[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az hogyha ezt a technikát példál egy orosz páncéltörővel megkínlnák az éjszaka.Megérdemelnék a franciák amennyi fegyvert betoltak Ukrajnába?
Jaa, az tényleg kurva vicces lenne... Ennek drukkolsz, hogy kinyírjanak egy csomó rend/csendőrt, meg még tovább
pusztítsák a teljesen ártatlan emberek javait, boltjait?
Meg mi a fszm köze van ennek UA-hoz?
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
382
2 612
93
De ezt honnan veszed?

Őszintén megvallva, elgondolkoztatott a kérdés.

Ha a tényeket nézzük, akkor onnét, hogy olvasom a HTKA-t, és rengeteg olyan hírrel szembesülök itt, ami azt támasztja alá, hogy az európai kultúra eltűnőben van, muzulmán, indiai, afrikai kultúra veszi át a helyét.

Pár éve leszoktam hírek máshol olvasásáról, kb akkor, amikor az index elkezdett "hihetetlen", "megdöbbentő", "elképesztő" fordulatokban bővelkedő címeket adni mindennek.

Ugyanakkor a másik oldalról eléggé hiányolom az őszinte, nyílt, beismerő megközelítést.

Nézzük például a jelenlegi franciaországi helyzetet. Ezt a reakciót szerettem volna látni:

"Kivizsgáljuk mi történt, a törvényeknek megfelelően fogunk eljárni."

Pont. Nincs "jaj szegény menekült". Nincs "a piszok rendőr".

Tudod mi teszi az embert kultúrálttá? A félelem. A keresztény ember félt. És ezért alkalmazkodott a szabályokhoz, különben elevenen elégették.

Amikor nincs mitől félni, felcsapnak a lángok. Ezt látjuk most.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Jaa, az tényleg kurva vicces lenne... Ennek drukkolsz, hogy kinyírjanak egy csomó rend/csendőrt, meg még tovább
pusztítsák a teljesen ártatlan emberek javait, boltjait?
Meg mi a fszm köze van ennek UA-hoz?
Ne legyél már Teréz anya szőr,nem szoktál te az orosz katonákon civileken sajnálkozni.Ki mit vet úgy arat.Nem sajnálom az angolszászokat,és a franciákat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Őszintén megvallva, elgondolkoztatott a kérdés.

Ha a tényeket nézzük, akkor onnét, hogy olvasom a HTKA-t, és rengeteg olyan hírrel szembesülök itt, ami azt támasztja alá, hogy az európai kultúra eltűnőben van, muzulmán, indiai, afrikai kultúra veszi át a helyét.
Én ezt fenntartásokkal tenném ,elnézve a fideszes, 'oroszos' hírek túlsúlyát.
Pár éve leszoktam hírek máshol olvasásáról, kb akkor, amikor az index elkezdett "hihetetlen", "megdöbbentő", "elképesztő" fordulatokban bővelkedő címeket adni mindennek.

Ugyanakkor a másik oldalról eléggé hiányolom az őszinte, nyílt, beismerő megközelítést.

Nézzük például a jelenlegi franciaországi helyzetet. Ezt a reakciót szerettem volna látni:

"Kivizsgáljuk mi történt, a törvényeknek megfelelően fogunk eljárni."

Pont. Nincs "jaj szegény menekült". Nincs "a piszok rendőr".

Tudod mi teszi az embert kultúrálttá? A félelem. A keresztény ember félt. És ezért alkalmazkodott a szabályokhoz, különben elevenen elégették.
Ha mindentől félsz, akkor szépen bezárkózol és pont az történik, hogy esélyt sem adsz
más szempontok, emberek stb megismerésére. És lesz egy olyan mesterségesen, realitások nélküli
világkép, mint pl azoknak, akik csak a királyi TV-t meg pl origot fogyasztják.
Amikor nincs mitől félni, felcsapnak a lángok. Ezt látjuk most.
 
  • Vicces
Reactions: merleg

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
14:24

Current situation unacceptable and unjustifiable - Macron​


In a short statement, President Macron said Nahel's death had been instrumentalised, denouncing the "unacceptable exploitation of the adolescent's death".
He condemned the recent violence "with the greatest firmess", adding the current situation was "unacceptable and unjustifiable".
He did not announce a state of emergency, but outlined a series of measures to try to quell the recent violence.

Posted at 14:39

Macron outlines measures to stop violence​

In his statement, President Macron also said that:
  • more police would be deployed on the streets
  • parents should keep their children at home, saying it was not the responsibility of the state, but that of parents to keep their children off away from the riots
  • social networks had their part to play in inflaming violence, by facilitating the organisation of protests and leading to violence being repeated; and there would be requests for the "most sensitive" content to be removed
Kemény lesz a ma este
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
382
2 612
93
Én ezt fenntartásokkal tenném ,elnézve a fideszes, 'oroszos' hírek túlsúlyát.
Ebben igazad van, én is érzem, próbálom is figyelembe venni.

Ha mindentől félsz, akkor szépen bezárkózol és pont az történik, hogy esélyt sem adsz
más szempontok, emberek stb megismerésére. És lesz egy olyan mesterségesen, realitások nélküli
világkép, mint pl azoknak, akik csak a királyi TV-t meg pl origot fogyasztják.

Ebben is igazad van, de egy dolgot figyelmen kívűl hagysz.

Nincs esélyem.

Ezt úgy szoktam megfogalmazni, hogy "hittel vitatkozni nem lehet".

Én azért zárkóztam be (ezt jól látod), mert a jelenlegi nyugati kultúra nem tűri az ellenvéleményt (tisztelet a kivételnek).

Kirúgnak, megbélyegeznek ha nem vagyok politikailag korrekt. Könyörgöm, egy tanárt kirúgni azért mert egy lányiskolában azt mondja "jó reggelt lányok". Lehet, hogy ez egy extrém eset, de azt látom, hogy ezeket az extrém eseteket elfogadja a társadalom.

Én ezzel nem tudok, nem akarok együtt élni. Mivel nem látok reális esélyt arra, hogy változtassak a dolgokon, becsukom az újságot és megpróbálom úgy leélni az életem, hogy mást ne zavarjak és meglegyen az örömöm a saját kis világomban.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
NEW
Posted at 16:0616:06

BREAKINGBuses and trams to stop nationwide​

Interior Minister Gérald Darmanin has ordered all buses and trams to stop from 21:00 (19:00 GMT), the AFP news agency reports.


A játékokban még van is némi igazsága elnézve ezt a sok mai fiatal gyökeret.
A gettón kívül is szoktak játszani a fiatalok, aztán mégsem látok sok kis Jeant az utcán…
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
A jó édes kurva anyátokat.
Ez már túlmegy bizonyos határokon.

Egyébként ki, mit tippel a mai éjszakára?
Lesz vmi változás Macron bejelentése után az extra rendfenntartókról?
Szerintem csak rosszabb lesz, mert tegnapi is nagyon csekély volt a rendőri ellenállás, Macron meg kb nem jelentett be semmit.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Faszok minden rasszban és vallásban vannak.
Az egyéneket kell adott estben vizsgálni, nem megbélyegezni egész népcsoportokat.

Példa: lehet, hogy egy fekete afrikai sokkal jobb állattenyésztő lenne, mint jó sok magyar gazda...
Mi lenne ha kapna támogatást, földet vmik elnéptelenedő faluban?
Minap volt szó a környvédelmes topicban a haldokló Mo-i állattenyésztésről... lehet ki kéne próbálni, hátha segítene a helyzeten.
A volt gyarmatokon azóta nem tudnak normálisan mezőgazdászkodni, mióta a fehérek kitették onnan a lábukat. Lásd Zimbabwe.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Nem tudom ki a barbár, aki új életet akar kezdeni, vagy az aki meg sem akarja adni az esélyt rá, hogy
az előbbi bizonyítson.
Nem fél Budapestnyi emberről van szó, hanem pár ezerről maximum.
Franciáknál is szépen megadták az esélyt a mostani gettócsürhe szüleinek, aztán mi lett a vége.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Nem tudom ki a barbár, aki új életet akar kezdeni, vagy az aki meg sem akarja adni az esélyt rá, hogy
az előbbi bizonyítson.
Nem fél Budapestnyi emberről van szó, hanem pár ezerről maximum.
Ja csak ezek a makákók papirok nélkül jönnek,az új életről meg annyit,hogy a kinti statisztikák sterint is 80% felett van a nem dolgozók aránya közöttük.