[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 351
113
Mert nem volt terrorista. Csecsen hadúr és gerillaparancsnok volt. Harcolt Hegyi Karabahban és Abháziában a 1990-es évek elején, a GRU képezte ki. A terrorista akciók a gerillahadviselés egyik formája. Lehet kárhoztatni, de a gyengébb fél módszere az erősebb féllel való szembenállásra. A szabadságharc nem terrorizmus. Éppen ezért nem tekinthetők terrorszervezetnek a különféle palesztin szervezetek, a hezzi, de akár a Tamil Tigrisek sem.

Valaki Avram Iancuhoz hasonlította Baszajevet. Azért volt némi különbség, egyrészt az erdélyi oláhokat a kutya sem bántotta, és ők kizárólag a magyar civil lakosságot pusztították. Ezzel szemben a csecsenek először megütköztek az orosz hadsereggel, csak miután visszaszorították őket a hegyekbe, azután fordultak a terroristának nevezett módszerekhez.
Ne erőlködj! Az elmúlt 11 évben rengetegszer írtam a csecsen háborúkról, afganisztáni kiképzésükről, wahabirta hitszónokok beáramlásáról Oo-ba 1991 után, terrorrizmusról, a csecsenek külföldi támogatásáról, csecsenek terrorista akcióikról, csecsen hadszintéri parancsnokokrol, arab zsoldosokról ....stb
1991-től követtem nyomon többek között Cseccsenföld történetét Dudajev megjelenésétől a polgárháborúg, majd az I. csecsen háborútól az 1996-os tüzszünetig, majd az átmneti időszakig, amikor már a wahabita Iszlám Államhoz hasonló Kaukázusi Emirátus kezdődött megalakulni, majd a 1999-es Baszajev általi terrorista betörés Dagesztánba, az ez miatt indult II. csecsen háborútól a teljes IK elpusztításáig, Kadirov hatalomra jutásától Csecsenföld újjáépítéséig napjainkig. Átolvasva több száz szakirodalmat, megnézve több ezer videót, nem hinném, hogy lenne valaki a fórumon aki annyi részletes információval rendelkezne a térséggel-eseményekkel kapcsolatban mint én.

Visszatérve Baszajevre, szerinted aki utasszállító gépet eltérít (fegyverrel fenyegiti a pilótát) az nem terrorista. Viszont mikor a Ryanair gépét leszállásra kényszerítik a belarusz hatóságok az már állami terrorizmus. Embereket elrabolni, túszul ejteni majd megölni, repülőgépeket, buszokat,metrót felrobbantani aznem terrorista cselekmény szerinted.
A filozófiád szerint Oszama Bin Laden sem volt terrorista, egy hős volt, a muzulmánok hőse, aki felrobbantatta az ikertornyokat. IÁ sem az. Akkor mindenki megnyugodhat a világ biztonságban van mert nincsenek terroristák.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 351
113
Orosz és ukrán légibázisok az orosz-ukrán határ közelében


6312660_900.jpg
Annyit hozzá kell tenni, hogy ezek a légibázisok nem újak. Ugyanott és ugyanazok voltak a SZU alatt is. (ha valaki propagandára akarná használni valós tudás nélkül)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 351
113
Az áruló, aki hatalmas károkat okozott a szovjet hadiparnak és megspórolt 5 év kutatási időt és több száz millió USD-t a jenkiknek. Ez is mutatja milyen trehány volt a Brezsnyevi korszak

 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ne erőlködj! Az elmúlt 11 évben rengetegszer írtam a csecsen háborúkról, afganisztáni kiképzésükről, wahabirta hitszónokok beáramlásáról Oo-ba 1991 után, terrorrizmusról, a csecsenek külföldi támogatásáról, csecsenek terrorista akcióikról, csecsen hadszintéri parancsnokokrol, arab zsoldosokról ....stb
1991-től követtem nyomon többek között Cseccsenföld történetét Dudajev megjelenésétől a polgárháborúg, majd az I. csecsen háborútól az 1996-os tüzszünetig, majd az átmneti időszakig, amikor már a wahabita Iszlám Államhoz hasonló Kaukázusi Emirátus kezdődött megalakulni, majd a 1999-es Baszajev általi terrorista betörés Dagesztánba, az ez miatt indult II. csecsen háborútól a teljes IK elpusztításáig, Kadirov hatalomra jutásától Csecsenföld újjáépítéséig napjainkig. Átolvasva több száz szakirodalmat, megnézve több ezer videót, nem hinném, hogy lenne valaki a fórumon aki annyi részletes információval rendelkezne a térséggel-eseményekkel kapcsolatban mint én.

Visszatérve Baszajevre, szerinted aki utasszállító gépet eltérít (fegyverrel fenyegiti a pilótát) az nem terrorista. Viszont mikor a Ryanair gépét leszállásra kényszerítik a belarusz hatóságok az már állami terrorizmus. Embereket elrabolni, túszul ejteni majd megölni, repülőgépeket, buszokat,metrót felrobbantani aznem terrorista cselekmény szerinted.
A filozófiád szerint Oszama Bin Laden sem volt terrorista, egy hős volt, a muzulmánok hőse, aki felrobbantatta az ikertornyokat. IÁ sem az. Akkor mindenki megnyugodhat a világ biztonságban van mert nincsenek terroristák.
Szerintem meg te ne erőlködj! Egyrészt én hol irtam olyat, hogy a belorusz gép földre kényszerítése állami terrorizmus? Szerintem sehol.

Képzeld nem egyedül követted nyomon a Csecsenföldi eseményeket. Te viszont elfogult vagy az oroszok irányában, és ez némileg elhomályosítja az itélő képességedet. Csecsenföldet az Orosz birodalom hódította meg hosszú küzdelem után. A szovjet birodalom kitelepítette őket Közép-Ázsiába. Amint meggyengült a birodalom fegyvert fogtak a szabadságuk vissza szerzéséért. Ergo szabadságharcot folytattak a megszállók ellen, és az ilyen küzdelemben minden eszköz megengedett. A szabadságharc nem terrorizmus! Ez az állandó terroristázás meg közelíti az amerikaiak és a cionista entitás kommunikációs szintjét. Vagy szerinted a csecsen népnek nem lenne joga saját hazához, a saját földjén csak azért mert őket az oroszok szállták meg jó másfél évszázada?

AQ és IÁ meg ne keverjük már ide, hisz mind a kettő a cionista-amerikai szövetség kreálmánya az Oded Yinon terv végrehajtására
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Szerintem meg te ne erőlködj! Egyrészt én hol irtam olyat, hogy a belorusz gép földre kényszerítése állami terrorizmus? Szerintem sehol.

Képzeld nem egyedül követted nyomon a Csecsenföldi eseményeket. Te viszont elfogult vagy az oroszok irányában, és ez némileg elhomályosítja az itélő képességedet. Csecsenföldet az Orosz birodalom hódította meg hosszú küzdelem után. A szovjet birodalom kitelepítette őket Közép-Ázsiába. Amint meggyengült a birodalom fegyvert fogtak a szabadságuk vissza szerzéséért. Ergo szabadságharcot folytattak a megszállók ellen, és az ilyen küzdelemben minden eszköz megengedett. A szabadságharc nem terrorizmus! Ez az állandó terroristázás meg közelíti az amerikaiak és a cionista entitás kommunikációs szintjét. Vagy szerinted a csecsen népnek nem lenne joga saját hazához, a saját földjén csak azért mert őket az oroszok szállták meg jó másfél évszázada?

AQ és IÁ meg ne keverjük már ide, hisz mind a kettő a cionista-amerikai szövetség kreálmánya az Oded Yinon terv végrehajtására
beloruszok által földre kényszerített gépről van szó természetesen
 
K

kamm

Guest
Az áruló, aki hatalmas károkat okozott a szovjet hadiparnak és megspórolt 5 év kutatási időt és több száz millió USD-t a jenkiknek. Ez is mutatja milyen trehány volt a Brezsnyevi korszak

Tekintve, hogy a ruszkik ugy loptak el innen az egeszet, maskulonben nuklearis fegyveretek sem lett volna meg vagy husz evig a Rosenbergek es hasonlok nelkul, szerintem ne eroltessuk ezt a trehanysagot, mert sehol nem lett volna a ruszki atomprogram a lopasok es kopizasok nelkul. Koroljov halala utan az urprogramotok is kb halott lett a fogalmatlan, alkimo Misinnel stb.
Az egesz szovjet tortenelem az inkompetencia es kontraszelekcio tortenete.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Az áruló, aki hatalmas károkat okozott a szovjet hadiparnak és megspórolt 5 év kutatási időt és több száz millió USD-t a jenkiknek. Ez is mutatja milyen trehány volt a Brezsnyevi korszak


Ezek a túloldalon is pont ugyanúgy megvoltak mindig is, lásd John Anthony Walker árulása.
Ráadásul van a cikkben pár az Aranysasra jellemző túlzás/marhaság/Blikkesítés is, lehet hogy ott csak a film csúsztatott, vagy csak a magyar újságírók túl színezték az eredeti anyagot.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szerintem meg te ne erőlködj! Egyrészt én hol irtam olyat, hogy a belorusz gép földre kényszerítése állami terrorizmus? Szerintem sehol.

Képzeld nem egyedül követted nyomon a Csecsenföldi eseményeket. Te viszont elfogult vagy az oroszok irányában, és ez némileg elhomályosítja az itélő képességedet. Csecsenföldet az Orosz birodalom hódította meg hosszú küzdelem után. A szovjet birodalom kitelepítette őket Közép-Ázsiába. Amint meggyengült a birodalom fegyvert fogtak a szabadságuk vissza szerzéséért. Ergo szabadságharcot folytattak a megszállók ellen, és az ilyen küzdelemben minden eszköz megengedett. A szabadságharc nem terrorizmus! Ez az állandó terroristázás meg közelíti az amerikaiak és a cionista entitás kommunikációs szintjét. Vagy szerinted a csecsen népnek nem lenne joga saját hazához, a saját földjén csak azért mert őket az oroszok szállták meg jó másfél évszázada?

AQ és IÁ meg ne keverjük már ide, hisz mind a kettő a cionista-amerikai szövetség kreálmánya az Oded Yinon terv végrehajtására
Amíg a saját országán belül hajt végre katonai akciókat(bármilyet a cél szentesíti az eszközt) addig talán nem ! De amint átlépte a saját országa határát és civileket ölt , rabolt és túszul ejtett onnantól már egy tetű terrorista lett !

De mivel már előtte is csinált durva a katonai akciókkal köszönő viszonyban lévő dolgokat ezért már onnantól terrorista . Amikor elkövette az első terrorista akciót onnantól már tehetett bármit terrorista és mint ilyen kiirtandó féreggé vált !

Mosdathatod , gyárthatsz hozzá ideológiát a tényen nem fog változtatni . Ebben most nincs igazad !
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Amíg a saját országán belül hajt végre katonai akciókat(bármilyet a cél szentesíti az eszközt) addig talán nem ! De amint átlépte a saját országa határát és civileket ölt , rabolt és túszul ejtett onnantól már egy tetű terrorista lett !

De mivel már előtte is csinált durva a katonai akciókkal köszönő viszonyban lévő dolgokat ezért már onnantól terrorista . Amikor elkövette az első terrorista akciót onnantól már tehetett bármit terrorista és mint ilyen kiirtandó féreggé vált !

Mosdathatod , gyárthatsz hozzá ideológiát a tényen nem fog változtatni . Ebben most nincs igazad
Tehát amikor az orosz hadsereg átlépte Csecsenföld határait és civilek ezreit gyilkolta le, állami terrorizmust követett el? Az miért terrorizmus ha a szabadságharcosok elviszik az ellenség hátországába is a háborút? Vagy nekik csak tűrniük kellene a megszállást? Úgy ütnek vissza, ahogy tudnak. Színtiszta önvédelmi harc. Egyébként mind arányaiban, mind számszerűleg sokkal több ártatlan csecsen vesztette életét a háború idején, mint orosz. Nevetségesnek tartom ezt a terroristázást. A terrorista módszerek az aszimetrikus hadviselési mód körébe tartoznak.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and Pogány

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Tekintve, hogy a ruszkik ugy loptak el innen az egeszet, maskulonben nuklearis fegyveretek sem lett volna meg vagy husz evig a Rosenbergek es hasonlok nelkul, szerintem ne eroltessuk ezt a trehanysagot, mert sehol nem lett volna a ruszki atomprogram a lopasok es kopizasok nelkul. Koroljov halala utan az urprogramotok is kb halott lett a fogalmatlan, alkimo Misinnel stb.
Az egesz szovjet tortenelem az inkompetencia es kontraszelekcio tortenete.
Már ne is haragudj, de kicsit kemény szavak ezek egy olyan maffiaállam védelmében amit lopott földön, lopott erőforrásokon, máshonnan elszipkázott agyakon építettek :)))
Másszóval elmész Te és az istenített USA-d a jó ku.........
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Már ne is haragudj, de kicsit kemény szavak ezek egy olyan maffiaállam védelmében amit lopott földön, lopott erőforrásokon, máshonnan elszipkázott agyakon építettek :)))
Másszóval elmész Te és az istenített USA-d a jó ku.........
Pedig ha egy picikét is hátra lépünk és megnézzük azt az állapotot ahonnan a SZU indult és hozzá vesszük a HH idején történteket azért kamm nem írt akkora marhaságot . A USA a II.Vh-ig elég másodrangú szereplő volt a világban de erősödött . Gyakorlatilag az egyetlen nyertesei a II.Vh-nak . A SZU nyomorból és egy a belső erőforrásokat felemésztő polgárháborúból/forradalomból indult ki annak minden hátrányával . Mindenből minimál szinten voltak és ehhez jött a rendszerük és politikusai idiotizmusa . A II.Vh kezdetéig sokat fejlődtek de a Sztálini tisztogatások miatt gyakorlatilag fej nélküli óriások voltak . Az addigi technológiai fejlődésük is a nyugati és USA technológiákra épült de ekkor már elindult egy belső saját kutatás fejlesztés , tervezés etc. A rendszer sajátosságai miatt ez sokszor kontraproduktív volt ! A II.Vh alatt a cél szentesíti az eszközt elv alapján az SZU/Orosz tudás is felszínre törhetett ! De az igazi lendület a háború utáni Német tech szupportnak volt köszönhető amit az SZU szürkeállománya és ipara követni kezdett . A HH alatt pedig mindkét fél vitt egy sajátos irányelv szerinti vonalat míg az egyebeket nem tisztességes úton próbálták megszerezni , a CIA és a GRU/KGB tevékenységét nem kell ecsetelnem ! Tehát a tény attól még tény marad , hogy amit tudtak mindkét oldalon -de igazából az egész világon- elloptak / megszereztek !

Lehet más a véleményed hiszen az szabad de csak a hitvány billentyű huszárok anyáznak valakit egy normális fórumon !
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Pedig ha egy picikét is hátra lépünk és megnézzük azt az állapotot ahonnan a SZU indult és hozzá vesszük a HH idején történteket azért kamm nem írt akkora marhaságot . A USA a II.Vh-ig elég másodrangú szereplő volt a világban de erősödött . Gyakorlatilag az egyetlen nyertesei a II.Vh-nak . A SZU nyomorból és egy a belső erőforrásokat felemésztő polgárháborúból/forradalomból indult ki annak minden hátrányával . Mindenből minimál szinten voltak és ehhez jött a rendszerük és politikusai idiotizmusa . A II.Vh kezdetéig sokat fejlődtek de a Sztálini tisztogatások miatt gyakorlatilag fej nélküli óriások voltak . Az addigi technológiai fejlődésük is a nyugati és USA technológiákra épült de ekkor már elindult egy belső saját kutatás fejlesztés , tervezés etc. A rendszer sajátosságai miatt ez sokszor kontraproduktív volt ! A II.Vh alatt a cél szentesíti az eszközt elv alapján az SZU/Orosz tudás is felszínre törhetett ! De az igazi lendület a háború utáni Német tech szupportnak volt köszönhető amit az SZU szürkeállománya és ipara követni kezdett . A HH alatt pedig mindkét fél vitt egy sajátos irányelv szerinti vonalat míg az egyebeket nem tisztességes úton próbálták megszerezni , a CIA és a GRU/KGB tevékenységét nem kell ecsetelnem ! Tehát a tény attól még tény marad , hogy amit tudtak mindkét oldalon -de igazából az egész világon- elloptak / megszereztek !

Lehet más a véleményed hiszen az szabad de csak a hitvány billentyű huszárok anyáznak valakit egy normális fórumon !
Hitvány, szar ember vagyok egy utolsó senki és ezt sosem tagadtam. Viszont megvan ennek az a hatalmas előnye, hogy 0 vesztenivalóm van, így nem KELL senkit és semmit tisztelnem. Szabadon elmondhatom a véleményem, mert köpök mindenre és mindenkire, Aki szerintem megérdemli. :)))
De visszatérve a témához, mindössze arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy az USA egy érintetlen természeti erőforrásokkal rendelkező kontinensen épült és oda az európai tudást importálva, ezen biztos alapokon építhettek fel egy országot, amit nagyszerű elvek mentén alapítottak, mostanra mégis egy undorító förmedvény lett belőle, ami az egész világot szipolyozza MINDEN téren. Vegyük csak a fórumtárs által említett nukleáris fegyverek témáját : A Manhattan terv alapját a német zsidó Einstein munkája alapozta meg, és a projekt legnagyobb koponyái közt is javarészt európai koponyákat találunk... A 2 VH után mind az USA mind a SzU a németektől összelopkodott technológiákat használta fel. Akkor miről beszélünk? Félreértés ne essék, eszemben sincs védeni a szovjethatalmat, de az, hogy Ők maguktól semmire nem lettek volna képesek finoman szólva is blőd marhaság.
És itt a végén megjegyezném azt is hogy az agyelszívás valamint a jól képzett munkaerő elszívása a szememben mindig is lopás volt és az is marad, ugyanis egy szegényebb országot károsít meg a gazdagabb.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Hitvány, szar ember vagyok egy utolsó senki és ezt sosem tagadtam. Viszont megvan ennek az a hatalmas előnye, hogy 0 vesztenivalóm van, így nem KELL senkit és semmit tisztelnem. Szabadon elmondhatom a véleményem, mert köpök mindenre és mindenkire, Aki szerintem megérdemli. :)))
De visszatérve a témához, mindössze arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy az USA egy érintetlen természeti erőforrásokkal rendelkező kontinensen épült és oda az európai tudást importálva, ezen biztos alapokon építhettek fel egy országot, amit nagyszerű elvek mentén alapítottak, mostanra mégis egy undorító förmedvény lett belőle, ami az egész világot szipolyozza MINDEN téren. Vegyük csak a fórumtárs által említett nukleáris fegyverek témáját : A Manhattan terv alapját a német zsidó Einstein munkája alapozta meg, és a projekt legnagyobb koponyái közt is javarészt európai koponyákat találunk... A 2 VH után mind az USA mind a SzU a németektől összelopkodott technológiákat használta fel. Akkor miről beszélünk? Félreértés ne essék, eszemben sincs védeni a szovjethatalmat, de az, hogy Ők maguktól semmire nem lettek volna képesek finoman szólva is blőd marhaság.
És itt a végén megjegyezném azt is hogy az agyelszívás valamint a jól képzett munkaerő elszívása a szememben mindig is lopás volt és az is marad, ugyanis egy szegényebb országot károsít meg a gazdagabb.
Az USA rész maxi igaz !

A SZU-t se degradálom le de aki elhiszi , hogy a Cári színvonalból (1917) az űrbe ugrott (1957) saját erőből és tudásból az magát csapja be !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby