Az OK egyszerű. Amig az USA a közel-kelettel volt elfoglalva, addig az EU-Orosz együttműködés nagyon magas szintet ért el, (Gyakorlatilag fenyegető volt az USA számára gazdasági téren). Kína közben Afrika felé fordult, és az "elfelejtett kontinens" nyersanyagaira vetett szemet. A feszültséget az okozta, hogy az amcsiknak nem sikerült a közel-keleti konflikus sorozat. Nem lett baráti sem Afganisztán sem Irak, lettek szélsőséges fundamentalista iszlám szervezetek, és Irán sem "javult meg". Ezért európa segítséggel (ami egyáltalán nem büszkeség sajnos) megbuktatták a regnáló Ukrán vezetés, (majdaki "forradalom) támogatták a szélsőséges Poronseko oligarchát stb. és máris meglett a casus beli, hogy az EU és Orosország szövetsége felbomoljon, lehetett újra fegyvert és foszilis tüzelőanyagot küldeni Európába... Kína kapott EU vámokat is .. Stb.. Indult az újabb ozd meg és uralkodj.Itt azért feltennék egy kérdést.
Ha az 1991-es CFE szerződést követően megindult az európai leszerelés és valójában Oroszország soha nem fenyegetett senkit, mi több, még üzleti partnere is volt Európának, akkor miért is kell újra a fegyverkezésről beszélni?
Mert az amerikaiak a NATO űrügyén keltik itt a feszültséget?
Mert telepakolták Európa országait az ügynökeikkel?
Mert felgyújtották Ukrajnát, hergelik a lengyeleket, szédítik a baltiakat, skandinávokat?
Gondoljuk végig, hogy ha megvolt a leszerelés bő harminc éve, majd a közeledés Európa és az oroszok között, akkor mi változott, ha Putyin a 2000-es években még a további együttműködést is felajánlotta?
Jól látszik, hogy a dolgok vaamikor 2008 körül törtek el, mégpedig nagyon az USA érdekében.
A grúz balhé augusztusban volt, azzal lett Putyin megbélyegezve a nyugati sajtóban, majd szeptemberben jött a pénzügyi válság, novemberben pedig Obama és az ő baráti köre.
2009-10 között az USA felépítette azokat a karaktereket és sémákat, amelyeket utána sorra bedobott a játékba.
2011-ben megbuktatta Kadhafit, majd az Arab Tavasz folytatásaként ráengedte a migránsokat Európára, ahol ekkor kezdtek aktivizálódni a nagypolitikába bedobott figuráik.
Ezután 2013 októberétől indult az ukrán projekt, ami 14-ben hozta meg az áttörést.
Ezek alapján kijelenthetjük, ha Amerika nem veri a tamtamot és nem kavarja a szart, akkor Európának nincsenek természetes ellenségei.
Nem véletlen írom,hogy az EU földrészt (Ukrajnától nyugatra) egy konfoderatív államszövetség tudja gazdaságilag, politikailag és védelmileg rendbe hozni, és elrettentő erőt képezni akár orosz, akár amerikai befolyás érvényesítés ellen. Gazdaságilag viszont mindketőjukkel kereskedelmi kapcsolatokat kell építeni a kölcsönös win-win miatt. Nos utóbbi az USA-tól most 4 évig lehetetlen. Az Oroszokkal csak akkor, ha tüzszünet lenne. A Krim az övék, szakadár köztársaságok egy része az övék, viszont háborús jóvátételt fizessenek.. kvázi ez lenne az illurozikus megoldás ami Európának jó.. És visszatérés a kereskedelmi kapcsolatokra Oroszokkal, de föderális és nem nemzetállami szinten.. Utóbbit az oroszok szeretnék, előbbi a rendelések volumene miatt is jó lenne Europának.