Nem,ezen fejlesztések értelme a mic tőkésítése is,van bőven tengójuk az Oroszoknak, meg Mobil indítóik,százas nagyságrendnyi malac érne oda 10-30 perc alatt, még ha az Oroszországban lévő atomfegyvereket,vagy egy részüket ki is szedik,és ahogy megérkezik Oroszországra az első pukkancs,már egy Orosz katona sem fog habozni,amelyik atomfegyvert kezel,megkapja minden nato ország, és biza usánka is,helyesen.
A terv nyilván a lefejező csapás. Persze ez ellen az oroszok kitalálták a "halott kéz" rendszert, de annak a központja is ismert (az Uralban egy hegy belsejében), szóval kiiktatható.
Az oroszoknak túl kevés SSBN-je van, illetve a USN-nek túl sok SSN-je ahhoz, hogy sok esélyük lenne indítani, ha a másik fél támad elsőnek, meglepetésszerűen. Jut 2 Los Angeles/Virginia osztály is bőven egyre, és kérdéses, hogy sikerülhet-e lerázni őket, ha őrjáraton vannak. Persze indíthatnak a kikötőből is, de az akkor kb. mint egy rakétasiló. A szovjetek a "tengeri bástya" taktikát találták ki, azaz olyan tengerrészek, amelyeket erősen védenek, kérdés képesek-e rá az oroszok. Békeidőben ki-be járnak legalábbis az amerikai és brit tengók ezeken is.
A mobil indítók telephelyei is nyilván ismertek a műholdas felderítés által. Normál esetben a telephelyeken állnak. Ha kitelepülnek a tajgába, akkor nehezebben elkaphatók, de már a 80-as években erre találták ki (többek között) az amerikaiak a radarműholdakat és a B-2-es lopakodók egyik fő feladata is bizonyára az volt, hogy ezeket levadásszák a műholdas céladatok alapján (a hagyományos bombázókkal és az ALCM-ekkel ez problémás lett volna már akkorra, a MiG-31-esek és a - molnibalage által kedvelt amerikai szleggel - "double digit" SAM-ek megjelenése miatt). Igaz, a HH vége miatt végül nem épült csak 21 db, szóval erre kevés. Nem véletlen a B-21 program. Bár természetesen van más lehetősége is az amerikaiaknak, például alacsony röppályán Tridentekkel vagy pedig Tomahawkokkal támadni a partközelből - nem valószínű, hogy az orosz flotta hatásosan távol tudná őket tartani a partoktól.