a sorrendben, mert másféle hatalom nincs- kishatalom, ami a saját környezetében tényező ehhez.
Nyilván a Nyugat a NATO ernyője alatt kényelmesen tudott ujjal mutogatni, hogy lám, ezek ott a megszállt övezetben el vannak nyomva, mi sem bizonyítja jobban tehát, hogy az orosz egy agresszor, így nyilván mi csak az erkölcsileg magasabb rendű védekező fél lehetünk.
És azok is voltak és úgy is viselkedtek. Ezért nem jött nyugati segítség se nekünk, se másnak soha.
Látjuk is, ahogy megszűnt a VSz, védekezésképp ott folytatja a NATO, ahol 1945-ben abbahagyta. Megy kelet felé, de csak mert egy "védelmi szervezet"...
Ez már egy más világ és egy más nyugati politika.
 
  • Vicces
Reactions: vilmoci

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Akkor lehet, hogy nem kellett volna a játszótér közepére sz@rni?
Ha már maradunk a képes beszédnél.
Miért a csehszlovákok odasz@rtak? Csak mert ők sem kaptak kompenzációt, csak a bolgárok, a lengyelek, meg persze a románok...
Mondom, hogy arra nem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd a cikket! o_O
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Miért a csehszlovákok odasz@rtak? Csak mert ők sem kaptak kompenzációt, csak a bolgárok, a lengyelek, meg persze a románok...
Mondom, hogy arra nem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd a cikket! o_O
Az első bekezdésig elolvastam.
Onnantól már túl nagy volt a hányinger.
Ha majd kihozza egy másik médium, akkor elolvasom az egészet.
 
  • Imádom
Reactions: Macsek83

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Lehet, de innentől kezdve amíg el nem költözünk a telepről még az otthoni budiból is a játszótérre kell vinni a fekáliát.

Ha már maradunk a képes beszédnél.
A többi gyerek meg majd szépen felb@ssza magát a sokadik kulázáson és szépen beleveri a kakkantó arcát
a termékbe.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Akkor minek kezdesz bele az okoskodásba? Ráadásul oldalakon keresztül!
Meg csodálkozol, hogy mindenki kötekedik veled.... o_O
Dehát egy szóval nem mondtam, hogy a tartalmában okoskodok.
Azzal kezdtem, hogy ha így is van, de majd meglátjuk.
Az anti EU blablára írtam, hogy fölösleges ha Nektek úgy sem kell EU.
Legalább jobb lesz a vérnyomásotok ha nem idegeskedtek rajta :D
 
  • Vicces
Reactions: vilmoci

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 458
63 913
113
A szovjet gyarmatosítás könyörtelenebb volt, mint bármilyen posztkolonializmu álcájába burkolt nyugati lerablás azzal párhuzamosan. Kábé ami Belga Kongóban történt, az párhuzamos realitás Lengyelország vagy Magyarország számára 1945 után.
Részben igen, lásd a megmaradt gyárak elszállítása, vagy a malenkij robot, részben viszont építettek is, gyárakat, infrastruktúrát és haderőt is, mégpedig erőltetett ütemben. Nem kell szépíteni, valóban megszállóként éltek itt, de csak egy ideig. Kádár alatt már sokat enyhült a közvetlen ráhatásuk a mindennapokra.


A "Nyugat"? Ők ebben sosem vettek részt.
Napoleon?

Lehet, hogy nyugati szemszögből ki voltak fáradva, de a Szovjetúnióban totalitarizmus volt, amely nyugodtan tudta volna tovább fárasztani a saját népét és felhasználni a maradék és megszerzett erőforrásait egy nyugati terjeszkedésre. Ez egészen nyilvánvaló sztálini terv is volt.
Ha nincs vége 45 májusában az európai háborúnak, akkor nincs szovjet újáépítés, mi több, nem lett volna 1949-re szovjet atombomba, 57-re Szputnyik, 61-re Gagarin.
A sztálini totalitarizmus pont a háború alatt volt a legenyhébb, előtte, utána aztán meg főleg a maximumon pörgött, de pont azért, mert már nem volt háború.
És csak emiatt jutott annyi lélegzetvételhez, hogy a fenti eredményeket elérje.
Ha a szovjetek nem tudnak leállni a háborúval 45-ben, akkor azt az amerikai haderőt sem kezdik el leépíteni 46-ban, ami ekkorra már nukleáris fegyverekkel is rendelkezik.
Na de akkor aztán nem lett volna semmiféle Klaus Fuchs se, hogy átadja a bomba terveit. Kurcsatovnak se jutott volna lehetőség, hogy a leendő Arzamasz-16-ban dolgozhasson a bombán, Koroljov se dolgozott volna Gluskoval az R-7-es nagyrakétán, Ljulka sem a sugárhajtóművén és így tovább.
A Szovjetúniónak mindenki másnál fontosabb volt, hogy komoly erő látszatával öklöt rázva valójában ne kelljen tovább háborúznia.
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
151
924
93
Dehát egy szóval nem mondtam, hogy a tartalmában okoskodok.
Azzal kezdtem, hogy ha így is van, de majd meglátjuk.
Az anti EU blablára írtam, hogy fölösleges ha Nektek úgy sem kell EU.
Legalább jobb lesz a vérnyomásotok ha nem idegeskedtek rajta :D
Teljesen egyetértünk. Nem hisztizni kell és megsértődni hanem tudomásul venni a helyzetet és cselekedni.

Bárcsak már ott tartanánk, h a kilépésről szóló szavazásra készülnénk. Én minden erőforrásomat és nem kevés anyagi forrást hajlandó leszek a kilépés propagálására fordítani.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Teljesen egyetértünk. Nem hisztizni kell és megsértődni hanem tudomásul venni a helyzetet és cselekedni.

Bárcsak már ott tartanánk, h a kilépésről szóló szavazásra készülnénk. Én minden erőforrásomat és nem kevés anyagi forrást hajlandó leszek a kilépés propagálására fordítani.
Ó nyilván vonzó és versenyképes piac lesz utána Mo.
Mondjuk annyira, mint É-Korea.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Nem szívjóságból vannak Mo-n, hanem mert olcsó összeszerelő országot csináltak nekik.
Szintet lépve ezzel, mert előtte az se voltunk a kilencvenes években! Most pedig lehetőségünk van és már úton is vagyunk a fejlesztő-országok irányába, hiszen nagyvállalati befektetők bevonzották a K+F-et is, sok esetben saját maguk hozva be azt hozzánk!

Csak a tökéletesen elmebeteg nagykörúton belüli liberális fejekben van olyna, hogy egy ország a dzsungelből a posztindusztrializmusba tör előre. Már csak azért is, mert a posztindusztrializmusnak nincs jövője. Ez ugyanaz, mint amikor a gettócigányból akarnak szociológus-ruhatárost csinálni egy lépésben ugyanezek. Hát nem fognak. Fontos, hogy istennek hála a legsikeresebb összeszerelő ország lettünk a térségünkben és ebből adódóan elsőnek tudunk majd továbblépni is feljebb, miközben a nyugati posztindusztriális társadalmak egy zsákutca felé menetelnek egyre ölesebb léptekkel! Nyugat-Európa helyét Kelet-Európa fogja átvenni a kontinensen (és Ázsia globálisan).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szintet lépve ezzel, mert előtte az se voltunk a kilencvenes években! Most pedig lehetőségünk van és már úton is vagyunk a fejlesztő-országok irányába, hiszen nagyvállalati befektetők bevonzották a K+F-et is, sok esetben saját maguk hozva be azt hozzánk!

Csak a tökéletesen elmebeteg nagykörúton belüli liberális fejekben van olyna, hogy egy ország a dzsungelből a posztindusztrializmusba tör előre. Már csak azért is, mert a posztindusztrializmusnak nincs jövője. Ez ugyanaz, mint amikor a gettócigányból akarnak szociológus-ruhatárost csinálni egy lépésben ugyanezek. Hát nem fognak. Fontos, hogy istennek hála a legsikeresebb összeszerelő ország lettünk a térségünkben és ebből adódóan elsőnek tudunk majd továbblépni is feljebb, miközben a nyugati posztindusztriális társadalmak egy zsákutca felé menetelnek egyre ölesebb léptekkel! Nyugat-Európa helyét Kelet-Európa fogja átvenni a kontinensen (és Ázsia globálisan).
Leszámítva, hogy közben mindennél jobban függ Mo másoktól és az épp aktuális gazdasági
kurzustól.
Talán egy kicsivel jobban menne a szekér és nem kéne importálni a K+F-et, ha a helyben levő
hazai nem húzott volna el a pcsába Mo-ról.
Meg ha lenne olyan oktatás ami kitermeli, dehát sajnos azt sikerült lezülleszteni.
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
151
924
93
Nem szívjóságból vannak Mo-n, hanem mert olcsó összeszerelő országot csináltak nekik.
Ha EU-n kívül kerül, akkor már nagyon nem lesz olcsó.
Úgyhogy szerintem igen, le.
A költség oldalával egyetértek Veled, abban igazad van. De szerintem ez a kérdés már nem ennyire fekete vagy fehér. Nagyon sok mindennel ide lehet csábítani a tőkét és a meglévőt pedig itt tartani. Kreativitás kell.

Azért ez már nem az a Magyarország mint ami az Opel gyár idején volt.