[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 657
8 665
113
A Zöld Erőművek mintegy 5 X magasabb árszinten termelnek mint pld az atomerőművek
a zőcséggel három probléma van
az egyik hogy rohadt drága, aki nem hiszi kettyintsen ide, majd adja hozzá ezekhez az árakhoz a teljes fosszilis infrastruktúra fenntartásának és kevéssé hatékony működtetésének a költségét ami ahhoz kell hogy a zőcség fenntarthatónak hazudható legyen
a másik hogy nem ződ, mert kell hozzá a fosszilis, mert csak azt lehet fel-le skálázgatni annak függvényében hogy a szélnek-napnak mennyire teccik sütnifújni, a nukleáris energiával (ami viszont ződ lenne) viszont nem fér meg mert azt nem lehet lekapcsolgatni minden délelőtt amikor elkezd sütni a nap és felkapcsolni minden este amikor lemegy
a harmadik probléma hogy a zőcség kiszolgáltatottságot okoz a fosszilis beszállítókkal szemben, ezen belül ha az a beszállító az usa palagáztermelője akkor az egy olyan beszállító amelyik évtizedek óta használja fegyverként a szankciós politikát, az oroszokkal ebből a szempontból jobb volt a helyzet mert azok - az idevonatkozva propaganda ellenére - nagyon is szállítanak és szállítanának most is, már csak azért is mert a csöveket nem lehet egyik napról a másikra átkötni máshova, az lng hajó viszont még a kikötés előtt egy órával is irányt válhat ha kap jobb ajánlatot timbuktu felsőről...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 268
43 462
113
A változatosság kedvéért legyen ebben a topikban egy biztonságpolitikai téma is:

The United Kingdom and Germany will sign an agreement on the joint military operations and defense partnership, which should provide protection against the Russian threat in Europe.
This week, the United Kingdom is set to sign a historic defense agreement covering defense, intelligence sharing, energy, and illegal migration.


 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 917
72 684
113

Az albániai táborok megnyitása, majd a migránsok visszaszállítása Olaszországba vitához vezetett a kormány és az ügyészség között, annyira, hogy Antonio Tajani miniszterelnök-helyettes szerint az ügyészek úgy támadják a kormányfő Giorgia Melonit, mint Berlusconival tették.

Antonio Tajani, a Hajrá Olaszország (FI) kormánypárt vezetője a Corriere della Sera napilapban hétfőn kijelentette, "tegnap Silviót, ma Giorgiát támadja az ügyészség ugyanazon szárnya".

A szenátus elnöke, Ignazio La Russa a La Repubblica című lapnak nyilatkozva hangoztatta, hogy az ügyészségnek tudomásul kell vennie, hogy a jobboldal van kormányon.

A kérdésben az államfő Sergio Mattarella is felszólalt, hangsúlyozva, hogy a hatalmi ágakat "nem korlátozhatja saját világszemléletük, ami töréshez és megosztottsághoz vezet".

A déli Bari városában vasárnap este mondott beszédében az államfő, aki maga is jogász, a hatalmi ágak együttműködését szorgalmazta kijelentve, hogy minden intézmény az ország közössége egészét képviseli. Mattarella az ügyészségek és a kormány közötti feszültségre reagált, ami az albániai táborok megnyitását követően alakult ki.

A kormány október 11-én migránsközpontokat nyitott Albániában, de az ott elhelyezett első csoportból senki sem maradt a táborokban, mivel az illetékes római bíróság nem engedélyezte a bevándorlók albániai elhelyezését.

A tizenkét egyiptomi és bangladesi férfit már át is szállították Olaszországba. Jelenleg Bari migránstáborában vannak. A bíróság szerint sem Egyiptom, sem Banglades nem számít biztonságos országnak, ezért menedékkérőknek számítanak, tehát miután benyújtják menedékkérelmüket, szabadon mozoghatnak majd Olaszország területén.

A római belügyminisztérium a két országot májusban biztonságosnak nyilvánította, de a bírói határozat szerint az uniós jogszabályok ebben az esetben felülírják a nemzeti tárca határozatát. Az Európai Bíróság egy állásfoglalása szerint egy unión kívüli országot csak akkor lehet biztonságosnak nyilvánítani, ha annak egész területe annak számít.

Carlo Nordio igazságügyi miniszter "abnormálisnak" nevezte a bírói döntést. Jogorvoslatot jelentett be, amelyet a tervek szerint a hétfő esti kormányülésen fogadnak el. A tárcavezető megjegyezte, nem a jogászok dolga eldönteni, melyik ország számít biztonságosnak.

Az olasz bírók és ügyészek országos egyesületének (ANM) elnöke, Giuseppe Santalucia elfogadhatatlannak nevezte a miniszter kijelentéseit, és aggodalmát fejezte ki, úgy vélve, hogy a bírókkal és ügyészekkel szembeni "agresszív hangvétel" precedens nélküli.

Ezzel egy időben az Il Tempo napilap hozzájutott Marco Patarnellónak, a Semmítőszék ügyészhelyettesének elektronikus leveléhez, amelyet a kormányfő, Giorgia Meloni is közzétett közösségi oldalain.

Patarnello azt írta, "Meloni ellen nem folyik vizsgálat, tehát nem személyes érdek motiválja, hanem politikai meggyőződés, és ez még erősebbé teszi és cselekedeteit ezért még veszélyesebbé". Patarnello hozzátette: Meloni még Berlusconinál is veszélyesebb, "ezért megoldást kell találni".

Giorgia Meloni úgy reagált, "íme a demokratikus ügyészség egyik képviselője".

Az ügyész Silvio Berlusconi volt kormányfő és az ügyészségek közötti küzdelemre utalt, amely a kilencvenes évekbeli Tiszta Kezek vizsgálatsorozattól egészen 2013-ig tartott, amikor Berlusconit első alkalommal jogerősen elítélték adócsalás címén. Berlusconi első kormányának bukásához 1995-ben a vele szemben indított ügyészi vizsgálat vezetett. A milánói ügyészcsoport tagja, Francesco Saverio Borrelli 2002-ben az "ellenállni, ellenállni, ellenállni!" jelszót használta Berlusconi akkori kormányával szemben.

Maurizio Gasparri, a Hajrá Olaszország (FI) felsőházi frakcióvezetője az államfő, a legfelsőbb bírói tanács és a kormány fellépését kérte Patarnello kijelentéseire, amelyek szerinte egyértelműen "kormányellenes lázadásra szólítanak, ezért nem maradhatunk tétlenek".

A legnagyobb ellenzéki erő, a baloldali Demokrata Párt (PD) főtitkára, a zsidó Elly Schlein úgy látta, Giorgia Meloni nem tesz mást, mint az áldozat szerepében tetszeleg. "Két évvel ezelőtti hatalomra kerülése óta bezárkózott a kormánypalotába, és kizárólag a közösségi csatornákon szól az emberekhez" - mondta Schlein. Hangoztatta, hogy az albániai táborok "sértik az emberi és a nemzetközi jogokat".

A PD és szövetségesei az Európai Bizottsághoz fordultak, kötelezettségszegési eljárást sürgetve Róma ellen az Albániával között migrációs megállapodás miatt.

Matteo Salvini, a Liga vezetője is felszólalt, akire az ügyészség hat év börtönt kért egy "civilhajó" feltartóztatása miatt. Salvini azt kérdezte, "ha nem lehet senkit sem kiutasítani, akkor ha abból a tizenkét illegális migránsból, akit Albániába vittünk, de másnap visszatértek Olaszországba, az egyik bűncselekményt követ el, kirabol, megerőszakol, megöl valakit, ki lesz felelős a következményekért? Az ügyész, aki visszahozta országunkba?"

(MTI nyomán)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 268
43 462
113
Úgy tűnik hogy Orbán FPÖ-s haverjai hoppon maradnak Ausztriában: a jelenlegi kormányfő kapott kormány alakítási megbízást. Nehammer pedig a szocdemekkel (SPÖ) kezdett tárgyalásba. A két párnak (ÖVP + SPÖ) együtt pont megvan a többsége az osztrák törvényhozásban: 92 mandátum a 183 fős parlamentben.

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 917
72 684
113
Úgy tűnik hogy Orbán FPÖ-s haverjai hoppon maradnak Ausztriában: a jelenlegi kormányfő kapott kormány alakítási megbízást. Nehammer pedig a szocdemekkel (SPÖ) kezdett tárgyalásba. A két párnak (ÖVP + SPÖ) együtt pont megvan a többsége az osztrák törvényhozásban: 92 mandátum a 183 fős parlamentben.

Csupa demokrácia ez a nyugat. :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 917
72 684
113
A két pártra (ÖVP + SPÖ) jóval többen szavaztak mint az FPÖ-re...
FPÖ 1,4 millió szavazat
ÖVP + SPÖ 2,3 milló szavazat.

Nem értem miért ne lenne demokratikus hogy a többség kormányoz.
Tudod illik a nyertesnek adni az aranyat, nem a 2-3. helyezetteknek. Azaz a nyertesnek adni esélyt a kormányalakításra.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 497
132 227
113
Nem értem miért ne lenne demokratikus hogy a többség kormányoz.
Mert elméletileg a győztes párt kapja a megbízást a kormányalakításra ilyen helyzetben koalíciós partnerek keresésével.
Ha nem megy akkor szokták újra kiiírni a választást esetleg vagy a másodikat megbízni...
Itt még a formaságra figyeltek hanem egyből ugrottak a másodikra.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 268
43 462
113
Mert elméletileg a győztes párt kapja a megbízást a kormányalakításra ilyen helyzetben koalíciós partnerek keresésével.
Elvi lehetőséget megkapta, csak hamar kiderült hogy nem fog menni: a második meg harmadik helyezet deklarálta, hogy nem akarnak FPÖ-vel kormányozni. Ezt meg joguk van megtenni: mindenki azzal áll össze akivel akar.
Ha nem megy akkor szokták újra kiiírni a választást esetleg vagy a másodikat megbízni...
Utóbbi történt.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 970
16 536
113
Mi van?!? :D
Ki beszél itt arról hogy ki örül vagy ki nem? Egyikünk pártja sem semelyik osztrák párt!
Nem értem mit szeretnél mondani...
Arra gondoltam, hogy ha te szavaznál egy pártra, aki megnyeri a választást, te sem lennél boldog, ha utána mégsem lenne tagja a kormánynak. Jogilag rendben van, de azért mégis furcsa bizonyos szempontból.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 917
72 684
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 268
43 462
113
Arra gondoltam, hogy ha te szavaznál egy pártra, aki megnyeri a választást, te sem lennél boldog, ha utána mégsem lenne tagja a kormánynak.
Nehammer azt mondta, hogy ők összeállnának az FPÖ-vel, csak (a többi párt számára nem szalonképes) Kickl nem lehet a kormány tagja. Ez sem lenne rendkívüli Európában: a lengyel Kaczyński PiS-vezér sem volt miniszterelnök, pedig akár lehetett is volna. Wilders sem lett kormányfő, mert így sikerült koalíciós partnereket találnia.
Kickl mindenképp kormány tag akart lenni, így elúszott az egyetlen koalíciós lehetősége.
Jogilag rendben van, de azért mégis furcsa bizonyos szempontból.
Ha jogilag rendben van, akkor rendben és kész.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
22 268
43 462
113
Így néz ki amikor megadják az esélyt. És ha aztán nem megy, akkor lehet továbblépni.
Informálisan meg volt ez a kör:
A top3 párt valamilyen kombinációjával lehet csak többséget teremteni az osztrák parlamentben.
Ha 3-ból kettő deklarálja hogy nem akar összefogni a FPÖ-vel, akkor csak az jöhet, hogy a második helyzet kap esélyt a kormányalakításra. Ez történt most.

Amúgy Nehammernek volt egy koalíciós ajánlata az FPÖ részére csak azok nem éltek vele, így maradnak ellenzékben.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány