[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Lehet tudni mennyi Armata van legyártva? És milyen arányban vannak a csapatoknál T-90 és T-72B3M?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Mondanám hogy igazad van de az rt is hasonló címmel hozta le:
https://www.google.hu/amp/s/www.rt.com/news/434635-armata-high-cost-army/amp/
Amúgy meg úgy volt hogy csak 2020 ig100 db t14 állítanak szolgálatba utána pedig jönnek sorban a csapatszállító, tüzérségi, légvédelmi variánsok. Szépen be is mutatták őket 15 ben a parádén. (Asszem az egyik t14 le is robbant :p)
Csak hát most már látszik hogy nem lessz ebből semmi. Gyártanak majd egy tucatot valszeg aztán tesztelgetik évtizedekig.
24 ugye eddig :rolleyes: (köszönjük Boki) akár a száz is meg lehet.....térjünk erre vissza pár év múlva ;)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Kalinyingrádban 9 iszlámistát fogott el az FSZB, akik tiltott radikális iszlámista irodalmat terjesztettek és az IÁ-ba toboroztak embereket.

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Ma 10 éve, hogy a grúz hadsereg támadást indított Dél-Oszétia ellen. A grúz tüzérség 2008. aug. 8-án éjszaka kezdte el lőni a fővárost Csinvalit és a környező településeket. Később csatlakozott a grúz légierő is. A támadások célja az oszét lakosság és az orosz békefenntartó erők voltak.A grúz agresszió következtében 1600 dél-oszétiai civil vesztette életét-köztük nők és gyerekek. Az orosz békefenntartó kontingens 30 katonát vesztett. A grúzokat végül az orosz 58. hadsereg állította meg és üzte ki Dél-Oszétiából. Az orosz beavatkozásnak köszönhetően mai is béke van a térségben.

Grúz támadás:
38789932_1039783609517065_2161777629873569792_n.jpg


38717412_1039783649517061_3422201014848061440_n.png

38788514_1039783666183726_2622066131069829120_n.jpg

38742204_1040006582828101_3381044550863683584_n.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Kevésbé ismert a tengeri harc 2008. augusztus 10-én az orosz FT flotta és a grúz flotta hajó között. Szakácsvili úgy gondolta elsüllyeszti az orosz hajókat ezzel megölve 500 TGY-st.

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Nem voltak egy kategória, hamar meg is mutatták. Szakácsvilit sem értem miért hagyták életben vagy szabadlábon, egy orosz bíróság elé simán elvihették volna ami lecsukja örökre.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Nem voltak egy kategória, hamar meg is mutatták. Szakácsvilit sem értem miért hagyták életben vagy szabadlábon, egy orosz bíróság elé simán elvihették volna ami lecsukja örökre.
Ha ezt megteszik,szerintem már akkor megszankciózzák őket valamivel.(Nem mintha az orosz vezetésre ez olyan nagy hatásal lett volna.)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Nem voltak egy kategória, hamar meg is mutatták. Szakácsvilit sem értem miért hagyták életben vagy szabadlábon, egy orosz bíróság elé simán elvihették volna ami lecsukja örökre.

Elakarták fogni, a GRU-sok civilben már Tbilisziben voltak, a harckocsik is megindultak Tbiliszi felé, de végül Medvegyev leállította az egész akciót. Megijedt vagy inkább megfenyegették a jenkik valamivel.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Elakarták fogni, a GRU-sok civilben már Tbilisziben voltak, a harckocsik is megindultak Tbiliszi felé, de végül Medvegyev leállította az egész akciót. Megijedt vagy inkább megfenyegették a jenkik valamivel.
Az orosz vezetés tagjai-Putyin és Medvegyev közül-kik voltak ott a pekingi olimpia megnyitó ünnepségén?Mert én anno mintha azt olvastam valahol,hogy a grúzok direkt ezért időzítették a támadást arra a napra,mondván,hogy ha a két fontos ember nem lesz a helyén,akkor az orosz sereg csak lassan tud majd reagálni.Hát alaposan rábasztak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Az orosz vezetés tagjai-Putyin és Medvegyev közül-kik voltak ott a pekingi olimpia megnyitó ünnepségén?Mert én anno mintha azt olvastam valahol,hogy a grúzok direkt ezért időzítették a támadást arra a napra,mondván,hogy ha a két fontos ember nem lesz a helyén,akkor az orosz sereg csak lassan tud majd reagálni.Hát alaposan rábasztak.

Akkor Dmitrij Medvegyev volt az orosz elnök, mindössze 3 hónapja volt a tisztségben. Putyin pedig a miniszterelnök volt. Putyin volt kint a Pekingi olimpia megnyitóján G.W. Bush amerikai elnökkel. Igen a grúzok arra számítottak, hogy gyorsan lerohanják Dél-Oszétiát és megölik az orosz békefenntartókat. DE elszámították magukat.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Elakarták fogni, a GRU-sok civilben már Tbilisziben voltak, a harckocsik is megindultak Tbiliszi felé, de végül Medvegyev leállította az egész akciót. Megijedt vagy inkább megfenyegették a jenkik valamivel.
Mert nem ez volt az egész célja. A cél az Oroszországot elkerülő gázvezeték lebombázása volt. Ez sikerült is. Azóta sem üzemel. Hogy közben még jobban összeugrasztották az úzokat a grúzokkal, meg le van szarva.