[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 903
95 112
113
Meg a szerbekkel a bolgárok, meg a bolgárokkal a görögök, meg a horvátok a szlovénekkel, meg a szlovének az osztrákokkal meg az osztrákok a németekkel. Sőt, kezdésnek a törökök a görögökkel. Akkora a szolidaritás, h a fal adja a másikat.
Amúgy teljesen érthető, csak amikor az oroszok vagy a beloruszok csinálják a lengyelekkel, akkor jön a döbbent Pikachu arc. Mert amúgy a lengyelek nem szopatják az oroszokat meg a beloruszokat.. Az tök jogos.
Vki magán átfuvaroztatja. Vki még a Sziriaból, Irakból, Afrikából szervezi, Belorussziában vannak erre létrehozott utazási irodák, akik idereptetiik őket.

Annyiból értem, hogy a lengyelek meg fegyverezik az ukránokat és erre revans, ade a macedón buszoztatás meg ez a transzport más kategória.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 903
95 112
113
Szerb csürhe? Ember nem Tiranában ment a balhé,hanem Zvecsanban,ahol 16 00 szerb,és 500 albán él. Sokszor azon merengek,hogy valami gond van nálad a toronyban.
Nem helyiek voltak, akik megtámadták a magyar katonákat, Az meg hogy csürhe, abból vontam, ahogy tomboltak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 369
30 204
113
A lengyel határra Putyin szervezi őket. Vagy szted miért pont azt választják??

Az is tény, Libiaból az orosz befolyás által lévő területről nő a migráció az olaszokhoz.

Az egész migrációt nem az oroszok szervezik, de terelgetik, erősítik érdekeik szerint, Sőt a Wagnernek a bányák mellett az egyik fő bevételi forrása. Orosz szempontból ez racionális dolog, nem vetem meg őket ezért, ugyanúgy játszanak vele, ahogy Erdogan. De ez a mi érdekeinkkel nem esik egybe. Ahogy az Unió meg a Soros hálózat migrációs hozzáállása sem.
A baj ott van, h Európa bárkinek a jóindulatára rászorul. Meg ráadásnak mintha az EU motorja hívta volna be őket. 2015ben ezek még agysebészek meg atomfizikusok voltak, értékesebbek az aranynál. Akkor nem visítani, h az oroszok küldik őket, hanem szépen megköszönni az aranyat az oroszoknak. Mi szankciózzuk őket, ők meg küldik nekünk az aranyat. Nem?
Miért szorul mások könyörületére az EU? Nem gazdag és fejlett? Miért nem képes megvédeni a saját határait, saját területét, saját törvényeit?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 212
23 808
113
Szerb csürhe? Ember nem Tiranában ment a balhé,hanem Zvecsanban,ahol 16 00 szerb,és 500 albán él. Sokszor azon merengek,hogy valami gond van nálad a toronyban.
run-away-jump.gif
 
  • Imádom
Reactions: Flamand

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 369
30 204
113
Sztem erről már ezerszer írtam és amire reagáltál abban a hsz-ban is.
Viszont szttem jobb szembenézni azzal a ténnyel, hogy az oroszok ugyanolyan gyarmatosítók mint az USA, csak a képességeik miatt más módszert valasztanak. Bár nem miattuk van Európa lejtőn, hátulról nem visszahúznak, hanem löknek minket továbbra is lefelé.
Bocs, de miért húznának vissza? 1, Szankciók. 2, Már jóval 2022 előtt is másodrendűek voltak. 3, Kva sok gesztust tettek, csak egyet említek, Covid és Olaszország. Cserébe nem ismerte el az EUa vakcinájukat.
Az EU védelme az EU feladata. Nem az USÁé, nem Törökországé és nem az oroszoké. Az EUé. Ha az EU életképtelen, így járt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 903
95 112
113
A baj ott van, h Európa bárkinek a jóindulatára rászorul. Meg ráadásnak mintha az EU motorja hívta volna be őket. 2015ben ezek még agysebészek meg atomfizikusok voltak, értékesebbek az aranynál. Akkor nem visítani, h az oroszok küldik őket, hanem szépen megköszönni az aranyat az oroszoknak. Mi szankciózzuk őket, ők meg küldik nekünk az aranyat. Nem?
Miért szorul mások könyörületére az EU? Nem gazdag és fejlett? Miért nem képes megvédeni a saját határait, saját területét, saját törvényeit?
Merkel a felelős 2015-ért nem az oroszok!
Odadobta Európát, mert félt a német balliberális sajtótól és nekik politizált. Így meg is nyert még 2 ciklust, kár hogy nem érte meg..,,Ahogy Merkel 2 ciklusért, úgy a nyugati baloldal szavazatokért importálja a migriket.

A többi is jó kérdés. Sajnos a ma Európát vezető politikusok a felelősek. Európa gazdag és fejlett, de balfasz. Nincs politikai erő, de katonai erő sem mögötte. Így az USA rángatja. Ez a háború meg olyan reflexeket váltott ki Kelet+Európában, hogy a félelmükben önként csicskulnak a baltiaktol a romanokig, Közben EU gazdaság is lejtőn és az Európán kívüli pozícióik is gyengülnek.

Komoly irányváltás kellene, de még a csírái sem látszanak. Ezért abban reménykedhetünk, hogy egy pojáca, Trump, úgy még keveri a lapokat,ahogy végre a miénk is a nyerők közt lesz. Xar ügy,mde ebben lehet bízni, hogy ekkor Európa mint jó csatlós is fordul picit,
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 369
30 204
113
Írtam. Mások a képességeik, módszereik. Amikor lehetőség volt a xaros cirill betűiket kellett tanulnunk, az ő ünnepeiket ünnepelnünk. Ma nincs ennyi lehetőségük.

Amikor tudták, hagytuk azért átnyálazták a magyar titkosszolgálatokat, le akarták nyúlni a MOLt. Az ukránokkal közösen tönkretették a Dunaferrt.
És a Koszovoban súlyosan megsebesült 2 magyar katona (amputálták a végtagjaikat) is jó eséllyel orosz titkosszolgálati akció eredménye.

Egyébként nem Magyarországról Európáról beszéltem. Amikor ünneplitek, hogy kiszorulnak a franciák a Száhelből, átveszik az oroszok a nyersanyagok fölött az ellenőrzést (a helyiek semmivel nem járnak jobban),akkor Európa és vele mi is gyengülünk. Ráadásul a késelős transzport gyarapszik.

A közvetlen orosz gazdasági kapcsolatok romlásáért az EU felelős. Ahogy Európa allapotáért is, Az oroszok nem tudnának minket visszahuzni a lejtőn, csak sokan úgy ünneplik az orosz térnyerést, mintha vmi fasza dolog lenne, ami segít. Nekik jeleztem, amit a hátukon éreznek nem az oroszok segítő keze, max. a talpuk, amivel mélyebbre löknek.

Ettől függetlenül kellenek nekünk a ruszkik. Olcsó nyersanyag, energiabiztonság, kis részben exportpiac, de a megváltást nem hozzák, sosem hozták. Az ukrán ügyet is jó lenne ha rövidre zarnák és megtörnék az ukrán gerincet, mert ránk nézve is veszélyesek. Ha szerencsénk van a románok is kitörhetik Moldovába a nyakuk.
Csakhogy ezektől nekünk nem lesz jobb, sőt,

És valahol az lenne a cél, hogy ez az ország jobban boldogul jön. Ahhoz a kiutat még nem Moszvába kell keresni.
Most LGHDTV karaktereket meg kvótanégereket kapsz minden filmbe, sorozatba, még a tetves reklámokba is. Baszki, ennél még az is jobb lenne, ha hieroglifákat kéne tanulni kötelezően.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 903
95 112
113
Bocs, de miért húznának vissza? 1, Szankciók. 2, Már jóval 2022 előtt is másodrendűek voltak. 3, Kva sok gesztust tettek, csak egyet említek, Covid és Olaszország. Cserébe nem ismerte el az EUa vakcinájukat.
Az EU védelme az EU feladata. Nem az USÁé, nem Törökországé és nem az oroszoké. Az EUé. Ha az EU életképtelen, így járt.
Nem is várom el, hogy visszahuzzanak a lejtőröl az oroszok. Mások várják őket úgy mint megváltókat. Vagyok olyan öreg, hogy nekem még kötelező volt oroszt tanulni és emlékszek, milyen fasza volt Mo. orosz protekturátuskent. Hát, amikor kimentünk a Mariahilfer Strassera, akkor tízszer nagyobb volt a kontraszt, mint ma Bécs és Budapest közt.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 369
30 204
113
Nem is várom el, hogy visszahuzzanak a lejtőröl az oroszok. Mások várják őket úgy mint megváltókat. Vagyok olyan öreg, hogy nekem még kötelező volt oroszt tanulni és emlékszek, milyen fasza volt Mo. orosz protekturátuskent. Hát, amikor kimentünk a Mariahilfer Strassera, akkor tízszer nagyobb volt a kontraszt, mint ma Bécs és Budapest közt.
Ma meg a külső Mhilferen sötétben nem tudom, h a tócsa, amit kikerülök húgy vagy vér.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 816
18 943
113
Nem is várom el, hogy visszahuzzanak a lejtőröl az oroszok. Mások várják őket úgy mint megváltókat. Vagyok olyan öreg, hogy nekem még kötelező volt oroszt tanulni és emlékszek, milyen fasza volt Mo. orosz protekturátuskent. Hát, amikor kimentünk a Mariahilfer Strassera, akkor tízszer nagyobb volt a kontraszt, mint ma Bécs és Budapest közt.
Szovjet,baszd meg,nem orosz! Ócska szar propaganda duma,ami itt tolsz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 927
113
Szerb csürhe? Ember nem Tiranában ment a balhé,hanem Zvecsanban,ahol 16 00 szerb,és 500 albán él. Sokszor azon merengek,hogy valami gond van nálad a toronyban.
Nem gond ez a toronyban egyáltalán, nagyon is összeszedetten mondja el a dolgoknak mindig csak ugyan azt a felét, ezt már megfigyeltem vele kapcsolatban. Az igazság teljes fonalát nem szereti kibontani. Mint ha valami Fideszes amerikai-magyar baráti kört olvasnék, mindig azok a gondolatok jönnek tőle, sztem kb. a Martonyi reinkarnációja lehet :D !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 927
113
Vki magán átfuvaroztatja. Vki még a Sziriaból, Irakból, Afrikából szervezi, Belorussziában vannak erre létrehozott utazási irodák, akik idereptetiik őket.

Annyiból értem, hogy a lengyelek meg fegyverezik az ukránokat és erre revans, ade a macedón buszoztatás meg ez a transzport más kategória.
Hallod az is az oroszok sara, mikor német személyzettel holland lobogó alatti amcsi NGO pénzéből fizetett hajóhaddal hordják a vadakat rá tömegével évek óta az olaszokra?!

Komolyan fordítva ülsz a lovon ember, az EU össz migrációs problémájáért megkockáztatom az oroszok nem felelnek még 10 %-ban sem, de csak erőlteted a hülyeséget folyamat, kemény vagy :D !
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 903
95 112
113
Hallod az is az oroszok sara, mikor német személyzettel holland lobogó alatti amcsi NGO pénzéből fizetett hajóhaddal hordják a vadakat rá tömegével évek óta az olaszokra?!

Komolyan fordítva ülsz a lovon ember, az EU össz migrációs problémájáért megkockáztatom az oroszok nem felelnek még 10 %-ban sem, de csak erőlteted a hülyeséget folyamat, kemény vagy :D !
A nyakon szúrt lengyel katonával indult a sztori. Az ő támadóját jó sansszal Putyin reptette, szervezte a határra.

Az EU-s migri problémákért az EU felelős, főleg Merkel, de mást nem is írtam. Viszont ehhez az oroszok alkalmazkodtak. És amikor az olaszok fegyvert küldenek Ukrajnába, akkor az orosz támogatást élvező Haftar megindítja a csónakokat Libibiából és a Soros NGO-k örömmel viszik tovább őket. Amikor a lengyelek pattognak, hirtelen a magyar határról ismert csürhe a belorusz-lengyel határon van. Tehát ez ma már egy játékszer is az oroszok kezében.Azt írod az igazság felét mondom, de olyan mintha te néznéd fél szemmel.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 927
113
Nem helyiek voltak, akik megtámadták a magyar katonákat, Az meg hogy csürhe, abból vontam, ahogy tomboltak.
Kik voltak?

Én nem tudom, komolyan érdekel.hogy milyen GRU szálról tudsz?!

Kurva szerbek biztos maguktól fel se háborodtak volna egy olyan szinte tisztán szerbek által lakott részen, ahol roppant etikusan az 5% alatti albánok odapofátlankodtak és gátlások nélkül elindultak/megnyerték a polgármesteri pozícókat az amúgy is puskaporos vitatott területeken. Kellettek hozzá az oroszok nyilván, hogy elszórják az erőszak magvait!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 024
48 927
113
A nyakon szúrt lengyel katonával indult a sztori. Az ő támadóját jó sansszal Putyin reptette, szervezte a határra.

Az EU-s migri problémákért az EU felelős, főleg Merkel, de mást nem is írtam. Viszont ehhez az oroszok alkalmazkodtak. És amikor az olaszok fegyvert küldenek Ukrajnába, akkor az orosz támogatást élvező Haftar megindítja a csónakokat Libibiából és a Soros NGO-k örömmel viszik tovább őket. Amikor a lengyelek pattognak, hirtelen a magyar határról ismert csürhe a belorusz-lengyel határon van. Tehát ez ma már egy játékszer is az oroszok kezében.Azt írod az igazság felét mondom, de olyan mintha te néznéd fél szemmel.
Nem, mert én leírtam hogy mivel volt okuk rá, és nem hülyék nyilván alkalmazkodtak és már szopatnak a mi hülyeségünk - EU gyengesége - miatt ezzel is, lengyeleket extrán.

Csak nem ők kezdték, és igazából nem is ők okozták összességében ezzel kapcsolatban sem a legnagyobb kárt nekünk, hanem 91' óta az USA. De messze ám.

Szóval nagy nehezen részletekben mikor egyértelműen neked szegezik többen a csúsztatásaid, leírod ímmel ámmal hogy igen, de az oroszok, az US meg mindig le van felejtve.

Most komolyan, Martonyi Úr?!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 903
95 112
113
Kik voltak?

Én nem tudom, komolyan érdekel.hogy milyen GRU szálról tudsz?!

Kurva szerbek biztos maguktól fel se háborodtak volna egy olyan szinte tisztán szerbek által lakott részen, ahol roppant etikusan az 5% alatti albánok odapofátlankodtak és gátlások nélkül elindultak/megnyerték a polgármesteri pozícókat az amúgy is puskaporos vitatott területeken. Kellettek hozzá az oroszok nyilván, hogy elszórják az erőszak magvait!
Sztem a jó titkosszolgálati akció alapja, hogy termékeny táptalajra hulljon és a maga érdekei szerint futtathassa félre.

Az albán provokáció Koszovoban nem kérdés. Ebben megegyezhetünk.
A szerb tiltakozások már kora délután kezdődtek. Nem volt feszültség a magyar katonák és a szerbek közt. Ökölpacsival indult és tudjuk mi lett a vége.

Vmitől a hangulat megfordult. Tömegrendezvényeken profik jól tudják manipulálni a tömeget. Sajnos az oroszok érdeke a feszültség újabb gócpontja Európában. Esetleg az albánoké, hogy ezt a káoszt kihasználva megalakuljon Nagy-Albania. De ezt a szerb tömeget nem albánok mozgatták.